PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتقال اطلاعات

alizadeh.6725
2010/10/31, 21:09
به نام خدا

سلام
من تازه عضو این سایت شدم و دوست دارم اکسل یاد بگیرم
1سوال داشتم.
چطوری متونم یه فرمول بنوسیم که اطلاعات یه سلول اگه =رضایی بود کل این اطلاعت کپی کنه تو یه شیت دیگه

amator
2010/10/31, 21:26
سلام دوست عزیز
ابتدا به سلول مورد نظر در شیت مقصد رفته سپس فرمول زیر رو در اون بنویسید.

=IF(Sheet1!A1="Rezaei",Sheet1!A1,"not equal to Rezaei")

alizadeh.6725
2010/10/31, 22:54
متوجه منظوتون نشدم.یعنی انجام دادم نشد.
ببخشید یه کم سوالم تکمیل تر کنم.
اگه تو یه شیت 1 بنوسیم رضایی کل اطلاعات اون ردیفی که نوشتم کپی بشه تو اون شیت 2.
اصلاً بزارین کارم توضیح بدم.
ما یه اموزشگاه داریم استادای مختلفی میان تو کلاس حالا من می خوام تو شیت 1 همه اطلاعات (زمان -نام استاد -تعداد متربی ...)تو یه جدول کلی بنوسیم و برای این که متوجه بشم هر استادی چقدر کلاس رفته می خوام.اطلاعات هر استاد (زمان -نام استاد -تعداد متربی ...)بر تو اون شیتی که من تعریف می کنم.
مثلاً شیت 2 استاد رضایی.شیت3استاد حسینی.شیت4استاد مرزبان و....

amator
2010/10/31, 23:26
میشه فایل روآپلودکنی؟

shamsololama
2010/11/01, 09:45
با درود فراوان

برای این که از لیستی که در شیت مثلا یک دارید و نام استاد ها و زمان کارکرد و بقیه اطلاعات را جاوی آن نوشته ای بخواهی یک آمار جداگانه برای هر استاد بگیری و یک لیست یک دست از هر استاد داشته باشی که تعداد ساعت کار کرد آن را محاسبه کنی
پیشنهاد من اینه که اگر در همان شیت 1 نام همه استادها را نوشته ای بجای انتقال هر کدام به یک شیت در یک شیت دیگر برنامه آمار گیری را یا تابع index و یا با ماکرو بنویسی تا در آن شیت نام هر استاد که وارد کنی تمام کارکردهای آن را برایتان مشخص نماید که البته با این روش اگر مایل باشی می توانی همانطور که گفته بودی هر استاد را به یک شیت جداگانه انتقال دهی
برای استفاده از تابع index می بایست دو ستون کنار نام استاد اضاف کنی که در آن با استفاده از تابع Sumproduct چندمین تکرار هر استاد را نشان دهد و دیگری هم جمع نام استاد و شماره تکرار را دارا باشد

نمونه فایل را ضمیمه کرده ام

[attachment=86]