با سلام خدمت دوستان عزیزم
من سابروتینی نوشتم که در ابتدا دوتا inputbox گذاشتم که به ترتیب مقادیر شماره سطر و ستون رو می گیره و بعد داخل کد(ActiveSheet.Cells(20, 20) = ActiveSheet.Cells(k, l قرار می دم اما از من خطا می گیره البته من این کار رو چندین بار انجام داده بودم ولی به مشکلی برخورد نکرده بود اما در اینجا خطا می ده تازه یک چیز جالب هم دیدم که نتونستم توضیحی براش بدم اون هم اینه که اگر شما دستور بنویسید که اعمال ضرب، تقسیم و یا تفریق بین دو عدد ورودی از طریق inputbox انجام بدید جواب صحیح دریافت می کنید اما وقتی از عمل جمع استفاده کنید می بینید به جای انجام این عمل دو عدد رو کنار هم می نویسه به عنوان مثال اگر k=3 و l=2 باشه به جای 5 به شما عدد 32 رو می ده.
حالا من کد برنامه ام رو در انتها برای شما قرار می دم تا اگه تونستید لطفی به من کنید و مشکل من رو برطرف کنید.
برای تست برنامه هم عددی مثلا در ردیف 3 و ستون 2 قرار بدید و با این کد بخواهید که در سطر و ستون 20 و 20 بنویسه.
البته لازم به ذکر هست که این برنامه رو در 3 سیستم مختلف تست کردم و همگی همین مشکل رو داره.

Sub read()
Message1 = "input the row number"
Message2 = "input the column number"
Title = "InputBox Demo"
k = InputBox(Message1, Title)
l = InputBox(Message2, Title)
a = k + l
ActiveSheet.Cells(5, 5) = a
ActiveSheet.Cells(10, 10) = ActiveSheet.Cells(k, l)
End Sub
اخطار: این یک موضوع قدیمی است
به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.