PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال vlookup

SAEED.R
2012/06/11, 11:16
با سلام
یه سوالی در رابطه با vlookup که مربوط به انبار داری میشه دارم در یک sheet کد جنس و تعداد جنس های دریافتی که در چندین تاریخ مختلف دریافت کردم را وارد می کنم و در sheet دیگر کد جنس و تعداد جنس هایی که به پیمانکار تحویل داده ام را را وارد کرده ام و در sheet دیگر شامل موجودی انبار مشه به این شکل که کل مقدار تحویل گرفته شده - کل مقداری که به پیمانکار تحویل داده ام
مشکل اینجاست که وقتی کدی در قسمت تحویلی به پیمانکار نداشته باشم n/a# میزند که باعث می شود که موجودی ندهد اگر میشد که به جای n/a# عدد 0 را وارد می کرد مشکلم حل می شد
خواهش می کنم اگه کسی میدونه کمکم کنه با تشکر

Javid Mokhtari
2012/06/11, 11:45
با سلام
یه سوالی در رابطه با vlookup که مربوط به انبار داری میشه دارم در یک sheet کد جنس و تعداد جنس های دریافتی که در چندین تاریخ مختلف دریافت کردم را وارد می کنم و در sheet دیگر کد جنس و تعداد جنس هایی که به پیمانکار تحویل داده ام را را وارد کرده ام و در sheet دیگر شامل موجودی انبار مشه به این شکل که کل مقدار تحویل گرفته شده - کل مقداری که به پیمانکار تحویل داده ام
مشکل اینجاست که وقتی کدی در قسمت تحویلی به پیمانکار نداشته باشم n/a# میزند که باعث می شود که موجودی ندهد اگر میشد که به جای n/a# عدد 0 را وارد می کرد مشکلم حل می شد
خواهش می کنم اگه کسی میدونه کمکم کنه با تشکر

با سلام.
میتونید از تابع شرطی IF استفاده کنید:
...IF(B1="";0;VLOOKUP
در قسمت vlookup دستور خود را بنویسید.

khakzad
2012/06/11, 12:26
با فرمول iferror هم می تونید ارور رو بگیرید
=iferror(vlookup.........;0)