PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جوین کردن

blue_cry
2012/08/13, 13:13
با سلام نمیدونم جای مطرح کردن این سوال اینجا هست یا نه

من یک مبتدی هستم
من 2 تا تیبل دارم که تو یکی شماره پرسنلی ،نام و نام خانوادگی ،شماره گروه
و تو تیبل دیگه شماره پرسنلی، نام و نام خانوادگی و مشخصات (شماره همراه و ایمیل و...)
میخوام این 2 تا تیبل با هم دیگر جوین بشند شماره پرسنلی تو هر دو مشترک هست
راهی هست که بتونه خود کار
نام و نام خانوادگی شماره همراه شماره پرسنلی و و داخل یک تیبل قرار بدم

مثال تیبل 1
123 علی 912555555
321 محمد 912666666
تیبل 2
123 علی 00001
321 محمد 00002

خود کار از شماره پرسنلی شماره گرو در تیبل 3 بشینه
123 علی 00001 091255555
321 محمد 00002 912666666

با تشکر از راهنماییتون

khakzad
2012/08/13, 13:25
سلام دوست عزیز
به راحتی با استفاده از فرمول vlookup می تونید اینکار رو انجام بدین

blue_cry
2012/08/13, 13:31
ممنون که سریع جواب دادی من مبتدی هستم کجا باید بنویسم vlookup

khakzad
2012/08/13, 13:45
خواهش می کنم
این فایل خدمت شما
سلول های زرد فرمول دارند
در مورد این تابع به کررات توی این سایت بحث شده
هر سوالی داشتید.سرچ بکنید این تابع رو.مثال ها و توضیحات کامل هست.
موفق باشید

blue_cry
2012/08/13, 13:57
میدونم دکمه تشکر داریم اما اینطوری خواستم رسما تشکر کنم

rosesefid
2012/08/27, 11:21
ميتونم يه خواهشي ازتون بكنم؟ ببينيد دستتون درد نكنه كه فرمولهارو با مثال و درقالب فايل ميذارين ولي به نظر من بهتره در حين اينكار يه مختصر توضيحي هم در مورد عملكرد تابع و اينكه چرا تو اين مثال تابع اينطوري نوشته شده و طريقه نوشتنش چطوريه بدين. من خودم يه مورد مثال رو از اين انجمن دانلود كردم ولي چون متوجه نشدم چرا تابع اينطوري نوشته شده الان مجبورم همون فرمول رو هرجا كه نياز دارم كپي پيست كنم!! خب اينطوري كه نميشه ياد گرفت. البته من واقعا خيلي خيلي خيلي خيلي تشكر ميكنم از تمام مديران انجمن چون خيلييييييييييييييييييييي كمكم كردن. اين فقط يه پيشنهاد بود. ببخشيد طولاني شد! :heart:

khakzad
2012/08/27, 11:41
دوست عزیز، اگه بخوایم برای همش توضیح بدیم خیلی وقتمون گرفته میشه چون به هر حال کارای دیگه ای هم هس!!!
شما مرحله به مرحله سوالاتتون رو مطرح کنید تا دوستان جواب بدن.همچنین در مورد یوالت مختلف، می تونید توی انجمن های مختلف جستجو کنید.برای اکثر سوالات توضیحات جامعی وجود داره.هرکدوم پیدا نکردید مطرح کنید.مطمئن باشید دوستان پاسخگو هستن
موفق باشید

rosesefid
2012/08/27, 12:22
درمورد پاسخگويي كه بله كاملا حق با شماست خود من بارها از كمكهاي مديران استفاده كردم ولي واقعيتش بعضي وقتها هم انقدر سوال پرسيد كه خودم خجالت كشيدم!!

khakzad
2012/08/27, 13:46
نه دوست عزیز
خجالت نکشید
مطمئن باشید هرکس اینجاست بنا به میل خودش هست و 100% داوطلبانه.پس هرکسی هروقت نخواد و وقتشو نداشته باشه، جواب نمیده.پس هرموقع جوابی دریافت کردید، مطمئن باشید اجباری نبوده. پس دلیل برای خجالت هم نیس;)
موفق باشی:heart:

~M*E*H*D*I~
2012/08/28, 09:07
ميتونم يه خواهشي ازتون بكنم؟ ببينيد دستتون درد نكنه كه فرمولهارو با مثال و درقالب فايل ميذارين ولي به نظر من بهتره در حين اينكار يه مختصر توضيحي هم در مورد عملكرد تابع و اينكه چرا تو اين مثال تابع اينطوري نوشته شده و طريقه نوشتنش چطوريه بدين. من خودم يه مورد مثال رو از اين انجمن دانلود كردم ولي چون متوجه نشدم چرا تابع اينطوري نوشته شده الان مجبورم همون فرمول رو هرجا كه نياز دارم كپي پيست كنم!! خب اينطوري كه نميشه ياد گرفت. البته من واقعا خيلي خيلي خيلي خيلي تشكر ميكنم از تمام مديران انجمن چون خيلييييييييييييييييييييي كمكم كردن. اين فقط يه پيشنهاد بود. ببخشيد طولاني شد! :heart:

سلام

یک انتقادی هم من از بعضی دوستان کنم بچه هایی که میان اینجا سوال می پرسن خودشونم یه همتی بکنن کم کم یاد بگیرن نه اینکه هر وقت گیری داشتن بیان اینجا بپرسن، البته اگه اینجا کسی جوابی هم میده هیچ منتی نداره ولی برای خودتون خوبه که شروع کنید به یادگیری