PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ايجاد يك ستون دايناميك از دو يا چند ستون كه هر كدام در يك شيت جداگانه قرار دارند

arsalan135
2014/02/25, 11:47
با سلام خدمت دوستان
فرض كنيد در هر شيت جدولي (جدول از نوع Table ) از ليست كالاهاي انبار را داريم .( هر شيت مربوط به يك انبار مثلا انبار كالاي برق ، انبار كالاي تاسيسات و... ). كه امكان دارد يك كالا در چند انبار هم وجود داشته باشد. چنانچه بخواهيم در يك شيت جدولي از كل اجناس انبارها داشته باشيم كه كالاي تكراري نيز وجود نداشته باشد ،به گونه ايكه وقتي در يك انبار كالاي جديدي اضافه مي گردد در جدول كلي نيز اضافه گردد ، چه بايد كرد ؟
ممنون از راهنمايي هاي شما

khakzad
2014/02/25, 12:38
سلام
دوست عزیز این مورد زیاد مطرح شده توی انجمن. تحت عناوین مشابه لیست موارد بدون تکرار ، منحصر بفرد و . .. . .
شما هم به همچین چیزی نیاز دارید که در ستون مربوط به کالا در هر شیت ، موارد بدون تکرار اورده شود. بعد هم برآیندی از هر تعداد شیت.
یا در سطح حرفه ای تر از همون اول یکپارچه این کار رو انجام بده.
از فایل های آماده موجود هم می تونید استفاده کنید.
پ.ن : (از حلقه های for استفاده میشه. و چون می خواید با اضافه کردن هر کالا در هر شیت لیستتون اپدیت بشه، هم می تونید هر چند وقت یکبار ماکرو رو ایجاد کنید. یا اینکه زمان بهش بدید که مثلا هر چند ساعت آپدیت بشه)
سوالی بود در خدمتیم
موفق باشید

khakzad
2014/02/25, 13:15
یک نمونه ساده گذاشتم
ازش کمک بگیرید و برای فایل خودتون استفاده کنید
هرجا سوال داشتید بپرسید حتما

shamsololama
2014/02/25, 14:39
با سلام خدمت دوستان
فرض كنيد در هر شيت جدولي (جدول از نوع Table ) از ليست كالاهاي انبار را داريم .( هر شيت مربوط به يك انبار مثلا انبار كالاي برق ، انبار كالاي تاسيسات و... ). كه امكان دارد يك كالا در چند انبار هم وجود داشته باشد. چنانچه بخواهيم در يك شيت جدولي از كل اجناس انبارها داشته باشيم كه كالاي تكراري نيز وجود نداشته باشد ،به گونه ايكه وقتي در يك انبار كالاي جديدي اضافه مي گردد در جدول كلي نيز اضافه گردد ، چه بايد كرد ؟
ممنون از راهنمايي هاي شما

با درود فراوان

با سپاس از خانم خاکزاد

برای اینکه از تیبل های متفاوت یک گزارش تهیه کنید علاوه استفاده از ماکرو می توانید از زبان اسکیول استفاده کنید که تمام تیبل های شما در شیت های مختلف در نظر گرفته و بودن تکراری و هر شرطی که نیاز دارید بکار ببرید در یک شیت جدا گانه تهیه کنید که بعد از تهیه آن هر بار کلید رفرش که بزنید آن جدول شما به روز می شود
این شیت گزارش با اسکیوال میتوانید در یک وروک بوک جدا گانه تهیه کنید که در صورت بسته بودت فایلی که جدوال در آن قرار دارند باز هم کار کند و نیازی به باز کردن آن فایل نباشد

arsalan135
2014/02/26, 00:01
از دوستان بابت حوصله اي كه گذاشتيد ممنون. اما آنچه كه بدنبال آن هستم نحوه تجميع ستونها از شيتهاي ديگه در يك شيت است . فايلي كه آقا/خانم خاكزاد هم گذاشته بودند جالب بود و براي سورت كردن يك ستون بدون تكرار عالي بود. اما چگونه ستونهاي شيتهاي ديگه رو بصورت اتوماتيك ( با كم يا زياد شدن تعداد كالا در هر شيت ) ستون كلي كه جمع كل ستونها هست بدست مي*آيد؟
ممنون

komeilex
2014/02/26, 10:05
سلام دوست عزیز.
راستش اساتید جواب های مختلفی بهتون دادن. راستش من احساس می کنم شما اگه یه فایل نمونه بزارین شاید زودتر به جوابتون برسین.
چیزیم که به ذهن من رسی این بود که شاید Pivot table بتونه به شما کمک کنه.
اینم یه فایل نمونه:
برای آبدیت شدنشم دکمه Refresh رو باید بزنین.

arsalan135
2014/02/26, 10:29
سلام دوست عزیز.
راستش اساتید جواب های مختلفی بهتون دادن. راستش من احساس می کنم شما اگه یه فایل نمونه بزارین شاید زودتر به جوابتون برسین.
چیزیم که به ذهن من رسی این بود که شاید Pivot table بتونه به شما کمک کنه.
اینم یه فایل نمونه:
برای آبدیت شدنشم دکمه Refresh رو باید بزنین.
ممنون از توجه شما
اگر امكان داره نحوه ايجاد Pivot Table از دو جدول كه در دوشيت قرار دارند رو توضيح بدهيد سپاسگزارم

khakzad
2014/02/26, 12:13
از دوستان بابت حوصله اي كه گذاشتيد ممنون. اما آنچه كه بدنبال آن هستم نحوه تجميع ستونها از شيتهاي ديگه در يك شيت است . فايلي كه آقا/خانم خاكزاد هم گذاشته بودند جالب بود و براي سورت كردن يك ستون بدون تكرار عالي بود. اما چگونه ستونهاي شيتهاي ديگه رو بصورت اتوماتيك ( با كم يا زياد شدن تعداد كالا در هر شيت ) ستون كلي كه جمع كل ستونها هست بدست مي*آيد؟
ممنون
سلام
راهنمایی کردم خدمتتون که این برای یک شیت هست. برای شیت دیگه هم به همین ترتیب. تا اینجا دو تا لیست میشه. کافیه این دو تا لیست رو هم با هم ترکیب کنید.
برای اپدیت شدن هم عرض کردم یا گزینه ای بذارید و ماکرو رو بهش اختصاص بدید که هر بار زدید کد اجرا بشه. یا زمان بدید بهش که مثلا هر 1 ساعت یکبار اجرا بشه.
سعی کنید انجام بدید. سوالاتتون رو بپرسید

komeilex
2014/02/26, 12:32
ممنون از توجه شما
اگر امكان داره نحوه ايجاد Pivot Table از دو جدول كه در دوشيت قرار دارند رو توضيح بدهيد سپاسگزارم
خواهش میکنم.
لطفا به انجمن Pivot table مراجعه کنین:

pivot table (http://forum.exceliran.com/forumdisplay.php?f=19)

انتخاب داده ها از چند منبع (http://forum.exceliran.com/showthread.php?t=991)