PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در ترکیب فرمول ، سوال پیشرفته

mr.excel
2012/07/15, 15:03
با سلام

ممنون از همه عزیزان که همواره من را مورد لطف و حمایت خودشون قرار دادند

من فایل نمونه را برای دانلود گذاشتم
http://uplod.ir/8xg03yoiyayw/formolnevisi.zip.htm

ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنمایی کنه

Amirsayyafi
2012/07/15, 15:16
با سلام

ممنون از همه عزیزان که همواره من را مورد لطف و حمایت خودشون قرار دادند

من فایل نمونه را برای دانلود گذاشتم
http://uplod.ir/8xg03yoiyayw/formolnevisi.zip.htm

ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنمایی کنه

فایل پاسخ

http://persiandrive.com/331263

mr.excel
2012/07/15, 15:25
سلام مجدد

من واقعا از شما عذر میخواهم ولی یک مشکل دیگر هم هستش

اونم اینه که اگر به فایل یک نگاهی بندازید مشاهده میکنید که

تا ردیف 5 یعنی شیما اطلاعات حق مسکن درج شده است
زمانیکه من در ردیف 6 یعنی وحید مبلغ را مثلا 2000 تایپ میکنم و سلول مربوط به شروع ماه مربوط به وحید را خالی باقی میگذارم ، زمانیکه میخواهم گزارش بگیرم اگر سلول K3 را خالی بزارمش ، یعنی هیچ عددی درونش ننویسم و در خانه L3 اگر عدد 6 را تایپ کنم ، مبلغ 2000نمایش داده میشود در صورتی که باید عدد مربوط به سلول L3 مساوی یا بزرگتر از سلولهای شروع ماه باشد تا اطلاعات نمایش داده شود

ممنون میشم اگر راهکاری دارید بهم بگید ، تا همینجا که من رو شرمنده خودتون کردید

Amirsayyafi
2012/07/15, 15:35
سلام مجدد

من واقعا از شما عذر میخواهم ولی یک مشکل دیگر هم هستش

اونم اینه که اگر به فایل یک نگاهی بندازید مشاهده میکنید که

تا ردیف 5 یعنی شیما اطلاعات حق مسکن درج شده است
زمانیکه من در ردیف 6 یعنی وحید مبلغ را مثلا 2000 تایپ میکنم و سلول مربوط به شروع ماه مربوط به وحید را خالی باقی میگذارم ، زمانیکه میخواهم گزارش بگیرم اگر سلول K3 را خالی بزارمش ، یعنی هیچ عددی درونش ننویسم و در خانه L3 اگر عدد 6 را تایپ کنم ، مبلغ 2000نمایش داده میشود در صورتی که باید عدد مربوط به سلول L3 مساوی یا بزرگتر از سلولهای شروع ماه باشد تا اطلاعات نمایش داده شود

ممنون میشم اگر راهکاری دارید بهم بگید ، تا همینجا که من رو شرمنده خودتون کردید

متوجه منظورتون نشدم. من کارهای بالا رو انجام دادم ولی اکسل اشکالی نگرفت و عدد درست را نشون داد!

اگه ممکنه یه کم بیشتر توضیح بدید یا فایل بگذارید.

mr.excel
2012/07/15, 15:51
سلام

بله درست میفرمائید اکسل ایراد نمیگیره و منظور من چیز دیگریست

طبق فایلی که شما آپلود کردید تا ردیف 5 یعنی پرسنل شیما مبلغ حق مسکن و شروع ماه درج شده است و از ردیف 5 به بعد مبلغ حق مسکن و عدد شروع ماه مربوط به بقیه افراد درج نشده است

برای آزمایش برای حق مسکن وحید مبلغ 2000 را تایپ کنید سپس
هر عددی اگر در سلول K3 تایپ کرده اید را پاک کنید سپس در سلول L3 عدد 6 را که مربوط به وحید است را تایپ کنید بعد از اینکه اینکار را انجام دهید میبینید که در سلول K7 عدد 2000 نمایش داده میشود

در صورتی که وقتی ما سلول K3 را خالی میگذاریم نباید در سلول K7 عددی نمایش داده شود چون

طبق فرمول میخواهیم زمانیکه عدد مربوط به سلول K3 کوچکتر از سلول مربوط به شروع ماه بود ، هیچ اطلاعاتی در K7 نمایش داده نشود و تنها زمانی نمایش دهد که سلول K3 مساوی یا بیشتر از سلول مربوط به شروع ماه باشد

ممنون میشم اگر راهنمائی کنید

Amirsayyafi
2012/07/15, 15:59
بعد از علامت < یک = بگذارید. فرمول درست میشود.

mr.excel
2012/07/15, 16:08
سلام مجدد به Amirsayyafi عزیز

ممنون از لطف شما

لطف شما همچون گذشته شامل حال من شده و امیدوارم که بتوانم زحمات شما را جبران کنم

واقعا از شما سپاسگزارم