صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: پاسخ دومین مسابقه از سری ششم مسابقات مهارت در اکسل

آخرین بازدید
    یک روز پیش
    سپاس
    2,884
    سپاس شده
    4,886 در 1,380 پست
    سطح اکسل
    71.67 %

احتمالا" سوالات مخصوصا" اينطور طراحي مي گردد، چون اگر توجه کنيم در زير قسمت طرح سوال نيز براي روشن شدن مطلب کاربران سوالاتي را مطرح کرده اند ولي يا جواب داده نشده و يا جواب هم باز به صورت گنگ و دوپهلو بوده! يعني طراح مايل بوده که اين مطلب همين طور به صورت مبهم باقي بماند. البته همانطور که گفتم شايد اين مطلب بد هم نبوده چون دامنه پاسخها را زياد تر مي کرده و از بين آنها مي شد خوب و بد کرد.

2.  

آخرین بازدید
    یک روز پیش
    سپاس
    4,596
    سپاس شده
    11,990 در 3,203 پست
    سطح اکسل
    70.00 %

درود

تقریبا همه جواب هایی که به پاسخ رسیدن رو بنده بررسی کرذم و هم پاسخ های دوستان در این تایپیک ، یکی دوتا از پاسخ ها گرچه مختص همین مسئله بودند ولی بسیار هوشمندانه بودند، این نظر شخصی خودم هست که بهترین جواب جوابی هست که بدون دستکاری یا کمترین دستکاری برای مسائل مختلف جواب بده ، رویکرد من هم در مواجهه با این سوال همین بود که اگر سلول های حاوی داده بیشتر شد ، مقادیر تغییر کرد و بخصوص محدوده بزرگتر شد جواب بده به همین دلیل به راه حل اختصاصی اصلا فکر نکردم ، در مورد آرایه ای بودن هم فکر نمیکنم منافاتی با صورت مسئله داشته باشه، با این حال مهندس علی محمدی لطف داشتن که پاسخ بنده رو بهترین دونستن که به واقع اینطور نبوده.

آخرین بازدید
    2021/11/28
    سپاس
    66
    سپاس شده
    82 در 29 پست
    تعیین سطح نشده است

با سلام و احترام
    من از برگزاري اين مسابقه واقعا سپاسگزارم.
    راستش اين مسابقه رو به عنوان يك رقابت براي برنده شدن نمي بينم بلكه به عنوان يك چالش مي دونم كه هم كمك ميكنه چيزهاي بيشتري ياد بگيريم و هم اينكه از دانسته هامون بيشتر و بهتر استفاده كنيم.
    ولي در مورد اين مسابقه مي خوام بگم كه من به خاطر دارم كه بعد از طرح مسابقه در پاسخ به چند سئوالي كه شده بود ، جواب داده بوديد كه اگر محتواي يك سلول از A به aa عوض بشه ، بايد اين فرمول درست عمل كنه ولي از جوابهاي انتخاب شده فقط يكي از اونها به درستي عمل ميكنه كه بهتر هست كه در انتخاب جواب هاي صحيح بازنگري بشه .

درخواست من هم اينه كه لطف كنيد و تمام جوابهاي صحيح رو قرار بديد تا با روش ها و طرز فكرهاي ديگه هم آشنا بشيم.

سپاس از لطف شما

آخرین بازدید
    یک روز پیش
    سپاس
    2,884
    سپاس شده
    4,886 در 1,380 پست
    سطح اکسل
    71.67 %

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam741 نمایش پست ها
    مورد اين مسابقه مي خوام بگم كه من به خاطر دارم كه بعد از طرح مسابقه در پاسخ به چند سئوالي كه شده بود ، جواب داده بوديد كه اگر محتواي يك سلول از a به aa عوض بشه ، بايد اين فرمول درست عمل كنه
    سپاس از لطف شما
    نگفته بودند اگر عوض شود بايد اين فرمول درست عمل کند، بلکه گفته بودند (نقل به مضمون): مي تواند عوض شود ولي فعلا" براي همان a نوشته شده.
    که البته جوابي دو پهلو بود!

آخرین بازدید
    21 ساعت پیش
    سپاس
    18,190
    سپاس شده
    6,129 در 1,920 پست
    سطح اکسل
    72.00 %

حسام بحرانی به  ICQ ارسال پیام حسام بحرانی به Yahoo ارسال پیام
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam741 نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    من از برگزاري اين مسابقه واقعا سپاسگزارم.
    راستش اين مسابقه رو به عنوان يك رقابت براي برنده شدن نمي بينم بلكه به عنوان يك چالش مي دونم كه هم كمك ميكنه چيزهاي بيشتري ياد بگيريم و هم اينكه از دانسته هامون بيشتر و بهتر استفاده كنيم.
    ولي در مورد اين مسابقه مي خوام بگم كه من به خاطر دارم كه بعد از طرح مسابقه در پاسخ به چند سئوالي كه شده بود ، جواب داده بوديد كه اگر محتواي يك سلول از A به aa عوض بشه ، بايد اين فرمول درست عمل كنه ولي از جوابهاي انتخاب شده فقط يكي از اونها به درستي عمل ميكنه كه بهتر هست كه در انتخاب جواب هاي صحيح بازنگري بشه .

درخواست من هم اينه كه لطف كنيد و تمام جوابهاي صحيح رو قرار بديد تا با روش ها و طرز فكرهاي ديگه هم آشنا بشيم.

سپاس از لطف شما
    با سلام ، ضمن تشکر ویژه از شما به خاطر پیگیری و دقت نظرتون در خصوص این مسابقه ، این مطلب رو عرض کنم که ؛ شاید به قول شما این مسایقات را به عنوان یک چالش بتوان قلمداد کرد و حقیقتاً ملاک همه شرکت کنندگان در این مسابقات ، یک محک جدی و آشنایی با سطح دانش خود در اکسل است اما ، چیزی که مدنظر طراح و عنوان کننده سؤال است ، برای همه شرکت کنندگان ، ملاک و شاخص نهایی این مسابقات است . مطمئن باشید طراح چنین مسابقاتی ، بهترین راه حل ها را در نظر گرفته و زیباترین راه حل ها رو مد نظر قرار میده ، هرچند شاید به قول شما " بهتر هست كه در انتخاب جواب هاي صحيح بازنگري بشه "، اینجانب به نوبه خود ،
    پاسخ استاد مهدی وطن پرست
    ( ~M*E*H*D*I )
    را بهترین پاسخ می دانم و برای ایشان آرزوی بزرگترین موفقیت ها رو دارم .

با سپاس
    ɦɛʂɑɱ ɓɑɦɾɑɳɨ

ویرایش توسط حسام بحرانی : 2014/01/25 در ساعت 03:38
    !With God all things are possible

7. سپاس ها (3)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

انجمن اكسل ايران , اكسل , اكسس , سوال و جواب اكسل , سوال اكسس , انجمن اكسل ايران , توابع اكسل, آموزش اكسل, آموزش اكسس, VBA, ويژوال بيسيك

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)