PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Data Validation

kaka
2012/06/27, 12:45
با سلام
من میخام یه شرط واسه یه سلول بذارم که اگر مثلا مقدار وارد شده در اون سلول بیشتر از 100باشه، نرم افزار یه پیام هشدار بده. با استفاده از Data Validation این کار انجام میشه. اما مشکلم اینه که این هشدار فقط وقتی ظاهر میشه که مقدار اون سلول رو خودم دستی وارد میکنم و اگه مثلا مقدار اون سلول با استفاده از یک تابع (مثلا جمع دو سلول دیگه) به دست اومده باشه اون پیام هشدار ظاهر نمیشه. چی کار باید کنم؟

با تشکر[hr]
why no one replies? I need it, please!

khakzad
2012/06/27, 17:00
سلام
data validation مربوط به زمان ورود داده هست
درمورد داده هایی که قبلا ثبت شده مثلا توسط فرمول، می تویند شرط ولیدیشن رو بذارید.بعد circle invalid data رو بزنید
اینطوری دور داده هایی که بشتر از 100 هستن دایره قرمز می کشه

در غیر اینطورت باید فرمول ایف بنویسید که در صورت برقراری شرط مثلا متنی رو نشون بده.(اما مانع ثبت داده نمیشه)

اخرین راه هم vb هس

انتخاب با شماس

kaka
2012/06/27, 23:25
مرسی از جوابتون
خب چجوری باید فرمول if رو اونجا بنویسم؟ کلا نمیدونم تو قسمت custom چجوری باید فرمول نوشت.

khakzad
2012/06/28, 01:21
توی ولیدیشن نیازی به فرمول نیس.همون lgreater than 100 بزنید ح میده.بعدش هم همون circle invalid data
اما فرمول که می شه نوشت:

=if(a1>100;"adad vared shode sahih nemibashad";"")

در نهایت هم می تونید خروجی فرمول رو به ی wordart بزرگ متصل کنید که قشنگ دیده بشه و اون هشدار لازم رو بده

نکته: باز هم تاکید م یکنم که این روش فقط هشدار میده.مثل ولیدیشن نمیتونه از ثبت مقدار نادرست جلوگیری کنه[/code]