صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: رسم یک نمودار pie بصورت عکس پیوستی+ سئوال

آخرین بازدید
    2023/12/30
    سپاس
    10
    سپاس شده
    6 در 4 پست
    تعیین سطح نشده است

رسم یک نمودار pie بصورت عکس پیوستی+ سئوال

سلام و عرض خسته نباشید خدمت همه مدیران و دوستان عزیز اکسل ایران
    من یه نمودار دایره ای میخواستم رسم کنم به شکلی که در عکس زیر آورده شده. یعنی اون قاچ های دایره ای از هم یه مقدار فاصله داشته باشه و درصد و اسم هر استان هم کنارش بهمین شکل (یا حداقل یه کم شبیه این) بیاد.

سئوال دومم اینه که برای رسم نمودار ستونی میخوام اون میانگین اعداد رو بهمره حرف معنی داریش هم بالای هر ستون بنویسه طبق شکل زیر که با مستطیل قرمز مشخص شده مثلا 82.56b

ممنون میشم راهنمایی کنید و اگه خودتون یه دیتای فرضی بدین و فایل هر کدومو برام ضمیمه کنید.

موفق باشید.
    اخطار: این یک موضوع قدیمی است
    به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.
    تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست XY.jpg   images.jpg  

2. سپاس ها (1)

3.  

آخرین بازدید
    2020/02/12
    سپاس
    2,677
    سپاس شده
    872 در 225 پست
    سطح اکسل
    61.00 %

سلام خدمت شما دوست عزیز.
    کاری که شما می خواین رو خیلی راحت و با data label می تونین انجام بدین. فقط کافیه data label رو به نمودارتون اضافه کنید و برین تو تنظیماتش و مواردی رو که می خواین اضافه کنین. و اینکه نمودارتون پراکنده باشه که اصلا خودش یه نمونه نمودار( exploded pie in 3-d ) تو اکسل به همین صورت داریم که فقط باید انتخابش کنین.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    وقتی خدا مشکلت رو حل میکنه به تواناییش ایمان داری و وقتی مشکلت رو حل نمی کنه بدون که به تواناییت ایمان داره...

آخرین بازدید
    2023/12/30
    سپاس
    10
    سپاس شده
    6 در 4 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط komeilex نمایش پست ها
    سلام خدمت شما دوست عزیز.
    کاری که شما می خواین رو خیلی راحت و با data label می تونین انجام بدین. فقط کافیه data label رو به نمودارتون اضافه کنید و برین تو تنظیماتش و مواردی رو که می خواین اضافه کنین. و اینکه نمودارتون پراکنده باشه که اصلا خودش یه نمونه نمودار( exploded pie in 3-d ) تو اکسل به همین صورت داریم که فقط باید انتخابش کنین.
    سلام ممنون دوست خوبم حل شد.
    واسه قسمت دوم که روی نمودار میله ای بشه اون اعداد و حرف رو بزاریم رو هم بی زحمت یه نمونه مثل همین برام بذارین تا با به طریقه وارد کردن اعداد هم آشنا بشم.

بازم از لطف شما متشکرم.
    موفق باشید

6. سپاس ها (2)

آخرین بازدید
    2020/02/12
    سپاس
    2,677
    سپاس شده
    872 در 225 پست
    سطح اکسل
    61.00 %

قربان شما.
    خوب نمودار بعدیتون هم همون باید data label بهش اضافه کنین. البته اگر داده هاتون رو داشتین میتونستم طبق نظرتون درست کنم ولی چون داده هاتون رو قرار ندادین من با یه تکنیکی که به نظرم رسید براتون data label رو طراحی کردم وبه صورت دستی به نمودار اضافه کردم.
    در مورد هاشور خوردن نمودار هم راستش حضور ذهن ندارم که تو کدوم قسمت می تونیم این کار رو انجام بدیم
    وقتی خدا مشکلت رو حل میکنه به تواناییش ایمان داری و وقتی مشکلت رو حل نمی کنه بدون که به تواناییت ایمان داره...

آخرین بازدید
    2023/12/30
    سپاس
    10
    سپاس شده
    6 در 4 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط komeilex نمایش پست ها
    قربان شما.
    خوب نمودار بعدیتون هم همون باید data label بهش اضافه کنین. البته اگر داده هاتون رو داشتین میتونستم طبق نظرتون درست کنم ولی چون داده هاتون رو قرار ندادین من با یه تکنیکی که به نظرم رسید براتون data label رو طراحی کردم وبه صورت دستی به نمودار اضافه کردم.
    در مورد هاشور خوردن نمودار هم راستش حضور ذهن ندارم که تو کدوم قسمت می تونیم این کار رو انجام بدیم
    سلام مجدد و تشکر فراوران از زحماتتون
    فقط سئوالی که دارم اینکه شما در اکسل دیتاها رو به این صورت قرار دادین آیا دلیل خاصی داره یا نه ؟ منظورم حروف انگلیسی بدین شکل در کنار هم هست
    گلستان 81.42 a 81.42,a
    خراسان شمالی 72.61 b 72.61,b
    خراسلن جنوبی 68.74 c 68.74,c
    تهران 68.56 c 68.56,c

و همچنین این دیتا لیبل رو نمیشه بدون اینکه دستی وارد کنیم خود اکسل اضافه کنه؟ چون من با راهنمایی شما میتونم فقط اعداد رو بالای هر ستون بیارم اما حروف رو نه.

ممنون

9. سپاس ها (2)

آخرین بازدید
    2019/08/02
    سپاس
    120
    سپاس شده
    230 در 42 پست
    تعیین سطح نشده است

با سلام
    ببینید وقتی شما به نمودارتون datalable اضافه می کنید در قسمت فرمت مربوط به اون می بینید که تیک هایی مثل series value یا series name وجود داره خوب این data lable بعضی از ستون های شما رو میشناسه ولی بعضی ها رو هم نمیشناسه واسه اونهایی که میشناسه اگه به دردتون بخوره که داخل نمودار دیده بشه که تیک مربوطه اش رو میزنید ولی اگر به در شما نمیخوره تیکش رو بر میدارید تو اکسل 2013 امکان اضافه شده که شما گزینه های data lable مورد نظرتون رو به صورت دستی ولی به شکل یک محدوده براش تعیین کنید و اون هم به نمودار اضافه میشه این قسمت با نام data lable series اضافه شده ولی اگه از اکسل نسخه پایین تر استفاده می کنید مجبورید اونطور که میخواید داده ها در نمودار دیده بشه اونها را بنویسد تو سلولی و به صورت دستی به نمودارتون اضافه کنید

آخرین بازدید
    2020/02/12
    سپاس
    2,677
    سپاس شده
    872 در 225 پست
    سطح اکسل
    61.00 %

در مورد حروف انگلیسی که منظورم همون حروف معنی دار خودتون بود که بهش اضافه کردم. در مورد ترکیب این حروف و اعداد هم همون طور که آقای مسعودیان گفتن چون خواستم دیتا لیبل رو به صورت دستی بهش بدم این ترکیب رو به وجود آوردم.

آخرین بازدید
    2023/12/30
    سپاس
    10
    سپاس شده
    6 در 4 پست
    تعیین سطح نشده است

سلام
    با تشکر از راهنمایی های دوستان خوبم.
    الان میخوام یه نمودار رسم کنم که دیتاهاشو تو فایل اکسل پیوستی آوردم.لطفا بفرمایید چطوری میشه این نمودار سه متغییره رو رسم کنم.

ممنون
    • نوع فایل: xlsx Book1.xlsx اطلاعات (8.6 کیلو بایت, 14 نمایش)

آخرین بازدید
    2019/08/02
    سپاس
    120
    سپاس شده
    230 در 42 پست
    تعیین سطح نشده است

سلام
    ببینید من چون نمی دونستم دقیقا منظورتون چه نوع نموداری هست اونا رو به شکل ستونی رسم کردم که تو فایل پیوست هست تنها کاری که شما باید بکنید تقریبا کمی مرتب کردن داده هاتون هست که تو فایل می بینید باز هم اگه مشکلی بود در خدمتم
    • نوع فایل: xlsx Book1.xlsx اطلاعات (13.7 کیلو بایت, 22 نمایش)

آخرین بازدید
    2023/12/30
    سپاس
    10
    سپاس شده
    6 در 4 پست
    تعیین سطح نشده است

با سلام و تشکر از آقای مهندس مسعودیان بابت راهنمایی
    آقای مهندس یه جورایی همچین نموداری میخواستم با این تفاوت که میله های مربوط به C1 ,c2 ,C3 هر یک از گروهها بصورت چسبیده بهم کنار هم قرار بگیرند و هر کدام یه رنگ متفاوت داشته باشند(مثلا سی 1 آبی -سی 2 قرمز و...) و دیگه این C1 ,c2 ,C3 در پایین نمودار نیاد فقط بصورت مربعات کوچولویی در کنار نمودار بصورت راهنما قرار بگیرند و اون b1 , b2 , b3 و a1 , a2 بهمین شکل فعلی حفظ شوند.در ضمن یه کم اندازه این میله ها هم پهن تر باشه خیلی شکیل تر میشه.ممنون میشم زحمتشو بکشید آقای مهندس.

15. سپاس ها (1)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)