صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13

موضوع: ورود اطلاعات از طریق فرم و جلوگیری از تکرار آنها

آخرین بازدید
    2023/04/24
    سپاس
    2,297
    سپاس شده
    2,910 در 801 پست
    سطح اکسل
    64.00 %

خوب شما جای کدهارو اشتباه گذاشتید ، مثلا کدهایی که تو Private Sub TextBox10_Change() نوشتیدو بزارید درون دکمه Confirm تا در انتها کنترل بشه نه تو چنج کردن تکست باکس .
    در ضمن شما بطور کلی قواعد کد نویسی رو رعایت نمیکنید ، مثلا یه تکس ثابتو ارجاع میدید به یه سلول بعد دوباره میرید اونو پیدا میکنید کار اشتباهیه ، خیلی راحت تکستونو بزارید داخل " " و البته کلی چیز دیگه که باعث میشه سخت کمکتون کرد .

2. سپاس ها (1)

3.  

آخرین بازدید
    2017/12/31
    سپاس
    63
    سپاس شده
    8 در 7 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط misammisam نمایش پست ها
    خوب شما جای کدهارو اشتباه گذاشتید ، مثلا کدهایی که تو Private Sub TextBox10_Change() نوشتیدو بزارید درون دکمه Confirm تا در انتها کنترل بشه نه تو چنج کردن تکست باکس .
    در ضمن شما بطور کلی قواعد کد نویسی رو رعایت نمیکنید ، مثلا یه تکس ثابتو ارجاع میدید به یه سلول بعد دوباره میرید اونو پیدا میکنید کار اشتباهیه ، خیلی راحت تکستونو بزارید داخل " " و البته کلی چیز دیگه که باعث میشه سخت کمکتون کرد .
    اول اینکار رو کردم و کدها رو در دکمه confirm گذاشتم. ولی مشکل اینجا بود که : اولا دوتا if موازی رو باید داخل یک if دیگه استفاده میکردم. ثانیا وقتی در آخر کنترل رو انجام میدم، درسته که موجودی منفی رو چک میکنه و پیغام خطا میده ولی چون بعد از انجام تغییرات هست، موجودی منفی باقی میمونه.

و البته هنوز نتونستم مشکل مقایسه دو تکس باکس رو حل کنم. کماکان وقتی موجودی 10 هست و من عدد 2 رو برای خروج انتخاب میکنم، پیغام خطا میده (چون عدد 2 از اولین عدد سمت چپ 10 بزرگتر هست). لطفا در این مورد هم راهنمایی میکنید؟
    ویرایش توسط pejmank : 2017/12/26 در ساعت 04:55

آخرین بازدید
    2023/04/24
    سپاس
    2,297
    سپاس شده
    2,910 در 801 پست
    سطح اکسل
    64.00 %

نقل قول نوشته اصلی توسط pejmank نمایش پست ها
    اول اینکار رو کردم و کدها رو در دکمه confirm گذاشتم. ولی مشکل اینجا بود که : اولا دوتا if موازی رو باید داخل یک if دیگه استفاده میکردم. ثانیا وقتی در آخر کنترل رو انجام میدم، درسته که موجودی منفی رو چک میکنه و پیغام خطا میده ولی چون بعد از انجام تغییرات هست، موجودی منفی باقی میمونه.

و البته هنوز نتونستم مشکل مقایسه دو تکس باکس رو حل کنم. کماکان وقتی موجودی 10 هست و من عدد 2 رو برای خروج انتخاب میکنم، پیغام خطا میده (چون عدد 2 از اولین عدد سمت چپ 10 بزرگتر هست). لطفا در این مورد هم راهنمایی میکنید؟
    میتونی بجای استفاده از
    کد PHP:
    Private Sub TextBox10_Change()

End Sub 
    از TextBox10_BeforeUpdate استفاده کنی به این صورت :
    کد PHP:
    Private Sub TextBox10_BeforeUpdate(ByVal Cancel As MSForms.ReturnBoolean)
    If 
    ComboBox1.Value Sheet2.Cells(412).Value And TextBox10 TextBox8.Value Then
    MsgBox 
    ("There is not such quantity in Stock")
    TextBox10 ""
    Else
    End If
    End Sub 
    ولی هنوزم بنظرم بهترین کار همو.ن گذاشتن کدها درون دکمه confirm هست ، اصلا ایرادی نداره چند تا IF تو در تو درونش ایجاد کنید .

6. سپاس ها (1)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

انجمن اكسل ايران , اكسل , اكسس , سوال و جواب اكسل , سوال اكسس , انجمن اكسل ايران , توابع اكسل, آموزش اكسل, آموزش اكسس, VBA, ويژوال بيسيك

علاقه مندی ها (Bookmarks)