PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : يكي از مشكلات توابع بانك اطلاعاتي

mrexcel
2010/07/10, 11:40
يكي از مشكلات توابع بانك اطلاعاتي كه اساتيد بزرك همچون آقاي j-walk نيز به ان اذعان دار اين است كه در قسمت شرط ان نميتوان شرط را تايپ نمود بلكه حتما بايد شرط به سلول ارجاع داده شود .براي همين مورد معمولا فرمول بانك اطلاعاتي در اكثر موارد قابل درگ كردن نميباشد.

saeid
2010/12/27, 17:44
تقريبا در اكسل هر كاري امكان پذير است بطور مثال همين موضوعي را كه فرموديد نيز قابل حل است .
همانگونه كه در شكل زير مي بينيد جدول شرط فرمولهاي رديف اول با كادر نارنجي و جدول شرط فرمولهاي رديف دوم در كادر قرمز رنگ مشخص شده است . پس از نوشتن فرمولهاي رديف اول و دوم هر دو رديف را باهم انتخاب كرده و به سمت پائين درگ مي كنيم ، سپس جداول شرط را نيز در سلهاي زيرين آنها كپي مي كنيم .
با اين روش تا هر چند رديفي كه مايل باشيد مي توانيد توابع پايگاه داده را درگ كنيد
http://kingup.freetzi.com/uploads/1293463835.jpg

mrexcel
2010/12/28, 08:49
متشكرم استاد بزرگوا ولي منظور من اين هست كه سر ستونها را تكرار نكنم . يعني قسمت شرط به نحوي باشد كه مثل خود بانك اطلاعاتي اطلاعات سر ستونها يك بار نوشته شود بعد گزينه هاي شرط در رديف هاي بعدي بدون اين كه مجددا سر ستونها در بين انها تكرار شوند

saeid
2010/12/28, 15:44
دوست عزيزم اگر در تصوير ارسالي دقت كرده باشيد اطلاعات جداول شرط از سل B2 و ستون A خوانده مي شود . يعني شما مي توانيد جدول شرطي را كه داريد به راحتي در جدول شرط قابل استفاده در توابع پايگاه داده قرار دهيد .
همانطور كه خودتان بهتر از من مي دانيد قرار گرفتن اطلاعات در زير هم در يك جدول شرط عملكرد OR و قرار گرفتن در كنار هم عملكرد AND را دارد و تقريبا منظور شما فرض نشدني است .
البته من تأكيدي بر مناسب بودن روش پيشنهادي ندارم ولي دليل اينكه اين مطلب را ارسال كردم اين بود كه سالها پيش با همين مشكلي كه شما مطرح نموديد برخورد كردم و به همين طريق مشكل حل شد و بواسطه همين موضوع فراگيري تخصصي نرم افزار اكسس را رها كردم .