PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كمك فوري در اشتراك و اجتماع در اكسل

violat
2012/05/02, 13:56
سلام
دوستان من در اكسل دو تا ستون دارم
مثلا در ستون 1 اعداد 1-2-3-4-5
مثلا در ستون 2 اعداد 3-5-6-7-8

دو تا فرمول براي محاسبه اشتراك و اجتماع ميخواستم

اشتراك دو ستون كه بده : 3-5
اجتماع دو ستون كه بده -1-2-3-4-5-6-7-8

ممنونم

~M*E*H*D*I~
2012/05/02, 14:43
سلام
دوست عزیز فعلا برای اشتراک جواب پیوست رو ببین

violat
2012/05/02, 15:05
ممنون ولي يك سلول كه به ستون a اضافه ميكنم
=IF(ISNA(INDEX($A$2:$A$6;MATCH(TRUE;(B2=$A$2:$A$6) ;0);1));"";INDEX($A$2:$A$6;MATCH(TRUE;(B2=$A$2:$A$6);0);1))

همه A$6 رو ميكنم A$7 ديگه چيزي چاپ نميكنه و سفيده !!

komeilex
2012/05/02, 16:52
با تشکر از آقای وطن پرست عزیز.
به نظرم شما برای به دست آوردن اشتراک دو مجموعه می تونین از Advance Filter استفاده کنین. نمونه فایل براتون گذاشتم.
http://trainbit.com/files/1807054884/Advance_Filter.xlsm

khakzad
2012/05/02, 17:00
ممنون ولي يك سلول كه به ستون a اضافه ميكنم
=IF(ISNA(INDEX($A$2:$A$6;MATCH(TRUE;(B2=$A$2:$A$6) ;0);1));"";INDEX($A$2:$A$6;MATCH(TRUE;(B2=$A$2:$A$6);0);1))

همه A$6 رو ميكنم A$7 ديگه چيزي چاپ نميكنه و سفيده !!

سلام
چون فرمول ارایه هست.اول باید همه محدوده رو انتخاب کنید.مثلا از a2:a7 بعد F2 رو بزنید که فرمول فعال بشه.سپس a2 رو به a7 تغییر بدین.در اخر هم ctrl+enter
(در ارایه ها تک تک نمی تونیم تغییر ایجاد کنیم.)[hr]

با تشکر از آقای وطن پرست عزیز.
به نظرم شما برای به دست آوردن اشتراک دو مجموعه می تونین از Advance Filter استفاده کنین. نمونه فایل براتون گذاشتم.
http://trainbit.com/files/1807054884/Advance_Filter.xlsm

ممنون.جالب بود.واسه اعداد هم شدنی هست؟
برای من انجام نشد!

komeilex
2012/05/02, 17:04
سوالتون در مورد فایل من بود خانم خاکزاد؟

khakzad
2012/05/02, 17:07
بله.بالاش پستتون و گذاشتم!!

komeilex
2012/05/02, 17:09
ببخشید متوجه نشدم:huh:
واسه اعداد تو sheet2 یه نمونه قرار دادم. ندیدینش؟

violat
2012/05/02, 17:25
komeilex عزيز
نوشتي
اول ميگي چه شرطي گذاشتي كه اكسل اشتراك گرفت؟
دوم نوشتي با ضبط ماكرو و اتومات کردن ابزار Advance Filter می توانین ترکیب جالبی داشته باشید
ميشه لطفا قدم به قدم توضيح بدي چطوري اين كارو كردي كه وقتي رو آدمكه ميزنم خودش اشتراك ميگيره؟
ممنونم

komeilex
2012/05/02, 17:49
ببخشید که طول دادم.
فایل تصویری زیر رو براتون قرار دادم، امیدوارم کمک کنه. البته بعضی از جاهاش مربوط به برنامه ضبط دسک تاپ هستش که بهشون توجه نکن:P
http://www.2shared.com/video/c85ua04_/macro.html

khakzad
2012/05/02, 18:20
ببخشید متوجه نشدم:huh:
واسه اعداد تو sheet2 یه نمونه قرار دادم. ندیدینش؟

ببخشید.ندیده بودم.:blush:ممنون
خیلی جالب بود

violat
2012/05/03, 10:00
khakzad عزیز
فرق فرمول معمولی با ارایه است چیه؟
بعد هر کار میکنم نمیشه !!!
یعنی رو سلول فرمول نگه دارم f2 بزنم ؟ نمیشه
به فرمول کاری نداشته باشم محدوده انتخاب کنم بعد میرم رو فرمول محدوده میپره
کلا نمیشه !![hr]
[hr]
komeilex عزیز
خوب چطوری با advanded فیلتر
1-اجتماع 2 ستون رو بدست بیارم ؟
2-یک سری اعداد هم هستند تو ستون دوم هستند تو ستون اول نیستند و یک سری اعداد هم هستند تو ستون اول هستند تو ستون دوم نیستند یعنی اجتماع - اشتراک
اینو چطوری بدست بیارم؟

~M*E*H*D*I~
2012/05/03, 10:20
سلام
دوست عزیز برای اجتماع هم جواب رو بدست آوردم که فعلا امکان گذاشتن فایل رو ندارم ، در فرمولهای آرایه ای بجای زدن enter از CTRL+SHIFT+Enter استفاده کنید در اینصورت محدوده های مورد استفاده در فرمول به صورت بردار در نظر گرفته میشن ، انشالله در اولین فرصت جواب کامل رو ارائه میدم

komeilex
2012/05/03, 11:01
در مورد اجتماع-اشتراک با Advance Filter نتونستم کاری کنم. این کارو با Conditional Formatting انجام داد. فایل رو ضمیمه کردم. یه نگاهی بندازین ببینین منظورتون همین بود.
http://www.2shared.com/file/BZgOdKTa/-_online.html

~M*E*H*D*I~
2012/05/03, 16:11
سلام
دوست عزیز جواب سوالتو تو فایل پیوست میتونی ببینی اجتماع تو دو مرحله بدست میاد البته تو یک مرحله هم میشه بدست اورد ولی فرمول طولانی و پیچیده میشه

violat
2012/05/03, 20:40
سلام
دوست عزیز جواب سوالتو تو فایل پیوست میتونی ببینی اجتماع تو دو مرحله بدست میاد البته تو یک مرحله هم میشه بدست اورد ولی فرمول طولانی و پیچیده میشه

vatanparast عزیز
خدایی این فرمولی که نوشتی واسه اشتراک و اجتماع آخرشه من که نفهمیدم چی به چی شد ولی کپی پیست میکنم همیشه استفاده میکنم ممنون :)
میشه فهمید چی به چی شده؟

[hr]

در مورد اجتماع-اشتراک با Advance Filter نتونستم کاری کنم. این کارو با Conditional Formatting انجام داد. فایل رو ضمیمه کردم. یه نگاهی بندازین ببینین منظورتون همین بود.
http://www.2shared.com/file/BZgOdKTa/-_online.html

آره منظورم همینه دستت طلا
ولی نمیدونم چرا فیلتر شمارو کپی میکنم پاک میکنم خودم میخوام سعی کنم فقط ستون دوم رو اعدادش رو بی رنگ میکنه و کاری به ستون اول نداره چرا مثل مال تو دو ستونه بی رنگ نمیشه؟

حالا بخوایم به اکسل بگیم این اعدادی که فقط قابل دیدنه ببره یه جای دیگه کپی کنه چیکار کنم؟

~M*E*H*D*I~
2012/05/03, 20:51
سلام
برای درک بهتر از تب formulas/formula auditing گزینه evaluate formula انتخاب کن و مرحله به مرحله فرمول رو اجرا کن متوجه میشی البته در ستون d هم فرمولی نوشته شده که قابل مشاهده نیست اگه رو سل ها کلیک کنی فرمول رو در قسمت formula bar میتونی ببینی در مورد فیلم هم سعی خودمو میکنم ولی اگه کارایی که گفتم بکنی می فهمی چی به چی هس ، برای اضافه کردن ردیف های بیشتر رو فرمول دابل کلیک کن و محدوده هایی که به صورت مستطیل های رنگی دیده میشه با ماوس بگیر و گسترش بده یا اینکه محدوده هارو تو فرمول افزایش بده و مجددا ctrl+shift+enter رو بزن اگه نتونستی بگو یه فایل دیگه برات درس کنم البته ایمیل بده تا برات ایمیلش کنم

violat
2012/05/03, 21:32
vatanparast عزیز سخته نفهمیدم فرمول چی به چیه ولی ممنون تونستم ستون و ردیف اضافه کنم :)
.............
komeilex عزیز تو این فایل http://www.2shared.com/file/BZgOdKTa/-_online.html
نمیدونم چرا فیلتر شمارو کپی میکنم پاک میکنم خودم میخوام سعی کنم فقط ستون دوم رو اعدادش رو بی رنگ میکنه و کاری به ستون اول نداره چرا مثل مال تو دو ستونه بی رنگ نمیشه؟

حالا بخوایم به اکسل بگیم این اعدادی که پررنکه و فقط قابل دیدنه ببره یه جای دیگه کپی کنه چیکار کنم؟

komeilex
2012/05/07, 15:09
دوست عزیز همون طور که می دونین من این کارو با conditional formatting انجام دادم و با این کار فقط فرمت داده ها تغییر می کنه و ینی اینکه داده ها دارای ویژگی خاصی نمی شن که بشه اونارو از هم جدا کرد (البته تا جایی که من می دونم) ولی شما می تونی داده ها رو با همین فرمت شرطی جای دیگه کپی کنی به طوری که اشتراک ها دیده نشن.
در مورد سوال اولتون هم حدس من اینه که شما شرط رو درست تعریف نکردین. اگر این کارو درست انجام بدین حتما جواب میده. مثلا اگر داده هات تو رنج a2:b8 باشن، شرط به صورت زیر تعریف میشه.
COUNTIF($A$2:$B$8;A2)>1

violat
2012/05/09, 00:43
komeilex عزیز چطوری داده ها رو با همین فرمت شرطی جای دیگه کپی کنم؟

komeilex
2012/05/09, 02:10
من که این کارو با همون کپی و پیست معمولی انجام می دم و فک می کنم واسه شمام باید جواب بده. آزمایش کردین؟