PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتقال داده های یک ستون ازفایل اول به ستون متناظر در فایل دوم که ردیفاش به هم ریخته

nayyeri1982
2012/05/28, 11:48
سلام
دو تا فایل دارم با ستونهای مشابه
می خواهم اکسل بر اساس داده های مشابه ستون اول از فایل اول مقدار ستون دوم رااز فایل اول در فایل دوم روبروی همان ردیف در ستون خالی مربوطه قرار دهد.

مثلا من در فایل اول ستون کد کالا و قیمت دارم که تکمیل است.
در فایل دوم ستون کد کالا دارم ولی قیمتها کامل نیست.
میخوام در ستونهای کد کالا از فایل اول بگردد و مثلا کد 99999 را که پیدا کرد بیاید در فایل دوم هر ردیفی که کد 99999 را دارد پیدا کند و در ستون قیمتها یش ، قیمت را از فایل اول بخواند و در فایل دوم روبرویش بنویسد

اگر مبهمه بگین تا فایلهاشو براتون ایمیل کنم.[hr]
در ضمن ردیف ها در دو فایل الزاما یکی نیست. یعنی نمی تونم با کپی و پیست یکجا قیمتها را منتقل کنم

~M*E*H*D*I~
2012/05/28, 11:55
سلام
از فرمول vlookup استفاده کنید

nayyeri1982
2012/05/28, 12:01
من هنوز فایلتونو تست نکرده ام. فایلتون توس دو تا شیت فرمول گذاری شده . مطمئنید بین دو تا فایل هم جواب می ده؟

البته قائدتا باید جواب بده... بذارین تست کنم ....[hr]
من هنوز فایلتونو تست نکرده ام. فایلتون توس دو تا شیت فرمول گذاری شده . مطمئنید بین دو تا فایل هم جواب می ده؟

البته قائدتا باید جواب بده... بذارین تست کنم ....[hr]
توی فرمولتون کاراکتر سوم عدد 2 گذاشتین .منظور چیه؟ شماره ستون در فایل مبدا هستش؟[hr]
توی فرمولتون کاراکتر سوم عدد 2 گذاشتین .منظور چیه؟ شماره ستون در فایل مبدا هستش؟

~M*E*H*D*I~
2012/05/28, 12:12
بله میشه شما اول فایل یک رو باز کنید بعد از داخل فایل یک فایل دوم رو باز کنید بعد فرمول رو بنویسید-عدد 2 یعنی اطلاعات ستون دوم رو برداره بذاره جلوی کد

rosesefid
2012/06/27, 09:21
خيليييييييي جالب بود من تا حالا از اين فرمول استفاده نكرده بودم. ميشه يه كم راجع به اين تابع توضيح بدين؟

Majid_Mahoor
2012/06/27, 09:39
خيليييييييي جالب بود من تا حالا از اين فرمول استفاده نكرده بودم. ميشه يه كم راجع به اين تابع توضيح بدين؟

با سلام
نحوه استفاده از تابع:
=VLOOKUP(lookup_value, table_array, col_index_num, [range_lookup])
آرگومانهای تابع Vlookup عبارتند از:
lookup_value:
مقداری است که در اختیار تابع می گذاریم و می خواهیم که در جدول اصلی جستجو شده و اطلاعات مرتبط با آن پیدا شوند. در صورتی که این مقدار در جدول اصلی یافت نشود تابع #N/A را به عنوان پیغام خطا بازگشت می دهد.
table_array:
محدوده سلولهایی است که شامل اطلاعات مورد جستجوی ما هستند. البته به جای استفاده از نام سلولها می توان از نام محدوده هم استفاده کرد.
col_index_num:
شماره ستون مورد نظر در table_array که می خواهیم آن را برگردانیم. اگر col_index_num را کمتر از 1 در نظر بگیریم پیغام خطای #VALUE! و در صورتی که عددی بزرگتر از تعداد ستونهای اطلاعات جدول اصلی در نظر بگیریم، پیغام خطای #REF! ظاهر خواهد شد.
range_lookup:
در صورت وارد کردن عبارت TRUE، اگر lookup_value مورد نظر در جدول داده ها یافت نشود، نزدیکترین مقدار به آن به عنوان جواب برگردانده می شود. ولی در صورتیکه عبارت FALSE را وارد کنیم فقط خود مقدار مورد نظر باید یافته شود و در صورت پیدا نکردن، تابع #N/A را بر خواهد گرداند.

rosesefid
2012/06/27, 10:09
من اين فرمول رو براي يه فايل نوشتم جواب نداد :( يعني همون #N/A رو نشون داد درحاليكه من همه داده هارو از جدول اصلي كپي كردم يعني عين هم هستن[hr]
اينم عكس از فايلي كه دارم

http://up98.org/upload/server1/02/j/4kozetnt1law3x7ynnb9.jpg (http://up98.org/)[hr]
مشكل من تو تعريف شماره ستونه ميشه راهنمايي كنين؟ من وقتي كدهارو قبل از اسم ميذارم (مثل عكس بالا) جواب نميده ولي وقتي كدهارو بعد از اسمها ميارم جواب ميده

Majid_Mahoor
2012/06/27, 10:54
من اين فرمول رو براي يه فايل نوشتم جواب نداد :( يعني همون #N/A رو نشون داد درحاليكه من همه داده هارو از جدول اصلي كپي كردم يعني عين هم هستن[hr]
اينم عكس از فايلي كه دارم

http://up98.org/upload/server1/02/j/4kozetnt1law3x7ynnb9.jpg (http://up98.org/)[hr]
مشكل من تو تعريف شماره ستونه ميشه راهنمايي كنين؟ من وقتي كدهارو قبل از اسم ميذارم (مثل عكس بالا) جواب نميده ولي وقتي كدهارو بعد از اسمها ميارم جواب ميده

با سلام
اين تابع وقتي جواب ميده كه مقداري كه جستجو مي شه در ستون اول table_array پيدا بشه بنابراين شما اطلاعات را باييد طوري مرتب كنيد كه مثلا در مثال خودتون ستون مربوط به نام اولين ستون جدول جستجوتون باشه
موفق باشيد.

amirsdi
2021/09/13, 16:56
با سلام
من میخواستم اطلاعات یک ستون در شیت 1 رو به ستون خالی دیگر در شیت 2 بصورت پویا فراخوانی کنم
بطوری که اگر در ستون شیت 1 اطلاعاتی وارد کردم یا ویرایش کردم در ستون شیت 2 هم بصورت داینامیک و پویا فراخوانی بشه و نمایش بده
ضمنا میخواستم بپرسم که راهکاری که در اکسل ارائه میدید آیا در گوگل شیت هم کاربرد داره و کار میکنه یا خیر