نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: اشکال پاسخگویی به پرسشنامه در اکسل

آخرین بازدید
    2016/01/15
    سپاس
    0
    سپاس شده
    0 در 0 پست
    تعیین سطح نشده است

اشکال پاسخگویی به پرسشنامه در اکسل

با سلام
    من در پرسشنامه برای انتخاب گزینه ها از option button استفاده کردم بدین منظور که برای هر سوال تنها یک گزینه قابل انتخاب باشد اما الان در پرسشنامه تهیه شده وقتی در یک سوال یک گزینه انتخاب می شود و پاسخگو قصد دارد در سوال بعدی یک گزینه را انتخاب کند گزینه انتخاب شده سوال قبلی حذف می شود. این اشکال را چگونه می توانم برطرف کنم؟!!
    تفاوت انتخاب button ها از بخش From Controls و بخش ActiveX Controls در تب Insert منوی Developer چیست؟! من optoin button را از بخش ActiveX Controls انتخاب کردم و برای همه سوالات copy-paste کردم.
    و سوال دیگر اینکه چگونه می توانم در مورد روش استفاده از دیگر موارد تب Insert از قبیل Combo Box، List Box ،Scroll Bar،.... اطلاعات کسب کنم؟!! در مورد اینکه گزینه هایی که در لیست کشویی باید قرار گیرند و یا در Combo Box و قابل انتخاب کردن باشند در کجا اضافه می شوند؟!!!
    در ضمن من گزینه افزودن ضمیمه را در بخش ارسال پاسخ نمی توانم پیدا کنم!!! آیکونهای مربوط به افزودن لینک، عکس، کد PHPو .... را می بینم اما تصویر افزودن ضمیمه را پیدا نمی کنم!!! می خواستم نمونه ای از سوالات پرسشنامه را ضمیمه کنم تا بهتر متوجه اشکال پیش آمده بشوید.
    از راهنماییتون متشکرم

اخطار: این یک موضوع قدیمی است
    به دلیل قدیمی بودن موضوع، ممکن است برخی فایل های ضمیمه به درستی کار نکنند. لطفا در صورت عدم ضرورت، از بالا آوردن موضوعات قدیمی خودداری نمایید.

2.  

آخرین بازدید
    2021/12/05
    سپاس
    29
    سپاس شده
    863 در 365 پست
    تعیین سطح نشده است

shamsololama به Yahoo ارسال پیام

RE: اشکال پاسخگویی به پرسشنامه در اکسل

نقل قول نوشته اصلی توسط stranger2004
    با سلام
    من در پرسشنامه برای انتخاب گزینه ها از option button استفاده کردم بدین منظور که برای هر سوال تنها یک گزینه قابل انتخاب باشد اما الان در پرسشنامه تهیه شده وقتی در یک سوال یک گزینه انتخاب می شود و پاسخگو قصد دارد در سوال بعدی یک گزینه را انتخاب کند گزینه انتخاب شده سوال قبلی حذف می شود. این اشکال را چگونه می توانم برطرف کنم؟!!
    با درود فراوان
    جواب : اینکه وقتی یک option button در یک صفحه استفاده میکنید طبیعی است که روی تمام option button تاثیر بگذارد چون در هر صفحه فقط یک option button می تواند فعال باشد و برای حل این مشکل option button هایی که می خواهید روی هم تاثیربگذارند(در مورد یک پرسش از پرسشنامه) در یک فریم یا Group Box قرار داده تا با دیگر option button ها تداخل پیدا نکند
    -------------------------------------------------------------------------
    تفاوت انتخاب button ها از بخش From Controls و بخش ActiveX Controls در تب Insert منوی Developer چیست؟! من optoin button را از بخش ActiveX Controls انتخاب کردم و برای همه سوالات copy-paste کردم.
    جواب : این دو کاری مشابه انجام میدهند با این تفاوت آنهایی که از Forms انتخاب کرده ای به ماکرو لینک می شوند ولی دیگری کدهای وی بی را داخلش خودش قرار داده و اجرا میکند
    و اینکه از کپی پیست کردن مشکلی ایجاد نشده فقط می باید با Group Box آنها را تقسیم بندی کرد
    ---------------------------------------------------------------------------------------

و سوال دیگر اینکه چگونه می توانم در مورد روش استفاده از دیگر موارد تب Insert از قبیل Combo Box، List Box ،Scroll Bar،.... اطلاعات کسب کنم؟!! در مورد اینکه گزینه هایی که در لیست کشویی باید قرار گیرند و یا در Combo Box و قابل انتخاب کردن باشند در کجا اضافه می شوند؟!!!
    جواب:بصورت مختصر Seroll Bar با لینک به سل یا کنترلی دیگر با حرکت Scrool Bar عددی را که نمایانگر آن می باشد در سل مشخص میکند و همچنین با تغییر عدد در سل آن Scroll Bar حرکت خواهد کرد
    و در مورد لیست باکس برای نشان دادن یک لیست در آن می باشد که مثال آن می توان جستجوی خود اکسل مثال زد که وقتی کنترل F را زده و Find All می زنیم لیستی از یافته ها را به ما نشان می دهد که برای وارد کردن لیست به آن هم از طریق لینک کردن به سل ها و هم با کدنویسی ListBox1.AddItem می شود انجام داد.برای کمبوباکس نیز به همین ترتیب
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    در ضمن من گزینه افزودن ضمیمه را در بخش ارسال پاسخ نمی توانم پیدا کنم!!! آیکونهای مربوط به افزودن لینک، عکس، کد PHPو .... را می بینم اما تصویر افزودن ضمیمه را پیدا نمی کنم!!! می خواستم نمونه ای از سوالات پرسشنامه را ضمیمه کنم تا بهتر متوجه اشکال پیش آمده بشوید.
    از راهنماییتون متشکرم

جواب :برای حل این مشکا با آقای سعید علی محمدی تماس حاصل کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)