با سلام
یه ستونی تو اکسل گذاشتم که ساعت اضافه کار رو داخلش وارد میکنم قسمت عددش که خوب ساعت میشه قسمت اعشارش دقیقه میشه میخوام وقتی ستون کامل شد عدد داخل هر خونه رو تبدیل کنم برا پولی کردن ساعت کار به این صورت که مثلا 3 ساعت 15 دقیقه رو به صورت 3.15 وارد کردم برا پولی کردنش باید 3.25 بشه یعنی قسمت اعشار که بر مبنای 60 هست بر مبنای 100 تبدیل بشه حالا میخوام یه کلید در قسمتی از صفحه وارد کنم (این قسمتش رو بلد هستم) وقتی کلید رو زدم کدی که اجرا میکنه این کار رو برام انجام بده یعنی تو کد محدوده (که ثابت هست مثلا A2:A20 یا هر شکل دیگه ای) رو خونه به خونه پیمایش کنه و عدد داخل هر خونه رو تبدیل کنه
یکی حالت فوق هست یکی هم حالتی دارم که میخوام اعداد ساعت کار رند بشن یعنی اگه طرف 30 دقیقه کار کرده همون 30 دقیقه حساب بشه و بعد تبدیل بشه و اگر بالای 30 دقیقه بوده ساعت یکی اضافه بشه
مثال
3.2 تبدیل بشه به 3.5 یا 3.5 بشه 4 یا 3 همون 3 بمونه یا 4.3 بشه 5
نمیدونم حالت دوم رو منظورم رو رسوندم یا نه فقط این رو بگم توی دو تا حالت وارد کردن ساعت کارم فرقی نمیکنه یعنی مثلا 3 ساعت 45 دقیقه رو من 3.45 وارد میکنم ولی تو کد اول میخوام تبدیل بشه به 3.75 و توی کد دوم تبدیل بشه به 4 یا مثلا 3ساعت 20 دقیقه رو من 3.2 وارد میکنم ولی تو کد اول میخوام تبدیل بشه به 3.34 ( دقیقش 3.333333333 میشه)و توی کد دوم تبدیل بشه به 3.5
در واقع تو حالت دوم بعد از تبدیل یا عدد ها بدون قسمت اعشاری هستن یا قسمت اعشاری نیم خواهد بود
راستی حالتی که ساعت بدون دقیقه هم وارد میشه رو منظور کنید چون باید تو هر دو حالت خودش بشه یعنی 3 ساعت همون 3 ساعت میشه

یه سوال هم راجع به قسمت Conditional formatting داشتم
یه ستونی هست که داخلش فرمول هست و جواب فرمول هم عدد هست گاهی اوقات مجبورم فرمول رو پاک کنم و عدد رو دستی وارد کنم حالا میخوام دفعه بعد که دارم با اون کار میکنم متوجه بشم کدوم خونه ها فرمول ندارن تا تصحیح کنم برا همین میخوام توی قسمت Conditional formatting قانونی تعریف کنم که توی محدوده ای که بهش میدم اگه فرمول بود که هیچی ولی اگه نبود خونه رو بنفش کنه چطوری باید این کار رو انجام بدم؟
جدایی از این مورد کلا کدی که توی یه محدوده خونه های دارای فرمول رو رنگی میکنه چی هست؟ یه کد تو سایت دیدم اضافه کردم ولی کار نکرد و هیچ اتفاقی نمیافتاد من کد رو در قالب یه کلید وارد کردم ولی نمیدونم چرا وقتی کلید رو میزدم انجام نمیشد کدی که منظورم هست توی ادرس زیر بود:
http://forum.exceliran.com/thread-241.html
حالا اون حالتی که توی صفحه فوق گفته رو اگه بدون کلید عین همون چیزی که هست توی یه Module جدید وارد کنم کی اجرا میشه؟
اگه ممکنه به نمونه فایل بزارید که کار میکنه
با تشکر
اخطار: این یک موضوع قدیمی است
به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.