صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 11 , از مجموع 11

موضوع: IF و For

آخرین بازدید
    2023/05/03
    سپاس
    1,399
    سپاس شده
    2,089 در 665 پست
    سطح اکسل
    73.00 %

Javid Mokhtari به Yahoo ارسال پیام

RE: IF و For

با سلام
    در رابطه با سوالی که آقا فرزین از جزوه آموزشی مطرح کردن من به 5 روش متفاوت حلش کردم با 100 داده که زمان های هر روش با یک کادر پیغام نمایش داده میشه ، روش سوم و روش پنجم از نظر قابلیت و سرعت نسبت به بقیه بهتر هستند (البته ایده روش پنجم از یک برنامه دیگه گرفته شده) سوال من اینه که اولا چه روش هایی برای افزایش هرچه بیشتر سرعت میشه بکار برد ثانیا اعداد تکراری رنگ منحصر به فرد داشته باشه مثلا 12 ها قرمز بشن 33 ها زرد و....
    [/quote]

با سلام.در مورد کد های شما:
    بیشترین عاملی که باعث میشه کد ها کند عمل کنن،تعریف حلقه های تو در توی زیاد هستش که پیمایش خطی دارن.یا اینکه حلقه های نادرست تعریف شود و .....
    دومین عاملی که تو کد های شما دیده میشه،انتساب مقدار به متغیرهای زیاد هستش.یعنی وقتی شما میگین For j = 1 To lastrow کد ها یک لحظه متوقف میشه تا مقدار lastrow را فراخوانی کند و بعد میره دنبال کد بعدی.یعنی وقتی شما یک متغیر تعریف می کنید،مسلماً باید یک مقداری هم به آن اختصاص داده شود.حالا اگه مقدار متغیر شما به یک مقدار دیگر وابسته باشد باعث میشه که مقدار یک متغیر دو یا چندین بار فراخوانی شود(البته در کد های کوچیک ملموس نیست).

در مورد کد رنگ ها هم میشه با توجه به تعداد عددها روش مناسبی رو انتخاب کرد.مثل دستور IF و یا قرار دادن کد ها در سلول ها و نسبت دادن آنها به رنگ های دلخواه.

2.  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

انجمن اكسل ايران , اكسل , اكسس , سوال و جواب اكسل , سوال اكسس , انجمن اكسل ايران , توابع اكسل, آموزش اكسل, آموزش اكسس, VBA, ويژوال بيسيك

علاقه مندی ها (Bookmarks)