PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فیلتر کردن روز ماه و سال

shitonak2004k
2012/03/05, 15:22
با سلام
من برای گزارش گیری بهتر از فرمی که توی ایکس ساختم به تغییراتی در نحوه فیلتر کردن فرومم نیاز دارم از قرار که در فرم من گزارش گیری به صورت ماهانه امکان دارد یعنی من در هر ردیف روز رو در یک سل و ماه رو در یک سل و سال رو در یک سل از هم جدا نوشتم تا بتونم فیلتر کنم که مثلا در سال فلان و ماه فلان و روز فلان بهم گزارش بده اما وقتی می خواهم برای دو ماه جداگانه گزارش بگیرم از اونجایی که روز در همه این ماهها تکرار می شود بنابراین نمی شود دو ماه رو یکجا گزارش گرفت می خواستم بدونم اگر راهی برای این مشکل من است لطف کنید راهنمایی کنید با تشکر:D

Javid Mokhtari
2012/03/05, 15:38
با سلام.
ابتدا سلول هایی را که می خواهید فیلتر بر اساس آنها انجام شود را انتخاب کنید.سپس از تب Data ،گزینه ی Filter را انتخاب کنید.میبینید که در کنار سلول های انتخابی یک دکمه ظاهر می شود.از طریق این دکمه ها می توانید فیلتر های متنوع تر انجام دهید.

shitonak2004k
2012/03/06, 13:47
با سلام . من توی فرمم توی ایکسل تاریخ و روز و ماه رو به ترتیب زیر در ستونهای جداگانه از هم جدا کرده و فیلتر نموده ام:
روز ماه سال
13 12 90
14 12 90
15 12 90
13 10 90
14 10 90
15 10 90
چیزی که می خواهم بدانم این است که برای اینکه مثلا در این فیلتر انجام شده اگر بخواهم سطر های روز 15 ماه 10 سال 90 و روز 14 و ماه 12 و سال نود رو همزمان برایم فیلتر کند بدون اینکه نتایج روز 15 ماه 12 را نشان بدهد چگونه باید عمل کنم. در فیلتر فعلی من از آنجایی که روز 15 ماه 10 انتخاب شده است طبعا وقتی ماه 12 را انتخاب می کنم چون ستون روز و ماه و سال جدا است همان روز برای ماه 12 هم انتخاب شده است. در این باره لطفا راهنمایی کنید.

~M*E*H*D*I~
2012/03/06, 18:10
سلام
برای این فرمتی که شما درست کردی فقط یه راه هست اونم اینه که بر اساس رنگ فیلتر کنی با ابزاری مثل conditional formating سل ها مدنظر رو هم رنگ کنی بعد فیلتر کنی

shitonak2004k
2012/03/10, 09:15
با تشکر از شما راه حلی که ارائه کردین مشکل من رو حل کرد از راهنماییتون ممنونم. [hr]
یک سوال دیگه هم دارم لطف می کنید از اگر پاسخ بدید.
وقتی که ما با استفاده از فیلتر بخشی از مطالب رو فیلتر می کنیم شماره های ردیفی که خودمون به مطالب دادیم به طور طبیعی در هم بر هم میشن می خواستم بدونم آیا راهی است که بعد از فیلتر کردن به ردیف های باقیمانده به ترتیب شماره داده بشه تا به ترتیب ردیف باشن. به عنوان مثال وقتی بعد از فیلتر ردیف 1 و 10 و 20 مثلا باقی ماندن آنها به طور خودکار شماره ردیف 1 و 2 و 3 بگیرند. با تشکر