PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نیاز به فرمول ریاضی

مجید
2012/04/02, 21:39
سلام و تبریک سال نو
من یک سری داده برای بدست آوردن زمان برش یک ورق نئوپان طی چند مرحله تحقیق میدانی بدست آورده ام . اما برای ایجاد یک رابطه منطقی بین سه متغییر این جدول یعنی :
1- مترمربع ورق
2- تعداد قطعات
3 - تعداد اندازه ها
دچار مشکل شده ام و اون نداشتن فرمول مناسب برای این داده ها اگه در جدول ضمیمه دقت کرده باشید هر چه تعداد قطعات بالا میرود قاعدتاًورق خرد تر و زمان بیشتری میبرد و مضاف برآنکه هر چه تعداد اندازه ها بیشتر باشد زمان برش نیز افزایش پیدا میکند
http://www.up.98ia.com/images/v5ea3m9og26xlz1la7b9.jpg
به عنوان مثال شاید یک ورق (به فرض مساوی بودن مترمربع) با 5قطعه با 5 اندازه متفاوت زمانی برابر با ورقی داشته باشد که 30 قطعه اما با یک سایز داشته باشد
شاید بیشتر نیاز به یک فرمول ریاضی بود تا درخواست یک تابع بهرحال از راهنمائی شما پیشاپیش متشکرم.

فایل اطلاعات (http://www.4shared.com/file/uMUQA91c/Bravord1.html)

~M*E*H*D*I~
2012/04/06, 23:17
سلام
دوست عزیز در مورد سوال بالا اولین راهی که به ذهنم میرسه اینه تعداد نمونه هاتو افزایش بده بعد همبستگی بین زمان رو بابقیه فاکتور ها بدست بیار بعد شاید بشه از طریق رگرسیون بشه زمان رو براورد کرد البته رو اعداد شما دقت نکردم هنوز شاید بشه راه های دیگه ای هم بدست اورد

مجید
2012/04/06, 23:25
سلام
دوست عزیز در مورد سوال بالا اولین راهی که به ذهنم میرسه اینه تعداد نمونه هاتو افزایش بده بعد همبستگی بین زمان رو بابقیه فاکتور ها بدست بیار بعد شاید بشه از طریق رگرسیون بشه زمان رو براورد کرد البته رو اعداد شما دقت نکردم هنوز شاید بشه راه های دیگه ای هم بدست اورد

ممنون از توجه شما اما با بالا رفتن آمار گیری ها به این نتایج مشابه میرسیم که من اینجا در فایل جمعشون کردم و تکراری ها رو برداشته ام

حال نکته اصلی نیاز من بدست آوردن زمان مجهول توسط سه فاکتور معلوم به شرح زیر میباشد
1- مترمربع
2 - تعداد قطعات در یک صفحه
3 - تعداد اندازه ها در یک صفحه میباشد

~M*E*H*D*I~
2012/04/06, 23:31
البته در رسیدن به زمان مشخصات فنی دستگاه رو هم مدنظر قرار بده دلیل اینکه گفتم داده هاتو افزایش بده این بود که بشه کار اماری روش کرد البته شک دارم با راه حل های متعارف به نتیجه رسید ولی در مرحله اول به نظرم مفید هست اگه رابطه ای باشه کشف بشه

iman gom
2012/04/07, 16:10
همونی که جناب وطن پرست فرمودن باید کار کنه . شاید بهتره از مینی تب استفاده کنی تا اکسل . با رگرسیون باید بتونی اینکارو انجام بدی . برآورد فاصله ای زمان از طریق رگرسیون .

مجید
2012/04/07, 20:10
البته در رسیدن به زمان مشخصات فنی دستگاه رو هم مدنظر قرار بده دلیل اینکه گفتم داده هاتو افزایش بده این بود که بشه کار اماری روش کرد البته شک دارم با راه حل های متعارف به نتیجه رسید ولی در مرحله اول به نظرم مفید هست اگه رابطه ای باشه کشف بشه

از اونجائی که دستگاه براساس عملکرد انسانی راندمان متغییری داره بهمین جهت با زمان سنج تمام مراحل برش دقیقاً و براساس "زمان کاری مفید" اندازه گیری گردیده است . و این زمان بندی با کمک چهار نفر استادکار با سابقه و سرعت برش یکنواخت بدست اومده که عموماً اکثر برش کاران صفحات مصنوعی چوب به همین زمان بندی نزدیک هستند
[hr]

همونی که جناب وطن پرست فرمودن باید کار کنه . شاید بهتره از مینی تب استفاده کنی تا اکسل . با رگرسیون باید بتونی اینکارو انجام بدی . برآورد فاصله ای زمان از طریق رگرسیون .

من آشنائی با مینی تب ندارم امکان داره راهنمائی بفرمائید

~M*E*H*D*I~
2012/04/07, 20:22
سلام
اگه آشنایی با مینیتب نداری همون اکسل کارتو راه میندازه برای چند نمونه از رگرسیون استفاده کن ببین به چه جوابی میرسی اگه نشد باید راهای دیگه ای امتحان کرد

مجید
2012/04/08, 23:14
سلام
اگه آشنایی با مینیتب نداری همون اکسل کارتو راه میندازه برای چند نمونه از رگرسیون استفاده کن ببین به چه جوابی میرسی اگه نشد باید راهای دیگه ای امتحان کرد

میشه نحوه کار با رگرسیون رو یک توضیحی بدید

smartman
2012/04/09, 01:16
به نظرم اگه سرعت متوسط برش را بر مبنای طول برش حساب کنی مشکلت حل می‌شه. یعنی فرمول شما عبارت میشه از :
«سرعت متوسط برش» / «طول برش» = «زمان برش»
در این صورت کافیه «طول برش» را با استفاده از «تعداد قطعات» و «ابعاد برش» حساب کنی.