صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: کمک در آموزش دیتا بیس

آخرین بازدید
    2014/04/24
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

کمک در آموزش دیتا بیس

با سلام خدمت دوستان گرامی
    اینجانب مدیر دبیرستان آموزش از راه دور هستم
    می خام برای دبیرستانم یه انتخاب واحد درست کنم که اولاً
    1- برای هر دانش آموز که موقعی که کد دانش آموزی بهش می دم برگه انتخاب واحدش را بیارد و چاپ کند
    2- برام گزارشی بگیرید موقعی که می خوام بدونم که چه دانش آموزای مثلا در س عربی را گرفته اند برام نشان بدهد
    اخطار: این یک موضوع قدیمی است
    به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.

2.  

آخرین بازدید
    2012/08/25
    سپاس
    0
    سپاس شده
    3 در 3 پست
    تعیین سطح نشده است

RE: کمک در آموزش دیتا بیس

با سلام
    شاید تمامی کارهایی که شما در بالا نام برده اید به خوبی از عهده ی نرم افزار اکسل بر بیاد اما بهترین راه برای انجام کارهای اینچنینی استفاده از نرم افزار Access هستش.
    با این نرم افزار شما می توانید ضمن نگهداری اطلاعات مختلف، انواع گزارشات مختلف را نیز تهیه نمایید.
    به هر حال اگر دز زمینه استفاده از Access سئوالاتی داشته باشید، بنده در خدمتتان خواهم بود.

شاد و سربلند باشید

آخرین بازدید
    2012/11/28
    سپاس
    0
    سپاس شده
    2 در 1 پست
    تعیین سطح نشده است

سلام
    شما میتونید با استفاده از ترکیب Vlookup و pivot table به نتیجه ای که میخواید برسید
    ولی همونطور که دوست خوبمون گفتند، راه حل اساسی در این زمینه استفاده از اکسس خواهد بود
    هرچند اون هم مسائل خودش رو داره که اگه مثلا جداول درست طراحی نشن، جواب درست نمیده یا اینکه اصولا جواب نمیده

آخرین بازدید
    2013/10/11
    سپاس
    0
    سپاس شده
    2 در 1 پست
    تعیین سطح نشده است

همانطور كه دوستان گفتند اكسل نرم افزار تخصصي اين كار نيست ولي اين خواسته شما را به نحو مطلوب انجام مي دهد در صورت تمايل فايل مورد نظرتان را ارسال نمائيد تا ارائه راه حل دقيقتر انجام شود .

آخرین بازدید
    2020/08/02
    سپاس
    441
    سپاس شده
    114 در 40 پست
    تعیین سطح نشده است

با سلام
    بنده همين مورد را (طراحي ديتابيس) با يكي از مديران محترم پيشنهاد كردم كه آموزش ديتا بيس را از ابتدا تا انتهاي با توجه به توابع و تركيب آنها با هم و يا از امكانات پنهان نرم افزار اكسل ، شروع كنيم .
    پيشنهاد ميكنم كه در اين تالار ها سعي شود كه قدرت اكسل را به رخ اكسس و ديگر نرم افزار هاي آفيس ، بكشيم ، پس سعي كنيم تا به كمك دوستان به اين امر مهم دست يابيم .
    و از امروز اميدوارم كه به كمك و ياري دوستان عزيز بتوان آموزش طراحي ديتا بيس را شروع كرد.
    ارادتمند شما

آخرین بازدید
    2021/12/05
    سپاس
    29
    سپاس شده
    863 در 365 پست
    تعیین سطح نشده است

shamsololama به Yahoo ارسال پیام

با درود فراوان به دوستان عزیز

در مورد کاری که دوستمان در مورد انتخاب واحد مطرح کرده اند کاری است که در اکسل به راحتی و با دقت بسیار بالا انجام می گیرد که البته بستگی به دانستهای ما نسبت به این نرم افزار دارد
    که اگر نمونه لیست مورد نیاز خود را در اینجا قرار دهید (تا بر اساس چیزی که مد نظر شماست طراحی شود)برنامه را حاضر میکنم و یا اینکه خودم یک نمونه را انجام دهم

آخرین بازدید
    2022/06/28
    سپاس
    0
    سپاس شده
    119 در 53 پست
    تعیین سطح نشده است

با سلام خدمت تمامی اساتید عزیز و همچنین به شما مدیر گرامی!

من با این مساله کاملا موافقم که این برنامه در اکسل می تواند انجام شود. به دلیل کارامدی بسیار زیاد نرم افزار excel این امر در این نرم افزار ممکن است. ولی به نظر من کار درستی نیست که این برنامه رو با اکسل بنویسیم! به چند دلیل:

1- شرکت ماکروسافت هر یک از نرم افزار ها رو برای کاری ساخته! اکسل نرم افزار محاسباتی است و اکسس نرم افزار مدیریت بانک داده! بهتره از هر نرم افزار سر جای خودش استفاده کنیم! با اکسل هم میشه سایت طراحی کرد! اما دلیل نمی شه که با این نرم افزار این کارو بکنیم!

2- اجرای فرمان های بانک داده در اکسل بسیار کند تر از اکسس هست. اینو خود شرکت ماکروسافت اقرار کرده! جدای سرعت کند اجرا، این فرمان ها در اکسس خود به خود نوشته می شود و ویزادی است ولی در اکسل باید خودمان به SQL مسلط باشیم و کد نویسی کنیم. البته ویزادی بودن اکسس محدودیت ایجاد نمی کند. هر موقع احساس کردید که محدودیت دارید می توانید کد SQL را خودتان تغییر دهید. این هم بد نیست بهش توجه کنید که در اکسل اگر نخواهیم از کدهای SQL استفاده کنیم میزان کدنویسی چندین برابر می شود.

3- ایجاد ارتباط بین داده ها و برقراری Relation Keys در اکسل امکان پذیر نیست! این امر بسیار در کد نویسی بانک داده مشکل ایجاد می کنه! معمولا عدم ایجاد ارتباط بین داده ها باعث سردرگمی در برنامه نویس، کاربر و همچنین خطاهای بسیار زیاد می شود و به الطبع باعث می شود برنامه نویس برای کنترل خطا ها وقت زیادی را صرف برنامه نویسی و troubleShooting نماید.

4- فرآیند ایجاد نرم افزار با اکسل بسیار محدود است! و باید هر چیزی را کد کدنویسی کرد. البته این رو انکار نمی کنم که برخی توابع در اکسل هست که این کار ها را انجام میده اما اکثرا با کد مواجه هستیم. اما در اکسس همه فرآیند ها (حدودا 90 درصد این فرآیند ها) به صورت ویزارد در دسترس هست! به عنوان مثال برای ایجاد فرم برای یک table دو کلیک لازم است. اما در اکسل باید کد فرم را به صورت دستی ایجاد کرد. یا برای گرفتن یک گزارش خاص با تعداد زیادی محدودیت بین 6 تا 10 کلیک لازم است و گاها اصلا به کیبورد احتیاجی نسیت ! همه فعالیت ها با کلید های موس انجام می شود.

5- مزیت های اکسس در تهیه گزارشات و تهیه view نیز بر همه مشخص است.

6- تصور کنید بخواهید از یک دیتابیس cube استفاده کنید. پیچیدگی جداول در اکسل مدت ها از زمان شما را صرف تحلیل اطلاعات داخل جداول خواهد کرد. اما در اکسس این مساله راحت قابل تحلیل است. پس مشکل اصلی پیچیدگی در پروژه های نسبتا سنگین می باشد.

در کل دوباره موافقم که می شود این برنامه را با اکسل نوشت! اما به صرف زمان، حوصله و انرژی بسیار بیشتر از کسی که این نرم افزار را با اکسس نوشت!

بزارید یک مثال بزنم! من چندی پیش یک مساله نگهداری و تعمیرات رو خیلی محدود با اکسل حل کردم و اینجا آپلودکردم! حدودا 3ساعت طول کشید. اگر این کارو با اکسس انجام می دادم مطمئنا بیشتر از 10 دقیقه نمی شد. خطاهای بسیار زیاد باعث کندی سرعت شد. البته ممکن هست چند باری که کد نویسی کنید در اکسل این زمان کمتر بشود! اما مطمئنم که به 10 دقیقه نمی رسه! نکته قابل توجه اینه که نرم افزاری که با اکسل نوشته شد با اون چیزی که در اکسس نوشته شد زمین تا آسمون فرق داشت! مدل اکسس امکانات بیشتری داشت ولی مدل اکسل ساده بود.

کلا برای پروژه های کوچک استفاده از اکسل خوب است! اما باز اکسس بهتره! ولی برای پروژهای بزرگ فکر نمی کنم خوب باشه

یک مساله مهم هم در برنامه نویسی میزان کدنویسی شما در اون زبان خاص هست! من خودم خیلی زیاد در برنامه نویسی با اکسل تجربه ندارم به همین دلیل شاید کند باشم! برای من که کند هستم و افرادی مثل من فکر کنم بهتره سراغ اکسس برویم!

آخرین بازدید
    2021/12/05
    سپاس
    29
    سپاس شده
    863 در 365 پست
    تعیین سطح نشده است

با درود فراوان
    دوست خوبم نظر شما محترم
    من هم عرض کردم این بستگی به توانایی هر فرد نسبت به نرم افزار اکسل و یا اکسس دارد.
    و از آنجایی که این سایت همانطور که از اسمش پیداست سایت آموزش نرم افزار اکسل هست و سئوالات و جوابها در این زمینه هستند وگرنه هر کسی سئوالی مطرح می کند می شود جواب داد که این برنامه در سی شارپ می شود قوی تر نوشت و یا در فلان برنامه امکانات بیشتری دارد و هر نفر در زبانی که بیشتر به آن مسلط است را پیشنهاد می کرد .

آخرین بازدید
    2013/10/11
    سپاس
    0
    سپاس شده
    2 در 1 پست
    تعیین سطح نشده است

دوست عزيز ما تا بحال به اين نكته فكر نكرديم كه اگر اكسس نرم افزار تخصصي ديتا بيس است ، پس چرا مايكروسافت كه خود خالق اين نرم افزارها است امكانات ديتا بيس را در اكسل قرار داده و اينچنين مباحث داغي را بوجود آورده است ؟
    پاسخي كه اين بنده حقير پس از سالها آموزش ICDL و كاربري حرفه اي اين نرم افزارها به آن رسيدم اين است كه لازمه استفاده از نرم افزارهايي از جنس ديتابيس مثل اكسس ، درك مفهوم ديتا بيس است چرا كه در غير اين صورت امكان استفاده از اين نرم افزار وجود ندارد .
    اگر شما از مدرسين ICDL بپرسيد آموزش كدام قسمت از مباحث ICDL مشكل تر است قطعا پاسخ آنها تدريس مفهوم ديتابيس در ابتداي دوره اكسس است .
    بطور مثال شايد همين دوست عزيزي كه سوال داشتند مفهوم ديتا بيس را ندانند ولي اين را متوجه مي شوند كه از جدول داده هايشان چه اطلاعاتي مي خواهند به دست بياورند . حال كاربران اين چنيني در اين شرايط يا بايد بروند آموزش كامل اكسس و پايگاه داده را ببيند و پس از 2 يا 3 ماه مشكلشان را حل كنند و يا با ياد گرفتن چند تابع ساده در اكسل كه با محيط آنهم نيز آشنا هستند پس از چند ساعت مشكل خودشان را حل كنند .
    اكثر كاربران مجموعه آفيس بغير از دانشجويان كارمندان با تخصص هاي مختلف هستند براي نمونه در محل كار خودم پس از گذشت 3 تا 4 سال از آموزش ICDL بيش از 90 درصد كارمندان با اكسل كار مي كنند ولي حتي يك نفر هم از اكسس بنا به دلايلي كه عرض كردم استفاده نمي كند . حالا اگر در مجموعه ما كسي سوالي مثل سوال دوستمان داشت چه بايد به او بگوئيم ؟؟؟
    البته شايد درك اين مطلب براي شما دوست عزيزم مشكل باشد چرا كه شما كاملا مفهوم ديتابيس را مي دانيد و به نوعي براي شما بديهي شده است و درك كساني كه اين مطلب را نمي دانند براي شما سخت باشد همانگونه كه سواره از پياده خبر ندارد.

آخرین بازدید
    2021/12/05
    سپاس
    29
    سپاس شده
    863 در 365 پست
    تعیین سطح نشده است

با درود فراوان

دوست عزیر نمونه فایل را در اینجا قرار ندادی که بر اساس آن جواب سئوال شما را دوستان بگویند

من نمونه فایلی که فکر میکنم در راستای کار شماست و برای آموزشگاه آماده شده را در اینجا قرار می دهم امید وارم که چیزی باشد که مد نظر شماست

رمز عبور برنامه در قسمت های مختلف
    exceliran

و نام کاربری برای ورود ، برای دسترسی به بعضی قسمت ها لازم است
    admin

در واقع این رمز عبور و نام کاربری برای مدیر آموزشگاه است که دست رسی به تمام قسمت های برنامه خواهد داشت و برای کاربرانی دیگر نیز می توانید کلمه عبور جداگانه تعریف کنید
    برای مثال اگر برای یکی از دبیرها کلمه عبور و نام کاربری جدا بدهید این دبیر فقط دسترسی به نمراتی که مربوط به درس خود ش است دست رسی داشته و به دورس دیگر دست رسی ندارد

لینک دانلود فایل:

http://rapidshare.com/files/439798348/Amozeshgah-exceliran.rar

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)