صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: محافظت از اکسل

آخرین بازدید
    2013/06/18
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

محافظت از اکسل

با سلام
    آیا امکان محافظت از یک فایل اکسل وجود داره ؟ مثلا با vb
    بطوری که نشه پسورد شیتها را پیدا کرد حتی با برنامه های رایج مثل password kit
    یا .....
    اخطار: این یک موضوع قدیمی است
    به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.

2.  

آخرین بازدید
    2020/11/02
    سپاس
    150
    سپاس شده
    53 در 27 پست
    تعیین سطح نشده است

RE: محافظت از اکسل

با سلام
    بله كه ميشه
    از امكانات اكسل يكيش محافظت كردنه
    از قسمت protect تنظيمات دلخواهتو ميدي
    تو قسمت password يه پسوورد با حروف فارسي بنويس
    عمرا اگه بشه پسووردشو پيدا كرد
    خودتم اگه پسووردو فراموش كردي بايد باهاش خداحافظي كني
    سعي كن پسووردت ۲كلمه اي باشه كه باز كردنش محال بشه
    البته اساتيد بهتر ميدونن
    من از دانسته هاي اندك خودم گفتم

آخرین بازدید
    2021/07/17
    سپاس
    2
    سپاس شده
    58 در 39 پست
    تعیین سطح نشده است

با سلام
    شما حتي مي توانيد فرمول هاي نوشته شده را نيز مخفي كنيد از قسمت protection تيك مربوط به Hidden را بزنيد .
    موفق باشيد.

آخرین بازدید
    2021/12/05
    سپاس
    29
    سپاس شده
    863 در 365 پست
    تعیین سطح نشده است

shamsololama به Yahoo ارسال پیام

با درود فروان
    باید در نظر داشت که به هیچ وجع نمیتوان پسورد و قفلی رو روی برنامه گذاشت که هیچ کس نتواند آن را باز کرد در واقع با گذاشتن پسورد های مختلف روی یک فایل می تواند تعداد کسانی که می توانند آن را باز کنند را کمتر کرد و به حداقل رساند
    البته باید این را هم در نظر گرفت که کسانی که برای باز کردن این قفل ها مشکلی ندارند تعداد زیادی نیستند یعنی هرچه پسوردی و روش قفل کردن فایل پیچیده تر باشد می توان امنیت آن را بالاتر برد ولی هیچ وقت تعداد کسانی که می توانند آن را باز کنند به صفر نخواهد رسید .
    چرا که پسورد های که در قسمت protection اکسل ایجاد می کنیم به غیر از نرم افزارهای که برای باز کردن آن ساخته شده اند در خود اکسل نیز می توان برنامه ای نوشت که چنین صفحه های که قفل هستند رو باز کند
    و روش های که دوستان فرموده بودند نیز امنیت فایل را تا حدی بالا می برد که تعداد زیادی از افراد قادر به باز کردن آن نخواهند بود[hr]
    از نظر من قفل های معمول فایل اکسل گذاشتن قفل با وی بی خوبه و طراحی برنامه به صورتی انجام دهید که تا زمانی که ماکرو ها از طرف کاربر فعال نشده برنامه نیز قابل استفاده نباشد و در صورت فعال شده ماکرو در وی بی دستوری بنویس که اگر برنامه با پسوردی غیر از پسورد شما باز شده باشد برنامه را ازبین ببرد و یا فایل را دوباره قفل کند و یا هر کاری که لازم میدانید و بهتره طراحی قفل را به صورتی انجام دهید که بصورت ک معما باشد که در طی باز کردن آن اگر اشتباهی رخ دهد برنامه را ازبین برده و یا...

6. سپاس ها (1)

آخرین بازدید
    2013/06/18
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

خیلی ممنون
    میشه بیشتر توضیح بدید و فرمول آن را بدید ؟
    ممنون میشم

آخرین بازدید
    2021/12/05
    سپاس
    29
    سپاس شده
    863 در 365 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط razeghi
    خیلی ممنون
    میشه بیشتر توضیح بدید و فرمول آن را بدید ؟
    ممنون میشم
    با درود فراوان
    یک نمونه فایل را برای مثال در اینجا قرار می دهم که بعضی از کارهای امنیتی که خدمت شما عرض کردم در آن بکار رفته که می توانید ببینید و اگر پرسشی باقی ماند در خدمت شما هستم
    در این فایل برای فعال سازی آیتم ها یی که می خواهید با آنها کار انجام دهید نیاز به رمز عبور دارد که سه نمونه رمز عبور در فایل قابل استفاده است
    یکی رمز عبوری است که با سطح دست رسی محدود فقط به کاربر اجازه می دهد که دیتا وارد کند و لی دست رسی به ویرایش فایل ندارد
    که سطح دست رسی آن 2 قرار داده شده مثل رمز عبور

user name:
    shams
    Password :
    12
    رمز عبور دیگری که سطح دست رسی آن بیشتر بوده و ویرایش هم می تواند انجام دهد و رکورد جدید را وارد کند ولی اجازه معرفی نام کاربری و رمز عبور جدید را ندارد
    مثل
    نام کاربری:
    exceliran
    رمز عبور:
    1
    و رمز عبور دیگری که سطح دست رسی آن نامحدود بوده و به تمام امکانات فایل دست رسی دارد
    نام کاربری:
    admin
    رمز عبور:
    123
    برای وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور ابتدا روی شکل کلید سمت چپ فرم کلیک کنید و نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید
    تا لینکها فعال شوند
    و اینکه وی بی آن را قفل نکرده ام تا بتوانید کد های آن را ببینید و استفاده کنید ولی در کل زمانی که این فایل را در اختیار کاربر قرار می دهیم وی بی آن نیز قفل می کنیم
    فایل که در اختیار شما قرار داده ام هنوز کامل نیست ولی برای دیدن روش های امنیتی روی یک فایل قابل استفاده است

توجه:
    به دلیل آنکه حجم فایل زیاد بود و این تالار اجاز ضمیمه کردن فایلهای زیپ شده نیز نمی دهد مجبور شدم فایل زیپ شده را با پسوند xls در اینجا قرار دهدم
    پس زمانی که فایل را دانلود کردید ابتدا پسوند آن را به rar تغییر دهید سپس آنزیپ کنید تا فایل اکسل را بتوانید باز کنید

فایل نمونه:
    [attachment=157]
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

9. سپاس ها (2)

آخرین بازدید
    2013/06/18
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

خیلی ممنون
    راستش برنامه حقوق و دستمزد تحت اکسل207 نوشتم که تا 500 نفر رو ساپورت می کنه و امکانات مختلفی همچون صدور فیش حقوقی , صدور سند حسابداری با 4 مرکز هزینه و لیست پرداخت و لیست بیمه و گزرش وام رو داره و فقط از فرمولهای اکسل استفاده کردم چون از VB اصلا سر در نمی آرم
    مثلا برای ذخیره اطلاعات ماه های مختلف مجبور شدم از 12 شیت استفاده کنم و برای شیت گزارشات مجبورم اطلاعات تمام 12 شیت را به یک شیت انتقال بدم تا بتونم با انتخاب ماه مربوطه گزارش لازم رو بگیرم که حجم برنامه بالا میره و سرعت برنامه پایین میاد
    فکر کنم با VB بشه کار را راحت تر کرد , برای یادگیری VB راهنمائیم کنید و اگه خواستم برنامه رو کامل کنم چطوری میتونم از کمک شما بهره بگیرم .
    ضمنا یک برنامه ار اینترنت دانلود کردم که بعد از نصب فرم اکسلی باز شد که با کلیک روی آیکونش فرم جدیدی باز میشد تقریبا مثل اکسس بود . چطوری میشه اون برنامه رو نوشت ؟
    خیلی خیلی متشـــــــــــــــــــــک رم

آخرین بازدید
    2021/12/05
    سپاس
    29
    سپاس شده
    863 در 365 پست
    تعیین سطح نشده است

نقل قول نوشته اصلی توسط razeghi
    خیلی ممنون
    راستش برنامه حقوق و دستمزد تحت اکسل207 نوشتم که تا 500 نفر رو ساپورت می کنه و امکانات مختلفی همچون صدور فیش حقوقی , صدور سند حسابداری با 4 مرکز هزینه و لیست پرداخت و لیست بیمه و گزرش وام رو داره و فقط از فرمولهای اکسل استفاده کردم چون از VB اصلا سر در نمی آرم
    مثلا برای ذخیره اطلاعات ماه های مختلف مجبور شدم از 12 شیت استفاده کنم و برای شیت گزارشات مجبورم اطلاعات تمام 12 شیت را به یک شیت انتقال بدم تا بتونم با انتخاب ماه مربوطه گزارش لازم رو بگیرم که حجم برنامه بالا میره و سرعت برنامه پایین میاد
    فکر کنم با VB بشه کار را راحت تر کرد , برای یادگیری VB راهنمائیم کنید و اگه خواستم برنامه رو کامل کنم چطوری میتونم از کمک شما بهره بگیرم .
    ضمنا یک برنامه ار اینترنت دانلود کردم که بعد از نصب فرم اکسلی باز شد که با کلیک روی آیکونش فرم جدیدی باز میشد تقریبا مثل اکسس بود . چطوری میشه اون برنامه رو نوشت ؟
    خیلی خیلی متشـــــــــــــــــــــک رم
    با درود فراوان
    بله برای نوشتن همچنین برنامه ای باید با وی بی اکسل این کار رو انجام بدی نمیدونم برنامه که من بالا قرار داده ام دانلود کرده اید یا نه چون این برنامه نیز با فرم طراحی شده و برای آموزش وی بی هم تالار مخصوص وی بی در همین سایت داریم و برای تکمیل برنامه ات هم هر کمکی از دست من بر بیاد درخدمتم

آخرین بازدید
    2013/06/18
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

با سلام و تشکر
    چگونه میتوان مقدار یک سلول (مثل یک متن) را در سربرگ چاپ نمود البته با دستور vb
    و چگونه میتوان از فیلتر استفاده کرد البته با vb
    ممنون از راهنمائیتون

آخرین بازدید
    2021/12/05
    سپاس
    29
    سپاس شده
    863 در 365 پست
    تعیین سطح نشده است

fبا درود فراوان

در مورد درج یک متن یا تاریخ یا چیزی که مد نظر ماست در پست زیر توضیح داده شده و نمونه فایل نیز قرار داده ام
    http://forum.exceliran.com/showthread.php?tid=208&page=2&highlight=%D8%B3%D8% B1%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87
    [hr]
    نقل قول نوشته اصلی توسط shamsololama
    fبا درود فراوان

در مورد درج یک متن یا تاریخ یا چیزی که مد نظر ماست در پست زیر توضیح داده شده و نمونه فایل نیز قرار داده ام
    http://forum.exceliran.com/showthread.php?tid=208&page=2&highlight=%D8%B3%D8% B1%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87
    در مورد فلیتر کردن با وی بی نمونه فایل رو قرار داده ام

نمونه فایل:
    [attachment=159]
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

14. سپاس ها (1)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

نمونه فیش حقوقی .xls

نرم افزار حقوق ودستمزد exceliran.com

حقوق و دستمزد exceliran.com

علاقه مندی ها (Bookmarks)