نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: بحث و بررسی مسابقه سوم انجمن اکسل ایرانیان

آخرین بازدید
    2022/12/05
    سپاس
    4,596
    سپاس شده
    11,990 در 3,203 پست
    سطح اکسل
    70.00 %

Up بحث و بررسی مسابقه سوم انجمن اکسل ایرانیان

با درود

در این تایپیک لطفا کسانی که در مسابقه سوم شرکت داشتند یا نداشتند نظراتشون رو در مورد مسابقه و جواب داده شده مطرح کنند.

بنده خودم شرکت نکردم در این مسابقه وقتی هم براش نذاشتم چرا که اصولا با مرج کردن در اکسل به شدت مخالفم حالا سایر دوستان نظری دارند بفرمایند
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط Behnam : 2014/03/09 در ساعت 14:37

2.  

آخرین بازدید
    2023/10/14
    سپاس
    4,084
    سپاس شده
    3,091 در 786 پست
    سطح اکسل
    100 %

Behnam به Yahoo ارسال پیام
    البته این سوال کمی مشکل داشت و من به مهندس گفتم،صورت سوال به گونه ای بود که خواننده برداشت می کرد که سلول ها نباید پر باشه،اما خود مهندس با سلول های پر(پر بودن حداقل یک ستون الزامی است) حل کردند سوال رو،در این حالت که خیلی آسون بود اما بنده به شخصه نتونستم بدون اینکه سلول ها پر باشه جواب این سوال رو بدم
    هرچیز که در جستن آنی، آنی

آخرین بازدید
    2022/12/05
    سپاس
    4,596
    سپاس شده
    11,990 در 3,203 پست
    سطح اکسل
    70.00 %

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam نمایش پست ها
    البته این سوال کمی مشکل داشت و من به مهندس گفتم،صورت سوال به گونه ای بود که خواننده برداشت می کرد که سلول ها نباید پر باشه،اما خود مهندس با سلول های پر(پر بودن حداقل یک ستون الزامی است) حل کردند سوال رو،در این حالت که خیلی آسون بود اما بنده به شخصه نتونستم بدون اینکه سلول ها پر باشه جواب این سوال رو بدم
    اینکه سلول ها پر باشه که دیگه تکنیک خاصی نمیخواد اما صورت سوال این رو میگه که سلول ها نباید پر باشه در حال حاضر هم راهی به ذهنم نمیرسه که بشه بدون پر بودن چنین کاری انجام داد ، حتی جوابی هم در فایل پاسخ بهش اشاره شده خیلی پیچیده تر از جواب مورد نیاز به نظر میرسه ، البته بنده معتقدم پر نبودن سلول ها مد نظر بوده

آخرین بازدید
    2023/10/14
    سپاس
    4,084
    سپاس شده
    3,091 در 786 پست
    سطح اکسل
    100 %

Behnam به Yahoo ارسال پیام
    به قول شما مرج شدن سلول ها اونم تو یه بانک اطلاعاتی مثل ویروس میمونه،همه جا مشکل ایجاد می کنه،پس از پایه و اساس اشتباهه
    مرج کردن فقط واسه درست کردن فرم به درد می خوره
    هرچیز که در جستن آنی، آنی

آخرین بازدید
    2022/12/05
    سپاس
    4,596
    سپاس شده
    11,990 در 3,203 پست
    سطح اکسل
    70.00 %

حالا با فرض پر نبودن سلول راهی هست ؟

7. سپاس ها (2)

آخرین بازدید
    2024/01/21
    سپاس
    2,884
    سپاس شده
    4,889 در 1,381 پست
    سطح اکسل
    71.67 %

تغييرات ايجاد شده در conditional formating در ورژنهاي جديد (فکرکنم بعد از EXCEL2007) يک مقدار نامآنوس بود از اين نظر که کپي کردن فرمت شرطي در خانه هاي مجاور را يک سري تغييراتي داده بودند که يک مقدار گيج کننده شده.
    نرم افزار EXCEL در عين توانايي بالا بسيار ساده و به اصطلاح USER FRIEND است به همين خاطر آدم را بد عادت مي کند و يک کم که يک جايي اش توجه و دقت لازم داشته باشد آدم به خودش مي گويد: اه .... اين قسمت چقدر به هم ريخته است !!!!!!!!!
    من خودم چون اين مقوله به صورت گسترده به کارم نمي آمد، ارزش اينکه برايش وقت بگذارم را نداشت. به همين دليل سوال مسابقه را که ديدم زياد به آن توجه نکردم.
    آيا شما هم با من هم عقيده ايد که کپي فرمت شرطي در خانه هاي مجاور در اکسلهاي قديم راحت تر بود؟ يا اينکه من اشتباه مي کنم؟

آخرین بازدید
    2022/12/05
    سپاس
    4,596
    سپاس شده
    11,990 در 3,203 پست
    سطح اکسل
    70.00 %

نقل قول نوشته اصلی توسط علي پارسا نمایش پست ها
    تغييرات ايجاد شده در conditional formating در ورژنهاي جديد (فکرکنم بعد از EXCEL2007) يک مقدار نامآنوس بود از اين نظر که کپي کردن فرمت شرطي در خانه هاي مجاور را يک سري تغييراتي داده بودند که يک مقدار گيج کننده شده.
    نرم افزار EXCEL در عين توانايي بالا بسيار ساده و به اصطلاح USER FRIEND است به همين خاطر آدم را بد عادت مي کند و يک کم که يک جايي اش توجه و دقت لازم داشته باشد آدم به خودش مي گويد: اه .... اين قسمت چقدر به هم ريخته است !!!!!!!!!
    من خودم چون اين مقوله به صورت گسترده به کارم نمي آمد، ارزش اينکه برايش وقت بگذارم را نداشت. به همين دليل سوال مسابقه را که ديدم زياد به آن توجه نکردم.
    آيا شما هم با من هم عقيده ايد که کپي فرمت شرطي در خانه هاي مجاور در اکسلهاي قديم راحت تر بود؟ يا اينکه من اشتباه مي کنم؟
    منظور شما رو به درستی متوجه نشدم علی جان تجربه ثابت کرده ورژن های جدید به مراتب کار هارو راحت کرده ارائه ورژن 2007 بعد از 2003 آفیس رو متحول کرده ، اما در رابطه با بحث تایپیک با گفته شما موافقم این مسابقه به شدت غیر کاربردی بود ، حتی فرمولی که برای جواب داده شده علاوه بر اینکه بخش اولش یعنی ceiling اضافه هست بخش دومش هم از ارزش آموزشی ناچیزی برخوردار بود ، شاید اگه فرمولی ارائه بشه برای سلول های خالی ارزشمند باشه که گمان نکنم راهی برای این کار باشه

آخرین بازدید
    2020/02/12
    سپاس
    2,677
    سپاس شده
    872 در 225 پست
    سطح اکسل
    61.00 %

خوب همون طور که استاد اشاره کرده بودن این مسابقه از روی سوال یکی از کاربرا مطرح شده پس کاملا کاربردیه.
    درسته یه سری اشکالاتی داشت ولی باز هم من خودم یه سری نکته آموزشی ازش یاد گرفتم مثلا راجع به تابع counta یه سری مطلب یاد گرفتم.
    بزرگترین چیزیم که یاد گرفتم این بود که هر چقدر هم که اکسل بخونم بازم با یه سوال که جوابی به این کوتاهی داشت می تونم غافلگیر بشم.
    ممنون از استاد
    وقتی خدا مشکلت رو حل میکنه به تواناییش ایمان داری و وقتی مشکلت رو حل نمی کنه بدون که به تواناییت ایمان داره...

آخرین بازدید
    2015/10/25
    سپاس
    70
    سپاس شده
    280 در 92 پست
    تعیین سطح نشده است

تصحیح پاسخ مسابقه سوم سری ششم (chal-6.3)

سلام ...
    فایل پیوست پاسخ مسابقه بدون تابع ceiling هستش که هنوز جواب میده و همچنین کل رنج با یک رول در کاندیشنال فرمتینگ اپلای میشه و نیازی به استفاده از دو رول برای تحت پوشش قرار دادن کل رنج نیست...

با تشکر از اساتید برای این سوال بسیار جالب و کاربردی...
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

آخرین بازدید
    2022/12/05
    سپاس
    4,596
    سپاس شده
    11,990 در 3,203 پست
    سطح اکسل
    70.00 %

بد نیست یک توضیحی هم در مورد تابع ceiling داده بشه

شکل کلی تابع

کد HTML:
     CEILING(number1,significance) 

این تابع عملیات رند کردن یک عدد رو به نزدیکترین عدد طبیعی که دورتر از صفر است انجام می ده. به طور مثال شما می خواید نتیجه محاسبتون رو با یک رقم اعشار و درجه اهمیت 0.1 نمایش بدید به عبارتی دقت تا 0.1 برای ما اهمیت داره. بنابراین آرگومان دوم که نشانگر اهمیت عدده رو بر روی 0.1 قرار می دیم.

مثال

کد PHP:
    CEILING(2.251)=3
    CEILING
    (2.25,2) =4
    CEILING
    (-2.5,.-1)=-3
    CEILING
    (-2.758,-.01)=-2.76
    CEILING
    (4.26,.01)= 4.3 

البته من هنوز متوجه نشدم کاربرد این تابع در پاسخ مسابقه چه مزیتی داشته

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)