PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در مورد جستجو

watermelon
2012/11/12, 00:50
سلام خدمت دوستان عزیز من یک فایل اکسل دارم که فقط داخل ستون a اطلاعات متنی دارم و روزانه 2000 عدد سطر دارم.سوالم فرمولی هست که من بتونم بر مبنای یک کلمه یا چند کلمه بشه جستجو کنم و داده های یافت شده را به شیت دیگر منتقل نمایید. و تعداد موضوع هم زیاده بین 30 تا 40 متغیر میباشه مثلا "دفاع مقدس "که هم معنی هم داره برای جداسازی اس ام اس های دریافتی و گزارش گیری روزانه خیلی نیاز دارم

~M*E*H*D*I~
2012/11/12, 07:58
یعنی میخوای مثلا وارد کنی دفاع مقدس بعد همه sms های مربوطه رو پیدا کنه ؟ برای اینکار نیاز به چیزی نیست کافیه تو اکسل 2010 از فیلتر کردن و search استفاده کنی

Amirsayyafi
2012/11/12, 09:16
به این فایل یه نگاهی بندازید. تصور کنم به دردتون بخوره. میتونید در نهایت روی ستون D فیتلر Yes رو انتخاب کنید و یا از Pivot Table استفاده کنید.

http://persiandrive.com/42153

ضمناً میتونید ستونها دیگه ای هم به این جدول اضافه کنید یا از همین جدول برای انتخاب کلمات دیگر هم استفاده کنید.

یکی دیگه از مزایای این فرمول اینه که میتونید حالتهای مختلف نوشتاری یک کلمه رو در ستونهای مختلف بنویسید. مثلاً همان کلمه دفاع مقدس را گاهی به صورت «دفا ع مقدس» یا «دفاع مقد س» یا «دقاع مقدس» یا «دفاغ مقدس» یا .... مینویسند که میتونید به این وسیله علیرغم اشتباهات تایپی کلمات مورد نظرتون رو پیدا کنید.

فقط یادتون باشه در این حالت در فرمول ستون آخر به جای AND از OR استفاده کنید.

watermelon
2012/11/12, 15:25
مرسی همین کار رو تقریبا میخوام ولی میخوام داده هایی که yes داره کات بشه تو شیت بعدی و دستور len هم روشون اعمال بشه با این اکسلی که برایم فرستادید من میتونم یک موضوع را سرچ کنم و باید برای موضوع های دیگه هی این کار رو تکرار نماییم .اینم وقت گیره هدفم تولید یک موتور جستجو داخل اکسل که بجای reply کردن مقادیر به رنگ اتوماتیک ببره به شیتی که بهش اعلام میکنیم .

Amirsayyafi
2012/11/12, 17:09
برای این کار میشه فرمول نوشت. البته کمی وقت گیره. ضمن اینکه دقیقاً متوجه نشدم که شما چی میخواهید. اگر فایلتونو بگذارید میتونم روش کار کنم.