صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38

موضوع: راهنمایی جهت سرچ آیتم ها

آخرین بازدید
    2014/12/22
    سپاس
    5
    سپاس شده
    6 در 6 پست
    تعیین سطح نشده است

راهنمایی جهت سرچ آیتم ها

سلام
    یه فایل پیوست کردن که دوستان ببینن وبنده رو راهنمایی کنن.
    تو فایل مذکور 3 شیت وجود داره که جهت یک حسابداری ابتدایی و ساده آماده شده، در یک شیت نام محصولات به همراه قیمت هر یک تعریف شده، در شیت دیگه نام مشتریان تعریف شده که در ستون "موجودی اول دوره" مقدار حساب شخص در شروع کار وارد شده و با علامت منفی حالت بدهکار یا بستانکاری نیز مشخص شده و در ستون بعدی که در حال حاضر با ستون مجاور یک مقدار مساوی داره مقدار حساب فعلی طرف قرار میگیره.
    در شیت سوم که اسمش فروشه قراره اطلاعات هر فاکتور وارد بشه، من با استفاده از data validation سعی کردم در این شیت در دو ستون "خریدار" و "محصول" و استفاده از اطلاعات دو شیت دیگر که لیست مشتریان و محصولات قرار داره، انتخاب رو توسط کاربر محدود به نام های مشخص شده کنم.
    و اما کار اصلی که میخوام انجام بدم و بلد نیستم:
    میخوام وقتی در یک رکورد نام مشتری و نام محصول مورد نظر انتخاب میشه، به نسبت تعدادی که محصول خریداری شده، قیمت محصول از شیت "محصولات" استخراج شده و با تعداد جمع بشه و در سلول "مبلغ قابل پرداخت" به صورت خودکار وارد بشه و همچنین این عدد نیز به صورت خودکار در شیت "اشخاص" در مقابل اسم شخص مورد نظر و در سلول "باقیمانده" از آن کم شود.
    لینک فایل رو قرار دادم چون نتونستم بخش پیوست های این فروم رو پیدا کنم لطفا راهنماییم کنید.
    دانلود فایل نمونه

با تشکر
    اخطار: این یک موضوع قدیمی است
    به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.

2.  

آخرین بازدید
    2015/10/20
    سپاس
    216
    سپاس شده
    231 در 76 پست
    تعیین سطح نشده است

RE: راهنمایی جهت سرچ آیتم ها

سلام
    فایل شما رو جواب دادم ولی متاسفانه امکان آپلودش نیست شما برای هر 2 مورد که مدنظر دارید از تابع Vlookup استفاده کنید

آخرین بازدید
    2022/12/05
    سپاس
    4,596
    سپاس شده
    11,990 در 3,203 پست
    سطح اکسل
    70.00 %

سلام
    با اجازه خانم شایسته فرمولی که فرمودن تو فایل پیاده کردم ببینید منظورتون همین بوده
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

آخرین بازدید
    2014/12/22
    سپاس
    5
    سپاس شده
    6 در 6 پست
    تعیین سطح نشده است

مهسا خانم و وطن پرست عزیز، یک دنیا ممنون بابت راهنمایی و زحمت و وقتی که گذاشتید، دقیقا همون مشکلی رو که داشتم حل کردید...

چند تا سوال مجدد :blush:
    1- true و false در دستور vlookup کارش چیه و فرقشون چیه؟
    2- در قسمتی که من از data validation استفاده کردم، حالت list رو طوری انتخاب کردم که توسط اسکرول هم قابل انتخاب باشه، چجوری میشه وقتی رو سلول مورد نظر که یک اسکرول هم روش داره بدون استفاده از ماس (با کلید های کیبرد) اسکرول رو باز کنیم و آیتم مورد نظر رو انتخاب کنیم؟
    3- آیا میشه آیتم های موبوط به سلول مورد نظر که data validation براش تعریف شده رو به صورت سورت شده نمایان کنیم (بدون اینکه دتابیس اصلی رو سورت کنیم).
    4- که از همه مهمتره واسم: در شیت "اشخاص" برای سلول "باقیمانده حساب" نیز vlookup تعریف شده تا اطلاعات رو از شیت "فروش" بخونه و در صورت صحیح بودن شرط مقدار رو از مقدار سلول "باقیمانده" کم کنه، اما این کار فقط یک بار انجام میشه و به اولین رکوردی که هم نام شخص مورد نظر باشه برسه، مقدار مبلغ اون رکورد رو از سلول باقیمانده کم میکنه و در صورتی که این شخص در ردیف های دیگر (پائین تر) رکوردی داشته باشد، مبالغ اونها رو دیگه حساب نمیکنه... من نیاز دارم که برای هر مشتری با نام مورد نظر هر تعدادی که رکورد در شیت "فروش" ثبت شده، همه رو از حسابش در شیت "اشخاص" کم کنه، این کار رو چطور باید انجام داد؟؟؟ (خلاصه فکر میکنم لازمه این دستور vlookup رو تو یه حلقه به تعداد رکورد های فروش قرار بدیم)

آخرین بازدید
    2015/10/20
    سپاس
    216
    سپاس شده
    231 در 76 پست
    تعیین سطح نشده است

سلام
    با گذاشتن false جستجو به صورت exact انجام میشه ولی در صورت true بودن جستجو دقیق نیست،منظور سوال دوم رو نفهمیدم ، در مورد سوال سوم راهش اینه مستقیما داده هارو در data validation وارد کنید تا جایی که من میدونم امکان سورت دیتاولیدیشن نیست

آخرین بازدید
    2014/12/22
    سپاس
    5
    سپاس شده
    6 در 6 پست
    تعیین سطح نشده است

ممنون،
    میشه در مورد قسمت 4 هم راهنمایی کنید.

آخرین بازدید
    2022/12/05
    سپاس
    4,596
    سپاس شده
    11,990 در 3,203 پست
    سطح اکسل
    70.00 %

سلام
    در مورد قسمت 4 به نظر نشه مقادیر datavalidation رو سورت کرد البته بازم باید اساتید نظر بدن ولی میتونید دستی مقادیر رو وارد کنید و با ; از هم جداشون کنید اگه واضح نبود بگید یه نمونه بذارم

آخرین بازدید
    2014/12/22
    سپاس
    5
    سپاس شده
    6 در 6 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط vatanparast
    سلام
    در مورد قسمت 4 به نظر نشه مقادیر datavalidation رو سورت کرد البته بازم باید اساتید نظر بدن ولی میتونید دستی مقادیر رو وارد کنید و با ; از هم جداشون کنید اگه واضح نبود بگید یه نمونه بذارم
    سلام
    منظور من از قسمت 4 اینه:

- که از همه مهمتره واسم: در شیت "اشخاص" برای سلول "باقیمانده حساب" نیز vlookup تعریف شده تا اطلاعات رو از شیت "فروش" بخونه و در صورت صحیح بودن شرط مقدار رو از مقدار سلول "باقیمانده" کم کنه، اما این کار فقط یک بار انجام میشه و به اولین رکوردی که هم نام شخص مورد نظر باشه برسه، مقدار مبلغ اون رکورد رو از سلول باقیمانده کم میکنه و در صورتی که این شخص در ردیف های دیگر (پائین تر) رکوردی داشته باشد، مبالغ اونها رو دیگه حساب نمیکنه... من نیاز دارم که برای هر مشتری با نام مورد نظر هر تعدادی که رکورد در شیت "فروش" ثبت شده، همه رو از حسابش در شیت "اشخاص" کم کنه، این کار رو چطور باید انجام داد؟؟؟ (خلاصه فکر میکنم لازمه این دستور vlookup رو تو یه حلقه به تعداد رکورد های فروش قرار بدیم)
    اینو نمیدونم چجوری انجام بدم...
    :blush:

آخرین بازدید
    2023/05/03
    سپاس
    1,399
    سپاس شده
    2,089 در 665 پست
    سطح اکسل
    73.00 %

Javid Mokhtari به Yahoo ارسال پیام

نقل قول نوشته اصلی توسط saber2q
    2- در قسمتی که من از data validation استفاده کردم، حالت list رو طوری انتخاب کردم که توسط اسکرول هم قابل انتخاب باشه، چجوری میشه وقتی رو سلول مورد نظر که یک اسکرول هم روش داره بدون استفاده از ماس (با کلید های کیبرد) اسکرول رو باز کنیم و آیتم مورد نظر رو انتخاب کنیم؟
    3- آیا میشه آیتم های موبوط به سلول مورد نظر که data validation براش تعریف شده رو به صورت سورت شده نمایان کنیم (بدون اینکه دتابیس اصلی رو سورت کنیم).
    2_
    برای انتخاب آیتم از Scroll از طریق کیبورد،از کلید ترکیبی (جهت رو به پائین)Alt+Keydown
    بعد از انتخاب گزینه مورد نظر ، Enter را بزنید.یا بعد از انتخاب گزینه مورد نظر ، کلید Alt را نگه داشته سپس جهت بالا یا پائین را فشار دهید.

3_
    من هم فکر نکنم بشه عمل سورت رو تو خود Data Validation انجام داد.

آخرین بازدید
    2019/07/30
    سپاس
    11
    سپاس شده
    85 در 32 پست
    تعیین سطح نشده است

سلام جواب شما را تا حدی که وقت بود تکمیل کردم شما وقتی اطلاعات فروش و اشخاص را وارد می کنید خود به خود sort میشه و تو لیست اطلاعات sort شده دارید[hr]
    http://s1.picofile.com/file/7362990000/hesabdari_test1_1_.xls.html

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)