PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک هدیه ناقابل برای دوستان !!!(برنامه ریزی روزانه در اکسل-Daily Planning)

مجید
2014/02/03, 22:06
سلام
همیشه تو برنامه ریزی روزهای کاریم مشکل داشتم و به لطف خدا و یاری دوستان خوب اکسلی فایل ساده ای آماده کردم که خیلی توی کارهای روزمره راهگشام بوده
خواستم این فایل رو هدیه کنم به دوستان خوبم

همیشه از کودکی پدربزرگم میگفت کار رو با بسم الله و مدد از امیر المومنین (علیه اسلام ) شروع کن به یاد اون تجربه و پدر بزرگ این فایل رو با این شروع برای شما آپلود کردم

حتماً نواقصی داره . راهنمائی کنید من هم چیزی یاد میگیرم

~M*E*H*D*I~
2014/02/03, 23:18
درود

تشکر از مجید عزیز بابت این فایل خوب ، برای اینکه کسانی که در گوگل هم چنین برنامه ای رو سرچ میکنن ازش بهره مند بشن یک ویرایش مختصری تو عنوان انجام شد:o

Ali Parsaei
2014/02/04, 14:57
سلام،
من از اين فايل و فايل ديگري که راجع به رياضيات آقا مجيد روي سايت آپلود کرده بود خيلي خوشم آمد، هم ساده و هم زيبا و هم ... چجوري بگم .... آدم احساس مي کند که کسي که اين فايلها را تنظيم کرده با لذت و براي دل خودش و مطابق سليقه خود سر حوصله يک کاري را انجام داده.
يک مثال بزنم، مثلا" ساختمانهاي جديد با طراحي هاي مدرن خيلي زيبا است ولي به فرض مسجد شيخ لطف الله اصفهان را مي بينيد يک حس ديگه اي به آدم دست مي دهد، آدم حس مي کند آن کسي که کاشي کاري هاي مسجد را انجام داده يک جورايي براي دل خودش کار کرده و همين يک جذابيت ديگري دارد به قول معروف آنچه از دل برآيد لاجرم بر دل نشيند.
بعضي وقتها همکاران و دوستان من مي آيند و مي گويند يک برنامه تو اکسل برايم تنظيم کن، به ايشان مي گويم بابا جان اون فايلي که من برايت بنويسم لطفي ندارد، خودت يک کم ياد بگير و قشنگ مطابق سليقه خودت يک فايل طراحي و تنظيم کن، اون وقت اگر مشکل داشتي من هم کمکت مي کنم.

مجید
2014/02/05, 00:20
ممنون از این همه لطف شما

face_2_faces
2014/02/22, 14:02
سلام مجيد جان من خيلي از فايلت خوشم اومد فقط روي هر كدوم(كار جديد يا مرتب سازي يا .....)از لينك ها كه كليك مي كنم ارر ميده چرا؟
cannot run macro to-dolists.xlms roundedrectangle2_click

mr.mahlouji
2014/02/22, 14:45
سلام مجید جان
من هم استفاده کردم با کمی تغییرات قابلیتش خیلی بیشتر شد ، البته با اجازه شما تغییرش دادم.
بامید موفقیت روز افزون برای شما و دیگر دوستان

smohsenmg7
2015/07/25, 18:11
سلام وقتی روی اولویت سوم و یا چهارم کلیک می کنم قسمت خاصی از سلول ها ناپدید می شن
چطوری این کار رو انجام دادید؟

Ali Parsaei
2015/07/25, 19:48
سلام وقتی روی اولویت سوم و یا چهارم کلیک می کنم قسمت خاصی از سلول ها ناپدید می شن
چطوری این کار رو انجام دادید؟
سلام،
در اکسل قابليتي وجود دارد به نام فيلتر که توسط آن مي توان در ستونها طبق انتخاب ما فقط موارد خاصي انتخاب و نشان داده شوند.
در عين حال توانايي ديگر اکسل ضبط بعضي کارهاي تکراري است تا بتوان آنها را بعدا" به سرعت با فشار دادن يک دگمه مجددا" انجام داد و اين قابليت به نام ضبط ماکرو معروف است.
از طرف ديگر توسط نوار ابزار بالاي اکسل مي توان اشکالي را در صفحه قرار داد و آنها را به ماکروهاي ضبط شده مرتبط کرد تا با کليک آن اشکال ماکرو مربوطه اجرا گردد.

اين کار بدين صورت است که اول از منوهاي مربوطه شروع به ضبط يک ماکرو مي نماييد، بعد عملياتي که مي خواهيد بعدا" تکرار شود را انجام مي دهيد (که در فايل فوق عمليات مورد نظر فيلتر کردن ستونها بوده است) و در خاتمه ضبط ماکرو را متوقف مي نماييد. سپس يکي از اشکالي که گفتم (shapes) را از منوي insert انتخاب کرده و در صفحه قرار مي دهيد، در مرحله آخر روي شکل مورد نظر راست کليک کرده و توسط گزينه assign macro آن را به ماکرويي که ضبط کرده ايد مرتبط مي سازيد.

ماریلا
2015/08/10, 12:12
سلام آقا مجید ممنون از فایل برنامه ریزی راحت و کاربردی هست . من یک سوال برام پیش اومد برای نوشتن ساعت و پایان . میشه توضیح بدید که چطور باید این قسمت رو پر کرد .
برای مثال من یک کار رو در ساغت 4 بعدازظهر شروع کنم و در ساعت پنج همون روز تموم کنم . این رو چطور باید ثبت کنم . متشکرم
ماریلا

جوانروح
2015/11/28, 15:15
سلام
چرا فایل نیست؟؟

Amir Ghasemiyan
2015/11/28, 15:32
سلام
چرا فایل نیست؟؟

سلام دوست عزیز
فایل مشکلی نداره. در پست اول ضمیمه شده میتونین راحت دانلود کنین

Mistar
2016/05/23, 00:41
فایل کجاست

amir_ts
2016/05/23, 12:17
فایل کجاست

پست شماره 11 جناب آقای قاسمیان عزیز

سلام دوست عزیز
فایل مشکلی نداره. در پست اول ضمیمه شده میتونین راحت دانلود کنین

saghafianali
2016/06/10, 23:48
سلام مجید.
ممنون از اکسل بسیار جالبی که گذاشته ای. اگر بخواهیم در بخشی که شما براساس اولویت فیلتر کرده اید یه سلول خاص را به عنوان مرجع فیلتر قرار داده که هرچیزی که در آن سلول نوشته شود در ستون خاصی فیلتر شود. من در واحد فروش یک شرکت کار میکنم قصد درست کردن یه اکسل به شکل شما هستم و این کار را برای وقتی نیاز دارم بخواهم براساس اسم شرکتی که در سلول مرجه بنویسم فیلتر شود و یا براساس تاریخی که در سلول دیگری به عنوان مرجع می نویسم فیاتر شود. هر کاری کردم در قسمت criteria ماکرو برای autofilter نشد سلول را قرار بدم.
ممنون از راهنمایی بعدی

ايده ساز
2017/01/29, 16:39
خيلي عاالي بود.ممنونم

parmiss
2017/02/21, 11:42
کار بسیارخوبیه فقط مسئلش اینه که اراده قوی میخواد که ادم کاراشو به فردانندازه

وقت سفارت انگلستان (http://anamehrparvaz.com/خدمات-قابل-ارائه-به-مسافرین/وقت-سفارت-انگلیس),وقت سفارت کانادا (http://anamehrparvaz.com/خدمات-قابل-ارائه-به-مسافرین/وقت-سفارت-کانادا-اخذ-ویزا-کانادا)
,وقت سفارت آمریکا (http://anamehrparvaz.com/خدمات-قابل-ارائه-به-مسافرین/وقت-سفارت-آمریکا)

roksana6
2017/04/07, 12:15
سلام
همیشه تو برنامه ریزی روزهای کاریم مشکل داشتم و به لطف خدا و یاری دوستان خوب اکسلی فایل ساده ای آماده کردم که خیلی توی کارهای روزمره راهگشام بوده
خواستم این فایل رو هدیه کنم به دوستان خوبم

همیشه از کودکی پدربزرگم میگفت کار رو با بسم الله و مدد از امیر المومنین (علیه اسلام ) شروع کن به یاد اون تجربه و پدر بزرگ این فایل رو با این شروع برای شما آپلود کردم

حتماً نواقصی داره . راهنمائی کنید من هم چیزی یاد میگیرم

سلام آقا مجید ممنون بابت این طراحی و ایده اتون ...کاش راجع به روند کاریش هم یکم توضیح میدادید....
شما چطوری همه رو تو یک شیت گذاشتین؟ ارتباط چند تا شیت ها رو میدونم ولی اینو نمیدونم ..میشه بگید;)

ne&in
2017/04/07, 18:03
با سلام و احترام
ممنون از برنامه خوبتون...
کاش بعضی چیز ها رو به قول دوستمون توضیح بدین...

abcdf
2017/09/19, 04:05
فایل را پیدا نمی کنم

atefenaderifard
2017/11/03, 06:36
ضمن عرض سلام و تشکر، فایل بالا متاسفانه برای من کار نمیکنه خطا میده و میگه ماکرو نداره، لطفا راهنمایی کنید.

atefenaderifard
2017/11/03, 06:47
منم این مشکل دارم، آقا مجید چطوری حل میشه؟

saman_nfr
2017/11/08, 17:22
بسیار عالی بود ...
متشکرم

morteza2491
2018/03/14, 10:57
tanks

ABTPro
2018/03/19, 02:28
اول تشکر ا برنامه نویس محترم
دوم اینکه فایل رو نتونستم دانلود کنم

Amir Ghasemiyan
2018/03/19, 12:21
اول تشکر ا برنامه نویس محترم
دوم اینکه فایل رو نتونستم دانلود کنم

تست كردم. مشكلي نبود. مجددا تلاش بفرماييد

hamidrkargar@ch
2018/10/03, 00:46
سلام، لطفا لینک دانلود ؟

حسام بحرانی
2018/10/03, 01:12
سلام، لطفا لینک دانلود ؟
سلام دوست عزیز

به انجمن خوش آمدید.

هرچند فایل مذکور از نظر دانلود مشکلی نداره اما مجدداً همان فایل جهت دانلود ارائه میشه.
موفق باشید.

smsmelli
2018/11/25, 22:39
ضمن عرض سلام و تشکر، فایل بالا متاسفانه برای من کار نمیکنه خطا میده و میگه ماکرو نداره، لطفا راهنمایی کنید.

سلام
ضمن تشکر از سایت خوب انجمن اکسل ایران

هرچند تاریخ این پست گذشته است ولی چون خیلی ها از طریق سرچ به اینجا می پیوندند باید عرض کنم:

شما باید قابلیت ماکرو در اکسل را فعال کنید. معمولا خود اکسل هم این پیغام را به شما می دهد که می توانید با فعال کردن این امکان این مشکل رفع گردد.

پیروز باشید

smsmelli
2018/11/25, 22:48

در مورد ماکرو:

شاید برای شما هم پیش اومده باشه که مجبور باشین یه سری کارهای تکراری رو هر روز در اکسل انجام بدین. کارهایی مثل کپی کردن یه بخش خاص از خروجی یک نرم افزار در یک شیت دیگه و غیره. گاهی این کارها وقت زیادی رو از ما میگیرند و خیلی هم کسل کننده میشن. اگر شما هم این شرایط رو تجربه کردید شاید بتونید با استفاده از ابزار ماکرو در اکسل از انجام این کارهای تکراری در اکسل راحت بشید. ماکروها قطعه کدهایی هستند که به زبان VBA که مخفف Visual Basic for Applications هست نوشته میشن. یکی از کاربردهای ایجاد ماکروها این هست که کارهایی که تکراری هستند بوسیله کدهایی توسط خود نرم افزار اکسل انجام بشن و نیازی به انجام اونها توسط کاربر نباشه. در ادامه پیشنهاد می کنم به آدرس http://www.*******/macro مراجعه تا با نحوه ایجاد ماکرو در اکسل و اجرای اون آشنا شوید.

جهت ادامه اینجا (http://www.*******/macro) کلیک کنید.

حسام بحرانی
2018/11/25, 23:40
سلام دوست عزیز
به انجمن اکسل ایرانیان خوش آمدید.

ممنون از راهنمایی های ارزشمند شما.

زهره محمدی
2019/01/08, 22:55
چرا فایل نیست

حسن میناوی
2019/01/09, 00:59
سلام فایل پیوست کجا هست چطور بای اونو مشاهده کنیم هر کاری میکنم نمدانم کجاس پیوستش

حسام بحرانی
2019/01/09, 01:44
سلام دوست عزیز
فایل اصلی دقیقاً اینجاست کلیک کنید:
برنامه ریزی روزانه در اکسل-Daily Planning (https://forum.exceliran.com/showthread.php/3590-%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D8%AF%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-!!!(%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%84-Daily-Planning)?p=17851&viewfull=1#post17851)

voiran421
2019/12/22, 09:22
سلام،
در اکسل قابليتي وجود دارد به نام فيلتر که توسط آن مي توان در ستونها طبق انتخاب ما فقط موارد خاصي انتخاب و نشان داده شوند.
در عين حال توانايي ديگر اکسل ضبط بعضي کارهاي تکراري است تا بتوان آنها را بعدا" به سرعت با فشار دادن يک دگمه مجددا" انجام داد و اين قابليت به نام ضبط ماکرو معروف است.
از طرف ديگر توسط نوار ابزار بالاي اکسل مي توان اشکالي را در صفحه قرار داد و آنها را به ماکروهاي ضبط شده مرتبط کرد تا با کليک آن اشکال ماکرو مربوطه اجرا گردد.

اين کار بدين صورت است که اول از منوهاي مربوطه شروع به ضبط يک ماکرو مي نماييد، بعد عملياتي که مي خواهيد بعدا" تکرار شود را انجام مي دهيد (که در فايل فوق عمليات مورد نظر فيلتر کردن ستونها بوده است) و در خاتمه ضبط ماکرو را متوقف مي نماييد. سپس يکي از اشکالي که گفتم (shapes) را از منوي insert انتخاب کرده و در صفحه قرار مي دهيد، در مرحله آخر روي شکل مورد نظر راست کليک کرده و توسط گزينه assign macro آن را به ماکرويي که ضبط کرده ايد مرتبط مي سازيد.

بسیار عالی و کاربردی