PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جستجوي ركوردهاي جديد از يك ليست متغير و ثبت آنها در يك ليست ثابت

arsalan135
2014/02/28, 13:46
با سلام خدمت دوستان
توي يك فايل اكسلي كه براي يكي از دوستانم تهيه مي كنم به اين مسئله رسيدم و از اين قراره كه در يك ليستي كه بصورت موقت و هر روز متغير است مشخصات افراد ( در شيت ثبت اطلاعات موقت ) ثبت مي شود. حال نياز است كه اطلاعات كليه افراد در يك ليست جداگانه ( شيت بانك اطلاعات )نگهداري شود . با توجه به اينكه كاربري كه مسئول ثبت اطلاعات مي باشد خيلي با اكسل آشنايي ندارد ،( همينطور خود بنده :d) كه از وي بخواهيم افرادي كه براي نخسين بار اطلاعات آنها در ليست موقت ثبت مي شود ، مشخصات آنها در شيت بانك اطلاعات وارد كند ، و قطعا احتمال بروز خطاي كاربري زياد است ، احتمال فراموشي كاربر و از اين دست مسائل ، بدنبال راهكاري هستم بگونه ايكه كدي در شيت "ثبت اطلاعات موقت" يا " بانك اطلاعات" هر كدام كه اساتيد صلاح مي دانند ، بصورت فعال ( نه بصورت ماكرو كه نياز به اجراي آن توسط كاربر باشد) باشد كه به محض اينكه ركورد جديدي ثبت شود كه در ليست بانك اطلاعات وجود ندارد ، اطلاعات اين ركورد ( يك يا چند فيلد از آن كه مد نظر است ) به بانك اطلاعات اضافه گردد . البته نيازي نيست كه در بانك اطلاعات ، ركورد جديد بصورت مرتب شده سورت گردد ، در همين حد كه به انتهاي ليست بانك اطلاعات اضافه گردد كافي مي باشد.

ممنون از توجه دوستان و اساتيد گرامي

arsalan135
2014/02/28, 20:45
لينك دانلود نمونه فايل :
Download File : List_1.xlsx (http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=7c6c50307fbc891cf67803784268c45c)

arsalan135
2014/03/01, 11:10
دوستان و اساتيد محترم
لطفا راهنمايي كنيد
ممنون

~M*E*H*D*I~
2014/03/01, 13:53
خیلی مبهم بود ، برداشت من اینه یک سری اطلاعات مرتبط با افراد مختلف قراره وارد بشه برخی برای اولین بار این اطلاعات براشون وارد میشه برخی خیر و قبلا اطلاعات رو داشتید و باید به روز بشه

پیشنهاد من اینه ، یک فرم طراحی کنید در ابتدای کار کاربر اون فرم رو ببینه افراد ممکنه با یک کد شناسایی شناخته بشن با جستجوی این کد اگر شخص موجود نبود فرم ثبت اطلاعات فراخوانی بشه

راه های دیگه ای هم ممکنه باشه ولی توضیحات شما واضح نبود

komeilex
2014/03/01, 13:58
آقا مهدی سلام. دوستمون این موضوع رو تو تالار ویژوال بیسیک مطرح کردن و یادشون رفته بود که از اینجا حذفش کنن.
اونجا توضیحات کامل تری دادن.
برای دنبال کردن این بحث به لینک زیر برین:

جستجوي ركوردهاي جديد از يك ليست متغير و ثبت آنها در يك ليست ثابت (http://forum.exceliran.com/showthread.php?t=3764)