PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مدت سابقه در آخرین شعبه

moslemi
2012/04/28, 17:31
سلام خدمت دوستان
یه فایل اکسل با 4 ستون دارم که شامل شماره پرسنلی . کد شعبه . نام شعبه و تاریخ می باشد
چطوری میشه اولین تاریخی که فرد وارد آخرین شعبه شده را به ماه بده به طور ساده آمار کسانی که 3سال توی آخرین شعبه کار کرده اند می خوام
البته با pivot table میشه انجام داد تنها مشکلی که هست اینه که ممکن فرد دوبار توی یک شعبه کار کرده باشه در این صورت اولین تاریخ به ما میده یعنی تاریخ اولین باری که اونجا کار میکرده.
http://persiandrive.com/656474

daghyad
2012/04/29, 01:59
سلام اول باید با ترکیب کد پرسنلی و کد شعبه یک کد واحد درست کنی و از فرمول ارایه ای داخل فایل استفاده کنی بقیه اش ساده است میتونی در دو ستونی که ایجاد کردم اونها را تو یک شیت دیگه کپی کنی و باکد های تکراریرا حذف کنی
http://s3.picofile.com/file/7367772147/data.xlsx.html

moslemi
2012/04/29, 12:49
ممنون از اینکه وقت گذاشتین
من اونا که تکراری بود حذف کردم ولی باز جواب بدست نیومد
برای مثال : شماره پرسنلی 4853 تاریخی که باید به دست بیاد 840525

daghyad
2012/04/29, 12:57
برای این که تگراذی ها رو خذف کنی کل شیت را کپی کن و تو یه شیت دیگه pase value کن و بعد تکراری ها رو حذف کن

moslemi
2012/04/29, 15:12
تکراری ها را پاک کردم ولی باز جواب بدست نمی آید
نمی دونم تونستم منظورم خودم برسونم یا نه
من اولین تاریخی که برای هر فرد در آخرین شعبه ثبت شده را می خوام

daghyad
2012/04/29, 17:44
توی فایل اصلی الان تاریخ درسته یا نه؟اخریت تاریخ قائدتا بزرگترین عدد میشه ولی اگر شما تفاضل دو تاریخ را می خواهید یعنی تفاضل تاریخ شروع در یک شعبه با تاریخ اتمام در همان شهبه فرق داره فایل فعلی برای هر کارمند در یک شعبه اخرین تاریخی که وارد ان شعبه شده است را می دهد ولی شما نباید روی همین فایل رکورد های تکراری را حذف کنی چون هه سلول ها حاوی فرمول هستند انهم از نوع ارایه ای و لازم است کل شیت را در یک شیت دیگر به صورت paste valueکپی کنید و در ان رکورد های تکراری ستون ترکیب کد پرسنلی و کد شعبه را حذف کنید
اولین تاریخ ورود به یک شعبه و اخرین ورود به یک شعبه را با هم اوردم سابقه را اگر فایل تاریخ های فارسی فرشید میدانی را هم داشته باشی می تونی لدست بیاری
http://s3.picofile.com/file/7368313973/data_1_.rar.html

moslemi
2012/04/29, 22:00
ممنون ولی باز هم جواب درست نیست
همانطور که در فایل اکسل مشخصه برای هر شماره کارمندی چندین رکورد ثبت شده ولی چیزی که من لازم دارم فقط یک تاریخ برای هر شماره کارمندی اونم اولین تاریخی که وارد شعبه ای که در حال حاضر کار میکنه
من برای نمونه چند تا رکورد های که باید بدست بیان را قرمز رنگ کرده ام.
بازم ممنون.....

daghyad
2012/04/29, 22:48
سلام دوست عزیز فایل جدید را گذاشتم شما قسمتی که برای شعبه بهداشت و درمان قرمز کردید شماره کارمندی :4853 است وکد شعبه 6240 تاریخ اولین باری که این کارمند وارد این شعبه شده است را 840525 نوشتید در صورتی که در سطر دوم اگر نگاه کنید تاریخ اولین ورود این کارمند:680207 می باشد بنابراین با توجه به خواسته شما فایل طراحی شده درسته و اولی تاریخ ورود یک کارمند به یک شعبه را می دهد

moslemi
2012/04/29, 23:56
بازم سلام
درست که در سطر دوم شعبه بهداشت و درمان بوده اما اون شعبه نباید ملاک قرار بگیره چون بعدش دوتا شعبه رفته باز برگشته شعبه بهداشت و درمان
پس چیزی که برای ما ملاک آخرین جای که کار میکنه پس شماره کارمندی 4853 در تاریخ 840525 وارد این شعبه شده و اینکه قبلا کجا کار می کرده نباید حساب بشه. چون ممکن یه نفر چند بار در طول خدمتش تو یک شعبه کار کننه
پس برای مثال اول نباید بگیم که شماره کارمندی 4853 در سال 680207 وارد این شعبه شده در این صورت جوابی که بدست می آید اینه که این نفر حدود 33 سال که تو این شعبه کار کرده
در صورتی که این نفر از سال 84 تا الان که تقریبا میشه حدود 7 سال توی این شعبه بوده

~M*E*H*D*I~
2012/05/02, 10:29
سلام
دوست عزیز برای فایلت یه جواب سریع نوشتم و یک چک سطحی کردم ، البته بهترین جواب نیس ولی اگه همونی باشه که میخوای کار راه انداز خواهد بود