PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شاید جستجو و شاید هم پیوت تیبل

sakka
2013/12/26, 12:38
باسلام حضوراساتید و دوستان لطفا درخصوص فایل پیوستی شیتهای یک و دو راهنمائی بفرمائید.بی نهایت ممنون

komeilex
2013/12/26, 14:57
سلام. با ابزار Consolidate از تب Data میتونی این کار رو انجام بدی که البته قبلش باید یه تغییر کوچولو تو پایگاه دادت بدی که من این کارو برات انجام دادم. درضمن تو ورود داده ها هم دقت کن. مثلا نرم افزار بین علی و سید علی تفاوت قائل میشه و اونا رو دو تا فرد جدا در نظر میگیره همین طور بین سیفعلی و سیف علی!! تو فایلت از این نمونه ها زیاد هست. در مورد cosolidate هم می تونی تو تالار در موردش سرچ کنی.

sakka
2013/12/26, 19:03
باسلام حضور استاد و تشکر ازاینکه جواب دادید ولی همونطور که درشیت دو هم آوردم جدولم بایستی به صورت شیت دو دربیاد تا ازبقیه ستونهاش هم استفاده کنم بطور مثال عیدی روزانه و سنوات روزانه بایستی محاسبه شوند ارراهی که شما رفتید می تونستیم به نظر حقیر از پیوت تیبل هم استفاده کنیم.خواهشا شیت دو فایل ارسالی بنده را دوباره ملاحظه فرمائید.ممنون

komeilex
2013/12/26, 19:16
سلام. اسم تمام افراد رو داریم یا باید از جدول استخراج کنیم؟

komeilex
2013/12/26, 19:44
اگه قرار باشه اسامی از جدول استخراج شه شما اسامی موجود در ستون هر ماه رو پشت سرهم تو ستون نام و نام خانوادگی در شیت 2 کپی کن و بعد با ابزار remove duplicate value تکراری ها رو حذف کن و با فرمول sumif مقدار کارکردش رو به دست بیار. بازم تکرار می کنم که اسم یه فرد باید یه جور تو تمام جدول نوشته شده باشه.

sakka
2013/12/26, 19:59
استاد تمامی نفرات جمعا 170 نفربوده که درماههای مختلف شایدکارکردهای مختلف نیزداشته اند آنچه برای من مهمه همینه که بتونم هریک ازاسامی را فقط یکبار بیارم با کارکردهایشان درماههای خرداد تا آبان و بصورت شیت دو دربیارم.اسامی هم رادرست می کنم که یکنفر دو بار نیاید.درواقع منظور بنده اینه که اگه اسامی زیرهم دریک شیت دیگر نوشته شود امکان جدا کردن کارکردماههای چطور امکان دارد.مثلا آقای x درماههای خرداد تا آبان به تفکیک ماهها چندروزکارکرد داشته تا جلو هریک ازماهها آورده شود .بی نهایت ازهمه عزیزانی که زحمت می کشندتقدیروتشکرمی کنم.

komeilex
2013/12/26, 21:15
پاسخی که دادم به دردتون نخورد؟ فک کنم جواب رو تو پست بالا دادم!!

sakka
2013/12/28, 02:51
خیلی ممنون استاد حل شد. بی نهایت متشکرم