PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آناليز اعداد

hamidreza313
2013/04/30, 13:18
با سلام خدمت دوستان گرامي
يه مسئله اي در اكسل برايم پيش اومد كه احتمال زياد ميدم ان شاءالله راه حلي داشته باشه.
طبق فايل پيوست من دو ستون عدد دارم كه اين اعداد بايد با هم آناليز شوند.
به اين صورت كه مثلا يك عدد در ستون اول معادل جمع چندين عدد در ستون دوم است و نيز يك عدد ديگري در ستون دوم معادل چندين عدد در ستون اول است.
حالا ميخواهم بدانم آيا فرمولي يا ابزاري در اكسل تعبيه شده است كه اين تطبيق را اتوماتيك انجام دهد و اعداد متناظر هم را در دو ستون برايم مشخص كند ؟:huh:
تطبيق اعداد (http://s4.picofile.com/file/7745099672/tatbigh.xlsx.html)

Amirsayyafi
2013/05/01, 06:55
به طور کلی در اکسل چیزهایی رو میشه فرمولیزه کرد که قانونی منطقی بر اونها حاکم باشه. چنانچه برای این ساختار شما قانونی وجود داره میشه فرمول براش نوشت ولی اگه باید تعداد رو دستی وارد کنید بعید میدونم.
البته اگر محدودتون کمه و همیشه به تعداد یکسان هست میشه از نام دهی براش فرمول نوشت.

از رنگ دهی هم میتونید برای جمع کردن اطلاعاتتون استفاده کنید.

hamidreza313
2013/05/01, 08:43
با سلام
ممنون از لطف شما
اما شرايط اكسل من طوري هست كه قابل پيش بيني نيست.
يعني هر دو ستون داده از سيستم بيرون مي آيد ولي رابطه منطقي باهم دارند يعني شما فرض كنيد كه در سيستم اعداد 1و4 در يك جا ثبت ميشوند و سپس اين دو عدد در جاي ديگري از سيستم با عدد 5 بسته ميشوند.
حالا من اين دو ستون اعداد رو كنار هم دارم و ميخواهم كه اكسل به من بگويد اين عدد 5 بابت جمع آن دو عدد 1 و 4 است.
البه اين نكته را هم بگويم كه اعداد من اصلا روند نيستند و اين خودش مزيتي است ، چراكه يك عدد جمع در 99% مواقع فقط به يك حالت خاص جمع منتهي ميشود و اينطور نيست كه مثلا يك جمعي كه گرفته شده با 3 تا عدد در يكجا و يا دو عدد ديگر در جاي ديگر برابر باشد.
به هرحال اگر شخصي راه حل عملي و ساده اي در اين زمينه دارد ، بيان كند ممنون ميشوم.

امين اسماعيلي
2013/05/01, 20:46
ba drod

nemone in kar ghablan anjam shode to talar jostejo konin

tali_1367
2013/05/17, 23:00
باسلام
http://forum.exceliran.com/showthread.php?tid=2789