PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه اطلاعات دو ستون

SAMI
2010/11/12, 12:08
لیستی از مشخصات فردی دارم ، می خواهم اگر نام فردی با کدملی یکبار ثبت شده و شماره تماس آن موجود بود چنانچه بار دیگر نام فرد با همان کد ملی مجدداً وارد شد با مقایسه این دو ستون با ستونهای موجود اگر برابر بود همان شماره تماس را وارد کند.
از کلیه اساتید که همواره راهنمایی مفیدشان راهگشا بوده سپاسگذاری می نمایم.

mostafap4
2010/11/21, 17:27
سلام
شما میتونید با استفاده از countif مشکلتون را برطرف کنید باید این فرمول را در قسمت datavalidation نیز بنویسید تا هم اجازه ثبت رکورد تکراری را نده و هم مقدار سلول شماره تماس را مساوی با مقدار شماره تماس ثبت شده در قبل قرار بدهد

shamsololama
2010/11/22, 13:42
سلام
شما میتونید با استفاده از countif مشکلتون را برطرف کنید باید این فرمول را در قسمت datavalidation نیز بنویسید تا هم اجازه ثبت رکورد تکراری را نده و هم مقدار سلول شماره تماس را مساوی با مقدار شماره تماس ثبت شده در قبل قرار بدهد

با درود فروان
ضمن تشکر از mostafap4 بخاطر پاسخ به سئوال و اینکه با datavalidation برای جلوگیری از نوشتن تکراری استفاده می شود ولی با این تکنیک چگونه شماره تماس با مقایسه لیست نیز یافته و می نویسد را متوجه نشدم
اگر لطف کنید در این مورد مثالی بزنید و راه حل را توضیح دهید

البته چیزی که من در مورد سئوال متوجه شدم(که امیدوارم درست متوجه شده باشم) در مورد وارد نشدن نام ها تکراری صحبتی نشده و مد نظر نیست فقط اینکه اگر رکوردی که وارد می کنیم قبلا وارد شده باشد و شماره تماس همان در ستون شماره تماس جدید کپی کرده تا نخواهیم دوباره بنویسیم

و دوست عزیرمان در مورد مقایسه دو ستون هم شدونی است و تفاوتی ندارد ولی اگر از ستون شماره ملی استفاده می کنید نیاز به مقایسه دوستون نیست زیرا شماره ملی یونیک بوده و شماره ملی دونفر شبیه به هم وجود ندارد پس با استفاده همان شماره ملی تنها میشود اینکار را انجام داد

برای جواب به این سئوال دو روش را مثال زده ام یکی با تابع و دیگری با کدنویسی که در شیت یک و دو مثالها را آورده ام
ولی اگر از تابع استفاده میکنید مشکلی که خواهید داشت که اگر در ستون شماره تلفن تابع نوشته باشد پس از وارد کردن شماره بصورت دستی تابع حذف می شود

فایل ضمیمه:
[attachment=107]

SAMI
2010/11/23, 10:52
استاد محترم جناب شمس العلما

با سپاس از حسن نظر جنابعالي باستحضار مي رساند كه دقيقاً متوجه منظور من شده ايد من مي خواهم اولاً چنانچه نامي را وارد كردم كه در دو ستون نام و شماره ملي مشترك بود شماره تماس آن ثبت گردد.
ضمن اينكه مجدداً از اينكه ارائه طريق فرموده و وقت گذاشتيد سپاسگذاري مي كنم. همواره پيروز باشيد.

pooyam
2016/11/06, 17:38
با سلام خدمت استاتید گرامی ...

در نمونه ای که پیوست کردم می خوام کد جنس هایی (ستون c) که دارای تنها یک کد جنس (ستون a) می باشند رو اکسل برام مشخص کنه ...
چه دستور یا روشی وجود داره ... ؟؟

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم ...

با تشکر

rjfri
2016/11/06, 18:29
با درود
کمی توضیحتون البته برای من نامفهومه ، ستون c کد جنس هست و ستون a کد تامین کننده
شاید منظورتون اینه که هر کدجنس از چند تامین کننده تهیه میشه

pooyam
2016/11/06, 21:35
با درود
کمی توضیحتون البته برای من نامفهومه ، ستون c کد جنس هست و ستون a کد تامین کننده
شاید منظورتون اینه که هر کدجنس از چند تامین کننده تهیه میشه
سلام ...
ببینید برای هر کد جنس ستون c ممکنه چنتا تامین کننده وجود داشته باشه ... یا ممکنه هر کد جنسی تنها از یک تامین کننده متناظر ستون b باشه ...
من این دومی رو می خوام ... کد جنس هایی که برایشان تنها یک تامین کننده هست رو برام مشخص کنه ...
توو نمونه مشخص کردم ...

iranweld
2016/11/06, 22:40
با سلام

فایل پیوست با پیوت تیبل گزارشگیری شده است بررسی بفرمایید

rahi_feri
2016/11/06, 22:42
سلام دوستان عزیز
این پست که خیلی قدیمیه زده سال 2010 چرا دارید جواب میدید!

iranweld
2016/11/06, 22:49
سلام دوستان عزیز
این پست که خیلی قدیمیه زده سال 2010 چرا دارید جواب میدید!

در ادامه پست ، 5 ساعت پیش یک سوال جدید مطرح شده است