PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Data validation شرطی چه جوری ؟؟؟

mr_shadmanpour
2012/07/29, 15:56
با سلام
دو لیست جدا دارم و می خوام از طریق data validation کاری کنم که در صورت برقرار بودن شرط لیسا اول در list data validation قرار گیرد در غیر اینصورت لیست دومی ؟؟؟؟؟؟؟
ممنون

Amirsayyafi
2012/07/29, 16:07
فرمولتون رو در ستون لیست بنویسید.

با تغییرات لیست Data Validation شما هم تغییر خواهد کرد.

khakzad
2012/07/29, 16:47
سلام
شما می تونید از طریق فرمولنویسی، به آدرس یل های مخدوده لیست هاتون دست پیدا کنید.یا اگر این محدوده ها ثایت هستن که راحت ترید.
بعد از طریق Indirect و ترکیب فرمول هایی مثل hloookup(بنا به خواستتون) به این لیست های ظرطی دست پیدا کنید
مثالی که می تونم بگم، مثال شهرها و استان ها هست.که با انتخاب یک استان، شهرهای مربوط به همون استان فقط توی لیست قرار بگیره

mostafap4
2012/07/29, 17:38
با سلام
ميشه يك نمونه قرار بديد تا بهتر درك بشه[hr]
با سلام
ميشه يك نمونه قرار بديد تا بهتر درك بشه

Amirsayyafi
2012/07/29, 17:52
با سلام
ميشه يك نمونه قرار بديد تا بهتر درك بشه[hr]
با سلام
ميشه يك نمونه قرار بديد تا بهتر درك بشه

درواقع من و خانم خاکزاد دو روش متفاوت براتون گذاشتیم. روش خانم خاکزاد قبلاً در سایت به صورت مفصل صحبت شده. فایل نمونه هم هست. به آدرس زیر سر بزنید:
http://forum.exceliran.com/thread-1077.html
درخصوص پیشنهاد من هم میتونید همان فرمول vlookup تون رو در سلولها بنویسید. البته با توجه به اینکه شرطی باید برقرار باشد تا از دو جدول جداگانه اطلاعات خوانده شود به نظرم باید همراه با یک IF باشد.

اگر توضیح بیشتر بگذارید درخصوص فرمول کاملتر توضیح خواهم داد.