پرفروش ترين
برترين
آخرين محصولات فروشگاه
فایل الکترونیکی آموزش اکسل پیشرفته ۲۰۱۰
آموزش ایجاد فایل چندکاربره با سطح دسترسی مشخص
یوزرفرم پیشرفته -Advanced User Form
داشبورد (مقدماتی) – Dashboards(Elementary)
ابزارهای اعتبار سنجی و اخطار دهنده
بسته آموزشی userform
مدیریت و کنترل خطا در اکسل
توابع متنی
گرافیک در اکسل
جزوه آموزشی جداول و نمودارهای پاشنه ای
فایل آموزشی نحوه تهیه فرمت عددی دلخواه یا custom number format cell
آموزش ایجاد فایل چندکاربره با سطح دسترسی مشخص
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: یکپارچه سازی اکسل و اکسس

 1. #1


  آخرین بازدید
  2 ساعت پیش
  تاریخ عضویت
  October_2011
  محل سکونت
  Sheet1!A1
  نوشته ها
  4,152
  امتیاز
  11612
  سپاس
  4,480
  سپاس شده
  10,994 در 2,952 پست

  Lightbulb یکپارچه سازی اکسل و اکسس  معمولا به هنگام استفاده از محصولات خانواده آفیس برای مدیریت جداول یکی از دو نرم افزار اکسل یا اکسس مورد استفاده واقع می شود ، اما در مدیریت داده ها هرکدام از این نرم افزارها منافعی را تامین می کنند. این سوال پیش می آید که چرا از مزایای هر دو نرم افزار با یکدیگر استفاده نشود ؟ اگر داده در اکسس ذخیره سازی شده و با اکسل یکپارچه گردد در این صورت از منافع هر دو نرم افزار بهره خواهیم برد.

  در این مبحث به دلایل لزوم استفاده همزمان از این دو نرم افزار خواهیم پرداخت.
  ویرایش توسط ~M*E*H*D*I~ : 26 _ 04 _ 2014 در ساعت 10:16


 2.  

 3. #2


  آخرین بازدید
  2 ساعت پیش
  تاریخ عضویت
  October_2011
  محل سکونت
  Sheet1!A1
  نوشته ها
  4,152
  امتیاز
  11612
  سپاس
  4,480
  سپاس شده
  10,994 در 2,952 پست

  مقدمه  اگرچه اکسل یک نرم افزار طراحی بانک های اطلاعاتی نیست اما به طور گسترده برای ذخیره اطلاعات بکار می رود ، حتی به عنوان ابزاری برای طراحی دیتابیس های ساده کاربرد دارد اما اکسل برای داده های مسطح طراحی گردیده است نه برای پایگاه داده رابطه ای.
  هرگاه نیاز باشد که یک جدول به چندین جدول با ساختار رابطه ای گسترش یابد اکسس انتخاب کاربران متخصص برای ایجاد یک پایگاه داده فوری خواهد بود .اکسس ابزار مناسبی برای جمع آوری داده های نامتجانس در یک موسسه خواهد بود . در اکسس می توان جداول متعددی ایجاد کرد و آنهارا بهم مرتبط ساخت، برای مشاهده اطلاعات اقدام به ایجاد کوئری نمود ، فرمت داده ها برای بالا بردن دقت مشخص نموده و فایل ها را بین کاربران متعدد به اشتراک گذاشته و اقدام به بروز رسانی داده ها کرد همچنین فرم ها و گزارشات قدرتمندی ایجاد کرد.
  اکسس برخلاف اکسل که یک صفحه گسترده ساده است پیچیده به نظر می رسد و شروع کار با آن برای کاربری که آشنایی ندارد ترسناک به نظر می رسد اما نیاز نیست در اکسس یک متخصص باشید زیرا اکسس برای کاربران با توانایی های مختلف طراحی شده و شما به میزانی که نیاز دارید آنرا بکار خواهید برد.
  ویرایش توسط ~M*E*H*D*I~ : 26 _ 04 _ 2014 در ساعت 10:22


 4. #3


  آخرین بازدید
  2 ساعت پیش
  تاریخ عضویت
  October_2011
  محل سکونت
  Sheet1!A1
  نوشته ها
  4,152
  امتیاز
  11612
  سپاس
  4,480
  سپاس شده
  10,994 در 2,952 پست

  لایه های کاربری مختلف اکسس  1. کاربر اکسس در یکی از سطوح کاربر سطح پایین و موقتی ، کاربر حرفه ای و کاربر توسعه دهنده فعالیت می کند.
  2. جداول ، کوئری ها ، فرم ها و گزارشات که قلب یک دیتابیس را تشکیل می دهند.
  3. جهت استفاده کاربران مبتدی ، ویزارد ها ، ابزار و واسط های کاربری متفاوتی در نظر گرفته شده است که می توانند به سرعت پروژه خود را پیاده سازی کنند.
  4. کاربران قوی ابزاری اعم از ماکروها ، ابزار های حرفه ای طراحی دیتابیس و واسط های کاربری سفارشی را برای کارهای قویتر در اختیار دارند
  5. توسعه دهندگان از ماژول ها ، کد های VBA دستورات SQL برای ایجاد پایگاه های خاص و سفارشی بر اساس نیاز کاربران بهره می برند.

  محیط اکسس به گونه ای طراحی شده است که یک کاربر اکسل با آن بیگانگی نمی کند، ابزار و ویزارد های موجود در اکسس به راحتی امکان طراحی یک نرم افزار خوب را می دهد البته به نظر بنده اکسس نسبت به سایر محصولات پکیج آفیس می توانست بهتر از این باشد به عنوان مثال پیشرفت چشم گیر اکسل 2010 و 2013 نسبت به ورژن های قبلی کاملا مشهود بوده است که قبلا در مبحثی به این موضوع پرداخته شده است.
  ویرایش توسط ~M*E*H*D*I~ : 26 _ 04 _ 2014 در ساعت 10:27


 5. #4


  آخرین بازدید
  2 ساعت پیش
  تاریخ عضویت
  October_2011
  محل سکونت
  Sheet1!A1
  نوشته ها
  4,152
  امتیاز
  11612
  سپاس
  4,480
  سپاس شده
  10,994 در 2,952 پست

  دلیل اول: قابلیت کپی در اکسل و اکسس  یک راه مناسب برای امتحان میزان ارتباط در خانواده آفیس این است که داده های اکسل را در اکسس کپی کنیم ، کافی است اکسس را اجرا کنید و سپس یک شیت داده ایجاد نموده و داده های خود را در اکسل انتخاب کرده و کپی کنید و در صفحه ایجاد شده بچسبانید ، اکسس اعمالی که در بخش datasheet view اعم از تعریف نوع داده ها ، نامگذاری فیلد ها ، ایجاد رکورد جدید و ... صورت می گیرد را انجام می دهد ، به عنوان مثال اگر داده ای با فرمت تاریخ یا زمان وارد کنید اکسس فرمت تاریخ و زمان را برای آن در نظر می گیرد و یا اگر نامی را وارد کنید اکسس فرمت تکست را برای آن در نظر می گیرد.

  وقتی شما داده ها را از یک جدول اکسل به اکسس کپی می کنید نیازی به نامگذاری در اکسس ندارید ، به طور اتوماتیک اکسس از هیدر تیبل شما در اکسل برای نامگذاری فیلد ها استفاده می کند .


  ویرایش توسط ~M*E*H*D*I~ : 26 _ 04 _ 2014 در ساعت 11:16


 6. #5


  آخرین بازدید
  2 ساعت پیش
  تاریخ عضویت
  October_2011
  محل سکونت
  Sheet1!A1
  نوشته ها
  4,152
  امتیاز
  11612
  سپاس
  4,480
  سپاس شده
  10,994 در 2,952 پست

  دلیل دوم : امکان اشتراک گذاری داده های اکسل در یک جدول اکسس  یکی از ساده ترین راه های بهره مندی از مزایای اکسل و اکسس برقراری ارتباط بین یک شیت اکسل و جدول اکسس است.
  استفاده از لینک اکسس زمانی است که قصد دارید داده های خود را در اکسل نگهدارید با این حال به طور مداوم می بایست از امکانات اکسس همانند گزارش ها و کوئری ها و... استفاده کنید در این صورت ارتباط را از اکسس به اکسل برقرار خواهید کرد.
  اکسس دو نوع روش اساسی جهت ایجاد جداول دیتابیس را پشتیبانی می کند. کاربران قادرند بطور مستقیم جدوال مورد نیاز خود را در اکسس ایجاد کنند و یا از طریق یک منبع خارجی جداول مورد نیاز را به اکسس وارد نمایند. جداول خارجی دقیقا همانند جداول محلی در اکسس رفتار می کنند.
  از طریق Table Manager Wizard میتوان بروز رسانی و مدیریت جدول خارجی را در اکسس به انجام رساند  اطلاعاتی که به این صورت وارد اکسس می شوند read only هستند ، هرگونه ویرایش و تغییر در داده ها در اکسل صورت خواهد گرفت و به نحوی که گفته شد اطلاعات در اکسس بروز رسانی خواهدشد.


  ویرایش توسط ~M*E*H*D*I~ : 26 _ 04 _ 2014 در ساعت 11:26


 7. #6


  آخرین بازدید
  2 ساعت پیش
  تاریخ عضویت
  October_2011
  محل سکونت
  Sheet1!A1
  نوشته ها
  4,152
  امتیاز
  11612
  سپاس
  4,480
  سپاس شده
  10,994 در 2,952 پست

  دلیل سوم: وارد کردن اطلاعات از یک فایل اکسل به اکسس  این امکان وجود دارد که داده های اکسل را وارد اکسس کنید به نحوی که ارتباط آن با اکسل قطع گردد . وارد کردن اطلاعات از اکسل به اکسس دو مفهوم دارد ، یک مفهوم که به آن نیز اشاره شد لینک دادن داده های اکسل به اکسس است یعنی با تغییر داده ها در اکسل امکان رفرش کردن داده ها در اکسس وجود دارد در مفهوم دوم داده ها انتقال می یابند یعنی اکسس داده ها را در یک جدول جدید و یا جدول موجود قرار می دهد که امکان رفرش کردن وجود ندارد به این معنی که اگر داده های در اکسل تغییر کنند برای رفرش کردن داده ها مجددا بایست داده ها را به اکسس وارد کنید.
  در این روش می بایست از یکی از دو گزینه ای که در پنجره Get external dataدیده می شود استفاده کنید :

  Import the source data in to a new table in the current database
  Append a copy of the records to the table

  Import wizard گام به گام شما را برای وارد کردن اطلاعات راهنمایی خواهد کرد شما می توانید نوع داده را تعیین کنید ، هیدر داده ها را مشخص کنید ، کلید اولیه را تعیین کنید یا از اکسس بخواهید که برای جدول جدید کلید اولیه تولید کند.

  در گام هایی که طی می کنید اکسس خطاهای احتمالی را گزارش می دهد و می توانید نسبت به رفع آنها حین یا بعد از عملیات اقدام کنید به عنوان مثال اگر جدول شما حاوی کلید اولیه باشد و در ان کدی تکراری وجود داشته باشد اکسس به شما اخطار خواهد داد.
  نکته دیگر این است که در این روش داده ها را می توان در اکسل تغییر داد و دوباره اطلاعات را وارد کرد و یا اینکه تغییرات را در خود اکسس اعمال کرد .

  بعد از پایان عملیات می توان کلیه عملیات انجام شده را ذخیره نمود و می توانید با یک کلیک همه مراحل را بار دیگر انجام دهید و در صورت تغییر اطلاعات اولیه با سرعت جدول اکسس را اصلاح کرد حتی این امکان وجود دارد که از طریق Outlook یادآوری ایجاد کنید تا در زمان های خاصی برای وارد کردن اطلاعات آلارم دهد.

  بعد از پایان عملیات شما یک جدول محلی خواهید داشت که کلیه اعمالی که در اکسس قابل انجام است می توانید بر روی داده ها انجام دهید.
  ویرایش توسط ~M*E*H*D*I~ : 26 _ 04 _ 2014 در ساعت 11:36


 8. #7


  آخرین بازدید
  2 ساعت پیش
  تاریخ عضویت
  October_2011
  محل سکونت
  Sheet1!A1
  نوشته ها
  4,152
  امتیاز
  11612
  سپاس
  4,480
  سپاس شده
  10,994 در 2,952 پست

  دلیل چهارم :ارتباط با اکسس از طریق اکسل


  همانگونه که شرح داده شد داده های اکسل را میتوان وارد اکسس کرد اما این ارتباط به صورت عکس نیز امکان پذیر است . با روش های مختلف می توان داده های اکسس را به اکسل منتقل کرد.
  میتوان یک کانکشن در اکسل ایجاد کرد و ذخیره کرد و در هر زمان نسبت به ورود داده ها اقدام نمود از طریق ایجاد یک فایل odc میتوان به اطلاعات یک جدول و یا کوئری دست یافت.
  بعد از برقراری اتصال می توان به صورت اتوماتیک نسبت به بروز رسانی فایل اکسل در صورت تغییر داده ها در اکسس اقدام نمود.  1. به طور کلی می توان از اکسل به سایر پایگاه های داده مانند اکسس ارتباط برقرار کرد.
  2. می توانید از طریق ODBC driver یا OLE DP provider نسبت به برقراری ارتباط اقدام کرد.
  3. می توان از طریق یک کانکشن فایل همه اطلاعاتی که برای بازیابی داده های از اکسس مورد نیاز است تعریف کرد
  4. اطلاعات اتصال از در فایل اکسل کپی می شود و از طریق پنجره محاوره قابل ویرایش است.
  5. اطلاعاتی که وارد اکسل شد دقیقا همان کارایی داده های محلی اکسل را خواهند داشت.


  ابزار وارد کردن اطلاعات به اکسل متنوع هستند از طریق کپی کردن ساده داده ها تا imort کردن داده ها از اکسس ویا export کردن داده های اکسس به اکسل امکان پذیر است


  ویرایش توسط ~M*E*H*D*I~ : 26 _ 04 _ 2014 در ساعت 10:35


 9. #8


  آخرین بازدید
  18 _ 08 _ 2016
  تاریخ عضویت
  December_2010
  نوشته ها
  403
  امتیاز
  255
  سپاس
  753
  سپاس شده
  385 در 161 پست

  نقل قول نوشته اصلی توسط vatanparast نمایش پست ها


  اگرچه اکسل یک نرم افزار طراحی بانک های اطلاعاتی نیست اما به طور گسترده برای ذخیره اطلاعات بکار می رود ، حتی به عنوان ابزاری برای طراحی دیتابیس های ساده کاربرد دارد اما اکسل برای داده های مسطح طراحی گردیده است نه برای پایگاه داده رابطه ای.
  هرگاه نیاز باشد که یک جدول به چندین جدول با ساختار رابطه ای گسترش یابد اکسس انتخاب کاربران متخصص برای ایجاد یک پایگاه داده فوری خواهد بود .اکسس ابزار مناسبی برای جمع آوری داده های نامتجانس در یک موسسه خواهد بود . در اکسس می توان جداول متعددی ایجاد کرد و آنهارا بهم مرتبط ساخت، برای مشاهده اطلاعات اقدام به ایجاد کوئری نمود ، فرمت داده ها برای بالا بردن دقت مشخص نموده و فایل ها را بین کاربران متعدد به اشتراک گذاشته و اقدام به بروز رسانی داده ها کرد همچنین فرم ها و گزارشات قدرتمندی ایجاد کرد.
  اکسس برخلاف اکسل که یک صفحه گسترده ساده است پیچیده به نظر می رسد و شروع کار با آن برای کاربری که آشنایی ندارد ترسناک به نظر می رسد اما نیاز نیست در اکسس یک متخصص باشید زیرا اکسس برای کاربران با توانایی های مختلف طراحی شده و شما به میزانی که نیاز دارید آنرا بکار خواهید برد.
  سلام
  منظور از داده مسطح چیه؟
  خواستن ، توانستن است.

 10. سپاس ها (2)


 11. #9


  آخرین بازدید
  2 ساعت پیش
  تاریخ عضویت
  October_2011
  محل سکونت
  Sheet1!A1
  نوشته ها
  4,152
  امتیاز
  11612
  سپاس
  4,480
  سپاس شده
  10,994 در 2,952 پست

  نقل قول نوشته اصلی توسط dadvar نمایش پست ها
  سلام
  منظور از داده مسطح چیه؟
  پاسخ در لینک زیر

  اکسل ابزاری برای ذخیره اطلاعات!؟ 12. #10


  آخرین بازدید
  2 ساعت پیش
  تاریخ عضویت
  October_2011
  محل سکونت
  Sheet1!A1
  نوشته ها
  4,152
  امتیاز
  11612
  سپاس
  4,480
  سپاس شده
  10,994 در 2,952 پست

  دلیل پنجم:استفاده از ابزار گزارش گیری اکسس


  هنگامی که داده ها در اکسس قرار دارد می توانید از مزایای ابزار شگفت انگیز اکسس برای گزارش گیری استفاده کنید. با چند کلیک می توانید گزارش های خود را ایجاد کنید. با استفاده از ابزار Report wizard با چند کلیک می توانید گزارش های خود را تولید کنید ، فیلد های مورد نظر خود را حذف یا اضافه کنید، می توانید از اطلاعات خود برچسب تهیه کنید و یا layout مورد نظر خود را طراحی نمایید. Report design Tools هر آنچه برای طراحی یک گزارش حرفه ای نیاز دارید در اختیار شما قرار خواهد داد. ابزار فیلترینگ، مرتب سازی ، کنترل فرم ها ، تصاویر ، لینک و... در دسترس شما خواهد بود.  بعد از ایجاد گزارش دلخواه خود می توانید از اکسس برای ارسال آن به صورت اتوماتیک استفاده کنید می توانید آنرا ایمیل کنید یا با فرمت های مختلف ذخیره کنید و یا در شیرپوینت و وب به اشتراک بگذارید.
  ویرایش توسط ~M*E*H*D*I~ : 26 _ 04 _ 2014 در ساعت 10:37صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. ارتباط با جداول اکسس
  توسط hmajami1964 در انجمن سوالات اكسس - Access Questions
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: یک هفته پیش, 01:14
 2. نقدی بر نرم افزار اکسس
  توسط ~M*E*H*D*I~ در انجمن microsoft office
  پاسخ ها: 8
  آخرين نوشته: 21 _ 06 _ 2012, 19:10
 3. ایجاد اکسل شبیه اکسس ران تایم
  توسط silent در انجمن سوالات پیرامون ويژوال بيسيك - VBA Questions
  پاسخ ها: 19
  آخرين نوشته: 02 _ 06 _ 2012, 22:20
 4. اکسس
  توسط mehdi_201127 در انجمن سوالات پیرامون ويژوال بيسيك - VBA Questions
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: 15 _ 05 _ 2012, 15:45
 5. انتقال اطلاعات از اکسل به اکسس
  توسط lordsherwin در انجمن پیوت تیبل و پايگاه داده - Pivot Table and Database
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 10 _ 09 _ 2011, 15:28

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

اتصال اکسل به اکسس

ورود اطلاعات از اکسل به اکسس

وارد کردن اکسل در اکسس

نحوه ارتباط اکسل با اکسس

ارتباط بین اکسل و اکسس

فرم سازی در اکسس

لينك كردن فايل excel به access

ارتباط دادن اکسل با اکسس

ایجاد فرم اطلاعات روی اکسل

وارد کردن اطلاعات اکسل در اکسس

ذخیره اکسل در اکسس

سورس انتقال اطلاعات از اگسس به اکسل در vb6

کپی کردن اکسل در اکسس

ايجاد لينك در اكسس و اكسل

طريقه اتصال دو فرم در اكسل

ارتباط اکسس با اکسل

ماکرو برای انتقال داده از اکسس به اکسل

آموزش فرم سازی در اکسس

استفاده از دیتابیس اکسس در اکسل

نحوه دادن حقوق دسترسی با vb در اکسل

نحوه برقراری رابطه اکسس بااکسل.

ایجاد گزارش دراکسل2010

جابجایی فایل مربوط به هایپرلینک اکسل خراب

لینک داده ها در اکسس

ایجاد کانکشن بین فایل اکسل و فایل متنی

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
 • BB code ها فعال هستند
 • شکلک ها فعال هستند
 • کد [IMG] فعال است
 • کد [VIDEO] فعال است
 • کد HTML غیر فعال است