نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: سوال

آخرین بازدید
    2012/08/25
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

سوال

با سلام و احترام
    من یه مشکلی دارم در اکسل می خوام در یک شیت که مالی هست مجموع جزیی از یک شیت دیگه بیاد که ریز متره هست. من در ریز متره 8 تا آیتم مشابه دارم که می خوام مجموع اینا بره تو مالی جلو آیتمش بشینه . همه کارای دیگش و کردم .مثلا در فصل اول ریز متره 8 تا از یک آیتم و 5 تا از یکی دیگه است، می خوام مجموع هر آیتم بره تو مالی جلو خودش بشینه .خیلی ممنونم
    اخطار: این یک موضوع قدیمی است
    به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.

2.  

آخرین بازدید
    2017/05/03
    سپاس
    146
    سپاس شده
    108 در 36 پست
    تعیین سطح نشده است

RE: سوال

نقل قول نوشته اصلی توسط rezagolmakani
    با سلام و احترام
    من یه مشکلی دارم در اکسل می خوام در یک شیت که مالی هست مجموع جزیی از یک شیت دیگه بیاد که ریز متره هست. من در ریز متره 8 تا آیتم مشابه دارم که می خوام مجموع اینا بره تو مالی جلو آیتمش بشینه . همه کارای دیگش و کردم .مثلا در فصل اول ریز متره 8 تا از یک آیتم و 5 تا از یکی دیگه است، می خوام مجموع هر آیتم بره تو مالی جلو خودش بشینه .خیلی ممنونم
    سلام
    و با کسب اجازه از اساتید
    کمی سوال رو گنگ بیان کردید ، اما از کلیت اون من این رو متوجه شدم که قصد انتقال اطلاعات از یک شیت به شیت دیگری رو دارید که اون هم راه حل های مختلفی داره ولی دوتا از پر کاربردترین راه های انتقال اطلاعات بین شیتها
    1-راحت ترین روش اینکه در سلولی که میخواهید جمع در اون قرار بگیره کلیک کرده و مساوی (=) بزنید و به شیت ریز متره آیتم برید و سلول یا محدوده مورد نظری رو که میخواهید جمع بزنید Select کنید
    2-با استفاده از Vlookup

آخرین بازدید
    2022/12/05
    سپاس
    4,596
    سپاس شده
    11,990 در 3,203 پست
    سطح اکسل
    70.00 %

نقل قول نوشته اصلی توسط rezagolmakani
    با سلام و احترام
    دوست عزیز سوالتو رو با واژه های تخصصی مطرح کردی برای طرح سوال بهتره از واژه های عمومی استفاده کنی تا قابل فهم باشه و یا فایل نمونه بذاری ، ممنون از مجید عزیز همونطور که گفت انواع توابه جستجو وجود داره میتونی استفاده کنی بخش مربوط به این توابع رو تو سایت نگاه کن

آخرین بازدید
    2023/08/14
    سپاس
    2,467
    سپاس شده
    4,096 در 1,241 پست
    سطح اکسل
    85.00 %

khakzad به Yahoo ارسال پیام

سلام
    برداشت من اینه که باید از sumiif استفاده کنید.که رنج شما شیت کلی هست و criteria هم ریزمتره مشابه که می خوید مجموعش بیاد جلو ایتم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

انجمن اكسل ايران , اكسل , اكسس , سوال و جواب اكسل , سوال اكسس , انجمن اكسل ايران , توابع اكسل, آموزش اكسل, آموزش اكسس, VBA, ويژوال بيسيك

علاقه مندی ها (Bookmarks)