PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتقال از سلول اکسلی به اکسل دیگر به صورت گروهی

rfx3
2014/04/14, 13:59
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت اساتید محترم

من یک فایل اکسل به صورت مادر دارم که شامل ده ها شیت مختلفه که قراره ده ها اکسل دیگه هر کدوم به تنهایی از یک شیت از اون اطلاعات رو همزمان دریافت کنن.

طریقه ی انتقال اطلاعات از یک سلول به سلول دیگه رو میدونم و اینو هم میدونم که فایل اکسل مادر باید تو شبکه همیشه بر روی تمام سیستم هام باز باشه تا به روز رسانی انجام بشه.

مشکلی که من الان دارم اینه که برای انتقال سلول ها به فایل اکسل های مورد نظر نمیتونم این کار رو به صورت کلی و گروهی انجام بدم.

به طور مثال در یک فایل اکسل، زمانی که بخایم اطلاعات از سلول مبدا (مثلا A1) به سلول مقصد (مثلا B1) انتقال پیدا کنه روشی که من بلدم اینجوریه که در سلول B1 علامت مساوی (=) رو میزنیم بعد A1 رو انتخاب میکنیم و Enter میزنیم و تمام.

حالا از این به بعد وقتی از سلول B1 کپی بگیرم و در سلول های پایین خودش Paste کنم به ازای هر یک خونه که در ستون B به پایین میرم سلول مبدا هم یک خونه به پایین انتقال پیدا میکنه. اینجوری خیلی راحت میتونم اطلاعات ستون A رو به ستون B انتقال بدم.

اما این روش برای انتقال اطلاعات سلول ها بین چند اکسل جواب نمیده. به طور مثال ما اطلاعات سلول در اکسل مبدا رو ( مثلا سلول A1 در اکسل مادر ) به سلول B1 در اکسل دوم انتقال میدیم. حالا برای سهولت در کار میخایم از فرمول سلول B2 کپی بگیرم جوری که به ازای هر یک خونه که به سمت پایین میرم ، سلول مبدا ( در اکسل مادر ) هم یک خونه به پایین بره. اما اینطور نمیشه چرا که زمانی که از B2 کپی میگیرم فرمولش رو عیناً کپی میکنه و هر چی که به سمت پایین میرم سلول مبدا سر جای خودش میمونه و در تمامی سلول های مقصد فقط سلول A1 رو نشون من میده...

ممنون میشم که راهنماییم بفرمایید که بدونم چجوری میتونم این اطلاعات رو به صورت گروهی از فایل اکسلی به اکسل دیگه انتقال بدم.

امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.
با تشکر

~M*E*H*D*I~
2014/04/14, 14:17
درود

برای اینکار روش های مختلفی اعم از فرمول و کدنویسی وجود داره اما همین روش شما هم برای چند فایل جوابگو هست کافیه فقط اون علامت $ که روی آدرس سلول قرار داره مثلا
$b$1 رو بردارید

rfx3
2014/04/14, 14:48
واقعا ممنونم .. مطمئن بودم که برای حل این مشکل روشی وجود داره ولی فکر نمیکردم که راه حل تا این حد ساده باشه ;)

بازم مرسی:o