PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آلارم در اکسل

aliyarshenas
2010/08/17, 09:02
با سلام خدمت تمامی اعضا و مدیران سایت خوب اکسل ایرانیان

برای اینکه در اکسل بشود به یک سلول یا چند سلول یه فایل صوتی ( مثل آلارم ، یه بوق یا .... ) تعلق داد از چه منویی میشه این کار رو کرد مثلا می خوام اگر مقدار عددی یه سلول از اون حدی که مورد نظرم هست بیشتر شد آلارم بده یه بوقی ، صدایی به صدا در بیاد

از دوستان تقاضا می شود که راهنمایی بفرمایند کل وب را جستجو کردم ولی موضوعی در ای زمینه نیافتم

با تشکر

khakzad
2010/08/18, 12:50
سلام
شما میتونید این کار رو با data validation انجام بدید.چون خیلی از کامپیوترها (مثلا ادارات و . . . )اسپیکر ندارند:)
برای این کار محدوده مورد نظر رو انتخاب می کنید.در قسمت data validation در قسمت allow ,custom را انتخاب کنید و در قسمت پایین فرمول مورد نظر رو تایپ کنید. مثلا a1<5
در اینجا می گوییم مقدار داخل سلول از 5 کمتر باشد و در صورت بیشتر شدن:
در قسمت error alert میزان سختگیری رو مشخص می کنید که در چه حد باشد(متوقف کردن(stop),هشدار(warning),آگاهی(info rmation)) و در قسمت error message مثلا تایپ می کنید که "مقدار وارد شده صحیح نمی باشد، لطفا دوباره وارد نمایید)

اما در مورد صدا چیزی نمی دونم![hr]
نمونه فیل رو گذاشتم براتون.
(دقت کنید که در صورت کپی شدن اطلاعات، validation از بین میرود)
در قسمت input message هم نکته مورد نظر رو تایپ می کنید(اختیاری هست)

saljougi
2011/10/08, 15:29
سلام
در مورد این الارم آیا میشود مثلا بعد گذاشتن محدودیتی برای سل خاص که بین مقادیر خاصی بود - به جای آلارم ایمیل بزنه lمثلا از طریق outlook ---
تو google سرچ میکنم چیزی برای ایمیل کردن هست ولی نیاز به راهنمایی دارم مرسی

meysam.ir
2012/08/07, 21:54
سلام دوستان خوب ، من توی یک شرکت کار میکنم که میخوام یه فرم درست کنم برا قسمت ماشین آلات (سرویس و نگهداری) میخوام توی این فرم یه فرمولی بنویسم که وقتی ساعت کارکرد یک دستگاه به عدد مشخصی مثل 150 رسید آلارم بده و رنگ اون خونه ای که جمع مقادیر در اون به 150 رسیده عوض بشه و مثلاً قرمز بشه اگه لطف کنید و بنده رو راهنمایی کنین و این فرمول رو در اختیارم بزارین بسیار ممنونتون میشم و یه عمر دعاتون میکنم ...

مجید
2012/08/07, 22:39
سلام دوستان خوب ، من توی یک شرکت کار میکنم که میخوام یه فرم درست کنم برا قسمت ماشین آلات (سرویس و نگهداری) میخوام توی این فرم یه فرمولی بنویسم که وقتی ساعت کارکرد یک دستگاه به عدد مشخصی مثل 150 رسید آلارم بده و رنگ اون خونه ای که جمع مقادیر در اون به 150 رسیده عوض بشه و مثلاً قرمز بشه اگه لطف کنید و بنده رو راهنمایی کنین و این فرمول رو در اختیارم بزارین بسیار ممنونتون میشم و یه عمر دعاتون میکنم ...

سلام راجع به این نکته تا بحال زیاد صحبت شده اما بهرحال این فایلی که خواستید
فایل ضمیمه (http://s1.picofile.com/file/7462311498/Alar.xlsx.html)

aminiali
2016/01/04, 15:30
میشه لینک دانلودو بذارید ممنونم

iranweld
2016/01/04, 22:28
در فایل پیوست در صورت وارد شدن good در سلول A1 صدا پخش میگردد

sorush595
2016/01/30, 12:49
با سلام
من یک فایل اکسل دارم که در این فایل باید برای هر کار مشخصی ، تاریخ اتمام وقت انجام، تعیین شود و نیاز دارم کارهایی که وقتشون سر آمده یا از وقت آن گذشته است به من آلارم بدهم و بتوانم آن ها را پیگیری کنم.

برای این کار در اکسل از روشی میتونم استفاده کنم.

با تشکر

Jeya
2018/06/06, 12:41
سلام میشه در مورد مراحل انجام توضیح بدین خیلی ممنون

محمدمحمدی۶۸
2018/08/09, 21:55
سلام
شما میتونید این کار رو با data validation انجام بدید.چون خیلی از کامپیوترها (مثلا ادارات و . . . )اسپیکر ندارند:)
برای این کار محدوده مورد نظر رو انتخاب می کنید.در قسمت data validation در قسمت allow ,custom را انتخاب کنید و در قسمت پایین فرمول مورد نظر رو تایپ کنید. مثلا a1<5
در اینجا می گوییم مقدار داخل سلول از 5 کمتر باشد و در صورت بیشتر شدن:
در قسمت error alert میزان سختگیری رو مشخص می کنید که در چه حد باشد(متوقف کردن(stop),هشدار(warning),آگاهی(info rmation)) و در قسمت error message مثلا تایپ می کنید که "مقدار وارد شده صحیح نمی باشد، لطفا دوباره وارد نمایید)

اما در مورد صدا چیزی نمی دونم![hr]
نمونه فیل رو گذاشتم براتون.
(دقت کنید که در صورت کپی شدن اطلاعات، validation از بین میرود)
در قسمت input message هم نکته مورد نظر رو تایپ می کنید(اختیاری هست)

سلام میشه تصویری مراحل رو توضیح بدین؟ ممنون میشم