PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات گوناگون و متنوع از اکسل

termal
2010/03/30, 03:28
باسلام

قسط دارم در این تاپیک سوالات متداول و گوناگون اکسل مطرح و در بحث و بررسی گذاشته شود .

سوالات می تونه مشکلات شما در استفاده با اکسل و انواع مشکلاتی که برایتون در این محیط پیش می آید رو در این تاپیک قرار دهید .

سوال ؟؟

من از یک برنامه جستجو برای پیدا کردن داده ای در شیت های زیادی که در اکسل دارم استفاده می کنم .
نتیجه این برنامه به این گونه می باشد که در ستون اول Workbook ( در این ستون مسیر فایل اکسل رو نشان می دهد) و در ستون دوم Worksheet (در این ستون شیت های که در جستجو قرار گرفته اند رو نشان می دهد) و در ستون سوم Address (آدرس داده ای که پیدا شده است که مسیر یک سلول می باشد رو نشان می دهد )

حال به دنبال راه حلی برای ادغام کردن این داده ها (منظور سه داده موجود در سه ستون مذکور) در یک سلول که نتیجه آن مقدار داده جستجو شده می باشد .

برای درک بهتر یک فایل اکسل طرح سوال رو در زیر قرار می دهم .
http://rapidshare.com/files/369703282/Question.xls.html

Amir Mohsenpour
2010/03/30, 08:24
دوست عزیز سوال شما مفهوم نیست و ضمن اینکه فایلی که در رپیدشیر آپلود کردید ( بدلیل فیلتر بودن رپیدشیر از این مکان ) قابل بررسی نیست اگر مطلبی برایتان پرسش شده می توانید به آدرس ایمیل بنده amir_mohsenpour در یاهو بفرستید تا با همفکری سایر دوستان راه حلی برای آن پیدا کنیم.

amator
2010/03/30, 19:38
باسلام

قسط دارم در این تاپیک سوالات متداول و گوناگون اکسل مطرح و در بحث و بررسی گذاشته شود .

سوالات می تونه مشکلات شما در استفاده با اکسل و انواع مشکلاتی که برایتون در این محیط پیش می آید رو در این تاپیک قرار دهید .

سوال ؟؟

من از یک برنامه جستجو برای پیدا کردن داده ای در شیت های زیادی که در اکسل دارم استفاده می کنم .
نتیجه این برنامه به این گونه می باشد که در ستون اول Workbook ( در این ستون مسیر فایل اکسل رو نشان می دهد) و در ستون دوم Worksheet (در این ستون شیت های که در جستجو قرار گرفته اند رو نشان می دهد) و در ستون سوم Address (آدرس داده ای که پیدا شده است که مسیر یک سلول می باشد رو نشان می دهد )

حال به دنبال راه حلی برای ادغام کردن این داده ها (منظور سه داده موجود در سه ستون مذکور) در یک سلول که نتیجه آن مقدار داده جستجو شده می باشد .

سلام
اگر فرض کنیم داده هاتون موجود باشند و صرفاً بخواهیم اونا رو باهم merg کنیم، از فرمان concatinate استفاده می کنیم.

موفق باشید

Amir Mohsenpour
2010/03/31, 10:27
با سلام خدمت دوستان عزیزم

اگر منظور termal همان چیزی است که amator درک کرده است باید بگویم برای این منظور استفاده از & نیز موثر می باشد که به سادگی با اضافه شدن به فرمولها یا متنها یا اعداد می تواند انواع کاراکترهای دیگر را در نتیجه ها بگنجاند. برای درک بیشتر مطلب به لینک زیر مراجعه کنید.
http://www.mediafire.com/imageview.php?quickkey=yqmjhnjjrij&thumb=4

esyoo
2010/04/01, 01:47
دوست عزیز سوال شما مفهوم نیست و ضمن اینکه فایلی که در رپیدشیر آپلود کردید ( بدلیل فیلتر بودن رپیدشیر از این مکان ) قابل بررسی نیست اگر مطلبی برایتان پرسش شده می توانید به آدرس ایمیل بنده amir_mohsenpour در یاهو بفرستید تا با همفکری سایر دوستان راه حلی برای آن پیدا کنیم.

دوست عزیز
اگر فایل های شما زیر 20 مگ هست از اینجا میتونید به طور مجانی به لینک مستقیم تبدیل کنید و استفاده کنید
http://rapidbaz.com/from/9027

hmp2136
2010/05/17, 12:46
سلام
من کارشناس رشته حسابداری هستم و مدت 5 ساله که با اکسل کار میکنم و بیشتر از شما نباشه تا حد پیشرفته و قابل قبولی اکسل رو بلدم.ولی چند روز پیش از اینترنت پروژه ای از اکسل دانلود کردم که توسط یک شخص خارجی طراحی شده و سیستم منو به هم زده.احساس می کنم از اکسل چیزی نمیدونم.میخواستم با کمک شما این مشکل رو حل کنم.من تا 80% متوجه شدم چیکار کرده.مشکل من سر یه قسمت از نموداره.اگه ممکنه یه شماره موبایل و ایمیل از خودتون به من بدید تا من فایل رو براتون که ایمیل کردم بتونیم با هم در ارتباط باشیم.
شماره من هم هست 09119105287
منتظر شما هستم.اگر لطف کنید و به من اس ام اس بدید ممنون میشم.چون از اینکه هر سری بیام توی سایت ولی جوابی نبینم ضدحاله.مرسی .منتظرم.

Amir Mohsenpour
2010/05/17, 13:43
amir_mohsenpour@yahoo.com

omidvaram betoonam komaketoon konam:-/

farzadezk
2010/06/06, 16:36
با سلام
از اینکه این موضوع رو در اينجا می نویسم عذر میخوام, لینک طرح موضوع جدید را پیدا نکردم

فرض کنید یک سلول مرج شده, حاصل از 8سلول با متن مشابه داریم, که اکنون در سلول مرج شده یک متن نوشته شده است.
حالا میخوام این سلول رو "آن مرج" کنم بطوریکه هر سلول دارای متن باشه
آیا راهی می شناسید؟

shamsololama
2010/06/07, 11:50
با درود فراوان
دوست عزیز وقتی که چند سلول باهم در یک سل مرج می شود یعنی اینکه بجز یکی از آن سلها بقیه خالی میشود در واقع نیاز مرج شدن خالی بودن سلها بوده که اگر خالی نباشد نیز بصورت خودکار خالی شده تا به سلوی که حاوی متن است مرج شود و در مورد سئوال شما اگر سلول های که از حالت مرج خارج می کنی قرار است دقیقا شبیه به همان متن داخل سل اول باشد و تکرار شود یعنی همه هشت سل یک متن نوشته شود که در حالت عادی با کپی پیست انجام میدهیم یک راه که به نظر من میرسه این است که یک ماکرو برای آن مرج بنویس که در موقع آن مرج متن مورد نظر نیز هم زمان در هفت سل باقی مانده وارد کند و اگر متن شبیه به هم نباشد هم که بعد از آن مرج با تکس تو کالمن متن را تقسیم کرده و وارد سل ها کند
البته اگر منظور شما همین بوده باشد که من فهمیدم[hr]

باسلام

سوال ؟؟

با درود فراوان
در مورد سئوال بالا دوستان عزیز جوابهای لازم رو داده اند
ولی سئوالی برام پیش آمد که با چه برنامه ای جستجو می کنید که آدرس را به صورت تفکیک به شما داده که بعد می خواهید دوباره آن مرج کنید تا آدرس کامل شود
چون معمولا برنامه های جستجو که می نویسیم آدرس را بصورت کامل به ما می دهد.

sparrow
2010/08/09, 14:06
با سلام و تشکر
من چند روز دیگه امتحان Excel 2003 دارم ، یه سوال توی نمونه سوالها هست که هر کاری میکنم نمیتونم حلش کنم ممنون میشم اگه کمک کنید

در Sheet جاری برای کلیه مهارتهای هر فرد یک نمره دلخواه بین 0 تا 100 درون سلولهای D4 تا H10 وارد نمایید بطوریکه فقط 7 نمره از نمره های وارد شده زیر 30 باشد

shamsololama
2010/08/09, 14:36
با درود فراوان
سئوال رو اگه میشه بیشتر توضیح بدید
می خوای دستی وارد کنی با فورمول وارد کنی و یا ماکرو
طوری که گفتی و من برداشت کردم یعنی پنج تا ستون داریم و ده تا ردیف
در ردیف اول نام نفرات و چهار ستون باقی مانده مهارتهای نفرات
از چهل سل این محدوده باید 36 تا از سلها را نمره وارد کنیم
خوب با چه روشیمی خوای؟

یه کم بیشتر بگی که از حالت معما بیاد بیرون می تونم کمکت کنم
یا خواستی تماس بگیر 09177733411

sparrow
2010/08/10, 09:18
با سلام
آره دقیقاً یه جدول 5 در 7 که تمام خانه ها خالی هستند و از ما میخواد که درون خانه ها اعداد بین 0 تا 100 وارد کنیم و 7 تا از اعداد از 30 کمتر باشه
دستی نمیشه وارد کرد چون در آخر امتیاز اون سوال رو به ما نمیده
حتماً باید از یه راه دیگه باشه

shamsololama
2010/08/10, 12:50
با درود فراوان

دوست خوبم باز هم توضیح کامل نیست تا بتوانم دقیقا چیزی که می خواهید را آماده کنم

ولی کدی که زیر نوشته ام کاری که خواسته اید را تقریبا انجام می دهد که امیدوارم برابر با خواسته شما باشد
کد زیر بصورت تصادفی اعداد بین 0 تا 100 را در خانه پر می کند به طوری که 7 تا از اعداد آن کمتر از 30 هستند
اما:
نگفته اید اگه اگر تعداد اعداد کمتر از 30 از هفت تا بیشتر هم اشکالی دارد و یا می خواهید دقیقا هفت تا باشد
(که اگر منظور شما دقیقا هفت تا است کدIf n < 7 Then را به If n <> 7 Then تغییر بدهید درست می شود)
و اینکه اعداد لزوما صحیح باشند و یا اعشاری هم داشته باشند که در این مثال اعداد صحیح در نظر گرفته شده

ضمنا کدی هم اضافه کردم که خانه های که از 30 کمتر هستند رنگی کند تا مشخص شود که در صورتی که لازم ندارید مد زیر را از کد اصلی پاک کنید
With c.Interior
.ColorIndex = 6
End With

اگر مشکلی بود در خدمتم

Sub Macro1()
point1:
n = 0
Sheet1.Range("d2:h10").Interior.ColorIndex = xlNone
For Each c In Sheet1.Range("d2:h10")
Range("A1").Formula = "=ROUND(RAND(),1)*100+ROUND(RAND(),1)*10"
Dim t
t = Range("A1").Value
If t < 30 Then
n = n + 1
With c.Interior
.ColorIndex = 6
End With
End If
c.Value = t
Next
If n < 7 Then
GoTo point1
End If
Range("A1") = ""
End Sub

sparrow
2010/08/10, 13:25
با سلام مجدد و تشکر فراوان
واقعاً شرمندم کردید
ولی چند تا مشکل دارم :
1- اینو کجای اکسل باید وارد کنم
2 - برای آزمون یه نرم افزار هست که 20 تا سوال بصورت تصادفی برای هر فرد داده میشه و زمانشم زیاد نیست فکر نمیکنم راه حلش این باشه
از سوال داخل نرم افزار عکس هم گرفتم که شما بهتر متوجه بشید
http://www.freeuploadimages.org/images/1e5v87i95d5r9dj36j5.jpg
ولی زیادم خودتونو اذیت نکنید همینکه انقدر کمک کردید خیلی خیلی ممنونم

shamsololama
2010/08/10, 15:07
با درود فراوان
این کد را تو همون فایلی که عکسش گذاشتی تو قسمت ماکروه ها کپی کنی جواب میده

از مسیر tools -Macro-Record New Macro
یک ماکرو ضبط کن و بعد به Alt+F11 به صفحه ویژوال رفته و این کد را بجای ماکروه قبلی بزار
حالا با اجرای ماکرو جواب میده

اگر مشکلی بود تماس بگیر تا تلفنی بگم

این هم نمونه فایل

http://deurl.me/2EQ17

http://www.xlpar.com/t5je4czl7cxl/اعدادتصادفی.xls.html

کد:

Sub Macro1()
point1:
n = 0
Sheet1.Range("d4:h10").Interior.ColorIndex = xlNone
For Each c In Sheet1.Range("d4:h10")
Range("A1").Formula = "=ROUND(RAND(),1)*100+ROUND(RAND(),1)*10"
Dim t
t = Range("A1").Value
If t < 30 Then
n = n + 1
With c.Interior
.ColorIndex = 6
End With
End If
c.Value = t
Next
If n <> 4 Then
GoTo point1
End If
Range("A1") = ""
End Sub

sparrow
2010/08/11, 12:01
با سلام و تشکر
واقعاً ممنونم
فقط یه سوال دیگه داشتم ، خواستم ببینم راه ساده تری برای حل این سوال وجود داره یا نه ؟
بازم ممنون

shamsololama
2010/08/12, 07:55
با درود فراوان

آره راه ساده تری هم هست
اما باید خانه هایی که باید بین 0 تا30 باشه و خانه هایی که از 30 تا 100 باشه را از قبل مشخص کنید
یعنی چهار تا خانه ای که می خواهی بین 0 تا 30 باشه را با تابع زیر پر کنید
=Randbetween(0,29)
و بقیه خانه که می خواهید بین 30 تا 100 باشه را با تابع زیر پر کنید
=Randbetween(30,100)
با این تابع می تونید به جواب دلخواه برسی ولی با روش قبل نیاز به خانه هایی که از 30 کمتر است نیست و بصورت رندم پر می شود

sparrow
2010/08/12, 10:23
با سلام و تشکر فراوان از توجه شما
فکر کنم در Excel 2003 تابع Randbetween وجود نداره
آیا میشه با تابع Rand سوالو حل کرد ؟ ( چون تابع Rand فقط اعدادی بین 0 و عدد مورد نظر رو میده )

shamsololama
2010/08/12, 10:29
با درود فراوان
چرا وجود داره من خودم با 2003 کار میکنم این تابه هم داخل 2003 نوشتم

sparrow
2010/08/12, 12:28
با سلام مجدد
بالاخره موفق شدم
با َAuto Fill یا Fill Series هم جواب میده
از راهنمایی های مفید شما هم خیلی خیلی تشکر میکنم
:rolleyes:

shamsololama
2010/08/12, 13:03
با درود فراوان

خیلی خوبه و لطف برفمائید نحوه استفاده ای که کرده اید هم در اینجا توضیح دهید تا دوستانی با این موضوع روبرو می شوند نیز استفاده ببرند

sparrow
2010/08/12, 13:50
چشم قربان
شرمنده :blush: ، خیلی مسخره حل میشه اصلاً به پای راه حل های استاد shamsololama عزیز نمیرسه
البته تقصیر این نرم افزاره که فقط به این جواب نمره میده خیلی بیسواده ;)

ابتدا توی سطر اول یعنی خانه های D4 تا H4 اعدادی بزرگتر از 23 و کمتر از 100 وارد میکنیم مثلاً 30 ، 40 ، 50 ، 60 ، 70 بعد با استفاده از Auto Fill ( همون مربع سیاه کوچیک که وقتی یک خانه رو انتخاب میکنیم گوشه پایینش ظاهر میشه !:P ) یکی یکی درگ میکنیم ( 5 بار ) البته با این روش تمام اعداد هر ستون برابر میشه مثلاً ستون اول فقط 30 است دومی 40 و ...
(( که اگه بخواهیم اعداد مثل هم نشه کلیک راست را گرفته و درگ میکنیم بعد گزینه Fill series را انتخاب میکنیم که به اعداد یکی یکی اضافه میشه ))
و در آخر هم همین کار را برای 4 خانه که خودمان به دلخواه انتخاب کردیم انجام میدهیم ولی اینبار با عددی کمتر از 23

خیلی بد و ابتدایی گفتم شرمنده ولی
امیدوارم تونسته باشم منظور رو برسونم
با ارادت از استاد عزیزم

shamsololama
2010/08/12, 15:57
با درود فراوان
بله این راه حل که شما فرمودید در واقع همان پر کردن دستی است و در واقع برنامه خاصی لازم ندارد
و اگر این راه حل مورد قبول نرم افزاری است که از شما سئوال کرده پس اگر از همان اول در یک صفحه دیگر شماره ها را می نوشتی و همه را کپی کرده و در این جدول پیست می کردی فکر می کنم مورد قبول نرم افزار واقع میشد می تونی یه امتحان کنی

sparrow
2010/08/14, 09:53
با سلام
آره با کپی هم جواب میده
اول من نمره هارو یکی یکی وارد میکردم بخاطر همین بود که جواب نمیداد
به هر حال از کمک های مفیدتون ممنونم

amator
2010/08/14, 11:03
با سلام خدمت همه دوستان
من فرمولی نوشتم که میتونین اون رو درگ کنین و جواب به سئوال از حالت دستی درمیاد. چون در فرمول ارجاع به سلول جاری هم درنظرگرفته شده بایستی خطای Circular refrences رو بطریق زیر خنثی کنیم:
در 2007: مسير زير را دنبال كنيد و تيك Enable Eterative Calculation را فعال كنيد.
Office Button\Excel Option\Formula
در 2003: مسير زير را دنبال كنيد و تيك Interation را فعال كنيد.
Tools\Option\Calculation
num_ نام محدوده موردنظر شماست. پس از انتخاب محدوده و درج كد زير كليدهاي تركيبي Ctrl+Enter را فشار دهيد.

=IF(COUNTIF(num_,"<30")<4,RANDBETWEEN(0,30),RANDBETWEEN(30,100))

تركيب توابع Round, Rand نتيجه تابع Randbetween را در 2003 برميگرداند. لذا با جايگزين كردن كد زير نتيجه اي مشابه را در 2003 خواهيم داشت.

=IF(COUNTIF(num_2003,"<30")<4,ROUND(RAND()*30,0),100-ROUND(RAND()*30,0))
تنها نقصي كه دراين كد وجود داره اين هست كه 24عدد ديگه در رنج 70و100 توليد ميشن كه در اينجا ملاك مسئله نيست.

【★ tv_kade ★】
2010/09/04, 00:28
سلام به اساتید محترم

من چند سوال در مورد یکی از لیستهای اکسل دارم که توسط یکی از دوستان برنامه نویس پویا شده...

لیست اکسل این هست:

http://www.4shared.com/file/aobmMime/Excel_List_v14_CP.html
سوالها با توجه به این لیستی هست که اتچ کردم

سوال اول:

چطور باید پیغام خوش امد گویی در هنگام باز کردن لیست رو ساخت؟

2:
همونطور که میبنید لیست دارای چک باکس (فاکتور فروش ) هست
ساده ترین روش برای ساخت چک باکس چی هست؟

3:
همونطور که در لیست میبینید وقتی عنوانی (فیلمی ) انتخاب میشه فقط اون عنوان در شیت اخر قرار میگیره که این کار برای اینه که مواردی که انتخاب شده با فرمت پی دی اف ذخیره بشن
حالا سوال من اینه که چطور باید قالب پی دی اف در لیست اکسل قرار داد تا بتوان عناوینی که انتخاب شده ند رو با فرمت پی دی اف ذخیره کرد؟
در واقع اون سلول ذخیره سازی با فرمت پی دی اف و سلول پاک کردن انتخابها چطور ساخته شده اند؟

سوال چهارم اینکه :
ایا روشی هست که کسی نتونه به هیچ طریقی اطلاعات داخل اکسل را کپی کنه؟ یعنی اطلاعات و نوشته های داخل لیست فقط قابل دیدن باشند و نتوان برروی ان برای کپی کردن کلیک کرد؟

ممنون میشم اگر اساتید جواب و اموزش این سوالات شاید پیش پا افتاده رو بدهند

با سپاس

khakzad
2010/09/04, 01:47
سلام
در مورد سوال اول:
یک userform باید ایجاد کنید.در محیط VBA به اینصورت که:
کلید alt+f11 رو بزنید
در صفحه باز شده از منوی insert کزینه userform رو بزنید. از طریق toolbox مواردی رو که مورد نظر شماست مثل lable یا command buttomn رو بذازید.برای نوشتن کدها هم به فایل نمونه زیر مراجعه کنید.کد خاصی نیست.اما بهتره که اینو ببینید
باز هم در خدمتم
جهت راحتی دانلود، فقط شیت کورد نیاز رو گذاشتم. به کدها دقت کنید.[hr]
متوجه سوال 2 نشدم. توضیح بیشتر بدید لطفا.
سوال 3 هم کدvb هست. که البته من کدش رو نمیدونم!!
در مورد سوال 4، امکان کپی نشدن فرمولها از طریق پروتکت کردن شیت وجود داره.اما در مورد اطلاعات داخل شیت باز هم نیاز به کد هست که دوستان حتما در اختیار می ذارن:)[hr]
اینم کد مربوط به سوال آخر
کافیه کد مربوطه رو در module کپی کنید
مشاهده می کنید که کپی و کات هر دو غیر فعال هستند

【★ tv_kade ★】
2010/09/05, 02:12
با سپاس از شما دوست گرامی

دوست خوب میشه در مورد وارد کردن کدها بیشتر توضیح بدین
من یوزر فرم رو میسازم و وقتی همون موقع ران میکنم اجرا میشه اما وقتی فایلو سیو میکنم و دوباره میخوام فایل اکسلم رو ران کنم اصلا این userform رو که درست کردم نمی بینم

همین مشکل رو درمورد سوال چهارم دارم
اول اینکه من کدوم کد رو باید توی ماژول کپی کنم (کد نه توی فایل اتچ بود و نه توی پست قبلیتون) دوم اینکه همینطوری کپی پیس کنم
مثلا وقتی من یکی از اون موارد رو تو اون مربع قرار میدم و روش کلیک میکنم این میاد

Private Sub Frame1_Click()

End Sub

حالا باید کد رو توی سطر خالی بذارم یا؟

shamsololama
2010/09/05, 08:24
با درود فراوان

با تشکر از khakzad برای جواب خوب و نمونه فایل ها

دوست عزیز نمونه فایلی که برای سئوال ضمیمه کرده بودی متاسفانه نتوانستم دانلود کنم و برای من فیلتره و دسترسی ندارم که البته Khakzad بیشتر آنها را پاسخ داده اند .

در مورد اینکه یوزر فرم را طراحی می کنی و یا کد نویسی و بعد از سیو از هیچکدان خبری نیست به این دلیل است که شما در اکسل 2007 کار میکنید و در اکسل 2007 وقتی فایلی حاوی فرم و یا ماکرو باشد با پسوند خاصی که ماکرو را نگهداری می کند سیو شود یعنی (XLSM) که M آخر نشان دهنده این است که فایل دارای ماکرو است.

【★ tv_kade ★】
2010/09/05, 09:33
در مورد اینکه یوزر فرم را طراحی می کنی و یا کد نویسی و بعد از سیو از هیچکدان خبری نیست به این دلیل است که شما در اکسل 2007 کار میکنید و در اکسل 2007 وقتی فایلی حاوی فرم و یا ماکرو باشد با پسوند خاصی که ماکرو را نگهداری می کند سیو شود یعنی (XLSM) که M آخر نشان دهنده این است که فایل دارای ماکرو است.

من با اکسل 2010 این مشکل رو دارم:-/

khakzad
2010/09/08, 12:40
سلام
برای اینکه userformدیده بشه........باید show بشه.
به شیت 1 همین فایل در محیط VBمراجعه کنید .
در مورد سوال4:
متوجه سوال نشدم.کد داخل فایل هستش.تمام او ن رو کپی کنید در ماژول مورد نظر.
البته کد رو من ننوشتم. اصول رو خدمتتون گفتم
باز هم در خذمتم

ariyo
2010/09/08, 14:17
با سلام خدمت دوست عزیز tv_kade
من پاسخ سوال اول رو کامل براتون ایمیل کردم.
اما در مورد سئوال دوب باید بگم که در این مورد اگه بخواهیم خیلی حرفه ای صحبت کنید باید بگیم که باید از یک dll استفاده بشه تا ابتدا یک پرینتر مجازی برای ایجاد فایل pdf اضافه بشه و بعد در کد نویسی مشخس کنیم که از روی چه مطلبی این فایل pdf تهیه بشه.
با تشکر

【★ tv_kade ★】
2010/09/08, 16:26
تشکر فراوان از شما دوستان مخصوصا جناب رمضانی عزیز بابت وقت و زحمتی که برای نوشتن اموزش برای من ارسال کرده بودند

با اون اموزش مشکلم با درست کردن یوزر فورم حل شد
اما کلا در کدنویسی مشکل دارم
مثلا نمیدونم برای اینکه بخوام یه فرم داخل userform بسازم که وقتی روش کلیک میکنم اطلاعات من نظیر ایمیل شمارم و ... رو نشون بده

لطفا کاربردهای toolbox به همراه نحوه ی کد دهی در داخلشون رو توضیح بفرمایید

با سلام خدمت دوست عزیز tv_kade
من پاسخ سوال اول رو کامل براتون ایمیل کردم.
اما در مورد سئوال دوب باید بگم که در این مورد اگه بخواهیم خیلی حرفه ای صحبت کنید باید بگیم که باید از یک dll استفاده بشه تا ابتدا یک پرینتر مجازی برای ایجاد فایل pdf اضافه بشه و بعد در کد نویسی مشخس کنیم که از روی چه مطلبی این فایل pdf تهیه بشه.
با تشکر

اگه زحمتی نیست که البته هست اموزش ساخت یه همچین فرمی که بشه اطلاعاتی که انتخاب میشن رو به صورت پی دی اف سیو کرد هم همینجا بذارید
با سپاس

【★ tv_kade ★】
2010/09/10, 19:33
من یه مشکل توی نوشتن فرمول برای هزینه پستی توی لیستم دارم

این لیستی که در زیر قرار دادمو ببینید
http://up.iranblog.com/Files7/8bdcf0e9477e4dcb80e0.rar

من میخوام وقتی عنوانی از سل (انتخاب / عدم انتخاب) انتخاب میشه براساس تعدادی دیویدی که داره هزینه پستش رو توی سلولی که تو لیست قرار دادم بزنه
به این صورت که تعرفه ی پست براساس تعداد دیویدی به صورت زیر هست

1 1500 تومان
2 ~ 4 1600 تومان
5 ~ 9 1800 تومان
10 ~ 14 2100 تومان
15 ~ 19 2300 تومان
20 ~ 24 2500 تومان
25 ~ 29 2800 تومان
30 ~ 34 3100 تومان
35 ~ 40 3400 تومان
41 ~ 45 3600 تومان
46 ~ 50 3900 تومان

یعنی اگه تعداد دیسکهای عنوانی دو سه یا چهار دیسک بود مبلغ 1600 تومن رو توی سل هزینه پستی نشون بده

ممنون میشم یه نفر زحمت نوشتن این کد براساس توضیحاتی که بالا دادمو بکشه

یه سوال دیگه

من میخوام یه جستجوی پیشرفته تو اکسل براساس نیازهام داشته باشم

برای مثال توی همین لیست طبق سربرگهایی که داریم میخوام توی سرچم سه گزینه تعداد دی ویدی و رتبه و زیرنویس مد نظر قرار بگیره و با جزییات زیر سرچ کنم و عنوانهایی که دارای این شرایط بودند رو پیدا کنه

برای دیویدی :
سرچ فقط در عنوانهای کمتر از 5 دیسک
سرچ فقط در عنوانهای کمتر از 10 دیسک
سرچ فقط در عنوانهای کمتر از 15 دیسک
تعدا دیسک مهم نیست

برای رتبه:
سرچ فقط در رتیه های بالای 8
سرچ فقط در رتبه های بالای 6
رتبه مهم نیست

برای زیرنویس:
سرچ فقط در عنوانهای دارای زیرنویس فارسی
زیرنویس مهم نیست

چطور باید یه همچین پلن پیشرفته ای برای جستجو ساخت؟؟؟

khakzad
2010/09/11, 00:03
ببینید درسته؟
http://www.mediafire.com/?j3e2wr47kr2n047

【★ tv_kade ★】
2010/09/11, 00:18
بله درسته

شما اینو با VLOOKUP نوشتید ... اگه میشه و کسی میدونه با IF بگید که نیاز به شیت دو نباشه
یعنی اینطوری تعریفش کنیم که اگر سلول B10 از شیت یک که تعداد دیسک انتخاب شده رو نشون میده بشه n تعداد دیسک اونوقت هزینه پست اون تعداد دیسکو با توجه به تعرفه پستی که براش تعریف میکنیم توی سل b12 نشون بده ... اگه اینطوری بشه خیلی خیلی بهتره

shamsololama
2010/09/11, 09:23
با درود فراوان

برای انجام این کاری که گفتید همانطور که خاکزاد زحمت کشیدن از VLOOKUP و یا با ترکیب Indax و Match می توان انجام داد که در این صورت نیاز به داشتن لیستی از هزینه پستی در همان شیت و یا شیت دیگری داریم
و اگر بخواهیم در هیمن سلول و بدون استفاده از لیست انجام بدهیم و از If استفاده کنیم می توانید از ترکیب شرط تو در تو زیر استفاده کنید
در اکسل 20007

در اکسل 2003 برای اینکه بیشتر از هفت شرط نمی توان استفاده کرد بقیه شرط ها را در سل مجاور می نویسیم

=IF(B10>45,3900,IF(B10>40,3600,IF(B10>34,3400,IF(B10>29,3100,IF(B10>24,2800,IF(B10>19,2500,IF(B10>14,2300,IF(B10>9,2100,C13))))))))
همانطور که می بیند در انتهای شرط آخر به سل C13 ارجاع می دهیم و در سل C13 و در سل C13 بقیه شرطمان را می نویسیم

=IF(B10>4,1800,IF(B10>1,1600,1500))

من فایل شما را نتونستم بگیرم و از لینکی که خاکزاد گذاشته بود برداشتم اگر نمونه لیست فیلمها را که چطور جدول بندی کردی بفرستی یه نمونه فایل برایتان تهیه می کنم که برنامه جستجوی پیشرفته ای که گفتید نیز داشته باشد
نمونه را اگر خواستید بفرستی به میلم بفرست تا برای دریافت آن مشکلی نداشته باشم
shamsololama@yahoo.com

【★ tv_kade ★】
2010/09/11, 16:27
تشکر از شما جناب شمس العلمای عزیز

من در وارد کردن کد با ارور زیر مواجه میشم

http://up.iranblog.com/Files7/95f9e30b1b8345cfa7df.jpg

البته از اکسل 2010 استفاده میکنم.
مشکل از کجاست؟

در مورد ساخت جستجوی پیشرفته هم براتون میل میزنم

shamsololama
2010/09/11, 16:45
با درود فراوان

کدوم ارور ؟
ارور را ننوشتی و یا اینکه من نمیتونم ببینم

【★ tv_kade ★】
2010/09/11, 16:56
تو پست قبلیم داخل اسکرین شات گذاشتم

دوباره در زیر هم اپ کردم

http://www.speedyshare.com/files/24202384/351479625066.jpg

shamsololama
2010/09/11, 17:54
با درود فراوان

برای رفع این اشکال آخرین if را باید کم کنیم و به سل c13 اضاف کنیم به شکل زیر

=IF(B10>45,3900,IF(B10>40,3600,IF(B10>34,3400,IF(B10>29,3100,IF(B10>24,2800,IF(B10>19,2500,IF(B10>14,2300,C13)))))))

و در سل C13

=IF(B10>9,2100,IF(B10>4,1800,IF(B10>1,1600,1500)))

ارور بخاطر تعداد ایف های تو در تو هست که در 2003 بیشتر از هفت تا جواب نمبده و باید به سل دیگری ارجاع بدهیم و لی در 2007 تا 40 ایف هم میشه نوشت

فایل هم برا ی جستجو حاضر می کنم میفرستم

ariyo
2010/09/12, 22:02
تشکر از شما جناب شمس العلمای عزیز

من در وارد کردن کد با ارور زیر مواجه میشم

http://up.iranblog.com/Files7/95f9e30b1b8345cfa7df.jpg

البته از اکسل 2010 استفاده میکنم.
مشکل از کجاست؟

در مورد ساخت جستجوی پیشرفته هم براتون میل میزنم

---------------------------------------------
با سلام
این Errorی که شما با اون مواجه شده اید ممکنه به خاطر استفاده از کاما (,) به جای سمی کالن (;) باشه.
یکبار امتحان کنید. چون این Error مربوط است به اشتباه تایپی در فرمول.

موفق باشید.

【★ tv_kade ★】
2010/09/12, 22:16
سلام دوستان

اموزش ایجاد pdf وذخیره سازی فایلها با فرمت پی دی اف در اکسل در سایت زیر قرار داده شده

Create and Mail PDF files with Excel 2007/2010
(http://www.rondebruin.nl/pdf.htm)
کسی ازین اموزش سر درمیاره؟

با سلام
این Errorی که شما با اون مواجه شده اید ممکنه به خاطر استفاده از کاما (,) به جای سمی کالن (;) باشه.
یکبار امتحان کنید. چون این Error مربوط است به اشتباه تایپی در فرمول.

موفق باشید.

ممنون اقای رمضانی
دقیقا مشکل همین بود یعنی تو اکسل 2010 به جای کاما باید از ; استفاده بشه
ییعنی فرمول مورد نظرمن این میشه

=IF(B10>45;3900;IF(B10>40;3600;IF(B10>34;3400;IF(B10>29;3100;IF(B10>24;2800;IF(B10>19;2500;IF(B10>14;2300;IF(B10>9;2100;IF(B10>4;1800;IF(B10>0;1600;0))))))))))

که البته اقای شمس العلما تو مسنجر باجزئئیات کامل برام توضیح دادند.[hr]

khakzad
2010/09/12, 23:45
البته مربوط به 2007 یا2010 نمیشه.بلکه مربوط به تنظیمات ویندوز در کنترل پنل هست
region and language setting/formats/additional setting/list seprator

emph110
2010/12/30, 16:29
با سلام خدمت دوستان عزيز
خواهشمند است درصورت امكان به اين سوال بنده جواب دهند.
مي خواهم در يك سلول اطلاعاتي وارد كنم( مثلا امروز)
دفعه بعد اطلاعات ديگري در همين سلول مورد نظر وارد كنم. محتويات قبلي پاك ميشه ولي من مي خواهم در سلول ديگري اطلاعات روز اول و روز دوم با هم جمع شوند .
اطلاعات بصورت متني ميباشد.
باتشكر

mrexcel
2010/12/30, 17:05
بدين نحو كه شما فرموديد امكانپذير نميباشد . بلكه با كدنويسي ويژوال بيسيك در اكسل اين امكان فراهم ميايد كه دوستان متخصص در اين زمينه بايد نظر بدهند . تنها امكان شبيه به اين موضوع امكان تابع concatenate است كه چند سلول را با هم تركيب ميكند

shamsololama
2010/12/30, 17:47
با درود فروان

نمونه فایل رو آماده کردم
کلمات جدید را در سل B3 بنویسید و با هر بار که در این سل کلمه جدید نوشته شود در سل F3 ذخیره می شود که اگر چیزی که مد نظر شماست با این فرق میکند لطفا با توضیح بیشتر بفرمائید تا دوستان پاسخگو باشند

فایل نمونه:

[attachment=141][hr]
با درود فراوان

این هم نمونه ای دیگه که فرقش با فایل قبلی به این صورت است که در فایل قبلی هر کلمه جدید که می نوشتیم همان موقع آن را ذخیره میکرد ولی در این فایل پس از تغییر کلمه و نوشتن کلمه جدید کلمه قبلی را ذخیره میکند

فایل نمونه:

[attachment=142]

emph110
2011/01/04, 11:13
با تشكر فراوان
دقيقاً چيزي بود كه من ميخواستم.
البته هر كاري كردم نتوانستم براي مجموعه اي از سلولها آن را توسعه بدم.
آيا بايد كد آن را براي تك تك سلول هاي كه مي خواهيم اين خصوصيت رو داشته باشند نوشت.
يعني كد را براي همه اونها دونه دونه كپي كرد.
اگر ممكنه راهنمايي فرمايند.
باتشكر مجدد

shamsololama
2011/01/04, 15:26
با تشكر فراوان
دقيقاً چيزي بود كه من ميخواستم.
البته هر كاري كردم نتوانستم براي مجموعه اي از سلولها آن را توسعه بدم.
آيا بايد كد آن را براي تك تك سلول هاي كه مي خواهيم اين خصوصيت رو داشته باشند نوشت.
يعني كد را براي همه اونها دونه دونه كپي كرد.
اگر ممكنه راهنمايي فرمايند.
باتشكر مجدد

با درود فراوان

برای اجرای این دستور برای چند سل یا باید جداگانه برای هر سلی که میخواهی همین کد را بنویسی و با توجه به آن سل اطلاعات را در کد تغییر دهی و یا اینکه بصورت کلی عمل کنی که هر رنجی که بخواهید انتخاب کنید تا کد روی آن برای شما این عمل را انجام دهد که یک نمونه را حاضر کردم و در اینجا قرار می دهم تا ببینی

فایل نمونه:

[attachment=149]

در سطر اول محدوده ای که می خواهید کلملت جدید را وارد کنید مشخص می کنید
و ستونی که در Offet(0,2) w مشخص شده نشانی ستونی است که برابر هر سل در آن ذخیره سازی انجام می گیرد

For Each c In Sheet1.Range("b2:b20")
If c <> "" Then
If Right((c.Offset(0, 2)), Len(c.Value)) <> c.Value Then
c.Offset(0, 2) = c.Offset(0, 2) & " " & c
End If
End If
Next

【★ tv_kade ★】
2011/01/31, 03:20
سلام بر اساتید عزیز
دو تا سوال داشتم
1-همونطور که میدونیم هر عبارت شرطی از سه قسمت تشکیل شده
logical Test
Value if True
Value if False

مشکل اینجاست که چطوری باید چند if که هر ایف مربوط به یک شیت هست رو در سلول مورد نظرمون با هم جمع زد
برای مثال
ایف اول از شیت اول :

=IF(TvShow!A3="انتخاب",TvShow!B3,"")
ایف دوم از شیت دوم:

=IF(Award!A3="انتخاب",Award!B3,"")
جمع این دوتا مگه نباید این بشه

=IF(Award!A3="انتخاب",Award!B3,"")+IF(TvShow!A3="انتخاب",TvShow!B3,"") تو سل مورد نظر #VALUE! رو نشون میده:-/
در مورد کدها هم بگم که من میخواهم وقتی سلولی (که اینجا A3 هست) به حالت انتخاب در میاد عنوان مورد نظر (که همان B3 هست )در شیت دیگر در سلول مربوطه نشون داده بشه

سوال دوم:در مورد Conditional Formatting
من دو حالت انتخاب و عدم انتخاب برای هر سل گذاشتم
میخواهم وقتی که سل مورد نظر به حالت انتخاب ذر میاد مثلا ایکون فلان رو نشون بده
مشکلم روی فرمول (value ) هست که چون عدد نیست نمیدونم باید برای حروف در اون قسمت چی نوشت

ممنون میشم راهنمایی کنید:blush:
سپاس فراوان

shamsololama
2011/01/31, 08:30
با درود فراوان

برای اینکه دوشرط رو با هم ترکیب کنید اگر میخوای اگر یکی از سل ها از شیتهای مورد نظرت بصورت انتخاب بود ایف یکی را نمایش دهد باید ایف دوم را در قسمت سوم ایف اول استفاده کنید
=IF(Award!A3="انتخاب",Award!B3,IF(TvShow!A3="انتخاب",TvShow!B3,""))
و اگر هم میخواهید که هردو جواب را در کنار هم در یک سلول نشان دهد باید بجای + از علامت & استفاده کنید[hr]
و سئوال دوم هم درست متوجه نشدم چون برای اینکار اگر انتخاب را بین دو سمیکالن قرار دهید نباید مشکلی داشته باشد
"انتخاب"

khakzad
2011/01/31, 12:21
سلام
فرمول رو فقط میشه عطف کرد که در اینصورت هم نتیجه هر 2 if در کنار هم دیده میشه!
و اما توضیحی که دادید با فرمول هماهنگ نیست و اطلاعات مربوط به همان شیت رو میده! لطفا توضیح بیشتر بدید.در خدمتم
برای سوال 2 هم همینطور.فایل رو بفرستین.فکر کنم اینی که می خواید با کد انجام بشه!

【★ tv_kade ★】
2011/01/31, 13:36
با درود فراوان

برای اینکه دوشرط رو با هم ترکیب کنید اگر میخوای اگر یکی از سل ها از شیتهای مورد نظرت بصورت انتخاب بود ایف یکی را نمایش دهد باید ایف دوم را در قسمت سوم ایف اول استفاده کنید
=IF(Award!A3="انتخاب",Award!B3,IF(TvShow!A3="انتخاب",TvShow!B3,""))
و اگر هم میخواهید که هردو جواب را در کنار هم در یک سلول نشان دهد باید بجای + از علامت & استفاده کنید[hr]
و سئوال دوم هم درست متوجه نشدم چون برای اینکار اگر انتخاب را بین دو سمیکالن قرار دهید نباید مشکلی داشته باشد
"انتخاب"

سلام
فرمول رو فقط میشه عطف کرد که در اینصورت هم نتیجه هر 2 if در کنار هم دیده میشه!
و اما توضیحی که دادید با فرمول هماهنگ نیست و اطلاعات مربوط به همان شیت رو میده! لطفا توضیح بیشتر بدید.در خدمتم
برای سوال 2 هم همینطور.فایل رو بفرستین.فکر کنم اینی که می خواید با کد انجام بشه!

درود
لیست مربوطه رو از اینجا گیریدhttp://www.namakdoon.net/ncs/rizemize/riz470.gif

http://www.speedyshare.com/files/26595177/tv_kade_yahoo.com.rar

متاسفانه با این کار فقط یکی از عنوانها در سل مورد نظر نشون داده میشه که طبیعی هم هست ولی چیزی که من مدنظرمه اینه که هر عنوانی از هر شیت به حالت انتخاب دربیاد در شیت فاکتور پشت سر هم لیست بشند ایا با توابع امکان پذیر هست؟ http://www.namakdoon.net/ncs/rizemize/riz145.gif از وی بی به هیچ عنوان نمیخوام استفاده بشهhttp://www.namakdoon.net/ncs/rizemize/riz87.gif
در مورد سوال دوم هم همون کار کردم ولی برای حروف نمیشهhttp://www.namakdoon.net/ncs/rizemize/riz273.gif http://www.namakdoon.net/ncs/rizemize/riz138.gif

khakzad
2011/01/31, 14:55
=IF(Award!A3="انتخاب";Award!B3;"")&"--------"&IF(TvShow!A3="انتخاب";TvShow!B3;"")

از عطف استفاده کنید.مشاهده می کنید که هر2 عنوان رو با ------- فاصله نشون میده.اگر اینطوری نخواید باید یا در 2 ستون این کار رو انجام بدید.که هر کدوم 1 if
سوال 2 هم انجام دادم.(ببینید)اما در conditional format فقط می تونید از تغییر رنگ و border و . . . . استفاده کنید.اگر می خواید آیکون خاصی رو نظون بده باید از فرمول if و بدون conditional formating j و با استفاده از فونتهای webding و..... استفاده کنید به این صورت:
=IF(E10<>"";"s";"")

در صورتی که فونت انتخابی شما webding یا winding و . . . باشد، آیکون خاصی را نشان می دهد

【★ tv_kade ★】
2011/02/06, 23:33
سلام بر دوستان عزیز
مثله اینکه اکسل بدون وی بی فاییده نداره ... در مورد سوال قبلیم مجبور شدم رو همون وی بی بمونم:blush:

سوال جدید و مشکلی که دارم در مورد A-Z کردن عنواهاست
از اونجا که بعضی از سلهای یکی از شیتهای لیست به صورت مرج هستند عنوانهارو به ترتیب الفبا نمیاره :-/
از اونجایی که نمیتونم این سلها رو از مرج در بیارم چون کلا ساختار لیستو بهم میزنه میخوام ببینم ایا روشی برای به ترتیب کردن عنوانهای این شیت هست یا خیر :huh:

endemaram
2011/02/10, 16:33
دوستان من 2 تا فایل اکسل دارم
حدود 8000 ردیف و 20 ستون داره
بعضی از جدول های هر 2تا فایل پر شده
میخوام این 2تا فایل رو باهم ادغام کنم

اگه کلش رو کپی کنم تو او یکی پیست کنم اطلاعات اکسل دوم از بین میره

کسی راه حلی نداره تا نخوام یکی یکی کپی پیست کنم؟

mrexcel
2011/02/10, 16:46
معني تركيب نميدونم چيه
اگر ميخواهيد اين جداول با هم عملياتي را انجام دهند copy>paste special>operation
در صورتي كه ميخواهيد اطلاعات خالي كپي نشود copy>paste special>skipblank
در غير اينصورت هم در انتهاي يكديگر paste ميكنيد
حالا لطفا اگر اين موارد به درد شما نميخورد سئوال را دقيق تر بگوئيد

shamsololama
2011/02/10, 16:50
با درود فراوان
این کا ر با راهای مختلفی می شه انجام داد همه با تابع و هم با وی بی ولی شرایط فایل شما را درست نمی دونم به چه صورت است و آیتمهای که از جدول اول به جدول دوم انتقال می دهید با چه شرایطی است آیارکورد خاصی داره مثلا کد و یا شماره خاصی و اینکه اگر در یک خانه از جدول ها در هردوجدول پر باشه کدام رو انتخاب کنه

runmohsen
2011/02/10, 17:10
يه مقدار از هر دو تا جدول رو براي نمونه ميل كن برام

runmohsen@yahoo.com

shamsololama
2011/02/11, 09:20
با درود فراوان
دوست خوبم یه نمونه فایل رو بفرست تا شرایت جدول های که داری رو ببینم و بر اساس آن برات نمونه فایل حاظر کنم و برات بفرست و همچنین در مورد چیزی که مدنظرت هست توضیح بده

arash20031382
2011/04/16, 09:15
سلام
من مي خواهم يک سري محاسبات را از يک فايل(A) بر روي فايلي ديگر (B )انجام دهم
به عنوان مثال مي خواهم با وارد کردن عدد 50 و 80 فايل B ، در فايل A ميانگين ( يا هر تابع ديگر ) اعداد محدوده رديف 50 تا 80مذکور نشان داده شود

MEYTI
2011/04/16, 21:40
سلام دوست عزیز بله این کار امکان پذیره
اگه توضیح میدادی برای چی میخوای از این خواصیت اسفاده کنی بهتر میتونستم کمکت کنم
در هر صورت ابتدا هر دو فایل را باز میکنی در فایل A فرمول مورد نظر رو مینوسی و برای انتخاب رنج فرمول از فایل B استفاده میکنی. اگر هر دو فایل باز باشد با تغییر فایل B نتیجه فایل A هم تغییر میکنه.
ولی اگه فایل B بسته باشد. هر بار که فایل A را باز کنی باید آپدیت بشه.

shamsololama
2011/04/17, 09:55
سلام
من مي خواهم يک سري محاسبات را از يک فايل(A) بر روي فايلي ديگر (B )انجام دهم
به عنوان مثال مي خواهم با وارد کردن عدد 50 و 80 فايل B ، در فايل A ميانگين ( يا هر تابع ديگر ) اعداد محدوده رديف 50 تا 80مذکور نشان داده شود

با درود فراوان
آنطور که من متوجه شدم اینکه در شیت بی دو سل داشته باشی که با وارد کردن عدد محدوده ای از شیت بی را محاسبه کنید اگر منظور شما همین باشد می توانید از تابع زیر استفاده کنید

=SUM(OFFSET(A1,A6-1,0,A7-A6+1,1))

این تابع برای زمانی است که در یک شیت مورد استفاده قرار گیرد و برای اینکه شیت بی را مورد بررسی قرار دهید به این صورت می نویسیم

SUM(OFFSET(Sheet2!A1,A6-1,0,A7-A6+1,1))

این تابع را در هر شیتی بنویسید شیت 2 را برای شما محاسبه میکند و سطری که مورد نظر شماست نیز در سل A6 و A7 می نویسید یعنی اگر شما می خواهید سطر A10 تا A15 شیت 2 را مجموع آنها بدست بیاورید در سل A6 می نویسید 10 و در سل A7 نیز می نویسید 15 و باید توجه داشته باشید که این تابع فقط ستون A را محاسبه می کند که اگر شما دو یا سه ستون یا تام سطر مورد نظرتان باشد می توانیدآخرین شماره در تابع را یعنی یک را تغییر دهید مثلا اگر آن را 3 انتخاب کنیم ستون A و B و C را در سطر 10 تا 15 محاسبه میکند به این صورت
SUM(OFFSET(Sheet2!A1,A6-1,0,A7-A6+1,3))

در واقع طبق مثال خودت اگر بخواهی بنویسی در شیت A , شیت B به اینصورت خواهد بود

SUM(OFFSET(A!A1,A6-1,0,A7-A6+1,3))

و شماره را در شیت B در سل A6 و A7 وارد کنید

امیدوارم چیزی باشد که مد نظر شماست و توانسته باشم منظورم را بیان کنم

4017
2011/04/17, 10:34
با سلام
وقتي اكسل رو باز ميكنم (مخصوصا اونايي كه داراي ماكرو هستن) موقع بستن ظاهرا بسته ميشن اما تو قسمت task maneger باز ميمونن
به نظر شما اشكال كار از سيستمه يا مشكل ديگه اي وجود داره؟

hamid1436
2011/04/18, 16:35
با سلام آيا مي شود در زماني كه يك ستون كه در آن متن نوشته شده را بصورت فيلتر در مي آوريد ، بالاترين سلول همان ستون فيلتر شده را به يك شيت ديگر آدرس داد بصورتيكه در صورت تغيير فيلتر بازهم بالاترين سطر به همان آدرس قبلي منتقل شود بعبارت ديگر بالاترين سطر كه در هنگام فيلتر ديده مي شود كه در مورد هر فيلتر شماره سطر تغيير مي كند ولي آنچه مشاهده مي شود سطر اول فيلتر است( اميدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم )

rosesefid
2011/07/24, 16:05
دوستان من يه سوال دارم. آيا تابعي در اكسل وجود داره كه بشه با اون تعداد يه شكل رو شمرد؟ يعني مثلا فرض كنين ما تو يه ستون براي علامتگذاري از يه شكل (shape) استفاده كريدم آيا تابعي وجود داره كه بتونيم شكلهاي مختلف رو بشمريم؟ مثلا چند تا دايره هست يا چندتا مستطيل و .......

shamsololama
2011/07/24, 16:14
با درود فروان

با تابع نمیشه ولی با وی بی میشه اینکار رو انجام داد

rosesefid
2011/07/26, 13:50
خب من اصلا با وي بي كار نكردم.
خب من يه سوال ديگه هم دارم. وقتي تو فايل اكسل تو يه سلول فرمول داريم، وقتي اون سلول رو ميكشيم به سلولهاي ديگه، دوباره بايد رديف و يا شماره ستونها رو اصلاح كنيم مثلا اگر فرمول ما جمع a3 تا a10 باشه وقتي ستون فرمول دار رو ميكشيم كه به بقيه ستونها يا رديفها هم اعمال شه فرمول تبديل ميشه به a4 تا a11 و..... يا در ستون ميشه b3 تا b10، چي كار بايد بكنم كه اين فرمولها عوض نشه و ثابت بمونه؟ اميدوارم سوالم رو واضح پرسيده باشم.

shamsololama
2011/07/26, 15:38
با درود فراوان

بله سئوالتون واضح بود

برای جلوگیری از این تغییر علامت دالر $ رو باید دو رنج بکار ببری
یعنی اینکه دو طرف حرف رو باید دالر بزاری مثلا برای A1 می خوای ثابت بمونه می نویسی $A$
و بعد هم شماره همین

مثال

=SUM($H$2:$H$13) ooo

برای گذاشتن دالار هم کافیه که روی آن رنج که مکانما قرار داره F4 بزنی

و دوتا دالر هم داره که یکی برای ثایت کردن آن نسبت به پائین و بالا ثابت میشه و دومی هو برای چپ و راست

termal
2011/08/15, 06:05
با سلام به تمامی دوستان گرامی

با فرض اینکه در یک محیط اکسل که دو شیت بیشتر موجود نمی باشد .
به نام های شیت 1 و شیت 2

در شیت 1 من یکسری داده در به صورت ردیفی در یکی از ستون ها دارم !
می خواهم در شیت2 در یک سلول مشخص فقط با یکبار کلیک بر روی داده مورد نظر در شیت1 این داده در سلول مشخص شده واقع در شیت2 تایپ گردد .

لازم به ذکر است براحتی با دستور "=" می شود این کار را کرد اما من دنبال دستوری می گردم که براحتی و فقط با یک کلیک بر روی داده به طور خودکار در سلول مشخص شده در شیت بعدی تایپ گردد .

آیا دستوری دارید و یا ماکروی ؟

امیدوارم سوالم رو براحتی بیان کرده باشم و بتوانید به من کمک کنید .

Amir Daneshmandi
Civil Engineer

sh_amar
2011/08/15, 11:27
سلام

اگر درست متوجه سئوالتون شده باشم با ترکیب توابع جستجو به این منظور می رسیم
شما لطف کنید فایل مورد نظرتون را بزارید تا روی آن براتون انجام دهم

در پناه حق

MEYTI
2011/08/15, 11:49
با سلام
خدمت شما دوست عزیز
فایل پیوست
http://up98.org/upload/server1/01/j/gcv8yie6thqkuzmbxun5.xls

esyoo
2011/08/15, 11:52
سلام
دوستان اکسل 2010 خود به خود موقعی که اسکرول موس رو می چرخونم به جای اینکه صفحه رو بالا و پایین ببره داره زوم می کنه!
آیا در تنظیمات اکسل امکان همچین کاری هست؟

shamsololama
2011/08/15, 11:53
با درود فراوان

بله این کار رو هم میشه به صورتی انجام دادکه مثلا با کلیک کردن روی آن انجام شود و یا با راست کلیک کردن روی آن آیتم و یا اینکه مثلا یک کلید میانبر براش روی کیبرد تعریف کرد ولی اینکه هر سل جای مشخص نوشته شود این جای مشخص منظور شما کجای شیت دو هست مثلا اگر روی سل C10 در شیت یک کلیک کردیم جای مشخصی که فرمودین برای این سل درشیت دو کجاست و به چه تناسبی باید انتقال پیدا کند

shamsololama
2011/08/15, 11:53
با درود فراوان

بله این کار رو هم میشه به صورتی انجام دادکه مثلا با کلیک کردن روی آن انجام شود و یا با راست کلیک کردن روی آن آیتم و یا اینکه مثلا یک کلید میانبر براش روی کیبرد تعریف کرد ولی اینکه هر سل جای مشخص نوشته شود این جای مشخص منظور شما کجای شیت دو هست مثلا اگر روی سل C10 در شیت یک کلیک کردیم جای مشخصی که فرمودین برای این سل درشیت دو کجاست و به چه تناسبی باید انتقال پیدا کند [hr]

سلام
دوستان اکسل 2010 خود به خود موقعی که اسکرول موس رو می چرخونم به جای اینکه صفحه رو بالا و پایین ببره داره زوم می کنه!
آیا در تنظیمات اکسل امکان همچین کاری هست؟

با درود فراوان

بله هم تو 2003 و هم ورژن بالاتر این امکان در آپشن اکسل وجود دارد

تو 2007 اکسل آپشن در قسمت Advanced تیک Zoom on roll را بزنید این عمل انجام میشود

rosesefid
2011/08/15, 12:42
منم يه سوال دارم بچه ها. وقتي تاريخ رو از word‌ به اكسل كپي ميكنم برعكسشون ميكنه يعني مثلا 4/5/90 تو ورد ميشه 90/5/4 تو اكسل. راه حلي براي اينكه اين اتفاق موقع كپي انجام نشه هست؟ كسي ميتونه كمكم كنه؟

termal
2011/08/15, 14:17
بسیار متشکر و ممنون من جواب سوالم رو گرفتم

از MEYTI هم تشکر می کنم چون دقیقا همون چیزی رو که دنبالش بودم پیدا کردم .

اما من زمانی که بخواهم در شیت 1 از چند سلول استفاده کنم به مشکل می خورم شما در دستور Viusal basic انحصارا فقط یک سلول رو انتخاب کردید
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
Sheet1.Range("A1").Value = ActiveCell.Value
End Sub

یعنی هر چیزی که در سلول شیت2 انتخاب می کنی در سلول فقط A1 شیت1 تایپ کن !! اما من می خواهم در شیت1 از چند سلول استفاده کنم و داده های متغییر (داده های دیگر موجود در شیت2) استفاده کنم .
به عبارت ساده تر شما در شیت2 از 1 تا 7 دارین که با یک کلیک بر روی عدد مثلا 5 در سلول A1 شیت1 این عدد ثبت می شود حال می خواهم دوباره در شیت2 بر روی عدد 8 کلیک کنم اما به جای اینکه در سلول A1 ثبت شود در سلول b1 ثبت گردد با توجه به اینکه عدد 5 در همان جای خود باشد .
این روش را من در 100 ردیف (شاید) نیاز دارم ؛ ممنون می شم در این زمینه هم من را یاری کنید !

با تشکر
Amir Daneshmandi
Civil Engineer

rosesefid
2011/08/15, 14:35
كسي نيست جواب منو بده؟!

shamsololama
2011/08/15, 16:23
منم يه سوال دارم بچه ها. وقتي تاريخ رو از word‌ به اكسل كپي ميكنم برعكسشون ميكنه يعني مثلا 4/5/90 تو ورد ميشه 90/5/4 تو اكسل. راه حلي براي اينكه اين اتفاق موقع كپي انجام نشه هست؟ كسي ميتونه كمكم كنه؟

با درود فراوان

این بستگی به فرمت سل داخل صفحه اکسل داره اگر فرمتش رو به yy/mm/dd تغییر بدی و موقع پیست کردن از اسپیشال پیست با فرمت تکست استفاده کنی درست میشه

MEYTI
2011/08/15, 19:19
بسیار متشکر و ممنون من جواب سوالم رو گرفتم

از MEYTI هم تشکر می کنم چون دقیقا همون چیزی رو که دنبالش بودم پیدا کردم .

اما من زمانی که بخواهم در شیت 1 از چند سلول استفاده کنم به مشکل می خورم شما در دستور Viusal basic انحصارا فقط یک سلول رو انتخاب کردید
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
Sheet1.Range("A1").Value = ActiveCell.Value
End Sub

یعنی هر چیزی که در سلول شیت2 انتخاب می کنی در سلول فقط A1 شیت1 تایپ کن !! اما من می خواهم در شیت1 از چند سلول استفاده کنم و داده های متغییر (داده های دیگر موجود در شیت2) استفاده کنم .
به عبارت ساده تر شما در شیت2 از 1 تا 7 دارین که با یک کلیک بر روی عدد مثلا 5 در سلول A1 شیت1 این عدد ثبت می شود حال می خواهم دوباره در شیت2 بر روی عدد 8 کلیک کنم اما به جای اینکه در سلول A1 ثبت شود در سلول b1 ثبت گردد با توجه به اینکه عدد 5 در همان جای خود باشد .
این روش را من در 100 ردیف (شاید) نیاز دارم ؛ ممنون می شم در این زمینه هم من را یاری کنید !

با تشکر
Amir Daneshmandi
Civil Engineer

خدمت شما دوست عزیز
http://up98.org/upload/server1/01/j/19m3c9z3gacjfiiepa1.xls

esyoo
2011/08/15, 23:58
با تشکر از پاسخ شما.
من یک محدوده در اکسل رو انتخاب کردم و اسمش رو گذاشنم kol وبا ctrl+g پیدا میشه.
حالا می خوام اسم اون محدوده رو بردارم.(پاکش کنم)چطور؟

سوال دوم
در منوی formula گزینه define nameبه چه کاری مییاد؟
منظورم بحث کاربردی اون هست.

با تشکر

esyoo
2011/08/16, 08:16
سلام
دوستان من دنبال این گزینه در اکسل 2010 هستم ولی پیدا نکردم.
http://0.tqn.com/d/spreadsheets/1/5/Q/0/-/-/labels_2.gif
اگر نیست چرا حذف شده؟

من فقط در اکسل 2003 می تونم از فرمول نویسی ماتریسی استفاده بکنم در حالی که در 2007 و 2010 این کار رو نمی تونم انجام بدم.
این گزینه رو هم فعال می کنم ولی اصلا نمی تونم استفاده بکنم در حالی که همین رو در 2003 انجام میدم به راحتی قابل انجام هست!
http://www.irupload.ir/images/tkuaeywakru7ngm81kj.jpg
میشه راهنمایی کنید

rosesefid
2011/08/16, 12:33

با درود فراوان

این بستگی به فرمت سل داخل صفحه اکسل داره اگر فرمتش رو به yy/mm/dd تغییر بدی و موقع پیست کردن از اسپیشال پیست با فرمت تکست استفاده کنی درست میشه

خب فرمت سل رو چطوري بايد به yy/mm/dd تغيير بدم؟!! هرچي گشتم جايي نبود كه بتونم عوض كنم

shamsololama
2011/08/16, 12:51
خب فرمت سل رو چطوري بايد به yy/mm/dd تغيير بدم؟!! هرچي گشتم جايي نبود كه بتونم عوض كنم

با درود فراوان

وقتی روی سل راست کلیک میکنی و یا یک محدوده و فرمت سل رو انتخاب میکنید در تباول یعنی نامبر گزینه کاستم رو انتخاب کنید و همین فرمت ر دستی بنویسید YY/MM/DD و تائید کنید

rosesefid
2011/08/16, 14:24

با درود فراوان

وقتی روی سل راست کلیک میکنی و یا یک محدوده و فرمت سل رو انتخاب میکنید در تباول یعنی نامبر گزینه کاستم رو انتخاب کنید و همین فرمت ر دستی بنویسید YY/MM/DD و تائید کنید

مرسي از توضيحاتتون ولي اين كارم كردم نشد!! :(

esyoo
2011/08/16, 17:29
از فرمول text استفاده کنید.ببینید درست میشه.
مثلا:
=TEXT(A1;"yyyy-mm-dd")

MEYTI
2011/08/17, 09:23
با تشکر از پاسخ شما.
من یک محدوده در اکسل رو انتخاب کردم و اسمش رو گذاشنم kol وبا ctrl+g پیدا میشه.
حالا می خوام اسم اون محدوده رو بردارم.(پاکش کنم)چطور؟

سوال دوم
در منوی formula گزینه define nameبه چه کاری مییاد؟
منظورم بحث کاربردی اون هست.

با تشکر

با سلام دوست عزیز
برای پاک کردن اسم اون محدوده شما باید گزینه ی NAME MANAGER در تب FORMULA استفاده کنید و اسم مورد نظر را پاک کنید.
گزینه ی DIFINE NAME هم برای نام گذلری یک محدوده با یک جدول و استفاده از اون محدوده در فرمولها و جداول دیگر

shamsololama
2011/08/17, 10:17

با درود فراوان

مرسي از توضيحاتتون ولي اين كارم كردم نشد!! :(

با درود فراوان

خوب بعد از اینکه فرمت سل رو به این صورت تغییر دادی متنی که ازورود کپی کردی رو باید پیست اسپیشیال کنی و تکسات رو انتخاب کنی

mehran_f1
2011/08/17, 12:57
سلام دوستان
من میخوام توی فرمی که زیر گذاشتم هر وقت توی ستونی که با 1 مشخص کردم 1 رو 2.25 حساب کنه و توی ستون زرد رنگ بنویسه ، کسی میونه کمکی کنه ؟
یعنی اینجوریکه :

اونایی که 20 هستند رو 1 حساب کنه .... اونایی که 40 هستند رو 2 حساب کنه ولی اون ستونی که با (یک قرمز ) مشخص کردم رو 2.25 حساب کنه !

http://www.picbaran.com/files/zejepzl2qjvpf81pbq7f.jpg (http://www.picbaran.com/)

[img=http://www.picbaran.com/files/zejepzl2qjvpf81pbq7f_thumb.jpg] (http://www.picbaran.com/viewer.php?file=zejepzl2qjvpf81pbq7f.jpg)

farzin24622
2011/08/17, 14:24
لطفا فایل اکسل رو قرار بدین .

mehran_f1
2011/08/18, 13:08
http://www.4shared.com/document/ru8ZqIiz/TDR.html

من زیاد تو توضیح دادن خوب نیستم .... اگه اطلاعاتی نیاز هست تا بگم .... ممنون

termal
2011/08/19, 21:43
با سلام ممنون و خسته نباشید

برنامه شما بسیار کاربردی بود اما متاسفانه من به مشکلی برخورد کردم که برنامه مد نظرم رو در زیر قرار دادم ؛ مشکل این جاست وقتی شما در شیت "نرم افزار انبارداری" کلیک می کنید در ستون "w" لینک دیتا رو مشاهده می کنید که این لینک مربوط به شیت بعدی که تاریخ می باشد مرتبط است که با هر بار کلیک بر روی گزینه دیتا شما را به شیت تاریخ هدایت می کند و از آنجا شما بر روی هر تاریخ دلخواه کلیک می کنید که به صورت اتومات این تاریخ در ستون "X" شیت "نرم افزار انبارداری" قرار می گیرد اما نمی دونم چرا این پیغام رو به من نشون میده "Excel Calendar Template" و تارخی رو که انتخاب کردم رو در سلول پایینی نشون میده !!!!!!!!!
ممنون می شم در این زمینه هم من را راهنمایی کنید .

http://up98.org/upload/server1/01/j/3onox22sa6juxqj0de.xls

esyoo
2011/08/23, 14:28
دوستن تفاوت عمده این دو گزینه در Paste Special چیست؟
All
All Using Source Theme

All to paste all the stuff in the cell selection (formulas, formatting, you name it). This is what happens when you paste normally.

All Using Source Theme to paste all the information plus the cell styles applied to the cells.

حقیقتش باز هم از این متن ها چیزی نفهمیدم!

aliza_2084
2011/08/23, 14:42
سلام
من می خواهم اطلاعاتی را در اکسل2007 بروز رسانی کنم اما وقتی دکمه آپدیت اطلاعات را میزنم ارور 76 میدهد لطفا راهنمایی کنید باتشکر عنوان ارور را در زیر نوشتم
run-time error 76
path not found

shamsololama
2011/08/28, 11:43
با درود فراوان

این می توان به این معنی باشد که فایل شما از روی فایل دیگر می خواد به روز شود که آن فایل یا حذف شده و یا در آدرسی که برای به روز شدن باید باشد وجود ندارد[hr]
با درود فراوان

این می توان به این معنی باشد که فایل شما از روی فایل دیگر می خواد به روز شود که آن فایل یا حذف شده و یا در آدرسی که برای به روز شدن باید باشد وجود ندارد

rosesefid
2011/09/06, 14:16
دوستان يه سوال!!!من يه جدول دارم كه 12 ستون داره و تو همشون هم فرمول نوشتم (فرمولهاي مختلف) اين فرمولها از رديف 5 هست تا 62 حالا ميخوام بجاي رديف 62 همه فرمولها تا رديف 57 حساب شه. آيا راهي وجود داره كه عين حالت find و replace تو فايل، تو فرمولها هم بگردم اين آيتم ها را با رديف 57 جايگزين كنم؟ يا نه بايد تك تك سلولها رو تغيير بدم؟[hr]
يادم رفت!!! يه سوال ديگه هم دارم. من دنبال روش تركيب تابع or با countif يا countifs هستم. يعني مثلا تابعي تعريف كنم كه بشماره تو يه ستون چندتا متوقف يا فعال دارم؟ (مثلا اگر 2 تا متوقف و 3 تا فعال داريم، نتيجه فرمول عدد 5 باشه)

shamsololama
2011/09/06, 14:21
با درود فروان

خوب با زدن کنترل F و انتخاب رپلیس می تونی اینکار رو انجام بدی و تفاوتی با زمانی که در یک متن جستجو و رپلیس انجام میدی نداره

shamsololama
2011/09/06, 14:21
با درود فروان

خوب با زدن کنترل F و انتخاب رپلیس می تونی اینکار رو انجام بدی و تفاوتی با زمانی که در یک متن جستجو و رپلیس انجام میدی نداره

rosesefid
2011/09/06, 14:43
آخه با زدن f كه فرمولها رو نميشه replace كرد![hr]
woooooooooooooow!!!! جواب اين سوالم رو پيدا كردم!!!! بايد تو قسمت find بزنم كه فرمولها رو سرچ كنه!!!!!! :D
خب جواب سوال اولم رو ميتونين كمك كنين؟ ممنون ميشم

shamsololama
2011/09/06, 15:17
با درود فراوان

چرا فورمول هم سرچ میکنه
خب سئوال اولت همین بود دیگه
سئوال دوم هم که دوتا کانت ایف رو دو یه سلول بنویس و با هم جمع کن که کی متوقف پیدا کنه و یکی فعال که جمع آنها هم جوابی هست که میخوای یعنی
=COUNTIF(A1:A26,"متوقف")+COUNTIF(A1:A26,"فعال")

shamsololama
2011/09/06, 15:17
با درود فراوان

چرا فورمول هم سرچ میکنه
خب سئوال اولت همین بود دیگه
سئوال دوم هم که دوتا کانت ایف رو دو یه سلول بنویس و با هم جمع کن که کی متوقف پیدا کنه و یکی فعال که جمع آنها هم جوابی هست که میخوای یعنی
=COUNTIF(A1:A26,"متوقف")+COUNTIF(A1:A26,"فعال")

rosesefid
2011/09/06, 15:41
مرسي ولي اين دومين راه حل رو جواب نميده نميدونم چرا. يعني اينطوري كه ميگين مينويسم ولي فقط يكيش رو مياره[hr]
شما منظورتون اينه كه 2 تا ستون رو تعريف كنم؟ ولي من نميخوام اينجوري كنم. اگر قرار باشه اين كارو بكنم كه راحتتره تو يه ستون جداگانه تعريف كنم اگر متوقف يا نيمه فعاله مثلا تيك بزنه بعد بگم تيكهارو بشمره. من ميخواستم ديگه ستون اضافي ايجاد نكنم

shamsololama
2011/09/08, 09:18
با درود فراوان

نه من نگفتم دوتا ستون همون یه ستون باشه ولی برای همون ستونی که داری دوتا کانت ایف تعریف کنی که این دو تا کانت ایف هم تو یک سل نوسته بشه

و اگر چیزی دیگری مد نظر شماست بفرمائید

فایل نمونه:

[attachment=352]

rosesefid
2011/09/11, 09:23
مرسي متوجه شدم

rosesefid
2011/10/02, 09:35
دوستان سلام.
يه سوال!!! ميشه يه تابع شرطي تو اكسل تعريف كرد كه مثلا اگر يه سلول حاوي شكل مستطيله زرد كنه؟

mrexcel
2011/10/02, 09:46
در فرمول مرجع نمیتواند اشکال و ابجکت باشد

rosesefid
2011/10/02, 10:22
يعني هيچ راهي نداره كه من بتونم شكلها رو بشمرم يا تابع بنويسم؟ من خيلي به اين كار نياز دارم و باتوجه به اينكه تعداد رديفهاي فايلم 1418 تاست نميتونم تك تك بشينم خودم جدا كنم. ميشه كمكم كنين؟

mrexcel
2011/10/02, 10:40
با کد ویژوال بیسیک میتوانی اشیاء را انتخاب کرد و شمرد استاد شمس العلماء استاد وی بی هستند

rosesefid
2011/10/02, 10:52
مرسي از راهنماييتون ولي من هيچگونه آشنايي با وي بي ندارم :(

shamsololama
2011/10/02, 12:20
با درود فراوان

شما هدفی که دارین رو بفرمائید تا در آن مورد راهنمایی کنم که مد نظر شماست که سل ها را رنگیکنی با توجه به اشکال یا اینکه تعداد اشکال را میخواهید بشمرید؟
در خدمتون هستم

rosesefid
2011/10/02, 14:50
با درود فراوان

شما هدفی که دارین رو بفرمائید تا در آن مورد راهنمایی کنم که مد نظر شماست که سل ها را رنگیکنی با توجه به اشکال یا اینکه تعداد اشکال را میخواهید بشمرید؟
در خدمتون هستم

من متاسفانه هركاري كردم نتونستم فايل رو ضميمه كنم شما ببينيد. ببينين فايل كه من دارم 2 ستون داره با 1481 رديف كه رديف اول نام شركت رديف دوم وضعيت شركت كه متاسفانه چون از گزارش اينترنتي دانلود ميشه به اكسل به شكل shape مياردشون. اين شكلها 5 نوعن وقتي شركت ثبت نامش ناقصه يه دايره آبيه با علامت تعجب وقتي مرحله اوله دايره زرد با عدد 1 توي دايره مرحله 2 و 3 هم همينه فقط عددها ميشن 2و 3 و وقتي تائيد نهاييه دايره سبزه با يه تيك حالا من ميخوام ببينم چند تا شركت تو هركدوم از اين مراحل هستن. :rolleyes:[hr]
من هركاري كردم نتونستم فايل رو ضميمه كنم شما ببينيد. من يه فايل دارم كه 2 تا ستون داره با 1418 رديف ستون اول نام شركته و ستون دوم وضعيت ثبت نام شركت. متاسفانه اين گزارش رو من از سامانه اينترنتي بايد بگيرم و وقتي تبديل به اكسل ميكنم ستون دوم رو به شكل shape مياره. اين ستون شامل 5 شكله كه يكيش دايره آبي با علامت تعجبه 3 تاش دايره زرد با اعداد 1، 2 و 3 و يكيش هم دايره سبزه با تيك. حالا من ميخوام ببينم از هركدومه اين دايره ها چندتا دارم يعني چند تا شركت تو هركدوم از اين مراحل هستن.[hr]
من هركاري كردم نتونستم فايل رو ضميمه كنم شما ببينيد. من يه فايل دارم كه 2 تا ستون داره با 1418 رديف ستون اول نام شركته و ستون دوم وضعيت ثبت نام شركت. متاسفانه اين گزارش رو من از سامانه اينترنتي بايد بگيرم و وقتي تبديل به اكسل ميكنم ستون دوم رو به شكل shape مياره.

shamsololama
2011/10/03, 12:02
با درود فراوان

دوست عزیز برای انجام این کار به چند روش میشه انجام داد یکی اینکه باید بر اساس متن های داخل شکلها برات بشمره که همانطور که فرمودیدن یکی علامت تعجب و و یک و دو سه و علامت تیک هست که اینها رو بشماره و ببینه از هرکدام چندتا داریم و در نهایت تعداد رو بده و یا اینکه بیاد این متنها رو برات وارد کنه داخل یک ستون که بعد با تابع مثلا کانت ایف بشه ازشون بهربرداری کنید و یا اینکه دستوری بنویسیم که بیاد بر اساس رنگ شکلها شمارش کنه و بگه هر کدوم از رنگها چندتا داریم و هم میشه برای اطمینان بیشتر متن داخل شکل و رنگ رو در دوستون روبری هم بنویسه که هم متنش و هم رنگش رو در اختیار داشته بایشم و وقتی وارد صفحه اکسل کنه که فکر میکنم خودتون وارد باشید که هر آماری رو ازش در بیارین

من یک نمونه رو براتون اینجا می نویسیم ولی چون نمونه فایل شما رو نداشتم ممکنه برای فایل شما نیاز به مقداری تغییر باشه که اگر نیاز بود فایل رو برام میل کنید تا براتون دستورش رو بنویسم

تو این مثال شکلها رو میشمارد و متن داخل و رنگشون هم تو ستون بی و سی م ینویسه

Sub Macro3()
'
' Macro3 Macro
' Macro recorded 10/02/2011 by shamsololama
Dim c As Shape
For Each c In Sheet1.Shapes
n = n + 1
Range("b1").Offset(n, 0) = c.AlternativeText
Range("b1").Offset(n, 1) = c.Fill.ForeColor
Next
MsgBox n & " tedad Ashkal "
End Sub

rosesefid
2011/10/03, 13:36
من خلاصه فايلم رو براتون ايميل كردم

shamsololama
2011/10/03, 17:12
من خلاصه فايلم رو براتون ايميل كردم

با درود فراوان

من هنوز میل شما رو دریافت نکردم

shamsololama
2011/10/03, 18:45
با درود فراوان

من فایل نمونه شما رو دیدم
اشکالی که در صفحه قرار دادین در واقع دارای رنگ نیستند و یک تصویر هست که رنگ تصویری که در شاپ قرار گرفته زرد و سبز و رنگ های دیگه هست که و خود شاپها رنگی ندارند ولی برای مشخص نمودن و متمایز کردن آنها برای شمار وب نوشته منحصر به فردی دارند که می توان از آن استفاده کرد که من نمونه فایلی که فرستادی رو کامل میکنم و برای شما می فرستم که در صورتی که همانچیزی که مد نظر شماست شده باشد از آن برای برنامه اصلی خود استفاده کنید.

البته در فایل نمونه ای که فرستادی دو تا از شکل ها رو برام نگذاشته بودی داریره ای که شماره یک داره و شماره سه من نمونه رو بدون این دو شکل انجام دادم

در این فایل نمونه فرمی باز شده و پس از زدن کلید جستجو شکل ها را به تفکیک شمارش کرده و جلوی هر کدام می نویسد که چه تعداد از آن شکل در صفحه وجود دارد

فایل نمونه:

[attachment=369]

stochastic
2011/10/22, 14:31
با سلام خدمت استاد گرامي شمس العلماء ،
تو نت كلي گشتم تا بتونم سايتي راجه به VBA پيدا كنم تا اينكه سايت خوب شما را ديدم.
بنده يك سوالي دارم اگر امكان داشته باشه به بنده كمك كنيد

من مي خواهم اطلاعات قيمت سهام را كه در سايت بورس هست ، در يك روز يا يك ساعت خاص برداشته و درفايل هاي مختلفي ذخيره كنم (با فرمت csv)
درحال حاضر قيمت سهام را در اين سايت مي توانيم مشاهده كنيم: http://old.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1111

همچنين در اين سايت (http://old.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=111C10) نيز اطلاعات روزهاي خاص و يا در لحظه اي خاص را مي توانيم بصورت اكسل گرفته و ذخيره كنيم.

اطلاعات سهمام هاي مختلف بصورت خط به خط زير هم امده است.

آيا مي شه برنامه اي نوشت كه اين اطلاعات را خط به خط خوانده و با توجه به كد يا نماد سهام در فايلهاي مجرا در يك فلدر خاص ذخيره نمود؟ همچنين اگر فايل در فلدر مربوطه موجود بود به آن فايل اضافه گردد. (append شود)

ممنون ميشوم اگر لطف نموده و كمكم كنيد.
با تشكر

shamsololama
2011/10/22, 15:45
با سلام خدمت استاد گرامي شمس العلماء ،
تو نت كلي گشتم تا بتونم سايتي راجه به VBA پيدا كنم تا اينكه سايت خوب شما را ديدم.
بنده يك سوالي دارم اگر امكان داشته باشه به بنده كمك كنيد

من مي خواهم اطلاعات قيمت سهام را كه در سايت بورس هست ، در يك روز يا يك ساعت خاص برداشته و درفايل هاي مختلفي ذخيره كنم (با فرمت csv)
درحال حاضر قيمت سهام را در اين سايت مي توانيم مشاهده كنيم: http://old.tsetmc.com/loader.aspx?ParTree=111C1111

همچنين در اين سايت (http://old.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=111C10) نيز اطلاعات روزهاي خاص و يا در لحظه اي خاص را مي توانيم بصورت اكسل گرفته و ذخيره كنيم.

اطلاعات سهمام هاي مختلف بصورت خط به خط زير هم امده است.

آيا مي شه برنامه اي نوشت كه اين اطلاعات را خط به خط خوانده و با توجه به كد يا نماد سهام در فايلهاي مجرا در يك فلدر خاص ذخيره نمود؟ همچنين اگر فايل در فلدر مربوطه موجود بود به آن فايل اضافه گردد. (append شود)

ممنون ميشوم اگر لطف نموده و كمكم كنيد.
با تشكر

با درود فراوان

منظور شما اینه که وقتی همه رو از سایت گرفتی و تو یک فایل اکسل ذخیره کردی برنامه باشه که این اطلاعات را آنالیز کنه و هر کدوم رو بر اساس تقسیم بندیهای که مد نظر شماست جدا گانه در فایلی و یا در فولدر خاصی ذخیره کنه؟

اگر چنین چیزی مد نظر شماست بله میشه و لی بهتر اینه که نمونه فایلی رو قرار بدین و تا از روی آن با هم صحبت کنیم

stochastic
2011/10/23, 10:25
با سلام مجدد و تشكر از پاسخ گويي شما

در لينك موجود5 تا فايل هست : http://up1.iranblog.com/images/2kxs9jyu1g7dwp44go.rar
1- فايل اول مربوط به اطلاعات روزانه مي باشد
2- فايل دوم مربوط به اطلاعات لحظه اي مي باشد كه در طول روز بين ساعت 9 تا 12 مي توان از سايت گرفت
3- فايل سوم ليست نمادهاي سهام -فايل مرجع- مي باشد كه قابل افزايش بوده و ثابت نمي باشد يني ممكن است يكسري سهام وارد ليست بشوند
4-فلدر شماره 4 مربوط نمونه هايي است كه مي خواهيم خط به خط در فايل هاي مجزا ذخيره شوند و يا به فايل هاي موجود اضافه شوند
5- درضمن يكي از دوستان هم برنامه اي نوشته كه قديمي شده و برخي اشكالاتي دارد (فايل 5) ولي اين امكان را دارد كه فايل هاي را بروز كند مشكل ان اين است كه روي برخي از نمادها كه با ث يا س شروع مي شوند مشكل دارد چون فينگليش مي كند و همچنين مشكل ديگر آن اين است كه ليست مرجع آن بروز نيست

از وقتي كه مي گذاريد و حوصله شما بسيار ممنونم.

rosesefid
2011/10/24, 10:38
بچه ها من يه فايل اكسل دارم فيلتر نميشه!!! وقتي فلش فيلتر رو رو ستون مورد نظرم كليك ميكنم تو اون قسمت كه بايد انتخاب كنم چيارو فيلتر كنم خاليه و فقط گزينه select all رو داره

shamsololama
2011/10/24, 12:52
با درود فراوان
آفیسی که کارمیکنی چیه و لیستی که داری به چه ترتیب هست اگر این رو بگی بهتر میشه مشکل رو فهمید
ولی در هرصورت وقتی که میخوای فیلتر رو ایجاد کنیاول کل لیست سلکت کن و پس از انتخاب آن فلیتر رو ایجاد کن بعد از آن امتحان کن ببین بازم فلتر آیتم ها رو نشون میده یا نه؟

esyoo
2011/10/24, 20:54
سلام
اگر امکانش هست به این سوال هم پاسخ بدید.
واقعا الان در شرایطی هستم که به هیچ عنوان نمی تونم درست فکر کنم برای همین مزاحم شدم
با تشکر
http://forum.exceliran.com/showthread.php?tid=939

stochastic
2011/10/24, 22:49

در لينك موجود5 تا فايل هست : http://up1.iranblog.com/images/2kxs9jyu1g7dwp44go.rar
2- فايل دوم مربوط به اطلاعات لحظه اي مي باشد كه در طول روز بين ساعت 9 تا 12 مي توان از سايت گرفت
3- فايل سوم ليست نمادهاي سهام -فايل مرجع- مي باشد كه قابل افزايش بوده و ثابت نمي باشد يني ممكن است يكسري سهام وارد ليست بشوند
4-فلدر شماره 4 مربوط نمونه هايي است كه مي خواهيم خط به خط در فايل هاي مجزا ذخيره شوند و يا به فايل هاي موجود اضافه شوند
5- درضمن يكي از دوستان هم برنامه اي نوشته كه قديمي شده و برخي اشكالاتي دارد (فايل 5) ولي اين امكان را دارد كه فايل هاي را بروز كند مشكل ان اين است كه روي برخي از نمادها كه با ث يا س شروع مي شوند مشكل دارد چون فينگليش مي كند و همچنين مشكل ديگر آن اين است كه ليست مرجع آن بروز نيست

استاد سلام
آیا مسأله رو خوب بیان کردم؟
ممنون میشم پاسخ بدید

mohsen_persia
2011/10/26, 11:46
باسلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم که چطور میشه روزهای تعطیل ماه را مشخص کرد و نتیجه را در سلول دیگری نمایش داد .بطور مثال در ستون A1 تا A30 روزهای ماه وارد شده است ، روزهای تعطیل بصورت رنگی مشخص شود و در ستون B به ازای هر روز تعطیل عدد 1 ثبت گردد. با تشکر

shamsololama
2011/10/26, 12:17
سلام
اگر امکانش هست به این سوال هم پاسخ بدید.
واقعا الان در شرایطی هستم که به هیچ عنوان نمی تونم درست فکر کنم برای همین مزاحم شدم
با تشکر
http://forum.exceliran.com/showthread.php?tid=939

با درود فراوان

جواب رو نوشتم [hr]

استاد سلام
ممنون میشم پاسخ بدید

با درودفراوان
من نمونه رو دیدم اگر لطف کنید در مورد آن صحبت کنیم که متوجه خواسته شما بشوم
در خدمتون هستم[hr]

باسلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم که چطور میشه روزهای تعطیل ماه را مشخص کرد و نتیجه را در سلول دیگری نمایش داد .بطور مثال در ستون A1 تا A30 روزهای ماه وارد شده است ، روزهای تعطیل بصورت رنگی مشخص شود و در ستون B به ازای هر روز تعطیل عدد 1 ثبت گردد. با تشکر

با درود فراوان
خوب این کار رو میشه با روشهای مختلفی انجام داد ولی اول ببینیم منظورا شما از روزهای تعطیل کدوم روزهاست مثلا روزهای جمعه اگر مد نظر شما باشه که با یک شرط میشه اینکار رو انجام داد ولی اگر تمامی روزهای تعطیل رسمی برابر تقویم مد نظر شماست نیاز هست که یک تقویم رو داشته باشیم که بر اساس آن روزهای تعطیل رو در ستون مورد نظر شما پیدا کرده و روی آن کارمون رو انجام بدیم

mohsen_persia
2011/10/27, 10:44
باسلام خدمت همه دوستان
اگر ممکنه من رو راهنمائی کنید،میخواستم بدونم که چطور میشه روزهای تعطیل هفته را مشخص کرد و نتیجه را در سلول دیگری نمایش داد .بطور مثال در ستون A روزهای ماه وارد شده است ، روزهای تعطیل بصورت رنگی مشخص شود و در ستون B به ازای هر روز تعطیل عدد 1 ثبت گردد. با تشکر

shamsololama
2011/10/27, 11:03
با دورد فراوان

من تو تاپیک قبل براتون نوشتم نخوندین

stochastic
2011/11/03, 13:35
جواب رو نوشتم [hr]

استاد سلام
ممنون میشم پاسخ بدید

با درودفراوان
من نمونه رو دیدم اگر لطف کنید در مورد آن صحبت کنیم که متوجه خواسته شما بشوم
در خدمتون هستم

با سلام

در فايل ديتاها كه به دو روش ميشه آنها را گرفت(روزانه و در در زمان خاص) يك كد ديده مي شود كه مخصوص هر سهم مي باشد.
كاري كه در نظر است اين است كه براساس آن كدها، هم سهم شناسايي شده و اطلاعات آنها به همان ترتيب ستونها خوانده شده و به فايل هر سهم بصورت مجزا اضافه گردد.

فايل روزانه يا زماني:

عنوان ستون1 | عنوان ستون2 | عنوان ستون3 | .......... | عنوان ستونn
---------------------------------------------------------------------------------------------------
1111112 | 777 | 777777 |............ | سهم آلفا
1111113 | 777 | 777777 | ............ | سهم بتا
........... ............ ............ ............
1111114 | 777 | 777777 | ............ | سهم گاما

اگر فرض كنيم كه ستون 1 كد يونيك عددي سهم باشد برنامه براساس آن كد از فايل روزانه يا زماني ركود موربوطه را به انتهاي فايل هم سهم منتقل خواهد نمود:

فايل سهم ها--> مثلا آلفا:

عنوان ستون1 | عنوان ستون2 | عنوان ستون3 |.......... |عنوان ستونn
---------------------------------------------------------------------------------------------------
1111112 | 777 | 777777 | ............ | سهم آلفا
777777 | 555 | 777777 | ............ | سهم آلفا
........... | ............ | ............ | |............
777777 | 585 | 7771257 | ............ | سهم آلفا

maysam5858
2013/11/06, 07:16
اولا سلام خدمت استاد و دوستان محترم
اما بعد یک سئوال داشتم چطور می تونیم کمبو باکسها رو با همدیگر ارتباط داشته باشند ؟ منظورم را واضح تر بگم یعنی یک کمبوب باکس داریم و داخل اون اسم یک گروه کالای داریم مثل کنسرو ،کمپوت،روغن و . . . حالا می خوام وقتی که یکی از گزینه مثل کنسرو رو انتخاب کردم یک کمبو باکس دیگه باز بشه و زیر مجموعه اون انتخاب رو بیاره که زیر مجموعه اون گروه مثل تن ماهی - قارچ - لوبیا-مخلوط سبزیجات -ذرت وغیره. هست و حال وقتی انتخاب شد به شیت که گروه و این کالا وجود داره انتقال پیدا کنم
با تشکر فراوان از بزرگوان و اساتید محترم خودم

shamsololama
2013/11/06, 07:42
با درود فراوان

نمونه رو قرار دادم

shamsololama
2013/11/06, 08:15
با درود فراوان

فرمودین که کمبو باکس دوم پیدا نباشه و در صورت ورود کمبو باکس اول آن را مشاهد کنید

نمونه

hassan2301
2014/02/11, 01:11
گر بخواهیم فرمولی داشته باشیم که اطلاعات فردی و عددی مربوط به چندین نفر در شیت1 و اطلاعات همان افراد در شیت2 را پیدا کرده و در شیت 3 نشان دهد و داده های عددی آنان را جدا جدا برای هر شخص جمع کند چه باید کرد ؟
اگه میتونی جوابش هم به ایمیلم بفرستی hassan.n0765@gmail.com
ممنون میشم

Amir Ghasemiyan
2014/02/11, 01:16
گر بخواهیم فرمولی داشته باشیم که اطلاعات فردی و عددی مربوط به چندین نفر در شیت1 و اطلاعات همان افراد در شیت2 را پیدا کرده و در شیت 3 نشان دهد و داده های عددی آنان را جدا جدا برای هر شخص جمع کند چه باید کرد ؟
ممنون میشم

سلام دوست عزيز
اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم شما بايد از sumif استفاده كنيد

~M*E*H*D*I~
2014/02/11, 10:17
ممنون میشم

از سه تابع sumif و Vlookup و mid باید استفاده کنید دوست عزیز

خدمت شما عارضم اینجا یک فروم هست اگر تا بحال در فرومی عضو نبودید باید خاطر نشان کنم پرسش و پاسخ ، بحث و گفتگو و... همه در چارچوب فروم صورت میگیره ایمیل دادن و گرفتن برای مسائل اینچنینی به هیچ وجه مرسوم نیست اگر در این فروم یا هر فروم دیگه ای عضو شدید به این شیوه عمل نکنید لطفا

nazir ahmad
2014/02/18, 11:37
ممنون میشم

سلام دوست عزیز
اگر فایلت رو پیوست کنی فکر کنم زودتر به نتیجه برسی

یا حق

hassan2301
2014/03/03, 15:44
سلام منظورتان درست متوجه نشدم میشه بیشتر راهنمایی کنید منون میشم

Assassin
2014/05/28, 01:39
باسلام
چطور میشه یک ستون را طوری تنظیم کرد که :

اگر مقدار شده درآمد باشد سلول از سمت راست مرتب شود (راست چین شود) و چنانچه هزینه باشد سلول چپ چین شود.ضمنا درآمدها با کد 1 و هزینه ها با کد 2 شروع می شوند.

misammisam
2014/05/28, 02:18
باسلام

اگر مقدار شده درآمد باشد سلول از سمت راست مرتب شود (راست چین شود) و چنانچه هزینه باشد سلول چپ چین شود.ضمنا درآمدها با کد 1 و هزینه ها با کد 2 شروع می شوند.
شما ميتونيد از تابع if استفاده كنيد ، براي 2 تا سلول مثلا اگر هزينه بود ستون اول و اگر درآمد بود در ستون دوم اعمال گردد . لازم نيست هر دو را در يك سلول تعريف كنيد .

حسام بحرانی
2014/05/28, 04:02
باسلام

با سلام
اگر منظور شما صرفاً راست چین و چپ چین کردن اعداد است ( و نه محاسبه ) ، از فرمول زیر استفاده کنید در غیر اینصورت ، روش آقای misammisam (http://forum.exceliran.com/member.php?u=14092) ، روش خوبی است :

=IF(LEFT(A1)="1";A1-(10^(LEN(A1)-1));(A1-(2*10^(LEN(A1)-1)))&" ")
با سپاس
ɦɛʂɑɱ ɓɑɦɾɑɳɨ (http://hesam.bahrani@yahoo.com)

Assassin
2014/06/12, 14:14
سلام
منظورم دقیقا همان بود که شما اشاره کردید.

با تشکر

seminoo
2014/11/30, 01:14
با سلام من جدیدا به مشکلی برخوردم که برای مرتفع شدنش عجله دارم
فرض کنید من 3 ستون مرتبت با هم دارم شامل 1000 ردیف و دو ستون مرتب با هم دیگر دارم شامل 600 ردیف ، به صورت ستون های a b c d e که ستون های a و d حاوی اطلاعاتی عددی میباشد تعدادی از اعداد ستون d در a مشترک میباشد حالا من میخواهم به صورتی ردیف های ستون a , d مرتب شوند که ردیف های مشابه و مثل هم روبروی یکدیگر قرار بگیرند ممنون میشم کمک کنید

Ali Parsaei
2014/11/30, 01:24
با سلام من جدیدا به مشکلی برخوردم که برای مرتفع شدنش عجله دارم
فرض کنید من 3 ستون مرتبت با هم دارم شامل 1000 ردیف و دو ستون مرتب با هم دیگر دارم شامل 600 ردیف ، به صورت ستون های a b c d e که ستون های a و d حاوی اطلاعاتی عددی میباشد تعدادی از اعداد ستون d در a مشترک میباشد حالا من میخواهم به صورتی ردیف های ستون a , d مرتب شوند که ردیف های مشابه و مثل هم روبروی یکدیگر قرار بگیرند ممنون میشم کمک کنید
سوالتان دقيق مفهوم نيست! نمونه فايل مي توانيد ضميمه کنيد و توضيخات را داخل آن بدهيد؟

seminoo
2014/11/30, 02:04
سوالتان دقيق مفهوم نيست! نمونه فايل مي توانيد ضميمه کنيد و توضيخات را داخل آن بدهيد؟
الان رنگی هم کردم که کاملا مشخص باشه ستون d , e رو از جای دیگه اینجا کپی کردم البته این فایل شامل چند هزار ردیف هست که من فقط چند ردیف اول رو ارسال کردم حالا اگر دقت کنید از ستون d e محصولات هم نامی هم در ستون a b قرار داره که میخوام موارد مشابه این ردیف ها دقیقا رو بروی هم قرار گیرند و جاهایی هم که محصول مشابهی وجود نداره جولوی اون ردیف خالی بمونه

seminoo
2014/11/30, 02:10
الان رنگی هم کردم که کاملا مشخص باشه ستون d , e رو از جای دیگه اینجا کپی کردم البته این فایل شامل چند هزار ردیف هست که من فقط چند ردیف اول رو ارسال کردم حالا اگر دقت کنید از ستون d e محصولات هم نامی هم در ستون a b قرار داره که میخوام موارد مشابه این ردیف ها دقیقا رو بروی هم قرار گیرند و جاهایی هم که محصول مشابهی وجود نداره جولوی اون ردیف خالی بمونه
و در نهایت فایل ارسالی بالا یه شکل این فایل در بیاد

Amir Ghasemiyan
2014/11/30, 03:43
و در نهایت فایل ارسالی بالا یه شکل این فایل در بیاد

اميدوارم منظورتون رو درست متوجه شده باشم

seminoo
2014/11/30, 08:22
اميدوارم منظورتون رو درست متوجه شده باشم

ممنون تقریبا همین میخوام بشه البته من فایل دوم رو گذاشتم براتون که میخوام شبیه اون بشه ولی با این حال همین کار شما همه تقریبا 80% مشکل من رو حل میکنه فقط روش کار رو میشه توضیح بدید که چیکار کنم برای دونه به دونه سلول ها فرمول بنویسم که خیلی زیاد میشه !!! من در حدود چند هزار سلول دارم داخل فایل اصلی خودم

Amir Ghasemiyan
2014/11/30, 11:02
ممنون تقریبا همین میخوام بشه البته من فایل دوم رو گذاشتم براتون که میخوام شبیه اون بشه ولی با این حال همین کار شما همه تقریبا 80% مشکل من رو حل میکنه فقط روش کار رو میشه توضیح بدید که چیکار کنم برای دونه به دونه سلول ها فرمول بنویسم که خیلی زیاد میشه !!! من در حدود چند هزار سلول دارم داخل فایل اصلی خودم

نه دوست عزيز شما ميتونين با fill formatting همه سلول ها رو در عرض چند ثانيه با اين فرمول ايجاد كنيد.
من كل كارهايي كه براي فايل شما انجام دادم رو براتون ميكشم كه متوجه بشيد.
51075108

seminoo
2014/11/30, 12:29
نه دوست عزيز شما ميتونين با fill formatting همه سلول ها رو در عرض چند ثانيه با اين فرمول ايجاد كنيد.
من كل كارهايي كه براي فايل شما انجام دادم رو براتون ميكشم كه متوجه بشيد.
51075108

خیلی خیلی ممنون :o

seminoo
2014/11/30, 13:57
عزیز جان تو فایل اصلی انجام نمیشه یک ایمیل لطفا بدید فایل رو براتون ایمیل کنم اینجا هم نمیدونم چرا نمیشه اتچ کرد

seminoo
2014/11/30, 14:01
اینم از فایل اصلی اون قسمتی که های لایت طوسی هستش میخوام بر طبق اون قسمتی که های لایت آبی هستش مرتب بشه ممنون یه بررسی کنید ببینید مشکل کجاست

Amir Ghasemiyan
2014/11/30, 14:12
اینم از فایل اصلی اون قسمتی که های لایت طوسی هستش میخوام بر طبق اون قسمتی که های لایت آبی هستش مرتب بشه ممنون یه بررسی کنید ببینید مشکل کجاست

مشكلي نبود كه. خيلي راحت انجام شد. قسمت زرد رنگ جواب مورد نظرتون هست
فقط براي نمايش بهتر يك تابع ديگه بهش اضافه كردم كه در صورت ارور چيزي نمايش نده

seminoo
2014/11/30, 14:15
آقا یه جوری با ترفند درستش کردم ستونهای اضافه های لایت آبی رو حذف کردم درست شد حالا میخوام ستون رنج رو حذف کنم چون نیازش ندارم ولی وقتی ستون رنج حذف میکنم چیدمان جدیدم که ایجاد شده بهم میریزه و تقریبا به حالت #ref 1 تبدیل میشه !! چیکارش کنم

Amir Ghasemiyan
2014/11/30, 14:24
آقا یه جوری با ترفند درستش کردم ستونهای اضافه های لایت آبی رو حذف کردم درست شد حالا میخوام ستون رنج رو حذف کنم چون نیازش ندارم ولی وقتی ستون رنج حذف میکنم چیدمان جدیدم که ایجاد شده بهم میریزه و تقریبا به حالت #ref 1 تبدیل میشه !! چیکارش کنم

اون سلول هاييكه فرمول توش هست كپي كنيد و در همونجا paste كنيد. موقع پيست كردن گزينه paste value رو انتخاب كنيد
حالا ستون هاي اضافي رو پاك كنيد

mokaram
2014/11/30, 14:46
یه سوال :

یکی از فایل هایی که خیلی برام مهمه پسوردشا یادم رفته با انواع نرم افزار های قفل شکن هم کار کردم ولی جواب نمیده یعنی میزنه 5 روز زمان میبره و از این داستان ها .
حالا چیکارش کنم ؟

Amir Ghasemiyan
2014/11/30, 15:23
یه سوال :

یکی از فایل هایی که خیلی برام مهمه پسوردشا یادم رفته با انواع نرم افزار های قفل شکن هم کار کردم ولی جواب نمیده یعنی میزنه 5 روز زمان میبره و از این داستان ها .
حالا چیکارش کنم ؟

بيا تو چت بهت بگم

khakzad
2014/11/30, 15:37
نمیشه به ما هم بگید یاد بگیریم ؟ :o:rolleyes:

Amir Ghasemiyan
2014/11/30, 15:47
نمیشه به ما هم بگید یاد بگیریم ؟ :o:rolleyes:

نوچ. نميشه
الان تو چت ضايع شدم. اينجا ميگفتم خيلي ضايع ميشدم ;)

mf285
2014/12/01, 08:26
سلام.چطور میشه محتویات تک سلول رو که یک فرمول هست به صورت فرمول نمایش داد نه جواب طوریکه در پرینت هم خود فرمول نمایش داده بشه نه جوابش.ممنون

mokaram
2014/12/01, 09:03
طبق عکس پیوست از option و قسمت Advance تیک مربوطه را بزنید

5118

mf285
2014/12/01, 09:26
ممنون از اینکه جواب دادید.اما منظورم این بود که فقط در چند سلول انتخابی بتونم فرمولها را نشون بدم نه همه سلولها

Amir Ghasemiyan
2014/12/01, 09:36
ممنون از اینکه جواب دادید.اما منظورم این بود که فقط در چند سلول انتخابی بتونم فرمولها را نشون بدم نه همه سلولها

اگر فقط چند سلول خاص هست كه بايد قبل فرمولتون يك دونه تك كوتيشن بذارين. مثلا اينطوري:

=sum(a1:a10) --> '=sum(a1:a10)

mf285
2014/12/01, 09:51
سلول A , B , C رو در نظر بگیرید در سلول A نوشتم a*b= و در سلول B نوشتم d و در سلول C نوشتم PRODUCT(A:B) حالا فقط میخوام محتویات سلول A که a*b هست در پرینت نمایش داده بشه . وقتی کوتیشن میزارم نتیجه سلول C تغییر میکنه و فقط عدد اول سلول که a هست رو در سلول B ضرب میکنه

mokaram
2014/12/01, 09:54
میشه فایلتونا بزارید ؟
شما دو جا از سلول a نام بردید این یه کم سر در گم می کنه

khakzad
2014/12/01, 10:11
وقتی که اون سل رو پشتش ' بذارید دیگه محاسبه نمیشه
در نتیجه مقدار فرمولی که به اون سل وابسته هست تغییر م یکنه.

نهایتا م یتونید فرمول موجود در C رو patse value کنید و بعد فرمول سل A رو ' بذارید

mf285
2014/12/01, 10:17
میخوام فرمول سلول d15 تو پرینت نمایش داده بشه بدون اینکه نتیجه تو F15 تغییر کنه

mokaram
2014/12/01, 10:18
میشه بگید تو فایل پیوست کدوم خونه باید فرمولاش نمایان باشه؟

mf285
2014/12/01, 10:43
فرمولهای ستون d

mf285
2014/12/01, 11:27
دوستان اگه جواب بدن ممنون میشم.

khakzad
2014/12/01, 12:08
دوست عزیز
من جواب شما رو دادم
راهی ندارید جز اینکه بقیه رو value کنید
و اونا رو فرمول نشون بدید
مگر اینکه یک ستون کنارش insert کنید و محاسبات رو به یک سل وصل کنید و hide کنید
بعد ستون جدید رو عوض کنید و به ' بذارید

الان من ستون E رو هاید کردم

generalsamad
2014/12/21, 12:56
با سلام
دوستان کسی ترفندی سراغ نداره که بشه اعدادی که توی یک ستون حذف شده اند رو پیدا کنه
بطور مثال این داده های ستون ماست:
1
2
3
4
6
7
8
10
13
==================
ترفندی که بشه اعداد
5
9
11
12
رو نشون بده که از این ستون حذف شده اند.
با تشکر

Amir Ghasemiyan
2014/12/21, 13:35
با سلام
دوستان کسی ترفندی سراغ نداره که بشه اعدادی که توی یک ستون حذف شده اند رو پیدا کنه
بطور مثال این داده های ستون ماست:
1
2
3
4
6
7
8
10
13
==================
ترفندی که بشه اعداد
5
9
11
12
رو نشون بده که از این ستون حذف شده اند.
با تشکر

سلام دوست عزيز
فرض كنيد اعداد 1-13 رو تو ستون a نوشتين و اعدادي كه ميخواين رو تو ستون b
حالا تو ستون c اين فرمول رو بنويسيد تا اعداي كه تو ستون b نيومدن مشخص بشه:
دقت كنيد كه فرمول آرايه اي هست.

=iferror(small(if(countif($b$1:$b$10;$a$1:$a$10)=0 ;row($a$1:$a$10);"");a1);"")

generalsamad
2014/12/21, 15:07
با سلام
لطف میکنید با فایل توضیحتون رو نشون بدید؟
ممنون میشم

Amir Ghasemiyan
2014/12/21, 15:45
با سلام
لطف میکنید با فایل توضیحتون رو نشون بدید؟
ممنون میشم

بله حتما
بفرماييد خدمت شما

rezajoo
2014/12/21, 23:50
سلام به همه دوستان
بنده به تازگی عضو انجمن شدم
میخواستم از دوستان کمک بگیرم
یه درس داریم به عنوان محاسبات فنی بیمه عمر
یه جدول عمر داره که من تو اکسل انجام دادم
و یه فرمول داره برای محاسبه حق بیمه یکجا و سالیانه
میخواستم بدونم این فرمول رو چجوری تو اکسل باید بنویسم ؟
تشکر از شما

5306

حسام بحرانی
2014/12/22, 00:09
سلام به همه دوستان
تشکر از شما

5306

سلام و عرض خیر مقدم به شما،
ممکنه در رابطه با فرمول ها مثلاً "فرمول حق بیمه یکجا"، بیشتر توضیح بدید؟

rezajoo
2014/12/22, 00:49
سلام و عرض خیر مقدم به شما،
ممکنه در رابطه با فرمول ها مثلاً "فرمول حق بیمه یکجا"، بیشتر توضیح بدید؟

سلام
تشکر از شما
فرمولی که عکسش رو قرار دادم یک فرمول هست که از طریق جدول عمر باید جا گذاری بشه
جدول هم دارای 9 ستونه که هر ستون بیانگر یک نشان یا تعریفی هست
ستون x سن افراد هست
ستون L x تعداد افراد زنده
ستون d x تعداد افراد فوت شده
ستون q x نرخ مرگ و میر
ستون D x ارزش فعلی تعهدات بیمه گر در x سالگی برای افراد زنده
ستون N x ارزش فعلی تعهدات بیمه گر برای افراد زنده در x سالگی یا بیشتر
ستون C x ارزش فعلی تعهدات بیمه گر در x سالگی برای افرادی که فوت می شوند
ستون M x مجموع ارزش فعلی تعهدات بیمه گر در x سالگی و بیشتر برای افرادی که فوت می شوند
ستون L.E هم امید به زندگی در سن X سالگی است
در فرمول حق بیمه یک جا ما M x و D x داریم که به جای X سن فرد که در این مثال 30 سال است رو از توی جدول پیدا میکنیم
و به مدت 10 سال که به جای n عدد 10 رو قرار می دهیم
در این فرمول عددهای جاگذاری شده به این شکل می شود
http://forum.exceliran.com/image/png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAAOcAAABVCAIAAAA 9lGQJAAAgAElEQVR4nO29Z3tbV5bnW9/j3rn3uTPPdHq6pquqp2zLVrQtS5atZGVbmaRISqSYcwBJkAAJB jDnnHPOOWcSYA4AEUnkjJPTvi9ASrLbbVVPtaWWi79XBHAAbhz 8zzprrb322r8DxxzzofG79z2AY475D3Os2mM PI5Ve8yHx7Fqj/nwOFbtMR8e70G1CGRBMMrxt1lzsL29fWCwOR6iZs3m5qb0wEC/cbxdv7 5uaXQWA4fGrXb29sKjfnVATQB2 wwzQAAAIVBeyKRWHZAMgAAAChcsbcnEstRigEAAIZSyXe3d8Qm iPgLR0ugVjuC0q8GRONWixUnaQAAoFCFRLynUDk 2wGF2US7O9IDveM5ErWLRaI9hfr1MQxtt1tp vVjyGK02jHH3xq5bGdn12g/HJ5Jvb 9va02wT8ZFYUjNgimf/wkidhEu7t7Cs0b42EgqwVCKAAAoCmlZG9ndw/CHS8zWoV4a3tHZ0VfHY1ZNHvSfYg4ej9Da Sire0dvQ0/Go9sc3NLZYT wrP3K/EeVLsmmJDoDr/2VGsxKzKiun/J8VA808aKiOBXdNnJ1yduqbc8MiKyqH3aofS14UYWKzK/aQQ/OsQgEyxt7BI0AACY9hbTuDGJeTX7EAMAQLXiwuQ4dnL tp4AANCorrEwPjI6fmj14C8crWJrZk2iIg vMoa0yOamZjUQAQAg9bv5KXFJ TUa5LUEzdL5pLjojMpOGw0AAIbdeX5sdHJhvQY9PAY3HywsLyI E6XhI0/j69OD8lpoGABBQS2FyZGTMoPBweCP1eSxWRNPY hvXBQAMbdOIl7fFBPUj3eq2Z5LYUcmFDTqMOTrQvj43uamwAwA oi6o8ncvipi7LbQAAQFjbS5MjWDGdc3vM0aeLptsyCxrERuxwb LilrSQpIjKma14KAACAnGjJj4xkVQ8JKfpHI3rHvGvVWnX7Rfn JM2IzAACHLDkRd8 ePfmCU2zDGRq1dOVHfHH2zNdOQTuGQ1lDJm0x5/nZM6cehGUaUAZQeAPf4/NzZ773iVfaUAAAg1mn23NLO0YxEgAAVnuzbn999psf3EfFVoYB yoXmp9fOfnn1 8YFFQDAsr8c6nzl9OkvuXVTKPX20ZJ2fVdVSvPkOn5ovijzdn9 2Wu62EQMA6IUd9698ceme27TMevQOYmeo NLnZ757FiqyEQAwgs70mxfOXn7oOSl13BwY6VxPZmmFGTlUBom aGjJjSvs2CQZAmq3AR5 fOX0mvmYCZQAJmfj 3509 5l/Wr0FfUOgDKneGKntG0Nw8vWTNLHYxr92/uzlhy9n5Yf3JRyS1mYn9wgMNAD6zUG3W2fPXLhaPLTNAGDXbUe 5Xz9z6nR4Qa/jxkPYDK3ZEU8945bVKAAAMIxFuxXlfv3MydPhhX0ozSCWg4ywx 2dOn3SPLzPDf8Hp 9V4t6plaOFgvZOr88C2GQCgFQsivW7fu3vt3ovQdTVslC0nRnj 8cO/OqW 61hR0gAAmhQLRkN9nO/duXLFyVuowlGDOi3C6Yd7d769 2RgQ0UDgKrX EFPIgo7UAowONaYGXD/3u0bN7/L7F5BUXy0mnv/3nc3r1 OLh9FUHRlrDbQ7dGtC2dd40s0bz/vjG5zIszjQVaX4MjBIHZ6Up8/9xcaUIahBM387y5f/vqba8XDWwTFAAAY2jZcHP3NpSsXrnzfu63HcaQx0// vTvf3byZ3SskGQBIc2tq6NPQBAN0eF8mTGLey3vc mWUoLenGh/fvXDnxkUvXqkKwbW7y4Fu3937/vIj/7j1g9f2HNCEfKElvbYdQl/7ORRkqkvz/f7enWs3buT3r1AUAABYFRNRL52rZ/QExcy1ZTy4e/XW9UtB2e02DN2cbfV/9uDet58/iciUWymGAcrlEY6/Z2BM7rYBBwDQFL4x1xHg9ujupXMPw9JVMCxa6gvyfHL3xsVbnh Hrqp/6J Sd6pa3G6uS/I9e n2oMgOGGZ1oCqcHVdfX rt7dmypJIsdkbGchvqa1x uJLStkzQAND4XE9pCIdfX5vn7u7SKjCp1xa5XHZjfe1Ll3upHQ Kcog4EbS5Xv/TO6sIogBuUPJZXZllNWoSLd1qjTm8ojPfl5pQUJng/i87VGs0DTXnFRTVVPN9nwbGbBvQtwyVgYWfu9QsXUjrWMMdPRC JDuZ43v3ddMaEkibRmhAbHpEZ4PArN64YxCgBAIAfVyWFRidle j3/I7Fk3GfZTon3yKmuSw5y90 phgoKNG2ynK1 7xRmhQ1trk06EPP6W07gKIWh/Gdc7iltbnugXxRWoTSt9dcHRcfUN T4Bfu0C7WtvlSZk882p1W1vqhY 2EmM8s2vrkkIfOyX3oTiDABAPlfh/sOt2gUzgiCV/CBWal5VZohrBF9uNI235adnFjdmRbr5RyyqMIoixqtT/f24feMCC04DACgCHu0oycquaMgMd/IJWdHoJ9vzYxKz6stSnnu97F4zvkdj w5VS9MakZAX8MPZi/dH9hCaIvuL2FE5rSq1NDXKK717TbzcX9zYq1Xvp/p/H5I7iJIMoInl4fqSzimNajsp5HnhwN5aT11MaplatZ8d dQ/f8BmN421pD28 o1f5gBGUhbRTHBg8LxYOVsX8zCYL9rd5IX7dQj3tkdyH/uwpAeGib7m5XXlwWy1n3/ojOItIQVmkDblRl67dC21YxOnAQCAgY0lEdeu3HbbsOI4YsuM8 i7pmW/LDH4clGOGcAAApNtMj2N1zqzkh7sFZfdLt2bCQ8MFUuVEZeQPg SkmCNlabPN7cPmbZwmO4wEAsvnylz9c5rdt2e2WqkT/xLqpA9lcNDu8d13ck8 JLexWaURJMb65/TuvnViakC 0ZtR0vFYtQ2tXBoODI1ZkiuHi4PuBfBSlAADzLexHd 42C2x2i4rP8q6e3FYKG14Ehq8ptDMDjePzIv1WT3hQ8IgIInBL dXJwbFqn ehyogh4ZrB1ckmq2 gK9PUbFqnmBmobB5c1soX4UK ycSXx/jzbd6damiS2JjsT4wMf3PcYl2AEhtbxfDhlUxBsr0kLZVePq5W iTYmKQKHqWPcgfieM0YCh1dLNTYWRQExlnKDcNuFYeWJUegtkt 7dlBXilNRv00opiXpCHW3jGIIbh6oWmwBCOwmyTTxY98osRLo7 GR0Ytai1GUfdz35BNmUkpFVvsGCwfjg2JGt z/9JwGcYiWcjJiPF0cctqWycoAADA9VKe34V7D/y2bQRqMcSF /ZtKZdaUu44sx2RuEk8y4njrOyrujJCXCPLVycaQsMTNFabeCjn gU s2mTpbclnh3o 9OSbIAwAwDDEbFeCx5N7 Z27dpu2mBNQOqKw2w74CZH1U4vVCb78BgGM2MrTwpKaFvBXESp NKBbbsms7YexItRS N1ruFxSvtdp2 tIeeMdYIRwAsq3I6 kDly6h1abf4EeHDe9ZbLrZkLCQ2R2tQrKjNyOERchnRQ1v2exW SWZ8ROOQ PUJoMh9yY7BguGmJV5YePeqRiHZlGmsuF1REBtc2C8m3p L8E5Vuz3dXVqdHeEXOSHGMBQujXmeWL0MI1hPcUxUSY8VRgAAN IE2J/qGprTbEQoAQOI4AIDCbfVJrIKW e6sYFZGFwzBU7UJgel1ep20rrEslR0SmzmAwLB0tCA0Ms2MIpb tfnf/8NnJ9viYBDGCwYbVwKDAuV2TI/LFNNP8SO64 C2qNUsWK tKkyLD8lpWSRIAAMzSpZjw7z2fs0R2HNJKYlhhAp1ZPlX7yCVc boIBYNSCPhY3ed9qmq9PdQvJmu8tCI5Mg2DYuNLuEcyWaI197V V5GWwv/4xD1ZLWltroQM/n5d1iu 2gJCGiZckGI/a8lIjKwfGyuJe5HbswgrXmR8VXjSL4K5lQB4Ku/Kbe19EYia51pPqFpMEwrFtqehEco4UQQJiK8/z8PAL6BBabdi4jnrukJ2FEzo4I7BccYCQFACDhzXxO/OiWWS bTkhM3VKTb54DiiABACS0nsOO6xToMYIEAFC4ppoXVdQnIt6fi/BOPQSDYnNxoTM5Im5ChKEIXBrznFe1jKD4QAkrqrADJhgAAE2g dQneMTn9EPb6WqZwYzUvsqxruSPdNyKtG4FRYVsGK6vObDUIVx Yrk8LZaT0IDO8N54SEp1lxHJEveQeGTk 2xURwJBiJ2VVhgb5DG3rHpyHykSRW/Iz8LR4CatpfFM6U8di5TUJHcCNZHkzKZEUHcsQ2BFIuxcXGSu2 QaX3Exz962wADQMunG8Li BbYvt1f6c1Kn 0r8A3mwyiKiqZDo7ibWsv2xlJPdYqPb6rBhgEACJu8uJrPiwyt 6BJbrcoSHqtNAMEoWsgLLO8fqUkOzOsSwwjWlhMaW9oHY69kQm tWewpb tFXwqHQlbZE3 B0FMPgnfGQmHi53U4YdnPLeQnh0X3LFpt2JiuBJzAyCGZhB3s2 zcoc7yPNghxu/OSeUTrbxE4s2reQPz0LAJCm5axYTv/6YV6CwhQVvKiqUfnfhK0FANAkYlbNpkdxx3cxFIHLotxZueMIg vbkh7ByWx0yJRFrTtSLjLq5NyINgFtlWXGh7dPbXVn QdwmBEaFrRkxGTU2jIBtpuaU0OjUThhB5OOFgYFJaoTElKsBQW FLK8Oh3qErJgyD9axA365VreMWqxU2sWOS1jU/Td3/BIYmrRZVfTI7p0lA0wDQ2GxvU3l7dSqLJ4Vgm2SQG5ugtkP23a Wo2IRVAwIAtTNUEszi2202yURbGC9LOFXr4cHRQRghXWDHJa3o YRSxLrameXmnGOw4AMAsWSpsqilNja/sltis6oKYkPIxNQyjeWyv6tHplszIpOplGEYa b5RhV3Qa9UCw0Z/Ufvga93Q2HpXqrdfshHBEdFMNDdFbLUaNiaL2 qKePF9ApvdsJjKihmTYwgGxQa8qJrac8jTujfI4yYI9g3CjpzA iJSe/pG1rf0fO6yMbW QG8uZkxzemlDTWnpcRO b0eE7513nawnzckZ0/NgugiJweaSrZ0yj2Wxt5PsEpTZAGAMAICyauHCP5nEx calbN8XREeHze3KBvNDPYNKzGbrXC0vPLkcIgCgibaUYBa/E0FQzUK1v2fcug6y7U0HBERsShf8nr7s3dbbzZLo4KCONZ3jPG 8O5ofxspSWt UQAKAJS2MKO7tJQDGAIU1d5VV9c0M5sckyCLbstMVEJOghGJGs x/GSBEYEAGqtJ8svONVutcqmu6L4ubur3c8ehW7qbdbtkeiYpBUT BgC93pH20ivZYMcBw xN9dX0jbaXpFZ1S wWQ2aAJ69WYDbb0sNeNM4KWtMjApO6jEZzeezz0OxW 6sMM0OpV7rzm9/wEBhcNJzv7cEVme3G9X5WLF9ssmz0tjaMjjVkpvQLbXbTWoJPY N282gppOYFelVN7js Sz9dG8FL3dIaxqvgnTm4eT12ik5u0 Ju5YVo VxPKTRJrDy9yo3iUFcNak1ve4zzDu1YtalxIj KO7MA4hrYlB9x3ih0ZGksKcvLlN0I4DQAwS1dDo8IWdo1vvkux 2BPAiZcZ9QvNKc cokaGR0vjfXwTSiGcASTamhzM4neiGGHd6Q9y8S/pGR9rzXfziZxfnwh/6hJf1jM 0ujjG9S3ZWQAABQ5UMOLKqy3Oow5jatlO0LBskAgEAgEy0KhWK l/FfaQqLEhKSa7SUgwALNI63JqpoUjeXHJ6yr1vqAhzC9Ob4Nh8V pcgkO1pKAj7aV3itVslU11Rqfmry11v7jnXtY3OtKU7RPG27Li AJCrbameXskmCAc0Luho7ZleGahKrWpb1WkNBSGez8Pzh4bHQz 2fFfVPt6aHPnKLHxwcjfV6HJzbAWE0AIxZI19dXuiu5Ify0qdm F7bESphkACBVyy2 zoHVQ2MDdeneEUkSjX6ium5oSdCUmdgzd6DT7ya/9IzMah2d7A708a6fVzhUO9OWEZ5bqbeYO3NDr16 fOnTU5fvhs0emN7MDU 3pIdklLxK1W1P1PrHp isyK ulX fd61aRD fFsUd2YEoihS0ZT689oOri/vd29cC87oQkgEAiKc7Q1Oy948mFR3MthUEZpRZcESx3PL89n03 V9cn319/nliBkACQaHNSUCS/EyNpXL/Ffvbk5lN3D5f7Nz1Zu4qtbD XSzefvHB3uu7sNSm1MQAwqLkkIzqjewajaAAATZj6KtP8fbx9H PgF5DZPIkc3PxI11ifF5DSvYCRtEM9X5jXvSmbz2PFDCwuCiZp Az2iDDTpUrQEBgFxqTfHwTLaZbdLJdnZ6sUwsiHh475aT6wvn7 /5xylgEgBS0Jri6ZVsgTBA2mZbWud2FINlvJKKvo29/c7M6G8v3nJx9fzu3v3aya359uxbl249c3l 6 b1yPIhlGQATQr7q4L8vB7fufz5pSvPPX04WfVyKwEAY1UshT1 cNfVzf3p3fvBPNn fn95o3Bvrz6F3dA5u3sgq4zx bKg2fuLjeeuHU5bjsUVpsTk9g8AUG2arbbl19 F ju eTBy/KJjVe B43ba7Ji4usHUZICADA03V/FD8urg/G/tJDj1 Adq5ZBdHNpLO7wlh0AxrQz7Hnj0qeffHrmq68jq0ZxBgCSGGnM 5dcMIG/4VgRirc1PSGkcJQCDGNainG6fPPHJqbNn3fl1GHWoWha/AyMZgFnKojxOfPbpiY8/uficpTPpBguiT3504sRHJ05//2LpAAIA2LXbiYnczrUDh7EhMU1JtOu5UydPnTp16tSpk6c/9 U32Y6iHBLR1yVG57asojixN9GSzMsfH2 M9vROLSzt7an0cYvQW 2weDU2PlFoRAEgl1qSXd0TrCarZKI1NqNUp1OVRrqfOPHJp598 culltB4lACCXW/meXsk2CKXRg67Skq6p2YLol9GshM7ZzfXhmtufn/7ok8/OXP c0mtFY24Xr3wycefnvn6Crd5lmAYQOFDpTFfnv3sj7//h//xd//wyWen775M3DRgAADCrs0JcTnx2SefnThxLYAnEW1UZuYPTI4me LsmJOeObysma1PPf3zio48 OXPXeWTXCgBArMrkhOj6BQWGwCWBjy7fCJgcHuP5P4 rGIKPzj9kkiVxomumRQ5fBLMZC9Nic7rm32MoBt69aiHNTBqLO 7RpBQAwkKIyJcrlyZO7d 7E1c3QNEPb1cXZCW3T4jffY9fsJCZxu5ekAABAm9ryea5OT25e ueTJbyIpAAikOSkoMqUdIwAA9Fx7yUt3l7tXL152jbLYIdlCV8 AL1wc3r3z90HtThwIAJCv9Uan5G7qjXDpu6CjguLk4OTt45p5S NQwdqZZAdA7VIii22MC/c dBgL/LN2fOeYZzhyd6nz8N0VvsiHiVzeEJDSgA1FJL0kPnWKvVKpts5 WSUGWz2xc4STzen21cvXHGPglECAHKpNdXTKxmCMdKyyQt66RU WcvfiqVs3bqe1zOjlq2kR/k ffn/r4bPuZQMOKUt5kc5PH9/7/gG/XUAyANDEfEfhC9enty5/ dm58w fOIcmVUgtOAAA0OREU56nm/Pdqxdv 6XsLo8Eubv4BvpePv3JwydutbNS5eooy8vj0d3rlx94TElhAIB KNBWRkLqswhgCLQ955uJbYDKa21PDgjPaj rCgGJrIiI bVF5GIoZ5auxCdyRDfWvrJO38K5VC2tn01jc4S0rAAAwmGJnbX yoJyHIh9 4RFIMtC9MSE/bkJqoNwr7DjZGYtLzJGozQwMACJVkc3xkIN7HOSS9k6QAIODmp ODIlHYEowEAZpVkcWaiNMH/0QuOyYZgdp1wfqo5P9bVI2rLgDIMOdlbnlTTq7XhDMMAABgKlW 8tT4yPORifmFwTqcijQINA9HWJ0Xmt6xhGzNXGf3bi4xMf/a//8f/ 95PXnzS1N7o8DlAZrYh4OYaTsGbEAKBX2tO d4o2myzyiSZOeokOxmx6 cLMRAHX57FnAgS/Um0KDGOkQej7 NqJ05/ 4//3f//DP/8ptnoCRSHx spwfxUrKKJHaKBoXL69OjbYHh8ckNezQdIAAFqv2JkcHarP5/hFJfQNDi sie1HwZNhXzw/PVYQ5 MWkrOz0Pvw vkTJz76n//P//Wvn31VNiFFbKa1pYXuGr6XF2tJiTKAXh6v5xY3q 0EgdhrOf4RqT0whEwWJ4aldzgiY0ARC8O1ccXNKkfkylDipW52 Volcb6P/lmwtQI2LmTEJYzuvM/wMrCnlxBT17 AUUKwNJpQ0Gsxmpcpw9DItnGjKrOuHbAbVUYktRVpLo/ziS8ZwCgASaeOHRqd1I6/zu8xURbxHYIbpsGgViIZKgkPTFFacJqwNdYWNM5sardpoPowna Jp6kzcqXwGJmhpTYvPbNnCC2hqteeb04Po3Z/78xz/f948dnxhxd/ET662waDKKzRVZCQDA7lDpkxcxeptFNl4Vyy/SHxZ2MSMlcV4huTaEAoAUdqR7eafCME5ZxCkx/rdvXf/sD/904vPrpf1rjn MahczYlNGdkyHX8YuK ZwayeljqQKwwCKQBVL7bn1XTYYBQD8OJSnhwpjA9iVss3Z6GCP W999 9kf/ Xibfceocbxsma5mR2ZvqXDaAbpai2uGhIYTQatVt YGsYpm6Aoaq6MH8pvg0kAAKBxa0dzUdWIUK/X6EwISVHTA9UFrWNWi0GttVHvL/X1rm0tal7OYieO776R4beKM6I5rQI1TlFLE 0lfUtWs3Rkdh1BMQAAQSADPfXdsyKremtyUeyYo2IoXUZIQH73 KsEAQCAdqeEx6T1vqBb0ZLKCeHVW5DAxJGzKiIivMsI4ZpEV1N Ss7uvXV bXxQbmbaedxCzN/Lj89g2CZMwq8fBgX31JvJfzi4qBGenulr 378KBybDWGRHD27fCgKEUc52 oXFyq2m7Py86pdSEOIoNmHZ RHhKsx1jACBXOzN8fNPsEM4Q9qW5ydamugjXH7zCc1ckhxeqfW cwmZO3rD26sPWr6ezkgW3Dm5kmw0Z/UdvgzzmXdHNSGCur26hXL8xOtTSURj53Zme17WkPL1HJYHFMfP m FcdRTVltxdKeVipaXd1VNmWFsYoGEQQZzeEEJTVbIRwAgNr3y2 srl/Y0os0FwY4BRtD21uoJoVwnX5sRyvH3V4jwzvO19pVcTvLk3utc 6cFSU4B/7Py jSTs40N94zsGi2qxqnNMJd1e35KaTNqunt49FazeGq7rW3ZEaQ bpeOAL386VfQAAoLDujIjYzP5XQS1l3c8JfxlfNXUY0mHmxuTA 6PwhGCN0ksXcxgEzho70N0 sad qWoawt6XHF7RvOm6INIWb5aOlKTmbZsxu1IQHvOjYOBCPlgXHZ ml0B1vrW3uLI2GR4QK1dqY2ITy11oaSAADSpMwI8Uypn0MpAAC 13p3h7ZMKHV1RsNXSlcXOq11CDytoGUFTcmhcmfSovEYxWREUm rKqfaNS0TE31vrG3Nir02uSpwa9TGtZwkgaAADZlJ05/JZJ1WENOgX3ZodGZnSaUdyk3ihq6DZBxOJU99iKvKcwwpffYLf BrbzQ0LTWva3VXalKu79W2txnhonZ0ZaBJZXVpGvq6FUbMPFyX/PIJoK/Ny/hHauWsqmn01icvjXjqwUzoxVRzgE8hRUhIUVv1 DqvlG20lXUOrw22phR1CIRb7R3jh1ozMKRqpLuRYRkAEkIe7Ke eYYJ1FYAAAlbmpOCwngtVsjxy9DGnfFI3 dl41KHKYJVG7xAl7T2TRQnNyY7suvHDBZjQ3X 8IbhrbYCtWnqkmLSaxdeGXJKP1uZWiBGAAab44Kds3oWx6r5IS k1auliSUGFcH6KFfqyfWGjOT2CVdDt F31myPhvi9qZ5QUAwAJzzYkuLpzNaajuw1DD ZxChrXHJcQCpnK2c6 yU0GR kjau/NC3QNzTyw42 eRpWwO7 p96eqpUnt mCoj2f9/P7RU6a gvT22aOpbKMkLeRJXNUsjBESwWBB3bDBZO1pLR1YPZip5b2IyF LuqwojA7nFPePNheUt4xtLw8WNowaTpaMhv0eg0ktXGtrHdHrr dE9Z9cgm jdia0m7eqo9y XOA07ZoNKEMzQtXZnghbgEplXZcdwmn0rnpVc0NZXnsNMbh2Yb k138kmbGOpJ5ec2NTZmJoTk9QoykdeLlAq5vQGKBCsEYmthdHI t0 u7mk8gxoZRmGNwk669ODYiMHpfYGQAoWD/ZWert690q0OM43l W5BuZ3tBYHxnDGtkx//JZZyhkbao75Ok917C8JbHW8dzBYl2ou8/ArhHDbYUct eRKUkRocn1Y qtXt XoVPLy6msZ2GJudF /jldyxgFUIO8pzLFP4o9p0QAYPR7wqywJ1989aBpZBEjGQAAYVU X D8NTmqz4gxN44sT3b6udxNqJxGCYWhye3GE7fc4LLsJ vGyBcViW05d1 uaLwAAYBCdqLs8KTCKO79/OI9l166l j5PqVvCaYYh7NMDNd4ezuXjUpzAp5uyglgZDY3NsZyo/i2TaKz xQvfyqqagJf ld0zDcnegbzqgYa8sJisxoamaHZ436ZWMt0Qx81pbmpOiQ8rG9 t5f6b2naqWsSnmOR53/vWf/ WrJ6GjWyYSx3qKY5 4edWOCmiGVi02PLt548btGzduXObUDM838Jz8EjvrMm99c POzVtXv7ue0buJE RCW5b7c4 SgTmMYRjC1pbFPv v//T3fzgbVdyPk6R5ayDC7wW7qEkJ0QAARLnMDfX04uRs6nCKQKs5 7qfPffPdzZvfPnSfkP5izRcAJKIqi/c/ 6d//uMXd7I6Fx3rG2erYy d jyzdx2n0OHS8K vr2957tQolxq 25q//srqQ57eVXF67eexQ4tKWmGKBd6Qnz84gtbdHADACUsLv4xpk//GJT5lQAACAASURBVLf//r8eR2Zr7SQAwKZY8LnwyVX3BDVOkYQpO873wfPAAaGCYQCFQ43 ZrEeuPi2Ta2/GiI762qzaDgj9kQE WGoP9XmRUN75ao3avrDjyRdnnGNrYZIiTCJepKdzCHdRYacpvD Pd74vzV2/eunPlvvOACDJK14Kcb3x38 Z1l4i5NVEtx9UztrQmOeD8 Ss3b9y ePfRsEQnaEq4fOHqrVu3rt65VzIuId bqX23qjWLRv3vXf3TH/50 qZbp0BLYGhDqr97VJ7ECAEAFLNNjy6d /TEx2e//jarc357pIqbVdXfmHvtiy8 /eTEl1fvVs8oSAIfrYx1C00Wqi0AABo3V8R6n/zff/zTx6c8U1swgtALWl96 dfOiBy/J7Q3GfDyeWrLLEQDQKHNKT5nPvvsk09PXnUNWVG/pQ6BgKTpAU4n/vUPf/7829jaCQoAwJBDBdFfnT2X3DxP0pRssvLW1 duPWNvW2yIfCwxIWNLa1rpSP367Lkn/hkKGw4AUM7Ue3gH1s KKQAAIGfq RdPffz7P/75Gw O0kIAAMx74y8vnb3pGXtAUASm5QQ88U6q0VpxAACJWou5L1 wi5U/WRNLE7K55oya9h pliGlk1UeL4NaFmRHZpmWTNff/fycC7sEJilctxrs5RxdNmDFAWDwvtywM6dOffLpycuPfef2CRy B8lhPzpw58yCyUGcwDZTEJ5d0NqWHfHH61IkTn1144LGsMQtak i ePnXi00 /vuPUtqz G1mBw9hV62WpyRwOJy41f1FiJgl8uqu8vHvBkR8yiBbzkzlRUV GchJSxdYVOvDwyI9hYHEmNj2exWFx 7pLUQlPkxnhTScuoxbFYmoTGmko5HE5cXFxx1zxBklbpXGlF3d pRPReq3qwoLR3f1gEAAE0sD9TGczjh4eFpZS1q 89U5b0Jhep6KnI5HE4sN7FpaosCANDk6lBLEo/XPSeiGYCo1nKTuZllvTaGIU2i0eFJPUIYdyaT42KLmycPv9TOd HFl48ZhCE9tT3cmxMVxOJz4omY9RAIAIM1mBZ XXdVqohmKsDSXZzeMbR2tioeHm4ur gQ/jbloQjbfnP5T1VLarYniisZt/avJcEa7M5udmFjcNorRNGmVVZbk9QodLi 5PtrsOBX8wnqZmQYAzHeXRUdHV3ctkASxMz80trC5NNjIi4 PiIhIzq85sCPyxd4kLjciIoKXVbK2b/sP//7/ebxbvxa1KvbEUqlUJJGZIZyhKaNGodQdfn8Ctiqk0t3dXbFYYr KjBGI3WWx2i1Eqle7s7Oztya0ICQBjN6qUGtNhvE2TBpVCKpXu 7e3JNWaaYUjYrNhXwUeCpFCbUqk0OxoCMLTNqJZKpVtbW7J9Df 62dCNDYVqFVCqVisV7KqOdAQAwjFWvlslkWhMEAGBIRC7ZkyoN DACAgM0mC8kwFGLdE4uVR6llwm6S76uPChtou0kjkUikUumuTO UYAInZ9mVSuUpDAMDQhEop1ZjRVyPQq Q/03yAJvZXByo6R5A3iwEYBrcb5fvqNxfzYnaTQiZTao00w9AErF TI9IcxK2M3ahynQipXoSQAANj0B7u7u1q9naEZ2Goy2yCrQS2V Sre3t6XyA5yiEYvO8VAiU9qxt1zzvyrHvWc QBjKrNycXd0myPe3nOC98lq1OALDKAEAwGCLal pVCr3D7Q/Cl2P S8CwxCIzWSxMW9NOL93aBLDj2oaGNqk12n1xsNV gxjMxu0Wv2ruRLYatRoNH9JGvhQtTRNy1Zmp4R7FEkerI/npiYnJiZmZJevyM3vdcL5mA8bu068IZYc9siBtW1VBXlVzSqHy 0PZBlvLsgrKd7QOjwif7qnJzMpdEBv /c875Ei1BDpakRJX2Akj6EZv4e2vz589e/bKDdf2xf2/0ZvQMX8RDEWSb7QsY6g3mzjR MZ4fVXXEErQAABYNuP9 Prl 5jYggAQJh3WJ53v7pyp2n AABAoZqUoMdfffV1bpfwrTm1Q9VSGFTDenzDJ9Vkh3ZHqpxu37 h8 fL3j3x7hapjW3vMvwdDUxqVXGo4zNhARq1UaXhVVUNa5JWJvuF 5DQhBA5oWD5fc vbCmfPf5A ISJLUbXY/ufn16dPnEhsWSIq07S943Lt07uSnIVkd5rdV7x6qlkSthX5XT9 0PVVthi2Kjrb6uurq6sblXpLH/l3edjnlvMBS ujDcvigBAACGlq5MD0xu44eao02iEb8fLj1LqkNJBpBYf37kc 9Iv2cPQnJ6IAgSdmW4ewSFezmH8JvsMCyfrXn 7AU72MsvJl9iw37x375SLaxL97tx p631IICmoRsNqvVarVBOHVsao/5d2EofH6ohlvZxzAAAGyyrbysXYg6Gi7hlsW gkdXzj/jNeMUoBFrXqR7UtlAW3aEc3CO1mDsyg2OSGscbkz3CctQ600Lj Ql UdlT/fVBwdzFfcsv/99D1RIWKS/c6YqT7/pbu1/98tcAADAM/QYMzXwAoe4x/0cwNLE Ue0Vk4GgJGB0jTmJZb07GMUAAHCrorqIG/DCxZvXipOAsOlifJ5WjovWe7N/eBYjOVCXcD35zfPS1VYvL7ZIru3ODYnMaVdKFsJ9w/tXVIef/2Mt0TTtkNKhalG1MDUpxMUndEr5VzXUZWhaI9kYHxt1MDIytrA qht7vIqNjfkWog/V L5 gbZkO0i9mxMV2L2ocsRRmkZWWZiZFB0cktaI4jRqkkYEe/Vs6jbDt0dOgVYksi 1dPiUxqOd9PYIXt5WNGcH8phmjSRLj61c/JnYoBjGrl2cnRo8Yn5hRGCDwSrXWvcmSwsSQ8LiuLdNfkzRgSH yqKdvd1dnJycnJyenJU5eItLoD Djp 1uFsak2Yvy96weWxbNV0VEpa/LDmiQSMY6PD5XxIyN5zShGopp1Tkz4wgFk2Zt79sxnbnsrOyG0 c91otSqCXnoNrew25LKKhzatkIHr/6Kod90hfd3OJCfA3ekI9xf 3Sv74JVqD4T9HS2lyZzE6tn9v6ZskiGx7rzwrz4/7eCzU2cfBWVJ7e9zFfIxvyoEZKrms2LSqzsL2TGpdcajOmCGof RaVVNaaBi3AUFx9GCOz4vf1CNWxY7XS5 pjZX8JPbILmSxWcL8XnSvbDQXcusmJRarlRf0LKtr2TEzsS/odL9x/tSpUw45nb94s2paAhyqpSlqY7xrbHKoLDWxoHcb/ytK0BiKWOwuDwsJDAoKCgoKCggMTi7u1CDHqv3tQlML7Xk fuFx/l6ZjXNvxjAMgXakB4dy6xEUR SjfG6y2Ija9uX vr4bB3s53LhxMYIgaETA80mZvCEnoXFaabPZE0Oc0jsXHVX4Rs l8VlxYYOChnMIjuaNbGnCoWpKc7G6ZFK635cVnNs4jf5WxZay6 g52dre3t7e3t7a2tbYlSizs6GWKYo8xFcswHjlQqtVheh/m6rcHwF0 dn/r3Lv9oxTlDwO1pgcHcehjFIOlAAot3qFo/vzXlVjorZmwXhSA4MvDFpHSvKoVTP660WGyJIU4ZXQuOnmYEbJ Hv7W4fsbsrdtjy3wEASJzsa62bEWuGShP4VaMw9qsET0qlksfj RUdHxx7zIcNms7lc7szMDH20upy07KX7P3rwjLuj/VGelcahtiPVWvd64kITRAbEppT7 /mtKtb4YdEj24jNBkUEvJjc2y1PiK0f2zdbrAnBTzOPVPvv4VAt 3lie3T6z0ZAWHvvj3n3/B1AEjqLIa7DD4on19fVLly6dPHny7DEfMqdPnz5//nxtbS1FHW0MhBkqot2e eXq7T9SDo1DrYeqRa3inpigeJEesSnlfr6 q4q1xCDW8BZ8pNqd0nh23ajCbLEmBD19ZWsZisTeEBOKoiTFHK qWIu15MT5 UfEv7l/zTKi2/xW2lqGp3YWh0pIiB4VFxU39c2acBgDs7Ow8fPjw vXrt475kLlx48a9e/fa2tpeqxbRFIU7P32ZrrL SLUUdqhaBEOt4u4wn9hdDWLbl/v5 mwcbMb5hQ2tWREECfd3n5bt5ceyqgckNpstIfBpeueham3q3Y7 asqIjysprVxWmI9USWo7zjZOnTv/p9/94LyDHgpKApkmSdMyLkSRJkj9OXR1le6l/8xJD4gOlcdevXHJw8dJl96hCOUQAAMxmc1tbW0NDQ9MxHzitra 27u7uvAi9ELUzwevjwKWtJ qNk/yvVwihq3ev3fxGxqYTtBxJ/X9 5rXmWV8CAwGi1wZFBHv3rwixWcGnXltliSwpxyepaxmgAAKNe6/N7eP3SEddvPGqYkx2qloQlLNdHly eP3f64zvuSToIkS6Pd3Z2CqVGksTXJgeHJ4Tk66ldSikSKUwoR VG786O9gzNvFkTSBNZfEvumat1YBbKjzBcMwxAEwcd8 LxhrRjFfHOkr7fXM /akR81aKNxuD0jOCS ESNIu3zqpZvfsgyG9jdCgoPnNhZZXl6d82obZOKwAgbWVjJZfj ktQqvdmhXjXTy44ejWol7r831w7euvv/4Z1cJaAZuTXFyYl8ULdH3OkRkN7fzQu3fuZnUIYNhUFOXlFp6t P2oqgcGGzoq64R0jhqHN/JDHL2P39K8ngRmKFC0MlZYUOkx6QWFxU/ c6a9zlI/5rwxNohM1afFJ bmxAYnFAyj remcLgzMzQ0oRknGFiz4e3uPrJrtUmnI6PY65Idjr979YTUapP yE9izInFhrHdS7YzFZihOYTXNyh3doWzqnY7a0sLCwlcewsorD 8EkHkko61Rr1IqV9iCv6BWlLNf7wenPPvHjdxwciONcb37zMGB d5di kJGsjoW5h9bOqyCLLi/o8efXnca2tPTRzYJhGAyyGo2GI4xmK0y 190rj/k1YVDLfnliZE3HzFQLn8UpUL5Rx8KQaE92eBivlaIBZt4P9HhU u3CgEXaEsZPlqoO0cJe0rhW9eoGfwt8 UNUle4Xm9xgN8sL0xIHNw12IKQKzmt4Qk9HkaI/ OwCAdKaaWzHIAEDr5sK9QgY31htTE7nRwVG8euHydFEKOyAkfH jVsbaT6C9PuPmVc8200qbarUnjsNjsprFNgjyuNPjbhDZKZnms 8MXtA812NzeKM7NjeWOjbLgjPTggrg4nAAkZor3vJbcvr/YWBcTla3W60jiXkOI 0VInJzn/QK/vz/V3jSuR7yyl8TNmlW9ZAPw7AEBvTqg3rwImCLu43/WHR4UD0wNtfSPdtRkp1eO9nbUNzbVFvJapLbsNtprMTWkhl885 tczKddtzrQ1tzdXpZW2Tb94XjvnbgaEJ0WwDKy5Zb4VJaLcoid M0qXSsPWYYSrW7kuT9/W0XtnBXTSLWguinL2JzSpNjwrPbLGZzb67/4xBeTR6fndVosVkEzQl33QOaKoo5/LIt01sKD38HAEh5cu1bt2g1AssnSr769LOIiqHtbcW aLaqrG2wprqpd36sLb1meEG trm2IhtrLvX8IaBjRiKZ6WtonZofLs6t7X5za8xj/nagSXSyIzs6p5akAQDWrvKM4s51lGQAADSJDFWlXT/zx7//0/n48kEMhcfLI769eu3BD2453SsYim71Zl699u39e86pjXMEjh0s Nd68 uXDO09iC3t0bzOCvwMAPPzj7y8/C5NB0HZP7tmPP36R3KzTatZne s6Rocryht6Vie6M8sGxoXdvT096wrRTn5kUsf07tpQe3n9rGCi NK2q5cete455OyTxW1j9TBHoSGdJQfccwwDAEILR9oa FQSnAAA0bq/l X70L//wd7//s0t8NUYQqrna219/dum294jIzDCMZWfY6buz5y4 bl5QMQyDate8f/j8zOnr T1rb1nJ4FAtz8uLk12hQVHZXH9UaGh 66xJsVrK55b0zY/X17YO7kz15 f3Ds3U1NU2LFnNUEtKTvvk9vJQe1nj4sp0Fa 80X6s2v8YyP6Bwvwe27v9J0ER MrC6OT2YRG3Rro5LzxckcuQyGB1po Xl7e3T3x5H0HRpGY9Ndo/IqFUYacBALRFUcgL8QtPXXW0riLMtZmRPr7siW39W4P33wEA1o XCdZEUpShIr93Y2JAcGAxbgyFOj9NbJ0dbW7rGRDODpVldQ0vt nZ09G5ANaU/Nb5/cXhrprGoTbMw3ccuabMhvRLWwxaLVaq3wGw4Phep1Bgg9LIRjG ArDMMfOpjaz eDgQKfTmW0wRTOQzaZWq3U6ndFif9Wik6FJk15vMFsdPQBwFDI ajXLRUt/Y2IEdR1FUo9FotVqDwYwd3RZJAiU kIVPDE2bjbpX1Yk4Yjea7I6EEkOTasmWQCBYXl5eFe/TDANIaGdVuLIhOZx7pXDJ1uqScNvqWDTAUPui9cXFVcNfUNf68 71nbNKZJH93fklbT0Nb15hoabwmu2tMvCxc21DDNqgtNb9rVrQ 83FHZsrwj6Eisarf/Vvza5cGW7Ozs/gXRq2egg7WGutZXfSEoSL2xum7GKJLAhlsq0/j8vLy85qFlO4ovDrVlZGTk5ORUtY2oj2bkKYuisaKwvLnPRAAA aNHycGFBQQInLDqzRGmGtueGszMzs7Ozi6o79rSHE0vibaHG9h uxAg7o/ xdHH5etYhROdWam5WaV1fc0DSwIZysLe6f06k0RhOMQVBLan7P vFg40FxcPbW70pXV2P/biMZI1FYU8/jrr8 HZrc4tuwDNL4zXOnpGdqxvO94bN2bqCiplNkJ1K7jeV0/f 7U2XNfukaVaszWSq7PhfOfnzn3xV1P7qrOEQUz5s2BZ3cv33IJ XNFiDE12F0Zf PLcqdMnn0am68zmnvywSxfOnTn3 eUHfqO7RgAAolfXVuWvHvxV66B 8/yMahkCUio1OvFQeTq/rqSuonluabSyelSgURxotTYMhlvTC3uXpBuDtflFA sLrQUtwzD6GwgtgF62FvH8yrfffnHfj7ujQRkAUJ2oKZ39zDuy d83R JKUjOT7 4VvWlBYtxf2 MKVS fPfPKHb57GK7S6/BC3b7 9 MXpjz6/4b2ohgEADE1sdmVf erLzy9 17Cwj2NYUYTTHz4 eeHbaxHZdXaroTnJ59urX1/48uTJ8w96towAMOvDLR7eLycl1vd8Lv5r8zOqJeyqibFF8eZQe Q6/qjA/O7 1vyWvZWZtZ2ZucUluMxnreBmNk9vbE7U5mXUjPRVl7ZPIe 2w958CQ1Hro/XBoYHZOQnuXr7dK3qKpvcXO IConIbe0V6mAEAUOhkScC9B 7rZgja38qPZ5cW5sZ43Xv0IkWhUrfn5xYU56ey3J2eRW0aEQAA hdt681ie/lGej 9xa6atVnt iMc9r6jC8urx5S0M0o9UFmaVFualBLs7BU4qIAKD6hJ8zl25Py l7n302/ vzM6rFLbLq/Nzq2oKUzOzO5mJOFDchgTOyKlpuaW3vWJVvLbCc3MJzWzfn2hI jWPzU5LpBIf5vtrX44KBwZKCUw8qsk0hXEyK8iwb3MJJcbs8MC s5ZU5sdyzsYxFzNvnPtjvuGyY5oJHNjc3r1wUBBVFBUsUZn2Jh fOdAcCDuzYqJylTYUAIBZtfls39yWseoEX/eYKr3OXMyKTKif1lntJElSqEW0uCrVa2QLDalxWTtGVCff4njc OHHh4Yz8LX3M/8b5GdWSkKY4zvOJmwu3qH1N0Ov14OYt56A1mUrQ2NjcLBQMlnz 70Z /co5eEU5EOn939YFn77KC/vArDUjEWp/sx62YtMPm8uSQrBYhhMC95bz4nH7b0SVJmhTJfhdu/eCzYYRJyKLXmgFJDOexI1MaTFbIYrAyNLHRkRPHqzIiOAAA1kq 5Yd6dq9Lpau4PHikalb6MzckfOiyMYkjMarBRgNEuNqXzK9QWZ HOqKyHK89rt53PyY7/2l/gZ1dIE1J7lf/nWvfzOVbNxJ/L53TueCRqTVTw8Mja6u9yXffXcqa8eh2yKdlP9f7j4va9Q VswDARkKo97mVK/AsFoe350WvWEyaCqyEpqnJK9OsYmX40JuenmGrFxVObGEEgbP4 pTMgg76toofLoyKTar3bEexCpfjYoIXlAbxCOlj9zZ wea8jhuwfDe0ec5DDi501uYkN5otkLrYy05eTwfj9B5Ofwuv/sHx89FYzS1Md6WlpW3vG2gKVtXbX5xzQCC4QaxWCIxyNYGs9LS Uosa1AbzaHNRRkGjCfrgnVoAAA4ZS9meac0bCIJ3F7ISSvq1kp V0Xtqk4rWLqVgbjU8OCPeNXT/adI4mrM0ZnLyulUMXicRHynhJFaOOHeSMoqno6Kg9m10v7H3pz 5apNGWxnKzerR/dmChivjE1PrcTgjDVzsLocB07iD0nO1btL/HzmS/YYjo4OEAQCgBGrznQaIwMwxAIiqIkYtfv7 8rlGqMoMxa1cGB5rfRD4mAzWUxHvEVCwiCtmcHR d3KFYHo8I47bOLMqWGYACgyeXhtsKGwqTw PXDxBYgYVVDfnrLgpI5nEWAuotTCntWCBIAwGg3etlsjgaCrFt zkbG8Pa2mJDo0IK1hZVv2qr8 jcP9pbzkyhEYp0nEotoZ4IVxZ6THHsIvcdzh/hASsRSHuwYkddttUEOyb1Rh585sg/szt DwwDh tcRKMTQyUFvTNd2fHcPbNBzOAhD6rfK84kn5YaKKgjQ12ZmNC3 IAAAD0gaA5KjLeCMHQ7kpcYopErymJdD975X5ofNb6wVGPFsxc lxGf0yVwWGtUNZEUHj8tOVbtL3Gs2kMoDKqJffnYI1WwJEwLdY 0s6loZLblz48qV8ye/vPS8Z1OPIvrmgtqxpcFcNk94YHEUNtl3xzMzKjeO9v9AtBs5Sb nDe0YAAACkYqEmLIBrtMPQ7goniS8x6ppSfP/4x/99 tKtynGxIy B2hUFCby6eanDzUIOxhJDuceq/WWOVXsITeJj5dwHt56FhUQ8vX bXTs035565cI3zo/vXr5wN619waAWNRS3be3N5MfGj6/u6mAGMJRqtiGBX6U8rFugjaKRhLisNZ3DjpKyucogH47BBtl3V uJ4KbtG02Jv Qtn56vfXggt6nXMv9u1q6mxvGGxwbEVFaQc5R2r9m0cq/YQhqGVCy2PL3558tNTpy9e5nVMzVTHXbv4uKq5kR/yMjyrWbQ6UZhbvbTckxgQXN7cta4laZJY6cxkJVcYD1tCkdKZu ojotH2bI1YjZHOV/i9jDVYI2l2JjU9a19tMWvns HhujLtzVLYGJgAA p2heE7SmtbR3ZqyK0aOVftWjlX7GsKwnR7i d3Vq998dzujd2G8mHX/brhIrZmvT43i16zPtbu5eyfEB//w7eWAmMQpJUES EBRdEhqrR0lAQAMhS 1ZPhGZ5oQR4EoIZur9HSL0lsgRLwSG58o1EMAAEAR611pj/2iJSYMMLRsqiYiNlVhdfgYlE1 rNq3c6zaNyDtazOjDTWlYd4vCwaWx0qiX3hlmCH4YKI2Ib1utD vvs5OfnT390T//z7 7 L37pBIncLQ6ISA8rwfGaQAAjSMDBWyv HLb4abMlHKx9plzmMZsR8TLsfGJK/pDLeqFjc/9w3bVCGColfYsX3auHnaEd/Sxav8SjlX7UyCDpCCWXTe9OV4Z5x1ZgmGYebEjOb2xp7Po1s0r X57587/80 9ve0ZuGEkcNWez/JLr5hwzDCRmb0oND83ugo9W0uvWup49C5KZ7JBoKjqOt2M8zPI i0hHfwGDRAQJocrKS58urthz6GAy0P5YUnjB3PMvwixyr9t9g3 8uO5fVvK2YaeR5RhSRJ6qYbucl1S2vzDXWVmbxApzsP0 v6jBiD2eQpUSHVwyJH7hVHDZV8VmrD/KtWqibRtNdL/xWtxbjeFcFOVFiOdveVj/kFBctUCEMR3UWciPyeI6EzsGoiOTJxQXms2l/iWLU/RbfaER7CW9Ya1nozXUPTTXb7ZltOMLtCZbajiF211ZvL4c/LLQAA2/48JzZudFPneCNmlRbwuXXjezQFaBJSKRX7Oyuh/h4DYo1kojyInaGxmE0mEwUYy0b7C/ QfR1M49a6bG5K0zx2JHRMO82PSl46 Kt2x/jNc6zaH8FQxHQN 5l/ksJmV0yWvwjkivW6gVyWZ2Q5RAAAAGOar8ko2rUBAIBupZPFSV vVHPqgyMESPzFlYNMIGIDbZD2trUvLQnaAU n4xmxDWkBCuc68Pzc1prbY5WMFTn6RKgtCwcr85ISycclRPwka 2h9NjkycPfYQfpFj1b6GYej9XUF6uLN3QpkNRS3r/SH wdW9PRx/txB m6OxlWGjjRsQMbZnYxhyb7gkkJMvsR8uWzCu90THpS2rEQAAol 1KjI7unVrNjXEJSS3Li4uIKx80mEUlqbGNPQPNmYFu0Vk6BEN1 wvhYTs 6/rCKAdIt9uZ5PHpe3Cs0IR988eevx7FqX0MRWF9Fioure1H3DEV RuGYnJdTte2enr67dK xYBgAAhlpuSrh14dvcwW2SJJZbU/ySSrWOjAFNyaYq/WNSZRYcAACrpiJ8fNtnJAOFwVe/u/3ogWfNrMhuF/G87tx9 Nj5wXfRZYMQSZrFo0ER0UKlzbHezyKZS/C 9 m/fnonIGVBZvtN1Hf8Khyr9jUkCpXHez0N5m/sGwAANGJrzvA/dfrUJ7c85x1bElP4UH74mY9P8JoWMBxf6snllLZaHaqlSPF0fX RmsRnGAQCIdjklNm5kw7g3Wnz1y5PXHoYJ9HYCVyZ6XP3oo48u Xr9bO6NgADDsjEUn81Umhz9Aa1d7XK98/o9//4 f3fboXX/7Auu/WY5V xoKR3ur0jPqx9CjJaUbI1Xenh7BSeVGhAYAAIpY6CgL8vevG9v ECUIkHOycERyu42Dog 3p5qFxnCABALhN3t/ZtaPBYcUiN8w3Jq3eyACGNncUct1dXQLZKWsaAgBgVW409vYip IVsuAAAALNJREFUh90kGKN4NjE00NPT0zuaPyuxHKv23 NYta9haGpfvLGlML56xqaTzs/NrmxKD sKaVonFwmWl2UaC0XTVpP6wGA6bD7MMIjVoNTqHA9pEtao1DaU plHLmmBJuCknAQAMvi9am56cXBBu2AgAACBgi0KtftWRErNpVx cXl5aW5pbXtG/bS/ZvmWPV/oRf3cD94v6sb2x79OuP5MPlWLXHfHgcq/aYD49j1R7z4fH/AxJkwbwqAyBzAAAAAElFTkSuQmCC
که ضرب در نرخ حق بیمه 1000 ریال می شود و جواب حق بیمه یکجا برای مدت 10 سال می باشد.
یعنی M 30 سال - M 40 سال + D 40 سال تقسیم بر D 30 سال ضربدر حق بیمه
یا به عبارتی مجموع ارزش فعلی تعهدات بیمه گر در 30 سالگی برای افرادی که فوت می شوند،منهای ارزش فعلی تعهدات بیمه گر در 40 سالگی برای افرادی که فوت می شوند،بعلاوه تعهدات بیمه گر در سن 40 سالگی برای افراد زنده تقسیم بر ارزش فعلی تعهدات بیمه گر در 30 سالگی برای افراد زنده
ببخشید که توضیح مبهم یا زیاد است
تشکر از همه دوستان

Amir Ghasemiyan
2014/12/22, 00:51
سلام به همه دوستان
تشکر از شما

5306

سلام دوست عزيز. خيلي خوش اومدين
فرض كنيد در ستون اول m و در ستون دوم n و در ستون سوم d و در ستون چهارم a و در ستون پنجم هم p رو داريم
سه ستون اول كه داده هاي خام هستند. ستون چهار و پنج رو با اين فرمول پر كنيد
براي a:

=(a2-offset(a2;$f$2;0)+offset(c2;$f$2;0))/c2

براي p:

=(a2-offset(a2;$f$2;0)+offset(c2;$f$2;0))/(b2-offset(b2;$f$2;0))

اميدوارم سوالتون رو درست متوجه شده باشم

Amir Ghasemiyan
2014/12/22, 00:56
سلام به همه دوستان
تشکر از شما

5306

سلام دوست عزيز. خيلي خوش اومدين
فرض كنيد در ستون اول m و در ستون دوم n و در ستون سوم d و در ستون چهارم a و در ستون پنجم هم p رو داريم
سه ستون اول كه داده هاي خام هستند. ستون چهار و پنج رو با اين فرمول پر كنيد
براي a:

=(a2-offset(a2;$f$2;0)+offset(c2;$f$2;0))/c2

براي p:

=(a2-offset(a2;$f$2;0)+offset(c2;$f$2;0))/(b2-offset(b2;$f$2;0))

اميدوارم سوالتون رو درست متوجه شده باشم

rezajoo
2014/12/22, 01:31
تشکر از شما
اگه امکانش باشه من جدول اکسل رو ضمیمه کنم شما این فرمول رو تو sheet 2 ضحمتشو بکشین
تو ردیف اول که x سن هست شما D 30 و D40 و M 30 , M40 رو میتونید سلول هاشو ببینید
راهنمایی از طریق جدول کنید ممنون میشم
شرمنده بابت جسارت بنده

Amir Ghasemiyan
2014/12/22, 12:05
تشکر از شما
اگه امکانش باشه من جدول اکسل رو ضمیمه کنم شما این فرمول رو تو sheet 2 ضحمتشو بکشین
تو ردیف اول که x سن هست شما d 30 و d40 و m 30 , m40 رو میتونید سلول هاشو ببینید
شرمنده بابت جسارت بنده

دوست عزيز شما تو نمونه اي كه حل كردين از d2 استفاده كردين ولي فرمول از d استفاده كرده. كدوم صحيح هست؟
من يك نمونه براتون درست ميكنم. اميدوارم بدردتون بخوره

rezajoo
2014/12/22, 12:59
سلام
تشکر از شما
متاسفانه سیستم من رو انداخت بیرون و اومدم پست اشتباه دادم
تو فایل شما از D بزرگ باید استفاده کنید چون دو تا حرف d بود یکیش رو اکسل با D 2 مشخص کرد
این تابعی که شما نوشتید جوابش با جوابی که تو sheet 2 هست فرق داره
Amir Ghasemiyan
2014/12/22, 13:05
تشکر از شما
تو ردیف اول که x سن هست شما D 30 و D40 و M 30 , M40 رو میتونید سلول هاشو ببینید
شرمنده بابت جسارت بنده

چرا دوباره همون پست رو فرستادين دوست عزيز؟
من كه فايل پيوست كردم براتون

soheilezandi
2014/12/22, 13:29
سلام دوستان می خواستم بدونم چطوری میشه منحنی اس رو رسم کرد تواکسل

Amir Ghasemiyan
2014/12/22, 14:03
سلام دوستان می خواستم بدونم چطوری میشه منحنی اس رو رسم کرد تواکسل

سلام
منحني اس چيه دوست عزيز؟

khakzad
2014/12/22, 14:05
منحنی اس یا همون s-curve از مودارهای کنترل پروژه هست.
دوست عزیز داده هاتون رو بذارید تا راهنماییتون کنم

soheilezandi
2014/12/22, 14:05
سلام دوست عزیز
این منحنی یک مدل ارایه گزارشهای کاری هستش که از مقادیر تجمعی و واقعی استفاده میکنه

soheilezandi
2014/12/22, 14:07
متاسفانه دسترسی به داده ها ندارم

rezajoo
2014/12/22, 14:19
چرا دوباره همون پست رو فرستادين دوست عزيز؟
من كه فايل پيوست كردم براتون

سلام
تشکر از شما
تو فایل شما از D بزرگ باید استفاده کنید چون دو تا حرف d بود یکیش رو اکسل با D 2 مشخص کرد
این تابعی که شما نوشتید جوابش با جوابی که تو sheet 2 هست و من ضمیمه کردم فرق داره
Amir Ghasemiyan
2014/12/22, 15:14
سلام
تشکر از شما
این تابعی که شما نوشتید جوابش با جوابی که تو sheet 2 هست و من ضمیمه کردم فرق داره
بله فرق داره. من با dx حل كردم. شما ميتونين فرمول رو به راحتي تغيير بدين. اگر نتونستين بگين براتون اصلاحش كنم

rezajoo
2014/12/22, 16:19
بله فرق داره. من با dx حل كردم. شما ميتونين فرمول رو به راحتي تغيير بدين. اگر نتونستين بگين براتون اصلاحش كنم

سلام
تشکر از شما
اگه امکان داره لطف کنید و D x 2 رو به جای d x جایگزین کنید ممنون میشم
تو این فرمول امکانش هست که جواب ضربدر 1000 بشه؟
ممنون از شما

Amir Ghasemiyan
2014/12/22, 17:24
سلام
تشکر از شما
اگه امکان داره لطف کنید و D x 2 رو به جای d x جایگزین کنید ممنون میشم
تو این فرمول امکانش هست که جواب ضربدر 1000 بشه؟
ممنون از شما

سلام
خواهش ميكنم
جايگزين كردم. بفرماييد خدمت شما
ضربدر 1000 كه كرده بودم. مجددا ميخواين ضرب كنين؟

mohamadali110
2014/12/24, 17:34
بچه ها من چند روز پيش يه تاپيك ديدم كه يه فايل توش بووود كه با دادن كد وي بي ميشد صفحه اكسل رو تمام صفحه كرد و دسترسي به منو ها رو برداشت و غير قابل بازگشت بووود و يه جورايي قفل ميشد
حالا هر چي ميگردم پيداش نميكنم

کسی نمیتونه پیداش کنه نیاز دارم

mohamadali110
2014/12/26, 13:35
بچه ها من چند روز پيش يه تاپيك ديدم كه يه فايل توش بووود كه با دادن كد وي بي ميشد صفحه اكسل رو تمام صفحه كرد و دسترسي به منو ها رو برداشت و غير قابل بازگشت بووود و يه جورايي قفل ميشد
حالا هر چي ميگردم پيداش نميكنم

کسی نمیتونه پیداش کنه نیاز دارم

تو سرچ سایتم خیلی گشتم چیزی ندیدم

elam
2014/12/27, 16:33
اساتید می تونید درباره کد زیر توضیح بدید ؟

TextBox1.Text = Sheet1.Cells(ListBox1.ListIndex + 2, "a")
منظورم قسمتی هست که داخل پرانتزه ( مخصوصا +2 )

khakzad
2014/12/27, 17:21
کد cell ستون می گیره و ردیف. در واقع ما میخوایم مقدار سلی از شیت 1 رو بریزیم داخل تکست باکس 1
که ادرس اون سلول رو با cell بدست میاریم. مثلا cell(1,2) یعنی سلول B1 که ردیف 1 و ستون دو دارد.
در اینجا مقدار ستون سل مورد نظر a هست که قبلا قطعا عدد گرفته (در کدهای قبل)
قسمت اول که ListBox1.ListIndex + 2 هست، مقدار ردیف رو برمی گردونه که در اینجا یک خاصیت از لیست باکس شماست که + 2 میشه و اون خاصیت شماره index لیست باکس شماخواهد بود.یعنی nامین ردیف از لیست باکس که انتخاب شده