[/align]یک نمونه فایل آماده کردم فقط جهت فهمیدن کنترل صحیح پیغامها یا همان مسیج باکس ها و لینک دانلودشم موجود است در این فایل نمونه من برای ثبت مرخصی سه گروه از کارکنان شرکت دارای سمت (کارمند - پیمانکار - نگهبان )3 آپشن باتن روی فرم خودم قرار دادم و سه آپشن باتن دیگه هم به ترتیب برای مرخصی استحقاقی , مرخصی استعلاجی و مرخصی تشویقی روی فرم قرار دادم مجموعا 6 آپشن باتن و بک باتن برای انجام ثبت مرخصی,,,,,.
مشکل اینجاست با اینکه طی خط زیر معلوم کردم اگر هیچکدام از 3 آپشن باتن های مربوط به سمت کارمندان کلیک نشده بود پیغام "ابتدا وضعیت اعزام شونده را مشخص کنید"و اگر هیچکدام از 3 آپشن باتن های مربوط به نوع مرخصی (استحقاقی ,استعلاجی , تشویقی ) کلیک نخورده بود پیغام "نوع مرخصی را مشخص کنید" باز هم با اینکه یکی از آپشن باتن های سمت مرخصی رونده را تیک می زنیم پیغام اول تکرار می شود و اعصاب ما خورد تر :@ لطفا این کد ها رو ببینید :

http://persiandrive.com/973374
لینک فایل

کد :

If OptionButton4.Value = False Or OptionButton5.Value = False Or OptionButton6.Value = False Then
MsgBox "ÇÈÊÏÇ ÓãÊ ÝÑÏ ÑÇ ãÔÎÕ ˜äíÏ "
Exit Sub
End If
'**********************
If OptionButton1.Value = False Or OptionButton2.Value = False Or OptionButton3.Value = False Then
MsgBox "äæÚ ãÑÎÕí ÑÇ ãÔÎÕ ˜äíÏ "
Exit Sub
End If

لطفا راه مناسب در جاهایی که انتخابها و کنترلهای زیادی را باید انجام بدیم را بفرمایید
من از دستور elseif هم بصورت پایین استفاده کردم جواب نداد "
if .......then
دستورات
elseif.......then
دستورات
elseif.......then
دستورات
else
دستورات
لطفا یه راه استانداد و قاطع برای فرار از این حلقه های درد سر ساز مسیج باکس ها اعلام بفرمایید. با سپاس
اخطار: این یک موضوع قدیمی است
به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.