صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: چگونگی تهیه پرسشنامه در Excel

آخرین بازدید
    2016/01/15
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

چگونگی تهیه پرسشنامه در Excel

با سلام
    من قصد دارم پرسشنامه ای با سوالات چند گزینه ای که هر یک از گزینه ها شامل چند خط می باشد در اکسل تهیه کنم. اما دقیقا نمی دانم چطور باید این کار را انجام دهم یعنی چگونه پس از هر سوال گزینه ها را وارد کنم و چگونه امکان انتخاب یک گزینه از میان گزینه های موجود را به پاسخگویان بدهم!!
    از دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند خواهش می کنم راهنماییم کنند.
    ممنون
    اخطار: این یک موضوع قدیمی است
    به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.

2.  

آخرین بازدید
    2 هفته پیش
    سپاس
    294
    سپاس شده
    881 در 210 پست
    سطح اکسل
    81.00 %

mrexcel به Yahoo ارسال پیام

RE: چگونگی تهیه پرسشنامه در Excel

با سلام
    كاري كه شما ميخواهيد انجام بدهيد بايد ببينيد چه ويژگي مهم دارد
    مثلا آيا ميخواهد محاسبات را هم انجام دهد.
    ايا بايد گرفيك زيبائي داشته باشد
    يا............
    فايلي را كه پيوست كردم 4 نوع مختلف از طراحي را در درون ان قرار دادم لطفا ملاحظه فرمائيد
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

آخرین بازدید
    2023/01/02
    سپاس
    47
    سپاس شده
    41 در 15 پست
    سطح اکسل
    54.00 %

p30vahid به Yahoo ارسال پیام

با سلام

ولي ظاهراً دوست ما قصد دارد يك پرسش 4 گزينه اي ايجاد نمايد كه تنها بتوان يكي از 4 گزينه را انتخاب كرد و قابل پرينت كردن نيز باشد . اگر منظور شما اين هست تا راهنمايي نمايم ؟

با احترام

آخرین بازدید
    2016/01/15
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

با عرض سلام و تشکر از توجه جنابعالی [code]

من دو نوع پرسشنامه دارم که می خواهم آنها را در فرمت اکسل آماده کنم و فایل اکسل را
    کد PHP:
    برای پاسخگویان ارسال کنمهریک از این پرسشنامه ها دارای چندین بخش است که هر بخش شامل تعدادی سوال است.  
    سوالات یکی از پرسشنامه ها شامل گزینه هایی است که باید فقط یکی از آنها توسط پاسخگویان انتخاب گردد یا به اصطلاح تیک بخوردو پرسشنامه دیگر دارای سوالاتی است که باید بر مبنای طیف لیکرت پاسخ داده شوند و از بین اعداد 1 تا 5 یک گزینه تیک بخورد
    می خواستم بدانم:

1. گزینه هایی را که باید تیک بخورند یابه عبارتی check box ها را چگونه باید در اکسل ایجاد کرد؟
    2. چطور می شود این قابلیت را تعریف کرد که تنها یکی از گزینه ها قابل انتخاب کردن باشند؟
    3. آیا باید بخشهای مختلف پرسشنامه را که حاوی سوالات مربوط به خودش است در شیت ها ی جداگانه یک فایل وارد کنم و نام شیت را به عنوان آن بخش تغییر دهم، یا اینکه هر بخش را در یک فایل جداگانه اکسل وارد کنم؟
    با توجه به اینکه توزیع این پرسشنامه به گونه ای است که ممکن است بخشهای مختلف توسط افراد مختلف پاسخ داده شوند، یا شاید  یک فرد بخواهد به چندین بخش از پرسشنامه پاسخ دهد
    ببینید من این پرسشنامه ها را تحت وب هم برای پاسخگویان ارسال می کنم و در آنجا بخشها به لینک های جداگانه تقسیم شده اند و لینک ها برای افراد ارسال می شوند تا هر کس با توجه به دانش خود در حوزه های مختلف بتواند به سوالات موجود در یک لینک یا چند لینک پاسخ دهددر واقع می خواهم چنین امکانی در فرم اکسل پرسشنامه نیز تعبیه شود

امیدوارم توضیحات فوق برای ارائه راهنمایی به بنده مفید و کافی بوده باشد
    لطفا با پاسخ به سوالات بنده و نیز بیان هر گونه راهنمایی دیگری که فکر می کنید در تهیه مناسبتر فرمت اکسل پرسشنامه ها به من کمک می کند من را در انجام این کار یاری فرمایید.
    پیشاپیش از رهنمودهای مفید و ارزشمند جنابعالی سپاسگزارم![hr]
    با عرض سلام و تشکر از توجه جنابعالی

من دو نوع پرسشنامه دارم که می خواهم آنها را در فرمت اکسل آماده کنم و فایل اکسل را
    [php]برای پاسخگویان ارسال کنم. هریک از این پرسشنامه ها دارای چندین بخش است که هر بخش شامل تعدادی سوال است.
    سوالات یکی از پرسشنامه ها شامل گزینه هایی است که باید فقط یکی از آنها توسط پاسخگویان انتخاب گردد یا به اصطلاح تیک بخورد. و پرسشنامه دیگر دارای سوالاتی است که باید بر مبنای طیف لیکرت پاسخ داده شوند و از بین اعداد 1 تا 5 یک گزینه تیک بخورد.
    می خواستم بدانم:

1. گزینه هایی را که باید تیک بخورند یابه عبارتی check box ها را چگونه باید در اکسل ایجاد کرد؟
    2. چطور می شود این قابلیت را تعریف کرد که تنها یکی از گزینه ها قابل انتخاب کردن باشند؟
    3. آیا باید بخشهای مختلف پرسشنامه را که حاوی سوالات مربوط به خودش است در شیت ها ی جداگانه یک فایل وارد کنم و نام شیت را به عنوان آن بخش تغییر دهم، یا اینکه هر بخش را در یک فایل جداگانه اکسل وارد کنم؟! با توجه به اینکه توزیع این پرسشنامه به گونه ای است که ممکن است بخشهای مختلف توسط افراد مختلف پاسخ داده شوند، یا شاید یک فرد بخواهد به چندین بخش از پرسشنامه پاسخ دهد.
    ببینید من این پرسشنامه ها را تحت وب هم برای پاسخگویان ارسال می کنم و در آنجا بخشها به لینک های جداگانه تقسیم شده اند و لینک ها برای افراد ارسال می شوند تا هر کس با توجه به دانش خود در حوزه های مختلف بتواند به سوالات موجود در یک لینک یا چند لینک پاسخ دهد. در واقع می خواهم چنین امکانی در فرم اکسل پرسشنامه نیز تعبیه شود.

امیدوارم توضیحات فوق برای ارائه راهنمایی به بنده مفید و کافی بوده باشد. لطفا با پاسخ به سوالات بنده و نیز بیان هر گونه راهنمایی دیگری که فکر می کنید در تهیه مناسبتر فرمت اکسل پرسشنامه ها به من کمک می کند من را در انجام این کار یاری فرمایید.
    پیشاپیش از رهنمودهای مفید و ارزشمند جنابعالی سپاسگزارم!

آخرین بازدید
    2 هفته پیش
    سپاس
    294
    سپاس شده
    881 در 210 پست
    سطح اکسل
    81.00 %

mrexcel به Yahoo ارسال پیام

در سئوال اول شما بايد از مسير زير منوي developer را فعال نماييد .
    exceloption>papular>سومين تيك را بزنيد منوي ديگري به منوهاي اكسل اضافه ميشود كه ميتوانيد از داخل ان چك باكس را انتخاب كنيد .
    سئوال دوم : اگر شما به جاي چك باكس option button را انتخاب كنيد در هر زمان فقط يكي از گزينه ها قابل انتخاب كردن است

آخرین بازدید
    2021/12/05
    سپاس
    29
    سپاس شده
    863 در 365 پست
    تعیین سطح نشده است

shamsololama به Yahoo ارسال پیام

با درود فراوان
    دوست گرامی در مورد ساخت پرسشنامه اگر نیاز داشتید نمونه فایل را در اینجا و یه به ایمیل من بفرستید تا یک نمونه را آماده کنم و شرایط خاصی اگر در پرسشنامه نیاز است اعمال شود بگوئید چون یکی از دوستان چنین سئوالی داشتند که یک نمونه برایشان آماده کردم با این خصوصیت که از بین چهار و یا پمج جواب فقط یکی می توان انتخاب کرد و پس از انتخاب دیگر قابل برگشت نبود و آن گزینها غیر فعال می شود و امکان تغییر جواب را از کاربر میگرفت نمیدانم شما نیز در این پرسش نامه چنین چیزی مدنظر دارید یا نه

آخرین بازدید
    2016/01/15
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

با سلام
    من نمی خوام امکان تغییر جواب برای پاسخگو وجود نداشته باشه فقط می خوام که برای هر سوال تنها حق انتخاب یک گزینه را داشته باشه که به نظر می رسد این امر با قرار دادن option botton فراهم می شود.
    گزینه های این پرسشنامه طولانی است و می خواهم بدانم آیا امکان دارد که ادامه عبارات در خط بعد و زیر خط اول در یک سلول قرار گیرد بطوریکه کل عبارات در نمای معمولی صفحه اکسل قابل مشاهده باشد و نیاز نباشد تا با جابجا کردن نوار پایین صفحه بقیه عبارت را خواند و همچنین در پرینت هم مشکل ساز است چراکه قسمتی که خارج از ناحیه پرینت قرار می گیرد چاپ نمی شود، wrap را امتحان کردم اما انتخاب wrap باعث می شود عرض ستون خیلی زیاد شود و به شکل نامتعارفی درآید و این مد نظرم من نیست.

در ضمن من می خواستم نمونه ای از فرمی را که آماده کردم برایتان ارسال کنم تا ببینید و اگر مشکلی دارد به بنده تذکر دهید تا اصلاح کنم اما نمی دانم در اینجا چطور باید فایل را ضمیمه کنم یا اگر بخوام براتون رایانامه ارسال کنم چطور باید فایل را attach کنم!!!

با تشکر فراوان از راهنماییتون

آخرین بازدید
    2021/12/05
    سپاس
    29
    سپاس شده
    863 در 365 پست
    تعیین سطح نشده است

shamsololama به Yahoo ارسال پیام

با درود فراوان

برای گذاشتن فایل ضمیمه وقتی که ارسال پاسخ را می زنید در قسمت افزودن ضمیمه در پائین صفحه فایل را انتخاب میکنید و سپس از طریق قراردادن در متن آن را در متن قرار می دهی با ارسال پاسخ فایل ضمیمه نیز ارسال میشود

و یا از طریق میل یاهو می توانی برایم ارسال کنی

shamsololama@yahoo.com

و برای اینکه کل متن را در یک سل نمایش دهی می توانی در فرمت سل همانجایی در تبی که wrap را انتخاب کرده ای بجای اینکار در قسمت Vertical از فرور ریز آن گزینه Justify را انتخاب کن

منتظر ارسال فایل نمونه شما هستم

آخرین بازدید
    2016/01/15
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

با سلام
    من در پرسشنامه برای انتخاب گزینه ها از option button استفاده کردم بدین منظور که برای هر سوال تنها یک گزینه قابل انتخاب باشد اما الان در پرسشنامه تهیه شده وقتی در یک سوال یک گزینه انتخاب می شود و پاسخگو قصد دارد در سوال بعدی یک گزینه را انتخاب کند گزینه انتخاب شده سوال قبلی حذف می شود. این اشکال را چگونه می توانم برطرف کنم؟!!
    تفاوت انتخاب button ها از بخش From Controls و بخش ActiveX Controls در تب Insert منوی Developer چیست؟! من optoin button را از بخش ActiveX Controls انتخاب کردم و برای همه سوالات copy-paste کردم.
    و سوال دیگر اینکه چگونه می توانم در مورد روش استفاده از دیگر موارد تب Insert از قبیل Combo Box، List Box ،Scroll Bar،.... اطلاعات کسب کنم؟!! در مورد اینکه گزینه هایی که در لیست کشویی باید قرار گیرند و یا در Combo Box و قابل انتخاب کردن باشند در کجا اضافه می شوند؟!!!
    در ضمن من گزینه افزودن ضمیمه را در بخش ارسال پاسخ نمی توانم پیدا کنم!!! آیکونهای مربوط به افزودن لینک، عکس، کد PHPو .... را می بینم اما تصویر افزودن ضمیمه را پیدا نمی کنم!!! می خواستم نمونه ای از سوالات پرسشنامه را ضمیمه کنم تا بهتر متوجه اشکال پیش آمده بشوید.
    از راهنماییتون متشکرم

آخرین بازدید
    2011/08/03
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط mrexcel
    با سلام
    كاري كه شما ميخواهيد انجام بدهيد بايد ببينيد چه ويژگي مهم دارد
    مثلا آيا ميخواهد محاسبات را هم انجام دهد.
    ايا بايد گرفيك زيبائي داشته باشد
    يا............
    فايلي را كه پيوست كردم 4 نوع مختلف از طراحي را در درون ان قرار دادم لطفا ملاحظه فرمائيد
    با سلام
    فایل ارسالی شما رو دیدم و یک سوال در مورد اون دارم:
    چطوری بقیه صفحه رو حذف کردید؟ چطور میشه صفحه گسترده رو محدود کرد؟
    [hr]
    نقل قول نوشته اصلی توسط stranger2004
    با سلام
    من در پرسشنامه برای انتخاب گزینه ها از option button استفاده کردم بدین منظور که برای هر سوال تنها یک گزینه قابل انتخاب باشد اما الان در پرسشنامه تهیه شده وقتی در یک سوال یک گزینه انتخاب می شود و پاسخگو قصد دارد در سوال بعدی یک گزینه را انتخاب کند گزینه انتخاب شده سوال قبلی حذف می شود. این اشکال را چگونه می توانم برطرف کنم؟!!
    تفاوت انتخاب button ها از بخش From Controls و بخش ActiveX Controls در تب Insert منوی Developer چیست؟! من optoin button را از بخش ActiveX Controls انتخاب کردم و برای همه سوالات copy-paste کردم.
    و سوال دیگر اینکه چگونه می توانم در مورد روش استفاده از دیگر موارد تب Insert از قبیل Combo Box، List Box ،Scroll Bar،.... اطلاعات کسب کنم؟!! در مورد اینکه گزینه هایی که در لیست کشویی باید قرار گیرند و یا در Combo Box و قابل انتخاب کردن باشند در کجا اضافه می شوند؟!!!
    در ضمن من گزینه افزودن ضمیمه را در بخش ارسال پاسخ نمی توانم پیدا کنم!!! آیکونهای مربوط به افزودن لینک، عکس، کد PHPو .... را می بینم اما تصویر افزودن ضمیمه را پیدا نمی کنم!!! می خواستم نمونه ای از سوالات پرسشنامه را ضمیمه کنم تا بهتر متوجه اشکال پیش آمده بشوید.
    از راهنماییتون متشکرم
    باید گزینه های مربوط به هر سوال رو داخل یک Group Box قرار بدید که مشخص باشه از بین کدوم گزینه ها فقط یکی شون میتونه انتخاب بشه! وگرنه تمام آپشن های داخل صفحه توی یه گروه قرار میگیرن و فقط یکیشون قابل انتخاب خواهد بود.
    برای لیست کشویی، باید روی شکل راست کلیک کنید و از قسمت Format control روی تب control سلول های رنج داده رو مشخص کنید.(Data Range) مثلا اگه سه تا آپشن دارید سلول های A1 تا A3 رو بهش معرفی کنید و بعدا کلمات مورد نظرتون رو تو اون خونه ها وارد کنید تا توی لیست نمایش داده بشند.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)