PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آپدیت کردن یک ستون

mhkyazd
2012/04/10, 20:08
فرض کنید یک انجمنی داریم که افراد در ان عضو میشوند.ما انها را ثبت نام میکنیم و اطلاعات انها را در اکسل وارد میکنیم(مانند شماره ملی اسم فامیل شماره شماره تلفن و موبایل و ادرس) .هر چند وقت یکبار ما شماره ملی ها را یه یک سازمانی میدهیم که اطلاعات کامل شخص را به ما بدهند.این فایل اکسلی که از بیرون برای ما میاد همه اطلاعاتی که در فایل اکسلی که خودمان داریم وجود دارد فقط دو ستون شماره منزل و شماره موبایل را ندارد.حال میخوام این شماره تلفن ها را از اکسل به اون اکسل انتقال بدم به صورت صحیح که هر شماره تلفن قرار بگیره جلوی فرد مورد نظرش نمیدونم چیکارش کنم اگه خواسته باشم تک تک اسامی رو پیدا کنم بعد شماره رو جلوش کپی کنم خیلی وقت میگیره چون رکورد ها خیلی زیاده(2200) خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.

mahsa shayesteh
2012/04/10, 20:20
سلام
با توجه به اینکه شماره ملی در هر دو فایل هست و منحصر به فرده شما از تابع vlookup استفاده کنید

mhkyazd
2012/04/10, 21:16
سلام تشکر از راهنماییتون.فقط یه توضیحی اگه میشه بدین این تابع رو چجوری استفاده کنم تو کدوم فایل اکسل ازش استفاده کنم خیلی ممنون از راهنماییتون

mahsa shayesteh
2012/04/10, 21:39
سلام
متاسفانه امکان گذاشتن فایل نمونه ندارم از هلپ نرم افزار کمک بگیرید خیلی آسونه با توجه به رشتتون سردرمیارین چطور استفاده کنین

razavi822
2012/04/10, 21:42
سلام براي استفاده از تابع vlookup سري به لينك زير بزن
http://www.reyhoo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=125:using-vlookup-function-in-excel&catid=52:excel-2010&Itemid=79

khakzad
2012/04/10, 21:44
سلام
با تشکر از خانم شایسته
ببینید این 2 فایل رو می ذارم.یکیش به نام خارجی هست، که اطلاعات کامل هست و از بیرون میاد
یکیش داخلی هست که شما می خواید اطلاعات رو از فایل خارجی وارد این فایل کنید.
داخل فایل داخلی ستون های زرد حاوی فرمول هست.
به این ترتیب که هر شماره ملی رو در فایل خارجی می گرده پیدا می کنه، یتون 5 و 6 که همون شماره تلفن و ادرس هست رو میده
نکات:
هر 2 فایل باز باشن(که می تونید workspace) ذخیره کنید که همیشه با هم باز بشن
شماره ملی هم اولین ستون باشه.(کلا در فرمول vlookup هر رکوردی که جستجو می شود دز اولین ستون قرار می گیرد)
سوالی بود در خدمتم[hr]

mahsa shayesteh
2012/04/10, 21:47
سلام
با توجه به اینکه شماره ملی در هر دو فایل هست و منحصر به فرده شما از تابع vlookup استفاده کنید

اما دوستمون میگن اطلاعات از VB6 فراخوانی بشن و تو اکسل قرار بگیرن و عکسش.

جایی از VB6 ندیدم چیزی بگن مطمئنید؟:huh:

khakzad
2012/04/10, 21:48
سلام

اما دوستمون میگن اطلاعات از VB6 فراخوانی بشن و تو اکسل قرار بگیرن و عکسش.

جسارتا اون دوستی که vb6 مد نظرشون هس، انجمن دیگه ای هستن
http://forum.exceliran.com/thread-1298-post-6431.html#pid6431

Javid Mokhtari
2012/04/11, 10:49

[/quote]

nبا سلام.
دوستان ببخشید.اشتباهی فرستادم.وممنون از خانم خاکزاد.

mhkyazd
2012/04/11, 20:00
سلام با تشکر از حانم شایسته و دوستان یه سوال داشتم اینکه فایل ---وجی که به من میدن همه اون شماره ملی هایی که من دارم رو نداره یعنی شماره ملی دو تا فایل یک تعداد نیست که من اونا رو سورت کنم و هرکدوم جلوی خودش بیفته،آیا تابع vlookup واسه این مورد هم میشه استفاده کر،.ممنون از این همه محبتی که داشتین و دارین،مرثی%

mahsa shayesteh
2012/04/11, 20:10
سلام
اگه کدی وجود نداشته باشه تابع error #NA میده و متوجه میشید

mhkyazd
2012/04/11, 20:24
بازم شرمنده خانم شایسته،تا حالا چیزایی که گفته بودین رو خوب گرفتمو به کار بردم مشکلم حل شده خیلی ازت تشکر میکنم،الان مشکلی که دارم اینه که اگه بخوام این شماره هایی که به صورت صحیح جلوی افراد قرار گرفته رو از حالت فرملی درارم و دیگه کاری به فرمول VLOOKUP نداشته باشه و بشه بعدا این شماره ها رو با هایلایت کرندش کپی کنم و جای دیگه به راحتی استفاده کنم چیکار باید بکنم،بازم ممنون.

mahsa shayesteh
2012/04/11, 20:31
باید ستون مورد نظر رو کپی کنید بعد مسیر زیر رو برید
ctrl+alt+v بعد shift+v بعد ok یعنی paste value کنید

Javid Mokhtari
2012/04/11, 22:58
با سلام.
دوستان این فایل کار میکرد که یه مشکلی برای آفیسم پیش اومد و ارور داد.اگر در آفیس شما هم کار نکرد حتماً بهم بگین.

اما نکات اجرائی:
1_ابتدا تمام فایل های آفیستان را ببندید
2_فایل1 را باز کنید.
از طریق دکمه ی «انتخاب»فایلی را که می خواهید شماره تلفن ها از آن فراخوانی شود را انتخاب کنید.
3_از طریق باکس های «شیت» شیت هائی را که می خواهید عمل انتقال بین آنها انجام شود را انتخاب کنید و دکمه ی «مقایسه»را بزنید.
4_قبل از عمل انتقال اطلاعات،تغییرات هر دو فایلتون رو ذخیره کنید.

آپدیت کردن یک ستون (http://persiandrive.com/210611)