PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارجاع یک تابع به سلول خودش

master
2011/10/23, 07:57
سلام
من یه تابع درست کردم که عدد هایی رو که وارد مثلا خونه a1 میکنم یه اون فرمی که من میخوام تبدیل میکنه مشکل من این هست که من این تابع رو باید در خونه مثلا b1 بنویسم و اون رو ارجاع بدم به a1 راهی هست که کاری کنم تابع در خونه a1 اعمال بشه؟ یعنی به محض اینکه عدد وارد خونه a1 شد بعد از زدن اینتر تبدیل به همون فرم دلخواه من بشه(با توجه به اون تابعی که نوشتم)؟
یعنی یه چیزی تو مایه های همون قسمتی در خود اکسل که ماهیت سلول رو تعیین میکنه(همون قسمتی که به ترتیب جنرال - عدد - پول و .... هستش) منتها اون مواردی که توی اون قسمت بود به کار من نیومد و مجبور شدم تابع بنویسم
یه مورد دیگه هم اینکه چطور میشه یه محدوده متغییر برا پریت در اکسل درست کرد مثلا یه فهرست هست ممکنه 5 ردیف رو پرکنه ممکنه 50 تا رو چطوری کاری کنم موقع پرینت خودش با توجه به ناحیه پر شده پرینت بگیره؟
با تشکر

s.cheraghi
2012/06/04, 13:36
با سلام
درمورد مشکل اولتون اگه بیشتر توضیح بدین یا فایلتون بذارین بهتر میشه کمک کرد
در مورد سوال دوم شما می تونید با ضبط یک ماکرو برای پرینت کردن بدنه اصلی این کار را ایجاد کنید
وقتی که ماکرو ضبط شد شما باید مقدار مورد نظر برای PrintArea را برابر با کد:

sheet#.Range(#).currentregion.address

قرار بدین
که به جای اولین #، نام شیت و به جای دومی، یک سلول دلخواه تو محدوده ای که باید پرینت گرفته بشه انتخاب کنید
* در ضمن محدوده ای که می خواین پرینت بشه باید پیوسته باشه و جدا از هم نباشند