PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی تابع ... ؟؟؟

Rhlogin
2012/03/07, 23:43
سلام

من یه تابع یا فرمولی میخوام که بتونه آخرین سلول (Last cell of a column) استفاده شده در یک ستون رو پیدا کنه و محتویاتش رو نمایش بده البته این سلول هر دفعه با وارد کردن اطلاعات جدید یک سطر پایین تر میره ... لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه ... ممنون

farzin24622
2012/03/08, 00:30
سلام رفیق ، خوش اومدی !

اول باید این کد ها رو وارد بکنی :

Function FINDLASTVALUE(CellRange As Range)

' THIS FUNCTION FIND FINAL VALUE IN A SPECIFIC RANGE
For Each C In CellRange

If C.Value <> "" Then

FINDLASTVALUE = C.Value
End If
Next C

End Function

بعدش برای اینکه مثلا آخرین عدد ستون A رو پیدا کنیم ، از تابع ( findlastvalue(A:A استفاده میکنیم[hr]
نمونه :

http://parsaspace.com/files/8242364884/?c=1138

البته این حالت کلی هستش ، ولی اگر بین دیتاهای ستونتون فضای خالی نباشه میتونید با نوشتن تابع Index مشکل رو برطرف کنید و دیگه نیازی هم به کد کردن نیست .[hr]
درصورت عدم وجود فضای خالی در بین دیتاها :

http://parsaspace.com/files/4832364884/?c=1138

Javid Mokhtari
2012/03/08, 00:56
با سلام.علاوه بر روش هایی که آقا فرزین گفتن ، میتوان از روش های دیگه ای در VB استفاده کرد.مثل حلقه For...each و یا End(xlDown و...

vahid950
2012/03/08, 12:52
سلام
دوستان به روش ماکرو نویسی راه حلهای خوبی رو گفتند

علاوه بر این روش میتوان از یکی از توابع موجود در اکسل نیز استفاده کرد.

تابع hlookup توانایی جستجوی ستونی را دارد. اگر در تالار جستجو کنید قبلا این راه حل عنوان شده است. اگر نیافتید اطلاع دهید تا فایل را ضمیمه کنم
موفق باشید

Rhlogin
2012/03/08, 13:22
خیلی ممنون مشکلم حل شد ولی چیزی راجع به تابع hlookup پیدا نکردم اگه میشه فایل رو ضمیمه کنید .

و حالا یه مشکل دیگه دارم

میخوام یه اخطار روی یکی از سلول ها بزارم یا اصلا زمان باز کردن فایل از روی تاریخ سیستم یه پیغام بهم

بده که مثلا امروز سررسید قسط وام هستش البته هر ماه دو روز قبل از سررسید این اخطار رو اعلام کنه ... آیا امکان همچین چیزی

هست یا نه ..؟؟

Javid Mokhtari
2012/03/08, 17:48
با سلام.
البته فرم زیر یک حالت بسیار ساده هستش.
درباره ی Hlookup هم شرح داده شده است.

startup & Hlookup (http://www.faupload.com/upload/90.1/Esfand/StartUp-msg-.xlsm)[hr]

Rhlogin
2012/03/09, 01:27
سلام

جاوید جان ممنون از راهنمایی و فایل پیوستت ، کار با تابع Hlookup رو یاد گرفتم ولی هر کار کردم

متوجه نشدم چطور Startup msg رو ساختی ، لطفا یه توضیح کوچیک بده ، بازم ممنون

Javid Mokhtari
2012/03/09, 01:29
با سلام.

برای Startup msg از VB استفاده شده.

~M*E*H*D*I~
2012/03/09, 12:13
سلام
دوستان عزیز به اعتقاد من از vb باید جایی استفاده کرد که واقعا بن بسته و هیچ راهی نیست برای پیدا کردن آخرین داده میشه از امکانات اکسل استفاده کرد

Javid Mokhtari
2012/03/09, 12:23
سلام آقای وطن پرست.البته آقا فرزین در این باره فایلی ضمیمه کرده بودن.قبلاًهم گفته بودم که ما راه حل ها رو میگیم و سئوال کننده هر کدوم رو که به دردش میخوره رو انتخاب میکنه.این فرمول چندتا هم ایراد داره.مثلاً یه سطر خالی بین داده هاتون ایجاد کنید ببینید چه اتفاقی می افته.

~M*E*H*D*I~
2012/03/09, 13:00
سلام
با تشکر از آقا جاوید نظرشون کاملا درسته در جواب ایراد فرمول هم جواب پیوست رو ارائه میدم

mahsa shayesteh
2012/03/09, 18:35
سلام به دوستان عزیز

من خودم به عنوان یه کاربر اکسل دوس دارم تا حد امکان از ابزارای خود اکسل استفاده کنم ولی بدمم نمیاد با vb بتونم به امکانات بیشتری دسترسی پیدا کنم بخاطر همین سعی میکنم vb یاد بگیرم ، آقای وطن پرست اشراف زیادی رو فرمول ها دارن و خلاقیت بالایی هم تو ترکیب فرمول ها برای رسیدن به جواب دارن همه نمیتونن اینطوری باشن گاهی vb از روش هایی که ایشون استفاده می کنن ساده تر هس.

vahid950
2012/03/09, 19:25
سلام
فایل ضمیمه حل مساله ۀخرین مقدار ستون بوسیله تابع hlookup است

خیلی ممنون مشکلم حل شد ولی چیزی راجع به تابع hlookup پیدا نکردم اگه میشه فایل رو ضمیمه کنید .

و حالا یه مشکل دیگه دارم

میخوام یه اخطار روی یکی از سلول ها بزارم یا اصلا زمان باز کردن فایل از روی تاریخ سیستم یه پیغام بهم

بده که مثلا امروز سررسید قسط وام هستش البته هر ماه دو روز قبل از سررسید این اخطار رو اعلام کنه ... آیا امکان همچین چیزی

هست یا نه ..؟؟

Javid Mokhtari
2012/03/09, 19:32
دوستان باید به خالی بودن سطرهائی که تعدادشان در بین داده ها معلوم نیست هم توجه کنن.

~M*E*H*D*I~
2012/03/09, 22:53
آقا جاوید دیگه فرمول آخریه این مشکلو نداشت با سطر های خالی جواب درست میداد

Javid Mokhtari
2012/03/09, 22:59
آقا جاوید دیگه فرمول آ---یه این مشکلو نداشت با سطر های خالی جواب درست میداد

سوء تفاهم نشه آقای وطن پرست.منظورم واسه ضمیمه های آقا فرزین و آقا وحید بود.