PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال آنی

aliebrahimi
2012/12/14, 10:18
سلام من دو شیت دارم که هر کدام اطلاعات مربوط به یک موضوع میباشد با استفاده از فرمول vlookup اطلاعات مربوطه را احضار می کنم ولی فقط اطلاعات مربوط به یک شیت رو . یعنی برای شیت دوم باید با فرمول مذکور جداگانه اقدام نمایم .
میخواهم بدانم آیا این امکان هست که با انتخاب یک کلید مثلا شیت 1 فقط اطلاعات مربوط به شیت 1 احضار شود و با انتخاب کلید شیت 2 فقط اطلاعات مربوط به شیت 2 احضار شود ؟؟
ممنون

hamidreza313
2012/12/14, 22:52
با سلام و درود بر شما دوست عزیز
بله این امکان هست ، اگر فرض کنیم که موضوع مشترک دو شیت شما نام و نام خانوادگی باشد و شیت اول گویای نام پدر هر یک از افراد و شیت دوم گویای سن افراد باشد و حال شما می خواهید در شیت دیگری به محض انتخاب نام پدر افراد ، نام پدران بیاید و با انتخاب سن افراد ، سن را نمایان کند باید از فرمولی طبق فایل پیوست استفاده نمائید.
امیدوارم منظور سوالتان را درست فهمیده باشم و توانسته باشم کمکی هرچند کوچک کرده باشم .:)

http://uplod.ir/9o605v066ozb/vlookup1_2.xlsx.htm

aliebrahimi
2012/12/15, 00:11
سلام بر دوست گرامی جناب حمید رضا

از اینکه به سوال من توجه نمودید و پاسخ دادید بسیار متشکرم . بله همون مطلبی بود که میخواستم البته چون فایلهای من گسترده میباشد احتمالا قوی بتوانم انشاءلله تعمیم بدهم اگر سوالی داشتم اجازه بفرمایید مجددا مزاحمتون شوم
فعلا خدا نگهدار
خیلی زحمت کشیدید