نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: مشکل کپی در اکسل

آخرین بازدید
    2023/12/19
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

مشکل کپی در اکسل

سلام
    وقت بخیر
    ببخشید چرا موقعی که یه متنی رو تو اکسل کپی میکنیم و بعدش بدون اینکه کار دیگه ای بکنیم و فقط مثلا تو یه سلول دیگه یه متنی مینویسیم اون کپی از بین میره و دیگه پیست یا همون بازنشانی نمیشه ؟
    البته این مشکل موقعی که یه متن رو کپی میکنیم و اون اکسل رو میبندیم و هم هست ، حتما باید اون فایل باز باشه تا بازنشانی اون متن انجام بشه
    (حتما باید اون فایل اکسل باز باشه و هیچ متنی هم هیچ جای اون فایل اکسل تایپ نشه تا اون متنی که قبلش کپی کردیم باز نشانی بشه)
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    با تشکر

2.  

آخرین بازدید
    3 ساعت پیش
    سپاس
    8,923
    سپاس شده
    10,587 در 3,746 پست
    سطح اکسل
    100.00 %

سلام دوست عزیز
    این موضوعی که فرمودین مشکل نیست. ساختار اکسل به این صورت هست
    علتش هم اینه که شما سلول رو که کپی میکنید ظاهرا دارین محتوای سلول رو کپی میکنید ولی در واقع دارین مشخصات سلول نظیر رنگ متن و بک گراند و فونت و فرمت سل و ... رو هم کپی میکنید. پس با کپی کردن معمولی در ورد و سایر موارد متفاوت هست

4. سپاس ها (1)

آخرین بازدید
    2023/12/19
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Ghasemiyan نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    این موضوعی که فرمودین مشکل نیست. ساختار اکسل به این صورت هست
    علتش هم اینه که شما سلول رو که کپی میکنید ظاهرا دارین محتوای سلول رو کپی میکنید ولی در واقع دارین مشخصات سلول نظیر رنگ متن و بک گراند و فونت و فرمت سل و ... رو هم کپی میکنید. پس با کپی کردن معمولی در ورد و سایر موارد متفاوت هست
    خب الان باید چیکار کرد ؟
    من تو اکسل نیاز به شماره موبایل هایی دارم که بهشون پیامک ارسال میکنم وقتی کپی میکنمشون و میرم تو برنامه ارسال پیامک بازنشانی نمیشن
    حالا یا اون فایل رو حواسم نبوده و بستمش و یا اینکه تو یکی دیگه از سلولها (که جزو سلول های کپی شده هم نیست) یه متنی نوشتم
    (در واقع من فقط به متن های اون سلول ها نیاز دارم ، نمیخام مابقی مشخصات اون سلول کپی بشه)

آخرین بازدید
    3 ساعت پیش
    سپاس
    8,923
    سپاس شده
    10,587 در 3,746 پست
    سطح اکسل
    100.00 %

نقل قول نوشته اصلی توسط aminhezar نمایش پست ها
    خب الان باید چیکار کرد ؟
    من تو اکسل نیاز به شماره موبایل هایی دارم که بهشون پیامک ارسال میکنم وقتی کپی میکنمشون و میرم تو برنامه ارسال پیامک بازنشانی نمیشن
    حالا یا اون فایل رو حواسم نبوده و بستمش و یا اینکه تو یکی دیگه از سلولها (که جزو سلول های کپی شده هم نیست) یه متنی نوشتم
    (در واقع من فقط به متن های اون سلول ها نیاز دارم ، نمیخام مابقی مشخصات اون سلول کپی بشه)
    کاری که باید بکنین اینه که بلافاصله بعد از اینکه کپی کردین برین و در مقصد پیست کنید. بعد از کپی کردن نه در سلول های اکسل چیزی بنویسید نه فایل رو ببندید و نه هیچ کار دیگه ای
    فقط کپی کنید و برین در مقصد پیست کنین

7. سپاس ها (1)

آخرین بازدید
    2023/12/19
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Ghasemiyan نمایش پست ها
    کاری که باید بکنین اینه که بلافاصله بعد از اینکه کپی کردین برین و در مقصد پیست کنید. بعد از کپی کردن نه در سلول های اکسل چیزی بنویسید نه فایل رو ببندید و نه هیچ کار دیگه ای
    فقط کپی کنید و برین در مقصد پیست کنین
    خسته نباشید واقعا
    - یارو میره پیش روانپزشک میگه خوابنم نمیبره چیکار کنم ؟
    + میگه سعی کن بخوابی
    حالا داستان ما شده
    خب عزیز من گاهی پیش میاد حواسم نیست یجا یه متنی مینویسم
    (چون باید موقعی که شماره ها رو کپی میکنم یه علامت بذارم که مثلا تا اینجا پیامک فرستادم و فردا واسه بقیه بفرستم)
    گاهی هم پیش میاد و حواسم نیست اون فایل رو میبندم و حالا مجبورم شماره ها رو یکی یکی سلکت کنم

آخرین بازدید
    2023/12/19
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط aminhezar نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر
    ببخشید چرا موقعی که یه متنی رو تو اکسل کپی میکنیم و بعدش بدون اینکه کار دیگه ای بکنیم و فقط مثلا تو یه سلول دیگه یه متنی مینویسیم اون کپی از بین میره و دیگه پیست یا همون بازنشانی نمیشه ؟
    البته این مشکل موقعی که یه متن رو کپی میکنیم و اون اکسل رو میبندیم و هم هست ، حتما باید اون فایل باز باشه تا بازنشانی اون متن انجام بشه
    (حتما باید اون فایل اکسل باز باشه و هیچ متنی هم هیچ جای اون فایل اکسل تایپ نشه تا اون متنی که قبلش کپی کردیم باز نشانی بشه)
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    با تشکر
    کسی نیست بدونه مشکل چیه ؟

آخرین بازدید
    4 روز پیش
    سپاس
    2,884
    سپاس شده
    4,886 در 1,380 پست
    سطح اکسل
    71.67 %

سلام،
    خوب طبیعت کامپیوتر این است که موارد کپی شده را در حافظه موقت نگه میدارد، و طبق روال خاصی بعد از چند مدت حافظه موقت پاک می شود !!! حالا فرضاً در اکسل با بستن فایل حافظه پاک می شود، یا مثلاً در خود ویندوز اگر فایلی را کپی کنید با خاموش کردن کامپیوتر آن از حافظه موقت پاک می شود و ...
    فرموده اید که گاهی ممکن است حواستان نباشد .... متاسفانه برای مشکل حواس پرتی من راه حلی به ذهنم نمی رسد.
    ببینید ... شما بالاخره می خواهید یک چیز را از جایی کپی و در جای دگر بچسبانید، چرا سریع و پشت سر هم این کار را انجام نمی دهید؟

11. سپاس ها (1)

آخرین بازدید
    2023/12/19
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Parsaei نمایش پست ها
    سلام،
    خوب طبیعت کامپیوتر این است که موارد کپی شده را در حافظه موقت نگه میدارد، و طبق روال خاصی بعد از چند مدت حافظه موقت پاک می شود !!! حالا فرضاً در اکسل با بستن فایل حافظه پاک می شود، یا مثلاً در خود ویندوز اگر فایلی را کپی کنید با خاموش کردن کامپیوتر آن از حافظه موقت پاک می شود و ...
    فرموده اید که گاهی ممکن است حواستان نباشد .... متاسفانه برای مشکل حواس پرتی من راه حلی به ذهنم نمی رسد.
    ببینید ... شما بالاخره می خواهید یک چیز را از جایی کپی و در جای دگر بچسبانید، چرا سریع و پشت سر هم این کار را انجام نمی دهید؟
    سلام
    در جواب اینکه چرا چیزی رو که کپی کردم درجا نمیچسبونم !؟ معمولا این کار رو میکنم ، ولی چون این متنی که میخام کپی کنم معمولا شماره موبایل هست که برای ارسال پیامک میبرم تو پنل پیامکی بازنشانی میکنم ، باید از تو فایل اکسل که کپی میکنم همونجا رو یه نشانه (مثلا یه * میذارم توی خونه روبروش) که یادم بمونه تا کجا رو پیامک فرستادم
    بعد از اینکه مثلا اون 50 تا شماره رو کپی کردم اگه روبروی خونه آخرین شماره یه * بذارم اون کپی از بین میره و دیگه بازنشانی نمیشه و باید دوباره برم شماره هایی که میخام رو سلکت کنم
    2تا عکس هم فرستادم که راحت تر متوجه بشین

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  1.jpg
مشاهده: 3
حجم:  64.8 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  2.jpg
مشاهده: 5
حجم:  64.1 کیلو بایت

آخرین بازدید
    4 روز پیش
    سپاس
    2,884
    سپاس شده
    4,886 در 1,380 پست
    سطح اکسل
    71.67 %

پیشنهاد من این است که به جای ستاره زدن، رنگ خانه های انتخابی را تغییر دهید، اول خانه ها را انتخاب می کنید، سپس رنگ آنها را تغییر می دهید و بعد کار کپی را انجام می دهید، هر موقع هم که خواستید رنگ را به حالت اولیه بر می گردانید.

14. سپاس ها (1)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)