PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كپي تاريخ

rosesefid
2012/09/26, 11:09
دوستان من يه مشكل دارم. من يه فايل گزارش دارم كه در چندين سلول بايد تاريخ گزارش رو به روز كنم ولي جملة قبل از اين تاريخ متفاوته و هردفعه هي بايد بگردم دنبال اين سلولها و تاريخ رو اصلا كنم. مثلا يه سلولم هست تاريخ گزارش 91/7/5 يه سلول ديگه هست تاريخ اعلام پيشرفت 91/7/5 و ...... ميخوام بدونم امكانش هست تابعي تعريف كنم كه همه تاريخهارو باهم عوض كنه به يه تاريخي كه ميخوام؟ من خواستم از find, replasce استفاده كنم ولي ديدم بعضي جاها كه يادم رفته تاريخ رو عوض كنم رو پيدا نميكنه :huh:

Amirsayyafi
2012/09/26, 11:57
با توجه به اینکه اجزای تاریخ با علامت / جدا میشوند میتونه معیار خوبی برای جستجو و فرمول دهی شما باشه.

komeilex
2012/09/26, 12:47
دوستان من يه مشكل دارم. من يه فايل گزارش دارم كه در چندين سلول بايد تاريخ گزارش رو به روز كنم ولي جملة قبل از اين تاريخ متفاوته و هردفعه هي بايد بگردم دنبال اين سلولها و تاريخ رو اصلا كنم. مثلا يه سلولم هست تاريخ گزارش 91/7/5 يه سلول ديگه هست تاريخ اعلام پيشرفت 91/7/5 و ...... ميخوام بدونم امكانش هست تابعي تعريف كنم كه همه تاريخهارو باهم عوض كنه به يه تاريخي كه ميخوام؟ من خواستم از find, replasce استفاده كنم ولي ديدم بعضي جاها كه يادم رفته تاريخ رو عوض كنم رو پيدا نميكنه :huh:

سلام دوست عزیز. همون طور که خودتون اشاره کردین این کار با find and replace شدنی هست و من مشکلی توش ندیدم!

rosesefid
2012/09/26, 13:01
بله ميدونم ولي مشكلم اينه كه چون تعداد سلولهايي كه تاريخ داره زياده و من بعضيارو يادم رفته عوض كنم بخاطر همين وقتي find ميزنم اون تاريخهايي كه يادم رفته عوض كنم رو پيدا نميكنه يعني من بايد بشينم يه بار همه تاريخ هارو عوض و يكسان قرار بدم كه بتونم از find replace استفاده كنم. من ميخواستم ببينم اگه راه راحتتري هست از اون استفاده كنم. مثلا حداقل بشه تعريف كرد همه تاريخها رو قرمز كنه كه من بتونم همه تاريخهارو ببينم و عوض كنم يا مثلا فقط تاريخها Select شن

komeilex
2012/09/26, 13:20
برای اینکه تاریخ ها رو پیدا کنین همون طور که خانم امیرسیافی فرمودن شما می تونی از این قابلیت تاریخ که شامل اسلش "/" هستش استفاده کنی و با conditional formatting اون خونه هایی که شامل اسلش هستن رو رنگی کنی.تو فایل زیر اگر تو قسمت conditional formatting و manage rules برین کاملا متوجه می شین. اگه نیاز به توضیح بیشتر بود بفرمایین من در خدمتم.
[attachment=942]

rosesefid
2012/09/26, 13:49
راست ميگين حواسم نبود!!! مرسي[hr]
فقط بعدش راهي هست كه بتونم همه اينايي كه مثلا صورت كردم رو انتخاب كنم؟ با find->format رفتم ولي پيداش نكرد

Amirsayyafi
2012/09/26, 14:58
راست ميگين حواسم نبود!!! مرسي[hr]
فقط بعدش راهي هست كه بتونم همه اينايي كه مثلا صورت كردم رو انتخاب كنم؟ با find->format رفتم ولي پيداش نكرد

اگر منظورتون اینه که سلولهایی که با شرط رنگی شده اند، بله میتونید. کافیه از ابزار فیلتر بخواهید تا برحسب رنگ انتخابی شما ردیفهاتون رو مرتب کنه. ولی بهتره که قبلش یه شماره ردیف بهشون بدید که بتونید باز به ترتیب اول مرتب کنید.

rosesefid
2012/09/26, 15:34
آخه همه سلولها كه تو يه رديف يا يه ستون نيستن كه

Amirsayyafi
2012/09/26, 16:57
از یه ترفند میتونید استفاده کنید. برای هر ستونی که سلولهای اونو رنگی کرده اید یکبار با فیلتر فیلتر رنگ کنید. بعد در یک ستون مجزا به این سطرها عدد 1 رو بدید. (فرض کنید که این ستون P باشه) بعد ستون بعدی رو فیلتر رنگ کنید و سلولهای رنگی شده را مجدداً عدد 1 بدهید. در نهایت فیلتررو باز کنید و ستون P رو ثورت کنید.