PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استخراج عدد از متن یک سلول

khorasan66
2012/08/23, 11:35
با سلام من نياز دارم از يک متن که شامل حروف و چند عدد مي باشد بعضا با فاصله و يا بي فاصله عددي خاص را استخراج کنم مثلا در متن { نقدي رديف 636خريدار غرفه مواد غ سند اتوماتيک} عدد 636 را و یا از متن { غیر نقدی ردیف 13369بهروز صدوقی م سند 987123} عدد 13369 را استخراج و در سلول مقابل درج نماید لطفا راهنمائی فرمائید . ضمنا متن متغیر می باشد .

Amirsayyafi
2012/08/25, 09:31
به فایل پیوست یه نگاهی بندازید. قسمتهای زرد رنگ رو خودتون باید پرکنید. اولین ستون زرد رنگ عبارتی است که باید عدد پشت آن بیاید. (البته با این فرض که همواره بین کلمه مورد نظر و عدد یک فاصله وجود داشته باشد) دومین ستون زرد رنگ تعداد ارقام عدد مورد نظر است. البته اگر بعد از عدد مورد نظر کلمه یکسانی بیاید میتوان این ستون را با کمک فرمول پر کرد.

مطمئن هستم که راههای بهتری هم برای این کار هست.

http://persiandrive.com/703819

arash44
2016/08/24, 21:35
سلام دوستان گرامي.من تازه افتخار حضور در جمع شما را پيداكردم.سوالي داشتم:
اگه در سلول a1 نام يك كالا را به همراه قيمت واحد آنرا داشته باشيم و در سلول b1تعداد كالاي خريداري شده وبخواهيم اين دوسلول باهم ضرب شوند(با توجه به اينكه سلولa1 ادغام كلمه و عدد ميباشد ) آيا راهي براي انجام چهار عمل اصلي ميان دوسلول با شرايط گفته شده وجود دارد؟ ممنون ميشم اگه در اين مورد راهنمايي كنيد.

amir_ts
2016/08/24, 22:28
سلام دوستان گرامي.من تازه افتخار حضور در جمع شما را پيداكردم.سوالي داشتم:
اگه در سلول a1 نام يك كالا را به همراه قيمت واحد آنرا داشته باشيم و در سلول b1تعداد كالاي خريداري شده وبخواهيم اين دوسلول باهم ضرب شوند(با توجه به اينكه سلولa1 ادغام كلمه و عدد ميباشد ) آيا راهي براي انجام چهار عمل اصلي ميان دوسلول با شرايط گفته شده وجود دارد؟ ممنون ميشم اگه در اين مورد راهنمايي كنيد.

با سلام
دوست عزیز شما بهتر بود یک تاپیک مجزا برای موضوع سوال تون ایجاد میکردید.
فرمول زیر عدد رو از متن خارج و در ستون فرضی تعداد ضرب میکنه و حاصل بدست میاد.

=mid(a2;min(find({0,1,2,3,4,5,6,7,8,9};a2&1234567890));20)*b2

iranweld
2016/08/24, 22:51
با استفاده از تعریف یک تابع User define فایل پیوست تهیه گردید با تایپ (splittext(A2= عدد سلول A2 استخراج میگردد

Public Function SplitText(pcell As Range) As String
Dim xLen As Long
Dim xStr As String
xLen = VBA.Len(pcell.Value)
For i = 1 To xLen
xStr = VBA.Mid(pcell.Value, i, 1)
If IsNumeric(xStr) Then
SplitText = SplitText + xStr
End If
Next
End Function

nahak
2019/01/09, 17:40
سلام عرض ادب
اگر داخل یک سطر که ترکیبی از اعداد و حروف هست بخواهیم اعداد خاص را استخراج کنیم به چه صورت باید عمل کنیم. مثلا بگیم اعداد 8 رقمی داخل سطرها که 4 رقم آن ثابت هست و چهار رقم دوم تغییر می کند برایمان استخراج کند.
من خودم داخل حدود 8000 سطر میخوام اعدادی رو برام جداکنه که 8 رقمی هستند و همشون با شماره 9151 شروع میشن. ممنون میشم کمکم کنید.

iranweld
2019/01/10, 11:57
با سلام

فایل پیوست را بررسی کنید