PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغییر رنگ سلول

clik8000
2012/02/04, 19:17
با سلام خدمت دوستان
من تازه با این انجمن آشنا شدم
یه سوالی داشتم و اون اینکه
من میخوام یه برنامه ای بنویسم واسه نگهداری ماشین آلات به این صورت که :
ما 30 دستگاه کمپرسی داریم
تو شیت اول نام کلیه دستگاه ها (30 دستگاه) وارد شده و هر روز برای هر دستگاه مقدار کار کرد وارد می شود
من میخوام هر روز که که کارکرد وارد میشه تا رسیدن به 120 رنگ خانه سبز وقتی جمع این کارکرد ها به 120 رسید رنگ خانه زرد و وقتی باز 125 بالاتر بره قرمز
ممنون میشم راهنمایی کنید
اگه متوجه منظورم نشدید فایلشو بذارم
با تشکر عابدینی

~M*E*H*D*I~
2012/02/04, 19:20
سلام دوست عزیز
شما باید از conditional formating استفاده کنید اگه نتونستید فایلو بذارید تا درستش کنم

Javid Mokhtari
2012/02/04, 20:02
با سلام.
دوست عزیزمون آقای Vatanparast راست میگن ، لطفاً فایل ضمیمه کنید...%
در ضمن ; یه بار گفتین کارکرد دستگاه ، یه بار هم گفتین جمع کارکرد دستگاه. حالا کدومش...؟

clik8000
2012/02/05, 14:46
http://www.topjoomina.ir/download.php?filename=13284368451.zip
لینک دانلود

Javid Mokhtari
2012/02/05, 16:02
با سلام.
دوست عزیز در لینک زیر دوتا فایل هستش که یکی با Conditional Formating و یکی با Macro (ماکرو) درست شده.
تغییر رنگ سلول (http://www.mediafire.com/?kun5fla3dxj4tia)

clik8000
2012/02/05, 20:35
دوست من میشه ماهی گیری رو به من یاد بدید (توضیح بدید تا من هم متوجه بشم چی کارا کردید)

Javid Mokhtari
2012/02/05, 20:45
با سلام.
توضیح کدومشو میخواین...؟-------Conditional Formating یا Macro......؟

clik8000
2012/02/06, 14:59
فرقی نمیکنه هر کدوم که راحتره

Javid Mokhtari
2012/02/06, 16:58
با سلام.

توضیح "Conditional Formating" (از روی فایل ضمیمه شده در بالا):

1---ابتدا محدوده ای را که می خواهید شرط ها بر روی آن اعمال شود را انتخاب کنید---مثلاً N10تاN40

2--- از تب Home و از گروه Style گزینه ی Conditional Formatind و گزینه ی High light را بزنید.لیست کرکره ای Highlight باز می شود که دارای گزینه های زیر می باشد:...........
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
الف --- Greater Than :
به ما می گوید که اگر عدد یک سلول موجود در محدوده ای که ما انتخاب کرده ایم بزرگتر از عددی باشد که ما تعیین می کنیم ،سلول چه نوع فرمتی را به خود بگیرد(فرمت می تواند رنگ سلول ، رنگ فونت ، نوع فونت ، قالب های عددی و یا حتی حاشیه هم باشد که نوع فرمت را خودمان انتخاب می کنیم).

ب ---Less Then :
به ما می گوید که اگر عدد یک سلول موجود در محدوده ای که ما انتخاب کرده ایم کوچکتر از عددی باشد که ما تعیین می کنیم ،سلول چه نوع فرمتی را به خود بگیرد.

ج --- Between :
به ما می گوید که اگر عدد یک سلول موجود در محدوده ای که ما انتخاب کرده ایم مابین اعدادی باشد که ما تعیین می کنیم ،سلول چه نوع فرمتی را به خود بگیرد.

د ---Equal To:
به ما می گوید که اگر عدد یک سلول موجود در محدوده ای که ما انتخاب کرده ایم مساوی عددی باشد که ما تعیین می کنیم ،سلول چه نوع فرمتی را به خود بگیرد.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اما فرمت هایی که ما می خواهیم به محدوده ی مورد نظر اعمال شود به قرار زیر است:

(توجه داشته باشید که محدوده ی N10:N40 در حالت انتخاب باشد)

* اگر عدد سلول بزرگتر از 5 باشد رنگ سلول قرمز شود:
......... گزینه الف (بالا) را انتخاب کرده و در کادر مستطیلی سمت چپ عدد 5 را تایپ کنید و در لیست کرکره ای سمت راست گزینه ی Custom Format را انتخاب کنید(البته اگر نگاه کنید پیش فرمت هایی وجود دارد ولی ما می خواهیم به صورت دستی فرمت دیگری را اعمال کنیم) پنجره ی Format cells باز می شود که دارای 4 تب می باشد که فعلاً ما با تب Fill کار داریم.
تب Fill را انتخاب کنید حالا رنگ مورد نظرتون را انتخاب کنید و OK را بزنید.

* اگر عدد سلول کوچکتر از 5 باشد رنگ سلول سبز شود:
......... گزینه ی ب را انتخاب کنید و باز هم مسیر پاراگراف بالایی را تکرار کنید با این فرق که رنگ سبز را انتخاب کنید.

* اگر عدد سلول مساوی 5 باشد رنگ سلول زرد شود:
......... گزینه ی د را انتخاب کنید و باز هم مسیر پاراگراف بالایی را تکرار کنید با این فرق که رنگ زرد را انتخاب کنید.

* اگر عدد سلول مساوی 0 باشد سلول بدون رنگ(سفید) شود:
......... گزینه ی د را دوباره انتخاب کنید و باز هم مسیر پاراگراف بالایی را تکرار کنید با این فرق که No Color را انتخاب کنید تا اگر سلول مساوی 0 شد هیچ رنگی را به سلول اختصاص ندهد.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
توجه___ ما به این خاطر عدد 5 را مبنا قرار دادیم که قالبی که شما به سلول اختصاص داده اید هر یک واحد معادل 24 ساعت(یک روز) می شود.یعنی اگر شما در سلول عدد 1 را تایپ کرده و Enter را بزنید عدد 24:00 بصورت ساعت نمایش داده می شود.حال عدد 5 معادل 120 ساعت کاری محسوب می شود.