PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شیفت کاری پرسنل

zar2shtian
2011/07/04, 00:07
با تشکر از کلیه افرادی که در این سایت جواب گوی سوالات هستند.
من با اکسل برنامه کاری ماهیانه افراد مجموعه خودم را نوشته ام. بدین صورت که جلوی نام هر فرد در 31 خانه با حروف D و E و N و EN شیف کاری آنها را مشخص کرده ام.
1- آیا میشود که اکسل در چهار خانه آخر در هر خانه فقط تعداد DوEوN و EN ها را در طول ماه به طور اتوماتیک محاسبه نمود(با این شرط که اگر در یکی ازایام در خانه ای DEN نوشته شده بود یک D و یک EN و اگر DE نوشته شده بود یکD و یک E محاسبه نماید) این حروف بمنزله شیف کاری صبح - عصر - شب و عصروشب هستند

khakzad
2011/07/04, 11:03
سلام
فایل نمونه رو قرار بدین لطفا

sh_amar
2011/07/04, 14:22
سلام
فایل ضمیمه را ملاحظه فرمائید امیدوارم منظورتان را درست متوجه شده باشم

در پناه حق

zar2shtian
2011/07/04, 22:25
سلام
فایل ضمیمه را ملاحظه فرمائید امیدوارم منظورتان را درست متوجه شده باشم

در پناه حق

خیلی ممنون از فایلتون . دقیقا منظورم همین است. اما طریقه و روش کار به چه صورت است؟

khakzad
2011/07/04, 22:51
جسارتا.با اجازه استاد SH_AMAR عزیز . ایشون از فرمول COUNTIF استفاده کردند.که در صورتی که ستون های HIDE شده را unhide کنید فرمول رو مشاهده می کنید. بعد هم بنا به درخواست شما مبنی بر تکرار شیفت ها در ستون خای خاص جمع بسته شده است

sh_amar
2011/07/05, 00:40
سلام
بسيار سپاسگذار از دوست خوبم خانم خاكزاد عزيز

با اجازه ايشون يه نكته ديگه را هم اضافه مي كنم و اون اينكه از تابع countif براي شمارش سلول هايي كه از شرط خاصي كه مورد نظر ماست پيروي مي كند استفاده مي شود
يعني آرگومان اول اين تابع رنجي است كه ما مي خواهيم اطلاعات آن رنج را با توجه به شرط مورد نظر ، مورد شمارش قرار دهيم
و آرگومان دوم آن ، شرط مورد نظر مي باشد

در پناه حق

zar2shtian
2011/07/05, 19:47
من در ضمینه کار با اکسل مبتدی هستم . خیلی سعی کردم که ستونهای مخفی را بازکنم. نشد که روش کار را درخواست کردم.

sh_amar
2011/07/05, 20:02
سلام
شما در اين فايل ستون هاي AH و AO را با موس انتخاب كنيد ، بعد راست كليك نمائيد سپس گزينه Unhide را بزنيد
در اين حالت ستونهاي مخفي براي شما مشخص ميگردد

من يكبار ديگر اين فايل را بدون اينكه ستونها را مخفي كنم خدمتتان ارسال مي كنم

موفق باشيد [hr]
ببخشيد اين هم فايل ضميمه

zar2shtian
2011/07/08, 00:24
خیلی ممنون از راهنمائی شما . چند سوال برایم پیش آمده.
1- آیا ستونهای مخفی شده تاثیری برسایز انتخاب شده جهت پرینت گیری دارند؟
2- آیا میشود جهت شمارش روزهای تعطیل ماه سلولهای رنگی شده را نیزدر آخر شمارش نماید(یعنی بغیر از سفید)؟
3- اگر ما اسامی پرسنل درج شده در یک برنامه ماهیانه را به سه گروه a و b و c تقسیم کنیم و این سه گروه را در سه فرم مجزا در شیت دو بخواهیم درج کنیم .آیا میشود با توجه به نوع گروهی که در جلو هر اسمی که میگذاریم . به طور اتوماتیک نام و نام خانواگی با نوع گروه در فرم مربوطه خود درج شوند؟(شرط انتقال هر اسم با گروه نوع گروه باشد)

sh_amar
2011/07/09, 09:20
خیلی ممنون از راهنمائی شما . چند سوال برایم پیش آمده.
1- آیا ستونهای مخفی شده تاثیری برسایز انتخاب شده جهت پرینت گیری دارند؟
اگر منظورتان زمانی است که سلول ها مخفی هستند نه ، تاثیری ندارد

2- آیا میشود جهت شمارش روزهای تعطیل ماه سلولهای رنگی شده را نیزدر آ--- شمارش نماید(یعنی بغیر از سفید)؟
شما می توانید روزهای تعطیلی برای هر فرد را نیز مانند روزهای کاری مشخص نمائید و در پایان آنها را نیز شمارش نمائید ،
3- اگر ما اسامی پرسنل درج شده در یک برنامه ماهیانه را به سه گروه a و b و c تقسیم کنیم و این سه گروه را در سه فرم مجزا در شیت دو بخواهیم درج کنیم .آیا میشود با توجه به نوع گروهی که در جلو هر اسمی که میگذاریم . به طور اتوماتیک نام و نام خانواگی با نوع گروه در فرم مربوطه خود درج شوند؟(شرط انتقال هر اسم با گروه نوع گروه باشد)

با استفاده از ترکیب توابع جستجو شما به این منظور می رسید فقط لطف بفرمائید فایل مورد نظر خود را قرار دهید تا براساس آن پاسخ سئوال شما را بدهیم

sos202
2015/07/29, 22:36
با سلام
وقت بخیر
من یه برنامه اکسل برای 4 شیفت کاری (شامل شیفت a,b,c,d) شش نفره می خوام که به 4 شیفت صبح کار،عصرکار،شبکار و استراحت تقسیم بندی میشند.
حال اگر یکی از پرسنل مرخصی باشند بتونیم از سه شیفت دیگر یکی اضافه کار دعوت کنم
مثلا برای صبح کار نمی تونم از پرسنل شبکار استفاده کنم
ممنون میشم اگر کمک کنید

M15412s
2016/03/27, 01:13
سلام فایل را چگونه میتوان دانلود نمود؟

Amir Ghasemiyan
2016/03/27, 11:35
سلام دوست عزیز
کدوم فایل مد نظرتونه؟