PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تکمیل یک شیت با استفاده از اطلاعات شیت دیگر

rosesefid
2014/01/11, 13:43
دوستان من يه كمك فوري ميخوام من يه فايل دارم كه نمونه ش رو پيوست كردم. تعداد كل داده هاش 2240 تاست كه من اينجا فقط چند رديفش رو گذاشتم. تو اين فايل 2 شيت هست. من ميخوام تو شيت دوم ستونهاي زمان واريز رو از شيت اول تكميل كنم مشكلم اينه كه بعضيا اقساط رو 20 توماني واريز نكردن مثلا نفر دوم زمان واريز دوم و سومش بايد بشه آخرين تاريخ ولي اونايي كه 20 توماني واريز كردن همون تاريخهاي واريز باشه چجوري اينكارو بكنم؟ نميخوام از ماكرو استفاده كنم :playful: تابعي هست كه بتونم استفاه كنم؟ اميدوارم بتونم واضح توضيح بدم

Ali Parsaei
2014/01/11, 14:23
شما مي توانيد از تابع vlookup استفاده کنيد ولي اگر ساختار جدول اطلاعات عوض شود خيلي کارتان راحت مي شود، آيا مي شود ساختار shee1 را عوض کرد؟ مثلا" هر نفر فقط در يک رديف اسمش بيايد و سه مورد پرداختي و تاريخ آنها در همان رديف به ترتيب درج شود؟
چند سوال ديگر: آيا هر نفر حتما" در سه مرحله پول داده؟ آيا جمع سه مبلغ براي همه 60 تومان است؟

rosesefid
2014/01/12, 15:45
نه هر نفر لزوما در 3 مرحله پرداخت نكرده حتي بعضيا خيلي ريز پرداخت كردن من ميخوام ببينه هر وقت جمع پرداختها بالاتر از 40 شد آخرين پرداخت رو بزنه واريز دوم و اگر بيشتر از 60 شد آخرين پرداخت رو بزنه واريز سوم
شيت اول گزارشيه كه از سامانه گرفته ميشه اگر بخوام عوض كنم دوباره كاري ميشه و زمان ميبره

Nima
2014/01/12, 17:50
دوست عزیز بهتره یه نمونه فایل بزارید تا منظورتون بهتر بیان بشود.

rosesefid
2014/01/13, 09:24
نمونه رو تو پست اول گذاشتم :rolleyes:

rosesefid
2014/02/03, 12:46
چرا كسي جواب نداد؟ :(

Alireza
2014/02/03, 13:12
سلام
ببنید دوست عزیز با شرایطی که شما میفرمایید بهترین راه استفاده از sumif است که جمع مبالغ رو میشه در شیت یک بررسی کرد و بعد در شیت 2 با if میشه اطلاعت رو انالیز کرد.
فقط لازمه که مبالغ شیت 1 با فرمت Number باشد.