PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه دو لیست

~M*E*H*D*I~
2012/06/11, 09:39
سلام
یکی از دوستان سوالی مبنی بر مقایسه دو لیست پرسیده بودن که چطور اطلاعات رو یونیک کنیم ، داده های مشترک رو مشخص کنیم و... تو فایل پیوست فرمول های مربوطه ارائه شده

rosesefid
2012/06/25, 12:15
من سوالم در مورد مقايسه 2 ليست هست ولي فكر كنم سوال من اين موردي كه شما زحمتشو كشيدي نيست. من 2 تا ليست دارم كه تعداد داده هاي هركدوم بالاي 200 تاست. ميخوام مثلا اگر يك داده تو ليست اول هست تو ليست دوم اونو پيدا كنه و بعنوان مثال رنگش رو قرمز كنه. ميشه چنين كاري كرد؟

Amirsayyafi
2012/06/25, 13:19
سلام
یکی از دوستان سوالی مبنی بر مقایسه دو لیست پرسیده بودن که چطور اطلاعات رو یونیک کنیم ، داده های مشترک رو مشخص کنیم و... تو فایل پیوست فرمول های مربوطه ارائه شده

با تشکر جالب بود.

یه سؤال برام پیش اومد:

چرا برای یونیک از فرمول ساده

IF(COUNTIF($B$4:B4;B4)=1;B4;" ")

استفاده نمیکنید؟

در فرمول دوم هم

IF(ISERROR(MATCH(List1;List2;0));"";List1)

یعنی not رو بردارید. این طوری فرمولتون کوتاهتر میشه.

komeilex
2012/06/25, 14:04
من سوالم در مورد مقايسه 2 ليست هست ولي فكر كنم سوال من اين موردي كه شما زحمتشو كشيدي نيست. من 2 تا ليست دارم كه تعداد داده هاي هركدوم بالاي 200 تاست. ميخوام مثلا اگر يك داده تو ليست اول هست تو ليست دوم اونو پيدا كنه و بعنوان مثال رنگش رو قرمز كنه. ميشه چنين كاري كرد؟

سلام دوست عزیز. شما می تونی جواب سوالت رو تو لینک زیر پیدا کنی:
http://forum.exceliran.com/thread-1314.html

rosesefid
2012/06/25, 14:46
ولي من جواب نگرفتم!!!! ببينيد فرض كنيد من 2 ستون زيرو دارم :

علي هاشمي الهام بندگي
نفيسه صنعتي علي هاشمي
حوريه رخصتي سعيد خوش قدم
مازيار فلاح حوريه رخصتي

حالا ميخوام ستون دوم رو چك كنه كه اگر هركدوم از داده هاي ستون اول رو داشت قرمز كنه يعني مثلا اولين داده، علي هاشمي رو تو ستون دوم قرمز كنه

komeilex
2012/06/25, 15:08
خدمت شما دوست عزیز. این کارو با conditional formatting انجام دادم.
[attachment=762]

~M*E*H*D*I~
2012/06/25, 16:38
سلام

با تشکر جالب بود.

یه سؤال برام پیش اومد:

چرا برای یونیک از فرمول ساده

IF(COUNTIF($B$4:B4;B4)=1;B4;" ")

استفاده نمیکنید؟

در فرمول دوم هم

IF(ISERROR(MATCH(List1;List2;0));"";List1)

یعنی not رو بردارید. این طوری فرمولتون کوتاهتر میشه.

سلام اگه جواب میده پس درسته شاید من زیادی پیچیده فک میکنم:s

Amirsayyafi
2012/06/25, 17:14
سلام اگه جواب میده پس درسته شاید من زیادی پیچیده فک میکنم:s

بله. فرمولتون خیلی پیچیده است.

اگه وقت کردید و سرتون خلوت بود یه توضیح برامون بگذارید. اگه وقت نداشتید خودم بعداً کالبد شکافی اش میکنم.

درسته که از فرمول سختی استفاده کردید اما مطمئن هستم که منطقش علاوه بر اینکه برایم شیرین خواهد بود در جاهای دیگه به دردم خواهد خورد.

rosesefid
2012/06/26, 09:18
خدمت شما دوست عزیز. این کارو با conditional formatting انجام دادم.

چه جالب!!!! مرسي دقيقا همين رو ميخواستم ولي منطق اين فرمول چيه؟! من تو فرمول ديدم شما از countif استفاده كردين ولي شرط رو روي b1 گذاشتين چطور همه سلولهارو در نظر ميگيره؟!! برام جالب بود