نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: استفاده از تابع برای کم کردن درجه و دقیقه

آخرین بازدید
    2022/09/04
    سپاس
    0
    سپاس شده
    3 در 3 پست
    تعیین سطح نشده است

dove1355 به Yahoo ارسال پیام

Happy استفاده از تابع برای کم کردن درجه و دقیقه

سلام به همه دوستان.
    من یه سوال دارم. یک کار محاسباتی دارم انجام میدم که نیاز دارم درجه و دقیقه را از هم کم کنم.برای این کار کسی میتونه کمک کنه.
    بعنوان مثال میخوام 9 درجه و 49 دقیقه را از 20 درجه کم کنم که جواب آن 10 درجه و 11 دقیقه می باشد.
    ممنون میشم کمکم کنید.
    سپاسگذارم
    اخطار: این یک موضوع قدیمی است
    به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.

2.  

آخرین بازدید
    2 هفته پیش
    سپاس
    294
    سپاس شده
    881 در 210 پست
    سطح اکسل
    81.00 %

mrexcel به Yahoo ارسال پیام

RE: استفاده از تابع برای کم کردن درجه و دقیقه

براي انجام اين كار به قسمت add-ins برويد و analyse toolpack را فعال كنيد سپس تابع convert را انتخاب كنيد از قسمت راهنما اين تابع تبديل انواع مقياسها را مشاهده نمائيد

آخرین بازدید
    2013/10/11
    سپاس
    0
    سپاس شده
    2 در 1 پست
    تعیین سطح نشده است

من تازه اين مطلب رو ديدم و نمي دونم مشكلت تا بحال حل شده يا نه ولي يه راه حل به نظرم مي رسه كه براتون مي نويسم :
    از اونجايي كه مقياس درجه ، دقيقه و ثانيه با مقياس ساعت ، دقيقه و ثانيه مطابقت داره مي توني از فرمت ساعت براي محاسبات درجه استفاده كني من تست كردم جواب درست بود . البته يك نكته مهم است اونم اينكه بايد نوع فرمت time را 3755 انتخاب كرد . ( اين فرمت را براي جمع ساعتهايي كه از 24 ساعت بيشتر مي شه استفاده مي كنن كه در اين مورد چون زاويه از 24 ممكنه بيشتر بشه بايد استفاده كرد )
    البته بعدا براي جدا كردن درجه ، دقيقه و ثانيه مي توان از توابع HOUR - MINUTE - SECOND استفاده كرد و انها را جداگانه بدست آورد .
    به اين موضوع هم بايد توجه كرد كه در اين حالت نمتوان پاسخ منفي بدست آورد ( به دليل ماهيت زمان ) كه آنهم با تابع IF قابل حل است .

آخرین بازدید
    2018/12/23
    سپاس
    0
    سپاس شده
    2 در 1 پست
    تعیین سطح نشده است

آقا دمتون گرم خیلی مفید بود و بدردم خرد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

درجه دقیقه ثانیه در اکسل

درج زاویه برحسب درجه و دقیقه د اکسل

http:forum.exceliran.comshowthread.phpt=205

اموزش جمع کردن درجه و دقیقه و ثانیه جمع کردن درجه و دقیقه و ثانیهنوشان درجه دقیقه در اکسلنحوه کم کردن درجهفرمول اکسل تبدیل زاویه به درجه دقیقه ثانیهطریقه زدن درجه دقیقه ثانیه در اکسلنمایش درجه در اکسلوارد کرد زاویه به صورت درجه دقیقه ثانیه در اکسلنوشتن درجه ها در اكسلفرمول تبدیل درجه به دقیقه و ثانیه در اکسلنوشتن درجه دقیقه ثانیه دراکسلنحوه کم کردن درجه دقیقه ثانیه درجه دقیقه وثانیه در اکسلزاویه و دقیقه و ثانیه در اکسلوارد کردن درجه و گراد در اکسلنوشتن درجه در اکسلدرجه و دقیقه و ثانیه در اکسلدادن زاویه به درجه دقیقه ثانیه در اکسلاستفاده از توابع hour در اکسلتابع HOUR در اکسل چه کاربردی داره؟محاسبه درجه دقيقه اكسلاکسل درجه و دقیقه وثانیه

علاقه مندی ها (Bookmarks)