PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمايي

sajad2000
2012/12/25, 17:17
سلام خدمت دوستان محترم اين انجمن
ميشه منو راهنمايي فرماييد.
1- ميخوام زماني كه از جدولم فيلتر گرفتم اونايي كه توي فيلتر هستن حذف بشن و بقيه بماند . وقتي ديليت مي كنم در فيلتر همه سلول پاك ميشه
2-آيا ميشه حجم يه فايل اكسل رو كم كرد
3- ميتونم در زمان priviot table وقتي رفرش ميكنم فرمول تا اونجايي كه رفرش ميكنه فرمول همراه اون كار كنه
4-من زماني كه فرمولم رو hide مي كنم و روي فرمول كليك مي كنم فرمول برام پاك ميشه آيا راهي است كه فقط مخفي نشون بده يعني زماني كه غير فعالش كردم اون فرمول در fx به من نشون بده
پيشاپيش از الطاف اساتيد اين انجمن كمال تشكر را دارم .

hamidreza313
2012/12/25, 21:13
با سلام خدمت شما دوست عزیز
1-این اتفاق که Delete کردن اقلام فیلتر شده باعث حذف تمام اقلام میشه ، زمانی اتفاق می افته که شما یه فایل خروجی اکسل از یک برنامه دیگر گرفته اید و هنوز فایل را save نکرده اقدام به فیلتر می کنید.به عنوان مثال خود من در شرکت زمانی که اکسل خروجی برنامه همکاران سیستم رو می گیرم و قبل از save فایل فیلتر و delete می کنم همون اتفاقی که برای شما می افتد برای من هم روی میدهد اما من ابتدا فایل را ذخیره و میبندم و سپس فایل را دوباره بازکرده و آنگاه عملیات فیلتر و delete به درستی انجام می شود.
2-برای اینکار باید از فرمولهای لینکی خود کم کنید و نیز اقلام حجیم در فایل مثل عکسهای موجود در فایل و یا shape های ایجاد شده را حتی الامکان حذف کنید.
3-من متوجه سوال شما نمی شوم اما با رفرش کردن پیووت تمام آیتم ها آپدیت می شود.
4-برای اینکار شما باید در فرمت سل ، بر روی گزینه آخر (protection) گزینه hide را تیک زده و سپس شیت را قفل کنید آنگاه دیگر محتویات سلول شما در fx نمایش داده نخواهد شد.
امیدوارم مفید واقع شده باشد. :)
ضمنا برخی از سوالات شما به طور مشابه در سایت آمده که جواب داده شده و اگر جستجو می کردید حتما پیدا می کردید .

pamchal3230
2012/12/26, 19:59
با سلام خدمت شما دوست عزیز
1-این اتفاق که Delete کردن اقلام فیلتر شده باعث حذف تمام اقلام میشه ، زمانی اتفاق می افته که شما یه فایل خروجی اکسل از یک برنامه دیگر گرفته اید و هنوز فایل را save نکرده اقدام به فیلتر می کنید.به عنوان مثال خود من در شرکت زمانی که اکسل خروجی برنامه همکاران سیستم رو می گیرم و قبل از save فایل فیلتر و delete می کنم همون اتفاقی که برای شما می افتد برای من هم روی میدهد اما من ابتدا فایل را ذخیره و میبندم و سپس فایل را دوباره بازکرده و آنگاه عملیات فیلتر و delete به درستی انجام می شود.

با تشکر از پاسخ شما
فکر کنم منظور جناب آقای سجاد این باشد،که به عنوان مثال: لیستی را که فیلتر شده شامل ردیفهای 20 و 23 و 38 و 41 باشد. وقتی این ردیف ها را Delete نمودیم . تمامی ردیف هایی را که از شماره 20 تا 41 بودند، پاک میشوند.(ردیف های بین 20 تا 41)
من هم مراحلی را که شما فرمودید را انجام دادم. ولی به نتیجه نرسیدم.

nayyeri1982
2012/12/29, 10:19
خب برای دیلیت کردن اقلام فیلتر شده باید دونه دونه روشون رفت و دیلیت کرد.
اگه ctrl+aبزنید و دیلیت کنید همه ردیف ها اعم از فیلتر نشده و فیلتر شده را پاک می کند

نمی دانم راهی هست که اگر تعداد اقلام فیلتر شده زیاد بودند بتوان بصورت یکجا و نه تک تک آنها را دیلیت کرد ؟[hr]
خب برای دیلیت کردن اقلام فیلتر شده باید دونه دونه روشون رفت و دیلیت کرد.
اگه ctrl+aبزنید و دیلیت کنید همه ردیف ها اعم از فیلتر نشده و فیلتر شده را پاک می کند

نمی دانم راهی هست که اگر تعداد اقلام فیلتر شده زیاد بودند بتوان بصورت یکجا و نه تک تک آنها را دیلیت کرد ؟

khakzad
2012/12/29, 14:40
سلام دوستان
راهش اینه که:
از go to استفاده کنید
وقتی special رو میز نید، از visible only استفاده کنید

pamchal3230
2012/12/29, 21:40
سلام دوستان
راهش اینه که:
از go to استفاده کنید

ممنون از راهنماییتون خانم خاکزاد
فکر میکردم این گزینه فقط برای کپی قسمت های فیلتر شده میباشد.:blush:

sajad2000
2013/01/03, 15:44
سلام دوستان
راهش اینه که:
از go to استفاده کنید

ممنون از راهنماییتون خانم خاکزاد
فکر میکردم این گزینه فقط برای کپی قسمت های فیلتر شده میباشد.:blush:

عرض سلام دارم خدمت شما
من اين كاري كه گفتيد رو انجام دادم ولي چه اونايي كه فيلتر شده اند و سرتيترهاي و كلا همه چيزهايي كه در فيلتر هستند رو پاك ميكنه چيكار بايد كرد كه فقط محل انتخاب شده رو ديليت كرد
مرسي